Moto2: Gardner posle godinu dana na polu

Moto GP 15. avg 202016:41 > 16:50
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Vozač SAG tima Remi Gardner došao je do druge pol pozicije u karijeri, pošto je bio najbrži u kvalifikacijama pred Veliku nagradu Austrije, petu trku sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata.

Mladi Australijanac je prethodnu pol poziciju osvojio prošle godine u Holandiji, a sada je za 36 hiljaditinki pobedio Horhea Martina iz Red Bul KTM Ajo tima. Zajedno sa njima dvojicom u borbi za prvu poziciju na startu učestvovao je i vozač Intakta Marsel Šroter, koji je morao da se zadovolji trećim mestom, 64 hiljadita dela sekunde iza Gardnera.

Na početku drugog startnog reda naći će se pobednik prethodne dve trke Enea Bastijanini iz Italtransa, ispred vozača Spid Apa Arona Kanea i Sema Lousa, koji je bio najbrži na sva tri slobodna treninga. Sedmo vreme imao je Horhe Navaro na drugom Spid Apu, a sledili su ga Luka Marini iz Skaj VR46 tima, drugi vozač Intakta Tom Luti i Marko Beceki, koji takođe brani boje ekipe Valentina Rosija.

Prošlonedeljni osvajač pol pozicije u Brnu Džo Roberts bio je 11, a bio je samo tri desetinke iza Gardnera. U kvalifikacijama je ukupno 16 vozača bilo unutar sedam desetinki, a zanimljivo je da su Roberts i Šroter imali identično vreme u prvom delu i tako su prošli dalje u borbu za pol poziciju.

Trka za Veliku nagradu Austrije u srednjoj klasi startuje u nedelju u 12.20, uz direktan prenos na Sport Klubu 3.