Moto3: Fernandes najbrži, Alkoba oduševio

Raul Fernandes, vozač Red Bul KTM Ajo, ovoga kutra bio je najbrži na prvom treningu za Veliku nagradu San Marina.

Raul Fernandez

Mirco Lazzari gp/Getty Images

Španac je najbolji krug izvozao za  1:42.962, ostavši iza sebe rukija Džeremija Alkobu (+0.164), Denisa Fođu (+0.190).

Argentinac Gabrijel Rodrigo zauzeo je četvrtu poziciju sa 0.250 sekundi zaostatka za liderom, dok je petu pozicija pripala Andrei Minju koji je imao 0.262 sekundi zaostatka za liderom.

Sledeći treninig Moto 3 je od 13:10 časova.

Celokupan program iz San Marina pratite na Sport Klubu.

Fernandes ponovo na pol poziciji

Vozač Red Bul KTM Ajo tima Raul Fernandes drugu nedelju zaredom će startovati sa pol pozicije na stazi „Motorlend“, pošto je bio najbrži u kvalifikacijama za Veliku nagradu Teruela, 12. trku sezone Moto3 kategorije Svetskog šampionata.

Moto3: Arenas najbrži pred kvalifikacije, favoriti u Q2

Lider šampionata Albert Arenas bio je najbrži na trećem slobodnom treningu pred Veliku nagradu Teruela u Moto3 kategoriji.

Korona u Moto3: Rosi pozitivan pred VN Teruela

Italijanski vozač Rikardo Rosi pozitivan je na koronavirus, pa zbog toga neće nastupiti narednog vikenda na trci za Veliku nagradu Teruela u Moto3 konkurenciji.

Masija u Aragonu za istoriju Honde

Vozač Leoparda Đaume Masija trijumfovao je na Velikoj nagradi Aragona, 11. trci sezone u Moto3 kategoriji Svetskog šampionata.