VN Meksika: Impresivni Hamilton bez drame do 83. pobede

Formula 1 27. okt 201921:49 > 21:52
Clive Mason/Getty Images

Vozač Mercedesa Luis Hamilton slavio je na Velikoj nagradi Meksika i tako je praktično obezbedio novu titulu, mada ne još teoretski. On je 71 krug odvozao u vremenu 1:36:48.904.

Britanac je došao do 83. pobede u karijeri i sve je bliže trećoj uzastopnoj tituli. Mogao je da je obezbedi već sada, njegov timski kolega Valteri Botas za to je trebalo da bude na petom mestu ili slabije plasiran, ali Finac je završio na trećoj poziciji.

Otkad je promenio pneumatike na 47 krugova do kraja, Hamilton je čuvao prednost veću od dve sekunde, ona je tek u finišu smanjena, ali Britanac je bez ikakvih problema došao do trijumfa.

Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Fetel iz Ferarija sa 1,766 sekundi zaostatka, a posle Botasa najbržih sedam kompletirali su Šarl Lekler iz Ferarija, zatim tandem Red Bul Rejsinga Aleksander Albon i Maks Ferštapen, kao i Serhio Peres iz Rejsing Pointa.

“Publika je bila sjajna, veliko hvala mom timu, nastavljamo da radimo vredno. Ne smeta mi što ću još malo čekati na titulu, volim da se trkam i gledam svaku trku posebno. Bolid je sada izdržao, bila je teška trka, ali uspeli smo. Nadam se da su ljudi uživali“, rekao je Hamilton neposredno po završetku.

U generalnom plasmanu Hamilton ima 363 boda, Botas je drugi sa 389, treći je Lekler sa 235, četvrti Fetel sa 230, a peti Ferštapen sa 220 bodova.

Najbrži krug pripao je Lekleru, a sledeća trka na programu je od 1. do 3. novembra u SAD.