Christian Petersen/Getty Images

Automoto

28.05.2020 | 08.26 > 08:28

Oluja Berta odložila Naskar trku

Četvrta trka Nascar šampionata odložena je zbog loših vremenskih uslova i voziće se u četvrtak od 19 časova.

Nascar

Biće to četvrta trka od povratka akcije, nakon dvomesečne pauze zbog pandemije virusa korona.

I dalje se vozi bez prisustva publike, a vozači moraju da se pridržavaju posebnog protokola prilikom ulaska na stazu i da poštuju sve propisane mere.

U jednom trenutku, Nascar je imao veliku pažnju sportske javnosti, s obzirom na to da je bio jedini sportski događaj nakon pauze, pa je prvu trku od povratka na stazu pratilo čak 6.32 miliona gledalaca.

Berta, uragan na Atlantiku, trebalo bi da bude poslednji izazov za organizatore šampionata, pošto je i prošle nedelje oluja primorala čelnike takmičenja da odlože etapu.

Trka pod nazivom „Koka Kola 600“ planirana u noći između srede i četvrtka bila je zaustavljena na skoro 90 minuta, nakon čega su organizatori odlučili da je odlože za četvrtak popodne.