Moto 2: Bastijanini ispred Lousa na drugom treningu

Moto GP 11. sep 202012:06 > 16:13
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Vozač Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga Sem Lous bio je najbolji na prvom treningu pred sedmu trku Moto2 kategorije Veliku nagradu San Marina i Riminija. Drugi trening obeležio je Enea Bastijanini.

Britanac je najbrži krug na stazi Marko Simončeli ostvario u vremenu od 1:37.245 minuta, sa dve desetinke prednosti u odnosu na vodećeg u generalnom plasmanu Luku Marinija. Treći je bio Marinijev timski kolega iz Skaj VR46 tima Marko Beceki.

Na prvom treningu u Mizanu ukupno 14 vozača je bilo unutar jedne sekunde, a upravo toliko ih obezbeđuje direktan plasman u drugi deo kvalifikacija u subotu. Ipak, voze se još dva treninga u kojima će ostali vozači imati šansu da poprave svoja vremena.

Najbolju trojicu sledio je Enea Bastijanini, ispred Arona Kanea, Tecute Nagašime i Nikola Bulege.

Najbrži na drugom treningu bio je vozač Italtrans Rejsing tima Enea Bastijanini. Italijan je bio za nijansu bolji nego u prvom treningu i sa rezultatom 1:36.933 najavio je trkački dan u subotu, odnosno kvalifikacije.

Još samo drugoplasirani Sem Lous (1:36.992) bio je ispor 1:37 minuta, dok je treća pozicija pripala Augustu Fernandezu (1:37.048).

Prvih pet kompletirali su Nikolo Bulega i vodeći u generalnom plasmanu Luka Marini.

Vozač Skaj Rejsing tima VR46 posle šest trka ima 87 bodova, osam više od Bastianinija i Horhea Martina, koji zbog koronavirusa nje vozi u San Marinu, Tecuta Nagašima je osvojio 68, Marko Beceki 65…

Celokupan program pratite na kanalima Sport Kluba.