© 2018 Daimler AG/Wolfgang Wilhelm

Automoto

21.02.2020 | 18.30 > 18:31

Dominacija Botasa i Mercedesa trećeg dana na Katalunji

Prva predsezonska testiranja završena su u Španiji. U poslednjem izlasku na stazu dominirao je Mercedes.

Valtteri Bottas

Clive Mason/Getty Images

Valteri Botas bio je najbolji na poslednjem izlasku na stazu na prvim predsezonskim testiranjima.

Botas je u petak posle podne završio 65 krugova, a najbrži je izvozio za 1:15.732.

Drugo vreme dana imao je Luis Hamilton koji je bio sporiji za 0.784 od Botasa, a završio je 73 kruga.

Treće vreme zabeležio je Esteban Okon u Renou, a iza njega je bio Lens Strol u Rejsing pointu, a završio je 116 krugova.

Najviše krugovo izvozio je Antonio Đovinaci u Alfa Romeu - 152.

Po broju krugova treći je bio Sebastijan Fetel u Ferariju, a po zabeleženom vremenu prvi vozač Ferarija bio je 13.