Mirco Lazzari gp/Getty Images

Automoto

18.10.2019 | 07.27 > 07:30

Moto 3: Minjou drugi trening, Dala Porta podbacio

Vozač KTM Andrea Minjo imao je najbolje vreme u drugom treningu u Moto 3 kategoriji pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Japana.

Andrea Minjo

Italijan je prvi prošao kroz cilj sa vremenom 1:56.742 ispred Markosa Ramireza (Leopard Rejsing), Džona Mekfija (Petronas Sprinta Rejsing), Jakub Kornfila (Redoks PrustelGP) i Gabrijela Rodriga (Komerling Gresini Moto3).

Najbrži na prvom treningu bio je Lorenco Dala Porta na Hondi sa vremenom 1:57.240, a Italijan je imao i mnogo sreće prilikom incidenta. Naime, Dala Porta se u jednom trenutku okenuo u krivini da vidi koje iz njega i tom prilikom je pao. Samo spletom srećnih okolnosti nego od kolega nije naleteo na njega.

Drugo mesto zauzeo je Aron Kane (KTM), a iza njega su ostali Ramirez, Toni Arbolino (Honda) i Mekfi. Minjo je bio sedmi na prvom treningu sa vremenom 1:57.952. Dela Porta je podbacio u drugom treningu i zauzeo je tek 11. poziciju, dok je najveće razočaranje loš plasman Tonija Arbolina (22. mesto).

Dela Porta je lider šampionata sa 204 boda, Kane ima 182, Arbolino 161, Ramirez 136...

U subotu se u Japanu očekuje kiša i izvesno je da nas očekuje još jedan uzbudljiv dan u Moto3 kategoriji.

Treći trening je u 2 časa, a kvalifikacije u 5:35. Trka je u nedelju u 5 sati, uz prenos na SK1.