MotoGP

Automoto

06.07.2019 | 12.20

Moto3: Ramirez oborio rekord Denija Kenta

Vozač Leopard Rejsinga Markos Ramirez postavio je novi rekord Moto3 klase, najbržim krugom na trećem slobodnom treningu u Zahenringu.

Marcos Ramirez

Mirco Lazzari gp Getty Images Sport

Ramirez je tako oborio četiri godine star rekord, koji je 2015. postavio Deni Ken.

On je nadmašio Kenta za jednu destinu sekunde. Ramirezovo vreme iznosilo je 1.26.044. Drugo mesto na treningu zauzeo je Kan Onču iz ekipe Red Bul KTM. Treći je bio Filip Salak.

Četvrto mesto zauzeo je Alonso Lopez, Ajumu Sasaki je bio peti, Gabrije Rodrigo šesti.

U Moto2, najbrži je bio Bred Binder, ispred Toma Lutija, razlika između njih dvojice bila je 0.167 sekundi.

Jedan od favorita za titulu Aleks Markez bio je tek 18.

miksa

Svaka čast za Leopardovce! 👏 Ozbiljna ekipa, ozbiljni vozači i pravo je uživanje gledati ih! 🏁

Odgovori 4 0

Moto2: Markes najbrži u Japanu

Lider u Moto2 šampionatu Aleks Markes ostvario je najbolje vreme na prva dva slobodna treninga pred trku za Veluku nagradu Japana.

Moto 3: Minjou drugi trening, Dala Porta podbacio

Vozač KTM Andrea Minjo imao je najbolje vreme u drugom treningu u Moto 3 kategoriji pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Japana.

Moto2: Marini nedodirljiv u Tajlandu

Vozač Skaj VR46 tima Luka Marini trijumfovao je na 15. trci sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata, Velikoj nagradi Tajlanda.

Moto3: Vijeti stigao do prvog pola u karijeri

Vozač Skaj VR 46 ekipe Selestino Vijeti je osvojio pol poziciju na Velikoj nagradi Tajlanda u Moto3 kategoriji u svetskom šampionatu u motociklizmu. Drugi će startovati Markos Ramires, treći Albert Arenas dok je lider u generalnom plasmanu Lorenco dala Porta tek deseti.