BiH i CG u svetu: Višća ukrotio Lavove, gol Jovetića

Skener 21. nov 201723:36 > 22. nov 2017 0:00
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Po povratku sa reprezentativnih akcija, fudbaleri iz BiH i Crne Gore sa manje ili više uspeha nastupali su za svoje klubove u inostranstvu. Pošto su strelci uglavnom zatajili, na glavnoj sceni našao se Edin Višća, fudbaler Bašakšehira.

Krilni igrač kluba iz Istanbula bio je dvostruki asistent u ubedljivom trijumfu protiv Galatasaraja 5:1, kojim se Bašakšehir izjednačio na čelu tabele Superlige sa najtrofejnijim turskim klubom.

Od igrača iz BiH zapažene uloge u Engleskoj imali su i Asmir Begović i Sead Kolašinac. Begović je u drugom meču u nizu uspeo da sačuva mrežu Bornmuta u meču protiv Hadersfilda (4:0), dok je Kolašinac bio važan šraf u defanzivnoj liniji Arsenala, koja je uspela da osujeti Harija Kejna i ostale igrače Totenhema u derbiju severnog Londona (2:0).

Senad Lulić je poražen izašao iz gradskog derbija sa Romom i duela sa Edinom Džekom (2:1), a da izbegne poraz Herti nije pomogao ni pogodak Vedada Ibiševića. Berlinci su poraženi od Mehengladbaha 4:2.

Za razliku od njega, Rade Krunić je krunisao pobedu Empolija protiv Ćezene, poslednjim golom za svoju ekipu (5:3), dok je Nedeljko Malić, kapiten Matersburga pogotkom doneo trijumf svom timu protiv Altaha (1:0).

Getty Images/Mike Hewitt

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), pobeda kod kuće protiv Hadersfilda 4:0 – branio ceo meč, zabeležio tri odbrane

Sead Kolašinac (Arsenal), pobeda kod kuće protiv Totenhema 2:0 – igrao ceo meč

Muhamed Bešić (Everton), remi na strani sa Kristal Palasom 2:2 – nije igrao

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), remi na strani sa Šefild Venzdejom 0:0 – igrao od 67. minuta

Mario Vrančić (Norič), remi kod kuće sa Barnslijem 1:1 – igrao ceo meč

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), poraz kod kuće od Mehengladbaha 2:4 – igrao ceo meč, postigao gol, dobio žuti karton

Kenan Kordo (Majnc), pobeda kod kuće protiv Kelna 1:0  – igrao od 87. minuta

Ermin Bičakčić (Hofenhajm), remi kod kuće sa Ajntrahtom 1:1 – nije igrao zbog povrede

Izet Hajrović (Verder), poraz na strani od Ajntrahta 1:2 – nije igrao

Sejad Salihović (HSV), pobeda kod kuće protiv Hanovera 4:0 – nije igrao

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), poraz kod kuće Kajzerslaurtena 1:2 – igrao 85 minuta

Goran Karačić (Sandhauzen), pobeda na strani protiv Darmštata 2:1 – nije branio

Marko Kvesić (Aue), poraz na strani od Duizburga 0:3 – igrao 57 minuta

Jasmin Fejzić (Braunšvajg), remi na strani sa Bilefeldom 2:2 – branio meč, imao četiri odbrane

Getty Images/Marco Rosi

Italija

Daniel Pavlović (Krotone), poraz kod kuće od Đenoe 0:1 – nije igrao

Ervin Zukanović (Đenoa), pobeda na strane protiv Krotonea 1:0 – igrao ceo meč

Senad Lulić (Lacio), poraz na strani od Rome 1:2 – igrao 58 minuta, dobio žuti karton

Edin Džeko (Roma), pobeda kod kuće protiv Lacija 2:1  – igrao ceo meč

Miralem Pjanić (Juventus), poraz na strani od Sampdorije 2:3– igrao 80 minuta

Italija 2

Rade Krunić (Empoli), pobeda kod kuće protiv Ćezene 5:3 – igrao ceo meč, postigao gol

Mato Jajalo (Palermo), poraz kod kuće od Ćitadele 0:3 – igrao 55 minuta

Dario Šarić (Karpi), poraz na strani od Peruđe 0:5 – igrao od 32. minuta

Francuska

Janjin Prćić (Ren), poraz na strani od Strazbura 0:1 – nije igrao zbog povrede

Turska

Edin Višća (Bašakšehir), pobeda kod kuće protiv Galatasaraja 5:1 – igrao ceo meč, zabeležio dve asistencije

Deni Milošević (Konja), remi kod kuće sa Antalijom 1:1 – igrao ceo meč

Amir Hadžiahmetović (Konja), remi kod kuće sa Antalijom 1:1 – igrao od 82. minuta

Avdija Vršajević (Osmanli), poraz na strani od Trabzona 3:4 – igrao ceo meč

Austrija

Smail Prevljak (Matersburg), pobeda kod kuće protiv Altaha 1:0 – igrao 77 minuta

Nedeljko Malić (Matersburg), pobeda kod kuće protiv Altaha 1:0 – igrao ceo meč, postigao gol

Mihret Topčagić (Volfzberger), remi na strani sa St. Peltenom 0:0 – igrao od 75. minuta

Benjamin Mulahalilović (Volfzberger), remi na strani sa St. Peltenom 0:0 – nije igrao

Husein Balić (St. Pelten), remi kod kuće sa Volfzbergerom 0:0 – igrao od 46. minuta

Belgija

Danijel Milićević (Gent), pobeda na strani protiv Lokerena 3:0 – igrao od 82. minuta

Edin Čočalić (Mehelen), poraz na strani od Šarloe 0:2 – igrao ceo meč

Holandija

Dario Dumić (Utreht), pobeda kod kuće protiv Ekscelsiora 3:1 – nije igrao

Ognjen Gnjatić (Roda), poraz kod kuće od AZ Alkmara 0:1 – nije igrao zbog povrede

Semir Memišević (Groningen), pobeda kod kuće protiv Vitesea 4:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), pobeda kod kuće protiv Dukle 5:0 – nije igrao zbog povrede

Zinedin Mustedanagić (Dukla), poraz na strani od Slavije 0:5 – igrao 60 minuta

Admir Ljevaković (Teplice), poraz na strani od Brna 0:1 – nije igrao zbog povrede

Mirzad Mehanović (Zlin), poraz na strani od Sigme 0:2 – igrao 67 minuta , dobio žuti karton

Adnan Džafić (Zlin), poraz na strani od Sigme 0:2 – igrao od 67. minuta

Benjamin Čolić (Karvina), pobeda kod kuće protiv Jabloneca 2:1– nije igrao

Bojan Letić (Karvina), pobeda kod kuće protiv Jabloneca 2:1– igrao od 72. minuta

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), poraz na strani od Pjasta 0:1 – nije igrao

Semir Štilić (Visla Plok), poraz na strani od Lehije 0:3 – igrao od 84. minuta

Vlastimir Jovanović (Tremalika), remi na strani sa Jagjelonijom 0:0 – igrao ceo meč

Adnan Kovačević (Korona), remi na strani sa Zaglebjem 0:0 – igrao ceo meč

Stojan Vranješ (Pjast), pobeda kod kuće protiv Krakovije 1:0 – nije igrao

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton), pobeda na strani protiv Debrecina 5:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Asmir Suljić (Videoton) , pobeda na strani protiv Debrecina 5:2 – nije igrao zbog suspenzije

Slovačka

Nermin Haskić (Ružomberok) – pobeda kod kuće protiv Podbrezove 3:0 – igrao ceo meč

Južna Koreja

Goran Bunoza (Inčeon), pobeda kod kuće protiv Sangdžua 2:0 – nije igrao zbog suspenzije

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), pobeda na strani protiv Ranane 1:0 – nije igrao

Litvanija

Bahrudin Atajić (Žalgiris) – poraz na strani od Suduve 0:3 – igrao od 80. minuta

Luksmeburg

Veldin Muhamerović (GS Fola), pobeda kod kuće protiv Ham Benfike 2:1 – igrao ceo meč

Sanel Ibrahimović (Dudelanž), pobeda na strani protiv Eša 5:1 – igrao od 73. minuta

Kenan Handžić (UT Petanž), remi kod kuće sa Mondorfom 1:1 – nije igrao

Adnan Bašić (UT Petanž), remi kod kuće sa Mondorfom 1:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Šemsudin Džanić (UT Petanž), remi kod kuće sa Mondorfom 1:1 – nije igrao

Edis Osmanović (Rasing Luksemburg), pobeda kod kuće protiv Rodanža 3:2 – igrao 65 minuta, dobio žuti karton

Seid Behrem (Rasing Luksemburg), pobeda kod kuće protiv Rodanža 3:2 – nije igrao

Demir Koljenović (Hostert), pobeda kod kuće protiv Diferdanža 2:1 – nije igrao

Aleksandar Čučuković (Ham Benfika), poraz na strani od Fole 1:2 – nije igrao

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Kad je reč o fudbalerima iz Crne Gore, deo glavne predstave u Španiji prošlog vikenda bio je Stefan Savić, koji je bio standardan u derbiju Madrida protiv Reala 0:0.

Crnogorsku javnost sigurno raduje i pogodak Stevana Jovetića u dresu Monaka. Sjajni napadač je protiv Amijena u igru ušao u 61. minutu i nekoliko minuta kasnijegolom za remi Kneževima (1:1).

Sada već tradicionalno efikasni napadač Balzana Bojan Kaljević ponovo je bio strelac za trijumf te ekipe protiv Tarksiena (1:0), a od preostalih igrača u strelce se upisao još Dejan Damjanović, u pobed Seula nad Džežuom 3:2, u plej ofu južnokorejskog šampionata.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić (Atletiko), pobeda kod kuće sa Realom 0:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Francuska

Stevan Jovetić (Monako), remi na strani sa Amijenom 1:1 – igrao od 61. minuta, postigao gol

Žarko Tomašević (Ostende), remi na strani protiv Standarda 0:0 – igrao ceo meč

Aleksandar Boljević (Beveren), poraz na strani od Klub Briža 0:3 – igrao 69 minuta

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz kod kuće od Asterasa 1:3 – nije igrao

Mladen Božović (Larisa), pobeda kod kuće protiv Smirne 1:0 – branio ceo meč, imao četiri odbrane

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), poraz na strani od Kajzerija 1:2– igrao ceo meč

Petar Grbić (Akhisar), remi na strani sa Bešiktašem 0:0 – nije igrao

Giuseppe Bellini/Getty Images

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), remi kod kuće sa Ahmatom 1:1 – igrao od 63. minuta

Luka Đorđević (Arsenal Tula), remi kod kuće sa Rubinom 0:0 – igrao 87 minuta

Danska

Vladimir Rodić (Randers), pobeda na strani protiv Lingbija 3:1 – igrao 88 minuta, dobio žuti karton

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), pobeda kod kuće protiv Spartaka 1:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Belorusija

Mirko Ivanić (BATE), pobeda kod kuće protiv Nemana 4:2 – igrao 90 minuta

Kipar

Vladimir Boljević (AEK Larnaka), pobeda na strani protiv Etnikosa 3:0 – nije igrao

Poljska

Saša Balić (Zaglebje), remi kod kuće sa Koronom 0:0 – nije igrao

Nikola Vujadinović (Leh Poznanj), remi na strani sa Sandečjom 0:0 – nije igrao zbog povrede

Rumunija

Risto Radunović (Astra), pobeda na strani protiv Konkordije 2:1 – nije igrao

Stefan Nikolić (Sepsi), remi kod kuće sa Gaz Metanom 0:0 – igrao 62 minuta, dobio žuti karton

Moldavija

Stefan Mugoša (Šerif), pobeda na strani protiv Milsamija 2:0 – nije igrao

Malta

Bojan Kaljević (Balzan), pobeda kod kuće Tarksiena 1:0 – igrao ceo meč, postigao gol

Ivan Janjušević (Balzan), pobeda kod kuće Tarksiena 1:0 – nije igrao

Kazahstan

Jovan Nikolić (Akžajik), završeno prvenstvo

Marko Đurović (Akžajik), završeno prvenstvo

Nemanja Mijušković (Taraz), završeno prvenstvo

Dejan Damjanović (Seul), pobeda kod kuće protiv Džedžua 3:2 – igrao ceo meč, postigao gol

Luksemburg

Admir Dešević (Hostert), pobeda kod kuće protiv Diferdanža 2:1 – igrao do 75. minuta

Almir Klica (Dudelanž), pobeda na strani protiv Eša 6:1 – nije igrao

Emir Huremović (Mondorf), remi na strani sa Petanžom 1:1 – nije igrao

Albert Ramdedović (Rodanž), poraz na strani od Rasinga 2:3 – igrao od 75. minuta