Mirco Lazzari gp/Getty Images

Automoto

10.08.2019 | 16.59 > 17:02

MotoE: Di Meljo na polu u Špilbergu

Vozač Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga Majk di Meljo osvojio je pol poziciju pred drugu trku MotoE kategorije, Veliku nagradu Austrije.

Mike Di Meglio

Francuz, šampion klase do 125 kubika iz 2008. godine, do najboljeg startnog mesta je došao u vremenu od 1:35.182 minuta. Di Meljo je za 11 hiljaditinki bio brži od Gzavijea Simeona, koji brani boje Avintije, a njima dvojici će se u prvom startnom redu pridružiti Bredli Smit.

Nešto više od sedam desetinki delilo je devetoricu najbržih, a četvrto vreme imao je Ješko Rafin, a sledio ga je pobednik prve trke u istoriji Niki Tuli, čiji se motocikl zapalio u petak u Špilbergu. Ektor Garso će zauzeti šesto mesto na startu, ispred Matea Ferarija, Aleksa de Anđelisa, Erika Granada i Marije Erere, koja je imala deseto vreme.

Druga trka električnih motocikala u istoriji na programu je u nedelju od 10 časova i moći ćete da je pratite na Sport Klubu.