FP1: Vinjales najbrži, odlične Jamahe, Markes četvrti

Moto GP 18. okt 20194:46 > 4:49
© 2019 YAMAHA MOTOR RACING SRL

Vozač Jamahe Maverik Vinjales bio je najbrži na prvom slobodnom treningu u Moto GP kategoriji pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Japana.

Španac je u finišu treninga ostvario najbolje vreme 1:45.572, ispred tandema Petronas Jamahe SRT Fabija Kvartarara (+0.250) i Franka Morbidelija (+0.411).

Lider u generalnom plasmanu i vodeći u većem delu prvog treninga Mark Markes (Honda) završio je na četvrtoj poziciji (+0.483), dok je peti bio Aleks Rins (+0.553).

Perfektan prvi izlazak na stazu za Jahamu pokvario je loš plasman Valentina Rosija, koji je zauzeo tek 12. poziciju.

Drugi trening u Moto GP kategoriji je u 8:05, treći u subotu ujutro u 3:50, četvrti u 7:25, a kvalifikacije u 8:05 časova.

Proošle godine u Japanu je slavio Markes, a 2017. Andrea Doviciozo.

Šesnaesta trka u sezoni na programu je u nedelju u 8 sati, uz prenos na Sport Klubu 1.