Bryn Lennon/Getty Images

Biciklizam

25.09.2020 | 18.08

SP: Gani zlato na individualnom hronometru

Drugog dana Svetskog prvenstva u Imoli vožen je individualni hronometar u muškoj konkurenciji, a zlatna medalja pripala je Italijanu Filipu Gani.

Filippo Ganna

Maja Hitij/Getty Images

Italijanski biciklista je pobedio u vremenu 35:54 i došao do najsjajnijeg odličja. Iza njega bio je belgijski takmičar Vut van Ert sa 27 stotih delova sporijim vremenom, dok je pobedničko postolje kompletirao Švajcarac Stefan King sa 30 stotih delova zaostatka.

Od takmičara iz regiona najbolje plasiran bio je slovenački biciklista Jan Tratnik, koji je zauzeo 24. mesto. Svetski šampionat nastavlja se u subotu drumskom trkom na stazi dužine 143 km.