U drugoj trci ovogodišnjeg MotoE šampionata trijumfovao je Francuz Majk di Meljo iz ekipe EG 0,0 Mark VDS sa vremenom 8'41.799 ispred Ksavijera Simeona i Bredlija Smita.

Majk di Meljo

Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Aleks de Anđelis bio je četvrti, a peti je bio Mateo Ferari. Top deset kompletirali su još Sete Gribenau, Džošua Huk, Jesko Rafin, Nikolo Kanepa i Lorenco Savladori.

Po prvi put u istoriji ovog šampionata voženo je u kišnim vremenskim uslovima, što je dodatno otežalo trku za vozače koji su u svakom slučaju „novi“ na tim motociklima, a pritom su i kvalifikacije vozili i po suvom.

U generalnom plasmanu pobednik današnje trke je izbio na prvu poziciju, a za njim slede Smit i Simeon

Do kraja sezone voze se još četiri trke, po dve u San Marinu i Valensiji.

Komentari (2)

Toledo

Može li Jelena da napravi intervju sa Marijom Ererom?

Odgovori 0 0

SKYVR

Di Meljo, odlican vozac bio u svetskom prvenstvu. Osvojio titulu, otiso u los tim kao Zarko u KTM, evo sta se desi. Inace ovo je smejurija od trke😀

Odgovori 4 0

Mnogo padova, Ferari slavio u Mizanu

Vozač Gresinija Mateo Ferari slavio je na trećoj trci MotoE kategorije, a prvoj tokom vikenda za Veliku nagradu San Marina, ispred Ektora Garza iz Teh3 tima i Gzavijea Simeona, koji brani boje Avintije, a u centru pažnje našli su se i brojni udesi.

Moto GP stigao u Finsku - prvi vozači na "Kimi ringu"

Test vozači šest proizvođača u kraljevskoj klasi Štefan Bradl, Mikele Piro, Jonas Folger, Silvan Gintoli, Mika Kalio i Bredli Smit dobili su priliku da prvi izađu na još nedovršenu stazu "Kimiring" na kojoj će uskoro biti vožena Velika nagrada Finske.

Treća kategorija u sezoni - Smit ponovo u Moto2

Britanski vozač Bredli Smit zameniće povređenog Hairula Idam Pavija sledećeg vikenda u trci Moto2 klase na Velikoj nagradi Britanije u Silverstonu, saopštila je Sepang tim.

MotoE: Di Meljo na polu u Špilbergu

Vozač Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga Majk di Meljo osvojio je pol poziciju pred drugu trku MotoE kategorije, Veliku nagradu Austrije.