Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Automoto

13.10.2018 | 18.59 > 19:03

Mik Šumaher na krovu Evrope

Nemački automobilista Mik Šumaher osvojio je titulu u evropskoj Formuli 3 trku pre kraja sezone.

Mick Schumacher

19-godišnji sin sedmostrukog šampiona Formule 1 Mihaela Šumahera zauzeo je drugo mesto na drugoj trci velikog finala na stazi "Hokenhajm" i tako došao do nedostižne prednosti u generalnom plasmanu.

Šumaher, koji brani boje tima Prema, trijumfovao je na osam trka ove sezone i pred finalni vikend je imao 49 bodova prednosti.

"Presrećan sam. To što je ovaj tim ostvario u poslednjih godinu dana je neverovatno", istakao je Šumaher.

Mladi Nemac posle udesa u prvom krugu nije došao do bodova na prvoj trci, a na drugoj nije smeo da izgubi 15 bodova u odnosu na glavnog rivala u borbi za titulu Denom Tiktumom. Britanac je drugu trku završio na sedmom mestu, dok se na najvišem stepeniku pobedničkog postolja našao njegov timski kolega Jiri Vips.

Šumaher je titulu osvojio u svojoj drugoj sezoni u Formuli 3, pošto je debitantsku završio na 12. mestu u poretku.
Njegov otac, inače, nikad nije vozio u šampionatu u kojem je Mik postao prvak, ali je bio šampion nemačke Formule 3 1990. godine, u sezoni pre debija u Formuli 1.