Automoto

17.11.2019 | 12.22 > 12:25

Prvenac Garsije, veliki incident u trećem krugu

Španac Serhio Garsija slavio je u trci za Veliku nagradu Valensije, poslednjoj u Moto 3 šampionatu, i upisao prvu pobedu u karijeri.

Vozač Honde slavio je pred domaćim navijačima u foto finišu sa 16 hiljaditinki prednosti u odnosu na Italijana iz KTM Andree Minjoa.

Pozicija tri pripala je Ćavijeru Antigasu, koji je na sjajan način obeležio prvu trku u karijeri. Vozač Leoparda je za Valensiju dobio specijalnu pozivnicu i to iskoristio da se popne na podijum.

Šampion Lorenco dala Porta zbačen je sa motora i izleteo je sa staze, a Veliku nagradu Valensije obeležio je i veliki incident u trećem krugu u kojem je najgore prošao Denis Fođa.

Njega je udario motor koji se vraćao na stazu i medicinska pomoć mu je dugo ukazivana. Zdravstveno stanje je, posle svega, dobro.

Takođe, Aron Kane je imao dva pada, jedan na putu do starta, a drugi u padoku, ali je dobio dozvolu da vozi i na kraju završio na sedmoj poziciji.

To mu je donelo očuvanje druge pozicije u šampionatu ispred Markosa Ramiresa.