BiH i CG u svetu: Vedo u 20. sek, sećate se Mandića?

Skener 7. nov 201714:38 > 15:08
Getty Images/Martin Rose

Preko 100 igrača iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore nastupa u inostranstvu, ipak, mali broj njih je prethodne nedelje imao zapaženu ulogu u svojim klubovima.

Vedad Ibišević je bio strelac jednog od najbržih golova u Bundesligi, pošto je Hertu doveo u vođstvo protiv Volfzburga već u 20. sekundi meča (3:3). Strelac u Nemačkoj, ali u Cvajti, bio je i napadač Aue Marko Kvesić, u remiju svog tima protiv Bilefelda (1:1).

Roma se nalazi u sjajnoj rezultatskoj formi, a najbolji napadač iz BiH Edin Džeko ulogu golgetera zamenio je ulogom asistenta, pa je u mečevima sa Fiorentinom za vikend i Čelsijem u Ligi šampiona upisao dve asistencije. Isto toliko dodavanja za gol imao je i Dario Šarić, u pobedi drugoligaša Karpija protiv Askolija (4:2).

Edin Višća je standardan u ekipi Bašakšehira, on je golom u nadoknadi vremena protiv Hofenhajma u Ligi Evrope, spasao je svoj tim poraza i ispadanja iz tog takmičenja posle četiri kola, a pogotkom u 90+2. minutu Adnan Džafić je doneo bod Zlinu protiv favorizovane Sparte (2:2).

Golgetersku seriju u Albaniji nastavio je Anel Dedić, koji je bio strelac u remiju Teute sa Lacijem 1:1

Thananuwat Srirasant/Getty Images

Kad je reč o fudbalerima iz Crne Gore, Stevan Jovetić dobija sve manje minuta u timu Monaka, uprkos povredi Radamela Falkaa. Bivši napadač Intera nije ulazio u igru u ubedljivom trijmfu Kneževa protiv Gengana (6:0).

Za razliku od njega, Luka Đorđević uživa sjajno vreme u Arsenalu iz Tule. Napadač Zenita, na pozajmici u klubu koji vodi Miodrag Božović protiv SKA je ušao u igru u 69. minutu i dvadesetak minuta kasnije doneo trijumf svom timu (2:1) za visoko šesto mesto na tabeli. Đorđeviću je to šesti gol u sezoni i trenutno je četvrti strelac ruske lige.

Gol za svoj tim postigao je i Aleksandar Šćekić, ali je njime samo ublažio ubedljiv poraz Genčlerbirlija na gostovanju Galatasaraju (5:1).

Hannah Peters, Getty Images Sport

Sećate se Staniše Mandića? Karijera strelca gola za Srbiju u finalu Svetskog prvenstva U20 2015. godine protiv Brazila ide silaznom putanjom. Mandić je svojevremeno odlučio da promeni reprezentaciju, zbog nepozivanja u mladu selekciju Srbije, i zaigra za Crnu Goru. Posle Novog Zelanda, za njega se interesovala Roma, a sada igra u norveškom Sogdalu, pretposlednjoj ekipi u toj ligi. Šansu dobija „na kašičicu“, prethodnog vikenda u igru je ušao tek u 71. minutu.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), pobeda na strani protiv Njukasla 1:0 – branio ceo meč, zabeležio četiri odbrane

Sead Kolašinac (Arsenal), poraz na strani od Mančester Sitija 1:4 – igrao ceo meč

Remi sa Crvenom zvezdom od kuće 0:0 – nije igrao

Muhamed Bešić (Everton), pobeda kod kuće protiv Votforda 3:2 – nije igrao

Poraz na strani od Liona 0:3 – igrao od 43. minuta

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), pobeda kod kuće protiv Kardifa 2:1 – igrao ceo meč

Pobeda na strani protiv Fulama 2:0 – igrao od 77. minuta

Mario Vrančić (Norič), poraz na strani od Boltona 1:2 – igrao od 68. minuta, dobio žuti karton

Poraz kod kuće od Vulvsa 0:2 – igrao ceo meč

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), remi na strani sa Volfzburgom 3:3 – igrao ceo meč, postigao gol

Kenan Kordo (Majnc), remi na strani sa Mehengladbahom 1:1 – nije igrao

Ermin Bičakčić (Hofenhajm), pobeda na strani protiv Kelna 3:0 – nije igrao zbog povrede

Remi na strani sa Bašakšehirom 1:1 – nije igrao zbog povrede

Izet Hajrović (Verder), poraz na strani od Ajntrahta 1:2 – nije igrao

Sejad Salihović (HSV), pobeda kod kuće protiv Štutgarta 3:1– nije igrao

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), poraz na strani od Kila 0:3 – igrao ceo meč

Goran Karačić (Sandhauzen), poraz kod kuće Duizburga 0:1 – nije branio

Marko Kvesić (Aue), remi kod kuće sa Bilefeldom 1:1 – igrao 77 minuta, postigao gol

Jasmin Fejzić (Braunšvajg), remi kod kuće sa Darmštatom 3:3 – branio meč, imao jednu odbranu

Getty Images/Marco Luzzani

Italija

Daniel Pavlović (Krotone), pobeda na strani protiv Bolonje 3:2 – igrao ceo meč

Ervin Zukanović (Đenoa), kod kuće od Sampdorije 0:2 – igrao ceo meč

Senad Lulić (Lacio), pobeda kod kuće protiv Nice 1:0 – igrao od 59. minuta

Edin Džeko (Roma), pobeda na strani protiv Fiorentine 4:2  – igrao ceo meč, zabeležio asistenciju

Pobeda kod kuće protiv Čelsija 3:0 – igrao ceo meč, zabeležio asistenciju

Miralem Pjanić (Juventus), pobeda kod kuće protiv Beneventa 2:1 – nije igrao zbog povrede

Remi na strani sa Sportingom 1:1  – igrao ceo meč

Italija 2

Rade Krunić (Empoli), remi kod kuće sa Specijom 1:1 – igrao ceo meč

Mato Jajalo (Palermo), remi na strani sa Peskarom 2:2 – igrao ceo meč

Dario Šarić (Karpi), pobeda kod kuće protiv Askolija 4:2 – igrao ceo meč, zabeležio dve asistencije

Francuska

Janjin Prćić (Ren), pobeda kod kuće protiv Bordoa 1:0 – nije igrao

Turska

Edin Višća (Bašakšehir), pobeda na strani protiv Malatje 2:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Remi kod kuće sa Hofenhajmom 1:1 – igrao od 63. minuta, postigao gol

Deni Milošević (Konja), poraz na strani od Sivasa 1:2 – igrao ceo meč

Amir Hadžiahmetović (Konja), poraz na strani od Sivasa 1:2 – nije igrao

Avdija Vršajević (Osmanli), remi kod kuće sa Fenerbahčeom 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Austrija

Smail Prevljak (Matersburg), pobeda na strani protiv Austrije 3:1 – igrao od 46. minuta, postigao gol, dobio žuti karton

Nedeljko Malić (Matersburg), pobeda na strani protiv Austrije 3:1 – igrao ceo meč

Mihret Topčagić (Volfzberger), remi na strani sa Admirom 0:0 – igrao 82 minuta

Benjamin Mulahalilović (Volfzberger), remi na strani sa Admirom 0:0 – nije igrao

Husein Balić (St. Pelten), poraz kod kuće protiv Salcburga 1:3 – igrao 81 minuta

Belgija

Danijel Milićević (Gent), pobeda kod kuće protiv Standarda 1:0 – nije igrao

Edin Čočalić (Mehelen), pobeda kod kuće protiv Kortrijka 2:0 – igrao ceo meč

Holandija

Dario Dumić (Utreht), pobeda na strani protiv Ajaksa 2:1 – nije igrao

Ognjen Gnjatić (Roda), poraz na strani od  Ekscelsiora 0:1 – nije igrao zbog povrede

Semir Memišević (Groningen), poraz na strani od Heraklesa 1:2 – igrao ceo meč

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), poraz na strani od Plzena 0:1 – nije igrao zbog povrede

Zinedin Mustedanagić (Dukla), pobeda kod kuće protiv Karvine 3:2 – nije igrao

Admir Ljevaković (Teplice), poraz na strani od Sigme 0:1 – nije igrao

Mirzad Mehanović (Zlin), remi kod kuće sa Spartom 2:2 – igrao 78 minuta

Adnan Džafić (Zlin), remi kod kuće sa Spartom 2:2 – igrao od 66. minuta, postigao gol

Benjamin Čolić (Karvina), poraz na strani od Dukle 2:3 – nije igrao

Bojan Letić (Karvina), poraz na strani od Dukle 2:3 – nije igrao

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), pobeda na strani protiv Zaglebja 2:1 – igrao ceo meč

Semir Štilić (Visla Plok), poraz kod kuće od Jagjelonije 1:2 – igrao od 74. minuta

Vlastimir Jovanović (Tremalika), pobeda kod kuće protiv Pjasta 2:1 – igrao 70 minuta

Adnan Kovačević (Korona), pobeda kod kuće protiv Sljonska 3:0 – igrao ceo meč

Stojan Vranješ (Pjast), poraz na strani od Tremalike 1:2 – igrao 64 minuta

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton), pobeda kod kuće protiv Mezokovešda 4:0 – nije igrao zbog suspenzije

Asmir Suljić (Videoton) , pobeda kod kuće protiv Mezokovešda 4:0 – nije igrao zbog suspenzije

Aleksandar Jovanović (Debrecin),  poraz na strani od Ferencvaroša 1:2 – igrao ceo meč, postigao gol

Kazahstan

Srđan Grahovac (Astana), pobeda kod kuće protiv Akžajika 2:0 – igrao 70 minuta

Marin Aničić (Astana), pobeda kod kuće protiv Akžajika 2:0 – igrao ceo meč

Amer Bekić (Tobol), pobeda kod kuće protiv Atiraua 2:0 – nije igrao

Rumunija

Bojan Kovačević  (Gaz Metan) – poraz kod kuće od Dinama – igrao ceo meč

Ivan Sesar (Juventus Bukurešt) – remi kod kuće sa Temišvarem 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Slovačka

Nermin Haskić (Ružomberok) – remi na strani sa Spartakom 1:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Hamza Ćataković (Trenčin) – pobeda na strani protiv Podbrezonve 8:1 – nije igrao

Grčka

Gojko Cimirot (PAOK), poraz na strani od AEK – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Aser Busuladžić (Atromitos), remi kod kuće sa Panioniosom 0:0 – igrao 69 minuta

Ognjen Vranješ (AEK), pobeda kod kuće protiv PAOK 1:= – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Rusija

Toni Šunjić (Dinamo Moskva) – remi na strani protiv Urala 2:2 – igrao ceo meč, postigao gol

Južna Koreja

Goran Bunoza (Inčeon), remi na strani sa Jeonamom 2:2 – igrao 42 minuta, dobio crveni karton

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), pobeda na strani protiv Hapoela Ra’ane 1:0 – nije igrao

Litvanija

Bahrudin Atajić (Žalgiris) – poraz kod kuće od Jonave – igrao od 76. minuta

Moldavija

Mateo Sušić (Šerif), pobeda na strani protiv Spikula 4:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Belorusija

Damir Zlomislić (Soligorsk), pobeda na strani protiv Naftana 5:1– igrao od 64. minuta

Škotska

Jozo Šimunović (Seltik), pobeda na strani protiv St. Džonsona 4:0 – nije igrao zbog povrede

Poraz kod kuće od Bajerna 1:2 – nije igrao zbog povrede

Letonija

Aleksandar Kosorić (Spartaks), pobeda na strani protiv Ventspilsa 3:2 – igrao ceo meč

Luksmeburg

Veldin Muhamerović (GS Fola), remi kod kuće sa Mondorfom 1:1 – nije igrao

Sanel Ibrahimović (Dudelanž), pobeda na strani protiv Strasena 4:1 – igrao od 86. minuta, postigao gol

Kenan Handžić (UT Petanž), poraz kod kuće od Diferdanža 0:2 – nije igrao

Adnan Bašić (UT Petanž), poraz kod kuće od Diferdanža 0:2 – nije igrao

Šemsudin Džanić (UT Petanž), poraz kod kuće od Diferdanža 0:2 – nije igrao

Edis Osmanović (Rasing Luksemburg), poraz kod kuće od Žunesa 1:2 – igrao ceo meč

Seid Behrem (Rasing Luksemburg), poraz kod kuće od Žunesa 1:2 – nije igrao

Demir Koljenović (Hostert), pobeda kod kuće protiv Eša 3:1 – igrao ceo meč

Aleksandar Čučuković (Ham Benfika), pobeda na strani protiv Niderkorna 3:1 – nije igrao

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

FUDBALERI IZ CRNE GORE

Španija

Stefan Savić (Atletiko), pobeda na strani protiv Deportiva 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Španija 2

Ivan Kecojević (Kadiz), pobeda na strani protiv Almerije 2:0 – nije igrao

Esteban Saveljić (Albasete), remi na strani sa Rajo Valjekanom 1:1– igrao ceo meč

Italija

Adam Marušić (Lacio), pobeda kod kuće protiv Nice 1:0 – ceo meč

Italija 2

Filip Raičević (Pro Verčeli), pobeda na strani protiv Novare 1:0 – igrao 67 minuta

Francuska

Stevan Jovetić (Monako), pobeda kod kuće protiv Gengana 6:0 – nije igrao

Nemačka 2

Mirnes Repić (Aue), remi kod kuće sa Bilefeldom 1:1 – nije igrao

Portugal

Nikola Vukčević (Braga), remi na strani sa Sportingom 2:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Marko Bakić (Braga), remi na strani sa Sportingom 2:2 – nije igrao zbog povrede

Belgija

Žarko Tomašević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Varegema 4:2 – igrao ceo meč

Aleksandar Boljević (Beveren), pobeda kod kuće protiv Muskrona 2:0 – igrao ceo meč

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz na strani od Olimpijakosa 1:5 – nije igrao

Mladen Božović (Larisa), remi na strani sa Kerkirom 1:1 – branio ceo meč, imao dve odbrane

Švajcarska

Elsad Zverotić (Sion), remi kod kuće sa Cirihom 1:1 – igrao 55 minuta

Norveška

Staniša Mandić (Sogdal), poraz kod kuće od Trumsea 0:2 – igrao od 71. minuta

Češka

Uroš Đuranović (Dukla), pobeda kod kuće protiv Karvine 3:2 – igrao od 46. minuta, dobio žuti karton

Vladimir Jovović (Jablonec), pobeda kod kuće protiv Brna 1:0 – igrao 67 minuta

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), poraz na strani od Galatasaraja 1:5 – igrao ceo meč, postigao gol

Petar Grbić (Akhisar), poraz kod kuće od Alanje 0:4 – nije igrao

Savo Prelevics/Bongarts/Getty Images

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), remi na strani protiv Urala 2:2 – nije igrao

Luka Đorđević (Arsenal Tula), pobeda na strani protiv SKA 2:1 – igrao od 69. minuta, postigao gol

Danska

Vladimir Rodić (Randers), pobeda kod kuće protiv Orhusa 1:0 – igrao ceo meč

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), poraz na strani od Dunajske Strede 1:2 – nije igrao

Belorusija

Mirko Ivanić (BATE), pobeda na strani protiv Torpeda 4:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Kipar

Vladimir Boljević (AEK Larnaka), remi kod kuće sa Apolonom 1:1 – nije igrao

Poljska

Saša Balić (Zaglebje), poraz kod kuće od Krakovije 1:2– igrao 81 minut

Nikola Vujadinović (Leh Poznanj), poraz na strani od Gornika 1:3 – nije igrao zbog povrede

Rumunija

Risto Radunović (Astra), remi kod kuće sa Krajovom 2:2 – igrao 51 minut

Stefan Nikolić (Sepsi), poraz na strani od Vitrolula 0:3 – igrao ceo meč

Moldavija

Stefan Mugoša (Šerif), pobeda na strani protiv Spikula 4:0 – nije igrao

Malta

Bojan Kaljević (Balzan), pobeda kod kuće protiv Birkirkare 2:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Emir Huremović (Mondorf), remi na strani sa Folom 1:1 – nije igrao

Albert Ramdedović (Rondanž), remi na strani sa Viktorijom 1:1 – igrao od 75. minuta