Mirco Lazzari gp/Getty Images

Automoto

10.08.2019 | 15.55 > 15:59

Moto2: Prva pol pozicija za Nagašimu, Markes tek 11.

Vozač SAG tima Tecuta Nagašima došao je do prve pol pozicije u karijeri, pošto je bio najbolji u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije, 11. trku sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata.

Tetsuta Nagashima

Japanac, kojem je najbolji rezultat u karijeri peto mesto, na „Red Bul ringu“ je odvozao sjajan krug u vremenu od 1:28.718 minuta.

Nagašima je na taj način u borbi za pol poziciju za 73 hiljaditinke pobedio Breda Bindera iz Red Bul KTM Ajo tima, dok je treći bio Somkijat Čantra iz Honda tima Azije. Tajlanđanin je bio 65 hiljaditih delova sekunde iza Bindera, a svih 18 vozača u drugom delu kvalifikacija delilo je manje od sekunde.

Četvrto mesto zauzeo je Enea Bastijanini, koji brani boje Italtransa, a u drugom redu njemu će se pridružiti vozač Intakta Tom Luti i Lorenco Baldasari iz Ponsa. Sedmo vreme imao je Ćavi Vjerhe iz Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga, a među najboljom desetoricom našli su se i Horhe Navaro, Remi Gardner i Luka Marini.

Vodeći u generalnom plasmanu Aleks Markes, koji je slavio na pet od poslednjih šest trka, morao je da se zadovolji 11. pozicijom, a bio je samo 294 hiljaditinke iza osvajača pol pozicije.

Trka u Moto2 kategoriji u Špilbergu startuje u nedelju u 12.20 i moći ćete da je pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu.