14.01.2019 | 00:41 > 00:42

Dakar: Lebu šesta etapa

Francuski automobilista Sebastijan Leb bio je najbrži na šestoj etapi ovogodišnjeg Dakar relija.

Sebastien Loeb

Leb je u svom Pežou stazu od Arekipe do San Huan de Markone, dugu 310 kilometara, prešao za 3:39.21 ostavivši iza sebe vozača Tojote Nasera al Atijaha za dva minuta i 17 sekundi.

Španac Karlos Sainc je trku završio sa 6:56 zaostatka, četvrti je bio Siril Despre sa +13:05, a peti Nani Roma sa +13.08.

Francuz Stefan Peterhansel osvojio je šestu poziciju sa +18.49 zaostatka za pobednikom.

U generalnom plasmanu vodi Al Atijah sa 21:01.31. Leb se sa petog popeo na drugo mesto sa +37:43 zaostatka, Peterhansel je treći sa +41:14, dok je četvrti Roma sa +45:24.

U konkurenciji motociklista, Pablo Kintanilja je slavio u stazi dugoj 336 kilometara sa 3:50.47, ispred Kevina Benavidesa +1:52 i Matijasa Valknera +4:21.

Čileanac vodi i u generalnom plasmanu sa 20:45.13, Riki Brabec je drugi sa +4:38, dok je Tobi Prajs treći sa 5:17.