BiH i CG u svetu: Arsen(al) slavi Kolašinca

Arsenal FC

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore nastavili su sa zapaženim partijama u klubovima prethodne nedelje. Strelci su bili, od Seada Kolašinca i Senada Lulića, do Mirka Ivanića i Adama Marušića.

Dan Mullan, Getty Images Sport

Kolašinac je nastavio da oduševljava sve u Engleskoj. Menadžer Arsenala Arsen Venger kaže da je njegovo dovođenje sjajan potez kluba, a snažni levi bek takve reči opravdava igrama na terenu. On je ovoga puta bio najzaslužniji za pobedu Tobdžija, posle preokreta, protiv Svonsija zabeleživši prvenac u Premijer ligi. Uz to, Kolašinac je upisao i novu, treću, asistenciju.

Lulić je imao izuzetno sadržajnu prethodnu nedelju, pošto je u trijumfu Lacija protiv Bolonje 2:1, bio odgovoran za sva tri gola na meču. Pogotkom i asistencijom doveo je nebskoplave do dva gola prednosti, da bi onda dramu u meč uneo autogolom u drugom poluvremenu.

Senad Lulić

Getty Images/Marco Rosi

Senad Lulić

Autogol prethodne nedelje postigao je i defanzivac Đenoe Ervin Zukanović, u porazu njegovog tima od Napolija 2:3.

Pobedu svom timu doneo je i Deni Milošević, koji je bio jedini strelac u trijumfu Konje nad Osmanlijem (1:0) , dok je Vlastimir Jovanović pogotkom doneo remi Tremaliki sa Krakovijom.

Prošle nedelje istakao se i dvojac Videotona Anel Hadžić i Asmir Suljić, ali u negativnom smislu. Obojica igrača su meč završila pre vremena zbog crvenih kartona, s tim što je Hadžić bio strelac i jednog gola u remiju sa Ujpeštom 2:2.

Efikasnu nedelju igrača iz BiH zatvorio je Anel Dedić, ali njegov gol nije bio dovoljan da albanska Teuta izbegne poraz od Lušnje (1:2). (Teuta) .

Kad je reč o igračima iz Crne Gore, posebno se istakao Adam Marušić, koji je nastavio sa sjajnim partijama od dolaska u Lacio. Brzonogi krilni igrač bio je strelac u trijumfu Lacijala nad Beneventom 5:1.

Gol na Čizmi, ali u Seriji B, postigao je i FIlip Raičević. To, ipak, nije bilo dovoljno da njegov Pro Verčeli izbegne ubedljiv poraz od Fođe (1:4).

Mirko Ivanić, nekadašnji igrač Vojvodine, bio je strelac za BATE, u remiju sa Naftanom 1:1, a isto je učinio i Stefan Mugoša, koji je postigao gol za podelu bodova Šerifa sa St. George (1:1).

Golgetersku seriju na dalekom istoku nastavio je Dejan Damjanović. Snažni napadač vodio je Seul do pobede protiv Hjundaija 3:0, u plej-ofu južnokorejskog prvenstva, a strelac u ubedljivoj pobedi malteškog Balzana ponovo je bio Bojan Kaljević.

Takođe, dobre partije u Grčkoj, u dresu Larise nastavlja da pruža bivši golman Partizana Mladen Božović.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Asmir Begović

Getty Images/Ian MacNicol

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), poraz kod kuće sa Čelsija 0:1 - branio ceo meč, zabeležio četiri odbrane

Sead Kolašinac (Arsenal), pobeda kod kuće protiv Svonsija 2:1 - igrao 78 minuta, postigao gol, zabeležio asistenciju

Muhamed Bešić (Everton), poraz na strani od Lestera 0:2 – nije igrao

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), pobeda na strani protiv Sanderlenda 2:1 – igrao od 55. minuta, postigao gol

Mario Vrančić (Norič), poraz kod kuće od Derbija 1:2 – nije igrao

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), pobeda kod kuće protiv HSV 2:1 – igrao 73 minuta

Kenan Kordo (Majnc), remi kod kuće sa Ajntrahtom 1:1 – igrao od 87. minuta

Ermin Bičakčić (Hofenhajm), poraz kod kuće od Mehengladbaha 1:3 – nije igrao zbog povrede

Izet Hajrović (Verder), poraz kod kuće od Augzburga 0:3 – igrao od 46. minuta

Sejad Salihović (HSV), poraz na strani od Herte 1:2 – nije igrao

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), remi kod kuće sa Braunšvajgom 1:1 – igrao 70 minuta

Goran Karačić (Sandhauzen), poraz na strani od Grojter Firta 1:2 – nije branio

Marko Kvesić (Aue), remi na strani sa St. Paulijem 1:1 – igrao ceo meč

Jasmin Fejzić (Braunšvajg), remi na strani sa Dinamom 1:1 – branio meč, imao tri odbrane

Ibrahim Hajtić (Hejndhajm), pobeda kod kuće protiv Nirnberga 1:0 – nije igrao

Italija

Daniel Pavlović (Krotone), pobeda kod kuće protiv Fiorentine 2:1 – igrao ceo meč

Poraz na strani od Rome 0:1 – igrao ceo meč

Ervin Zukanović (Đenoa), poraz na strani od SPAL 0:1 – igrao ceo meč

Poraz od Napolija kod kuće 2:3 – igrao ceo meč, postigao autogol, dobio žuti karton

Senad Lulić (Lacio), pobeda na strani protiv Beneventa 5:1 – igrao 71 minut

Pobeda na strani protiv Bolonje 2:1 – igrao 64 minuta, postigao gol, asistirao, postigao autogol

Italija 2

Rade Krunić (Empoli), poraz na strani od Salernitane 1:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Pobeda kod kuće protiv Peskare 3:1 – igrao ceo meč

Mato Jajalo (Palermo), pobeda kod kuće protiv Entelje 2:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Pobeda na strani protiv Karpija 3:1 – igrao od 46. minuta

Dario Šarić (Karpi), remi na strani sa Ternanom 0:0 – igrao od 55. minuta

Poraz kod kuće od Palerma 1:3 – nije igrao

Sjedinjene Američke Države

Haris Medunjanin (Filadelfija), završena sezona, ekipa se nije plasirala u plej-of

Adis Husić (L.A. Galaksi), završena sezona , ekipa se nije plasirala u plej-of

Francuska

Janjin Prćić (Ren), pobeda na strani protiv Monpeljea 1:0 – nije igrao

Turska

Edin Višća (Bašakšehir), pobeda kod kuće protiv Akhisara 2:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Deni Milošević (Konja), pobeda kod kuće protiv Osmanlija 1:0 – igrao ceo meč, postigao gol

Amir Hadžiahmetović (Konja), pobeda kod kuće protiv Osmanlija 1:0 – nije igrao

Avdija Vršajević (Osmanli), poraz na strani od Konje 0:1 – igrao ceo meč

Austrija

Smail Prevljak (Matersburg), remi kod kuće sa St. Peltenom 1:1 – nije igrao

Nedeljko Malić (Matersburg), remi kod kuće sa St. Peltenom 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Mihret Topčagić (Volfzberger), poraz kod kuće od Šturma 0:2 – igrao od 66. minuta

Benjamin Mulahalilović (Volfzberger), poraz kod kuće od Šturma 0:2 – nije igrao

Husein Balić (St. Pelten), remi na strani sa Matersburgom 1:1 – igrao od 81. minuta

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), pobeda na strani protiv Slovačkog 3:0 – nije igrao zbog povrede

Zinedin Mustedanagić (Dukla), remi na strani sa Brnom 0:0 – igrao 60 minuta

Admir Ljevaković (Teplice), poraz na strani od Sigme 0:1 – nije igrao

Mirzad Mehanović (Zlin), remi na strani sa Bohemijansom 1905 1:1 – igrao od 84. minuta

Adnan Džafić (Zlin), remi na strani sa Bohemijansom 1905 1:1 – igrao od 88. minuta

Benjamin Čolić (Karvina), poraz kod kuće od Plzena 1:3 – igrao 46 minuta

Bojan Letić (Karvina), poraz kod kuće od Plzena 1:3 – nije igrao

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), remi kod kuće sa Tremalikom 1:1 – igrao 74 minuta

Semir Štilić (Visla Plok), poraz na strani od Pjasta 1:2 – igrao od 72. minuta

Vlastimir Jovanović (Tremalika), remi na strani sa Krakovijom 1:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Adnan Kovačević (Korona), pobeda na strani protiv Lehije 5:0 – igrao ceo meč

Stojan Vranješ (Pjast), pobeda kod kuće protiv Visle Plok 2:1 – igrao 62 minuta

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton) – remi na strani sa Ujpeštom 2:2 – igrao 37 minuta, postigao gol, dobio crveni karton

Asmir Suljić (Videoton) – remi na strani sa Ujpeštom 2:2 – igrao 88 minuta, dobio crveni karton

Aleksandar Jovanović (Debrecin) – pobeda kod kuće protiv Paksa 3:1 – igrao ceo meč

Kazahstan

Srđan Grahovac (Astana) – poraz kod kuće od Kairata 0:2 – nije igrao

Marin Aničić (Astana) – poraz kod kuće od Kairata 0:2 – igrao ceo meč

Amer Bekić (Tobol) – remi na strani sa Karagandijem 1:1 – nije igrao

Rumunija

Bojan Kovačević (Gaz Metan) – remi na strani sa Klužom 0:0 – igrao ceo meč

Ivan Sesar (Juventus Bukurešt) – remi na strani sa Voluntarijem 0:0 – nije igrao

Slovačka

Nermin Haskić (Ružomberok) – remi kod kuće sa Dunajskom Stredom 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Hamza Ćataković (Trenčin) – poraz kod kuće od Trnave 1:2 – nije igrao

Grčka

Gojko Cimirot (PAOK), pobeda kod kuće protiv Asterasa 2:0 – igrao ceo meč

Aser Busuladžić (Atromitos), pobeda na strani protiv Ksantija 2:0 – igrao ceo meč

Ognjen Vranješ (AEK), pobeda na strani protiv Panioniosa 1:0 - igrao ceo meč, dobio žuti karton

Rusija

Toni Šunjić (Dinamo Moskva) – poraz kod kuće od Tosna 0:1 – igrao ceo meč

Južna Koreja

Goran Bunoza (Inčeon), remi kod kuće sa Gvangđuom 0:0 – igrao ceo meč

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), pobeda kod kuće protiv Hapoel Akre 5:2 – nije igrao

Litvanija

Bahrudin Atajić (Žalgiris) – pobeda na strani protiv Atlantasa 2:0 – igrao ceo meč

Moldavija

Mateo Sušić (Šerif), pobeda na strani protiv Zimbrua 2:1 – igrao ceo meč

Kipar

Kenan Horić (Pafos), remi na strani sa Arisom 0:0 – igrao ceo meč

Albanija

Anel Dedić (Teuta) – poraz na strani od Lušnje 1:2 – igrao ceo meč, postigao gol

Gruzija

Dino Hamzić (Čikura) – poraz kod kuće od Dinamo 1:3 – igrao od 64. minuta

Belorusija

Damir Zlomislić (Soligorsk), pobeda kod kuće protiv Dnjepra 2:1 – igrao od 90. minuta

Škotska

Jozo Šimunović (Seltik), remi kod kuće sa Kilmarnokom 1:1 – nije igrao zbog povrede

Pobeda na strani protiv Aberdina 3:0 – nije igrao zbog povrede

Letonija

Aleksandar Kosorić (Spartaks), pobeda kod kuće protiv Liepaje 2:0 – igrao ceo meč

Italija

Adam Marušić (Lacio), pobeda na strani protiv Beneventa 5:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Pobeda na strani protiv Bolonje 2:1 – igrao 89 minuta

Italija 2

Filip Raičević (Pro Verčeli), poraz kod kuće od Fođe 1:4 – igrao ceo meč, postigao gol

Poraz na strani od Avelina 0:1 – igrao 65 minuta

Francuska

Stevan Jovetić

Thananuwat Srirasant/Getty Images

Stevan Jovetić (Monako), pobeda na strani protiv Bordoa 2:0 – igrao od 82. minuta

Pobeda kod kuće protiv Šarloe 3:0 – igrao ceo meč

Aleksandar Boljević (Beveren), poraz na strani od Standarda 1:3 – igrao 55 minuta, dobio žuti karton

Pobeda kod kuće protiv Kortrijka 2:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz na strani od Pas Lamije 0:2 – nije igrao

Mladen Božović (Larisa), pobeda kod kuće protiv Levadiakosa 1:0 – branio ceo meč, imao tri odbrane

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), poraz kod kuće od Malatje 0:1 – nije igrao zbog suspenzije

Petar Grbić (Akhisar), poraz na strani od Bašakšehira 1:2 – nije igrao

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), poraz kod kuće od Tosna 0:1 – igrao od 74. minuta

Luka Đorđević (Arsenal Tula), pobeda kod kuće protiv CSKA 1:0 – igrao 90 minuta

Danska

Vladimir Rodić (Randers), porez na strani od Brendbija 1:3 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), remi kod kuće sa Senicom 2:2 – nije igrao

Belorusija

Mirko Ivanić (BATE), remi kod kuće sa Naftanom 1:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Kipar

Vladimir Boljević (AEK Larnaka), pobeda na strani protiv Alkija 1:0 – nije igrao

Poljska

Saša Balić (Zaglebje), poraz na strani od Jagjelonije 1:3 – igrao ceo meč

Nikola Vujadinović (Leh Poznanj), remi kod kuće sa Vislom Krakov 1:1 – nije igrao zbog povrede

Rumunija

Risto Radunović (Astra), poraz na strani od Temišvara 1:2 – igrao od 78. minuta

Stefan Nikolić (Sepsi), poraz kod kuće od Botošanija 0:2 – nije igrao

Moldavija

Stefan Mugoša (Šerif), remi kod kuće sa St. George 1:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Slaven Stjepanović (Dačija), remi kod kuće sa Milsamijem 1:1 – nije igrao

Malta

Bojan Kaljević (Balzan), pobeda na strani protiv Moste 5:0 – igrao ceo meč, postigao gol

Nemanja Mijušković (Taraz), poraz na strani od Atiraua 2:3 – nije igrao

Dejan Damjanović (Seul), pobeda kod kuće protiv Hjundaija 3:0 – igrao ceo meč, postigao gol