Mirco Lazzari gp/Getty Images

Automoto

04.08.2019 | 11.56 > 11:58

Moto 3: Kaneu pobeda i prvo mesto u generalnom plasmanu

Vozač Maks Rejsing tima Aron Kane pobednik je desete trke Moto 3 klase za Veliku nagradu Češke koja je u nedelju vožena na stazi u Brnu.

Aron Canet

Španac je izbio na prvu poziciju u generalnom plasmanu, pretekavši Lorenca Dala Portu iz Leopard Rejsinga, koji je trku završio na drugoj poziciji. Treće mesto zauzeo je Toni Arbolino vozač Smajpersa.

Trka je kao po običaju bila izuzetno uzbudljiva, tako da je trojicu prvoplasiranih delilo samo 217 hiljaditinki posle 18 krugova.

Kane je u Brnu upisao drugu pobedu ove sezone, a trenutna razlika između prve dvojice u generalnom plasmanu je samo tri boda.

Sjajan rezultat ostvario je i Nikolo Antoneli, koji nije uspeo da startuje motor i trku je počeo iz pit lejna. Italijan je odličnom vožnjom nadoknadio propušteno i trku je završio na petoj poziciji, a malo mu je nedostajalo čak da obezbedi mesto na postolju.

Čak 11 vozača nije završio trku u Češkoj - Juki Kuni se na startu zakucao u Džona Mekfija, a između ostalog klupske kolege iz tima Estrelja Galisije Serhio Garsija i Alonso Lopes su imali međusobni incident i ostali su bez plasmana.

Do kraja šampionata ostalo je još devet trka, a naredna je već sledeće nedelje u Austriji.