Mark Thompson/Getty Images

Automoto

01.11.2019 | 18.53 > 18:56

Ferstapen najbrži u neravnom Ostinu

Vozač Red Bula Maks Ferstapen ostvario je najbolje vreme na prvom treningu pred Veliku nagradu Sjedinjenih Država, 19. trku sezone Formule 1.

Max Verstappen

Dan Istitene/Getty Images

Mladi Holanđanin je najbrži krug u Ostinu upisao u vremenu od 1:34.057 minuta, sa 169 hiljaditinki prednosti u odnosu na Sebastijana Fetela u Ferariju. Njih dvojicu je pratio drugi vozač Red Bula Aleksander Albon, koji je bio dve i po desetinke iza svog timskog kolege.

Prvi trening u Teksasu obeležila su testiranja pneumatika za narednu sezonu, u čemu su prednjačili vozači Mercedesa Luis Hamilton i Valteri Botas. Većina se žalila na neravnine na stazi, a najveći problemi viđeni su u krivini 19.

U takvim uslovima najbolje su se snašli vozači koji u svojim bolidima imaju Hondine motore, a to potvrđuje četvrto mesto Pjera Gaslija iz ekipe Toro Roso. Francuz je poslednji koji je bio unutar jedne sekunde od Ferstapena, a sledili su ga Danijel Rikardo u Renou, vozač Hasa Roman Grožan i Šarl Lekler u drugom Ferariju. Hamilton je bio osmi, sa sekundom i 382 hiljaditinke zaostatka, a prvu desetoricu kompletirali su Lens Strol iz Rejsing Pointa i drugi vozač Hasa Kevin Magnusen.

Hamilton, inače, pred trku u Teksasu ima 74 boda prednosti u odnosu na Botasa, što znači da Finca samo pobeda, i to u slučaju da aktuelni šampion ne osvoji nijedan bod, ostavlja u konkurenciji za titulu. Botas je prvi trening završio na 17. mestu, dve sekunde iza Ferstapena.

Drugi trening u Ostinu na programu je od 21 čas, a kompletna akcija čeka vas na kanalima Sport Kluba.