Mirco Lazzari gp/Getty Images

Automoto

21.11.2020 | 14.23 > 14:24

Pol za Fernandesa, Ogura nadmudrio Arenasa

Raul Fernandes osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Portugala u Moto 3 kategoriji.

Raul Fernandez

On je kvalifikacije završio u vremenu 1:48.051.

Iza njega će startovati Džeremi Okoba, treći je Ajumu Sasaki, četvrti Tacuki Suzuki, a na petom i šesto mestu će biti pretendenti na titulu Ai Ogura i Albert Arenas.

Arenas trenutno ima 170 bodova u generalnom plasmanu, a Ogura 162, a Toni Abolino koji je na trećem mestu generalnog plasmana sa 159 bodova počeće trku tek sa 27. pozicije.

U Q2 delu kvalifikacija su se svi vozači štedeli za poslednjih nekoliko minuta, Ai Ogura je delovao nezadovoljan zbog svog pneumatika i nije se činilo da će ostvariti dobar rezultat.

Njegov rival u borbi za titulu Albert Arenas je bio u grupi vozača koji su pokušavali da u poslednjim momentima započnu poslednji mereni krug, što im nije pošlo za rukom, a Ogura je u tim momentima vozio svoj najbrži krug i uspevši da izvuče maksimum iz svoje Honde došao je do odličnog petog mesta.

Trka za Veliku nagradu Portugala u Moto 3 klasi je na programu u nedelju u podne, uz direktan prenos na Sport klubu 3.