Vozač Red Bula Maks Ferstapen trijumfovao je na trci za Veliku nagradu Brazila, pretposlednju ove sezone u šampionatu Formule 1.

Max Verstappen

Dan Istitene/Getty Images

Ferstapen je ostvario treću pobedu ove sezone, osmu u karijeri.

Na drugoj poziciji se našao Pjer Gasli u Toro Rosu, koji će se prvi put naći na podijumu.

Treći je prvobitno bio šampion Luis Hamilton u Mercedesu, ali je Britanac kažnjen dodavanjem pet sekundi, zbog incidenta sa Aleksandrom Albonom.

To znači da se na postolju našao Karlos Sainc, koji je trku počeo sa začelja. Hamilton je trku završio na sedmom mestu.

U prvih 10 našli su se još Kimi Rajkonen, a sledili su ga Antonio Đovinaci, Danijel Rikardo, Lando Noris, Serhio Perez, Danil Kvajt.

Trku je obeležio sukob vozača Ferarija Šarla Leklera i Sebastijana Fetela - u 66. krugu je došlo do kontakta dva crvena bolida i bio je to kraj za obojicu.

Poslednja trka u sezoni voziće se 1. decembra u Abu Dabiju.

Tok trke:

Već na samom početku Hamilton je pretekao Fetela i zauzeo drugu poziciju. Dobar start imao je i Lekler, koji se probio do 12. mesta.

Zbog incidenta u 10. krugu i kontakta sa Magnusenom, Rikerdo je kažnjen dodavanjem pet sekundi.

Ferstapen je kontrolisao trku sve vreme, pa je krug posle Hamiltona otišao u pit stop. Tamo se umalo sudario sa Kubicom, ali je hitro reagovai i izbegao je udes. U 23. krugu se vratio na čelo kolone.

Od 54. kruga na stazi je bilo i sigurnosno vozilo. Botas je završio van staze, čime je okončao trku.

U 66. krugu je došlo do sudara dva Ferarija. Fetel je krenuo da pretiče Leklera, ali je došlo do kontakta. Mladi Monegašanin je završio u zidu, dok je Nemcu pukao zadnji pneumatik i za njega je okončana trka.

U 68. krugu Hamilton je otišao u pit stop, posle čega je pao ne četvrto mesto. Ispred njega su bili Ferstapen, Albon i Gasli.

Samu završnicu obeležila je borba za postolje. Luis je brzo prestigao Gaslija, posle čega je došlo do kontakta sa Albonom, koji je posle toga završio tek na 14. mestu.

Do kraja se vodila borba između Gaslija i Hamitlona za drugo mestu, u kojoj je uspešniji bio vozač Toro Rosa.