Valerio Pennicino, Getty Images Sport
Blog ostalo 28.11.2017 | 13:35

CG i BiH u svetu: Ivanić i BATE do titule u 90+5!

Reprezentativac Crne Gore Mirko Ivanić bio je strelac prvog gola za tim BATE Borisova, koji je u 90+5. minutu protiv Gorodeje osvojio bod za 12. uzastopnu titulu u Belorusiji.

Mirko Ivanić

Maja Hitij, Getty Images News

BATE je u poslednje kolo ušao sa dva boda prednosti u odnosu na direktne rivale Dinamo Minsk i Šahtjor Soligorsk i bio mu je neophodan remi na gostovanju Gorodeji da dođe do nove titule. U tome je uspeo najviše zahvaljujući Ivaniću, koji je najpre doveo BATE u vođstvo u 18. minutu, da bi zatim utakmica poprimila neverovatan tok. Na kraju je u 90+5. minutu strelac bio Rodionov, čime je meč završen rezultatom 3:3.

Od ostalih igrača iz Crne Gore, u strelce su se upisali samo još Uroš Duranović i Bojan Kaljević. Duranović je sa dva gola vodio Duklu do trijumfa nad Mladom Boleslav (4:1), dok je Kaljević nastavio golgetersku seriju na Malti i ponovo golom doneo pobedu Balzanu Senglee (1:0).

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić (Atletiko), pobeda na strani protiv Levantea 5:0– igrao ceo meč

Pobeda kod kuće protiv Rome 2:0 – nije igrao zbog suspenzije

Španija 2

Ivan Kecojević (Kadiz), pobeda kod kuće protiv Valjadolida 1:0 – igrao od 59. minuta

Esteban Saveljić (Albasete), remi kod kuće sa Hihonom 2:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Pobeda kod kuće protiv Hofenhajma 3:1 – igrao ceo meč

Marko Bakić (Braga), pobeda kod kuće protiv Feirensea 3:1 – nije igrao zbog povrede

Pobeda kod kuće protiv Hofenhajma 3:1 - nije igrao zbog povrede

Belgija

Žarko Tomašević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Eupena 1:0 – nije igrao

Aleksandar Boljević (Beveren), poraz kode kuće od Šarloe 0:2 – igrao od 86. minuta

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz na strani od AEK 0:3 – nije igrao

Mladen Božović (Larisa), poraz na strani od Panetolikosa 1:3 – branio ceo meč, imao tri odbrane

Švajcarska

Elsad Zverotić (Sion), pobeda kod kuće protiv Grashopersa 3:0 – nije igrao

Norveška

Staniša Mandić (Sogdal), pobeda kod kuće protiv Valerenge 5:2 – igrao 65 minuta

Češka

Uroš Đuranović (Dukla), pobeda kod kuće protiv Mlade Boleslav 4:1 – igrao 71 minut, postigao dva gola

Vladimir Jovović (Jablonec), remi kod kuće sa Slavijom 1:1 – igrao 60 minuta

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), poraz na strani od Osmanlija 0:2 – nije igrao

Petar Grbić (Akhisar), poraz na strani od Geztepea 0:2 – nije igrao

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), poraz na strani od Amkara 1:2 – igrao od 57. minuta

Luka Đorđević (Arsenal Tula), poraz na strani od Tosna 2:3 – igrao ceo meč

Danska

Vladimir Rodić (Randers), poraz kod kuće od Senderijskea 0:2 – igrao ceo meč

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), remi na strani sa Podbrezovom 1:1 – igrao ceo meč

Belorusija

Mirko Ivanić (BATE), remi na strani sa Gorodejom 3:3 – igrao 90 minuta, postigao jedan gol

Remi kod kuće  sa Crvenom zvezdom 0:0 - igrao ceo meč

Kipar

Vladimir Boljević (AEK Larnaka), pobeda kod kuće protiv Pafosa 2:0 – nije igrao

Poljska

Saša Balić (Zaglebje), poraz na strani od Slaska 0:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Nikola Vujadinović (Leh Poznanj), pobeda kod kuće protiv Ploka 2:1 – nije igrao zbog povrede

Rumunija

Risto Radunović (Astra), pobeda kod kuće protiv FCSB 2:0 – igrao od 80. minuta

Stefan Nikolić (Sepsi), poraz na strani od Kluža 0:2 – igrao ceo meč

Moldavija

Stefan Mugoša (Šerif), poraz kod kuće od Sperante 0:1 – igrao ceo meč

Malta

Bojan Kaljević (Balzan), pobeda na strani protiv Senglee 1:0 – igrao 90 minuta, postigao gol

Getty Images/Martin Rose

Efikasne internacionalce iz BiH predvodio je Vedad Ibišević. Iskusni napadač je sa dva gola doneo pobedu Herti na gostovanju Kelnu (2:0) i pokazao napadačima Crvene zvezde kako da nastupe u duelu sa Jarčevima sledeće nedelje u Ligi Evrope.

Zapaženu ulogu u Nemačkoj, ali u Cvajti, imao je Haris Duljević, koji je postigao gol u pobedi Dinamo Drezdena nad Fortunom Dizeldorf 3:1.

Edin Višća je nastavio sa dobrim partijama u Bašakšehiru, pa je posle dve asistencije u prošlom kolu u turskom prvenstvu ovoga puta postigao gol za istanbulski tim u pobedu na gostovanju Ludogoretsu u Ligi Evrope (2:1).

Gol Amira Hadžiahmetovića nije pomogao Konji da izbegne poraz na strani od Kasimpaše (2:1), a za razliku od njega Vlastimir Jovanović je pogotkom u finišu doneo bod Tremaliki protiv Visle (3:3). Isto je učinio i Bojan Golubović, koji je u meču Gaz Metana i Voluntarija bio strelac za domaće (1:1).

Adnan Bašić je sa dva pogotka bio najzaslužniji za remi luksemburškog Petanža protiv Žunesa (3:3), dok je Nermin Haskić golom u finišu meča kreirao preokret Ružomberoka na gostovanju Trenčinu (2:1).

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), remi na strani sa Svonsijem 0:0 - branio ceo meč, zabeležio jednu odbranu

Sead Kolašinac (Arsenal), pobeda na strani protiv Barnlija 1:0 - igrao ceo meč

Poraz na strani od Kelna 0:1 – nije igrao

Muhamed Bešić (Everton), poraz na strani od Sautemptona 1:4 – nije igrao

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), pobeda na strani protiv Hala 3:2 – igrao od 55. minuta

Mario Vrančić (Norič), remi kod kuće sa Prestonom 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), pobeda na strani protiv Kelna 2:0 – igrao 84 minuta, postigao dva gola

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), pobeda na strani protiv Dizeldorfa 3:1 – igrao 71 minut, postigao gol

Goran Karačić (Sandhauzen), poraz kod kuće od Hajenhajma 1:2 – nije branio

Marko Kvesić (Aue), remi kod kuće sa Bohumom 1:1 – nije igrao

Jasmin Fejzić (Braunšvajg), poraz kod kuće od Nirnberga 2:3 – branio meč, imao tri odbrane

Poraz na strani od Atletika 0:2 – igrao ceo meč

Miralem Pjanić (Juventus), pobeda kod kuće protiv Krotonea 3:0– igrao od 68. minuta

Remi sa Barselonom kod kuće 0:0 – igrao 68 minuta, dobio žuti karton

Italija 2

Rade Krunić (Empoli), remi kod kuće sa Frosinoneom 3:3 – igrao ceo meč

Mato Jajalo (Palermo), pobeda na strani protiv Avelina 3:2 – igrao ceo meč, zabeležio asistenciju

Deni Milošević (Konja), poraz na strani od Kasimpaše 1:2 – igrao ceo meč

Amir Hadžiahmetović (Konja), poraz na strani od Kasimpaše 1:2 – igrao od 55. minuta, postigao gol

Avdija Vršajević (Osmanli), pobeda kod kuće protiv Genčlerbirlija 2:0 – igrao ceo meč

Austrija

Smail Prevljak (Matersburg), poraz na strani od Admire 0:2 – igrao ceo meč

Nedeljko Malić (Matersburg), poraz na strani od Admire 0:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Mihret Topčagić (Volfzberger), poraz kod kuće od Austrije 1:2 – igrao od 78. minuta

Benjamin Mulahalilović (Volfzberger), poraz kod kuće od Austrije 1:2 – nije igrao

Husein Balić (St. Pelten), poraz na strani od Altaha 0:3 – igrao od 90.  minuta

Belgija

Danijel Milićević (Gent), pobeda kod kuće protiv Muskorona 3:1– igrao od 83. minuta

Edin Čočalić (Mehelen), remi na strani sa Antverpenom 0:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Holandija

Dario Dumić (Utreht), pobeda na strani protiv Sparte 3:1 – igrao od 86. minuta

Ognjen Gnjatić (Roda), poraz na strani od Ajaksa 1:5 – nije igrao

Semir Memišević (Groningen), poraz kod kuće od Fejenorda 0:2 – igrao ceo meč

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), remi na strani sa Jablonecom 1:1 – nije igrao zbog povrede

Pobeda na strani protiv Makabija 2:0 – nije igrao zbog povrede

Zinedin Mustedanagić (Dukla), pobeda kod kuće protiv Mlade Boleslav 4:1 – nije igrao

Admir Ljevaković (Teplice), remi kod kuće sa Plzenom 0:0 – nije igrao zbog povrede

Mirzad Mehanović (Zlin), pobeda kod kuće protiv Slovačkog 2:1 – igrao 54 minuta

Poraz na strani od Šerifa 0:1 – igrao ceo meč

Adnan Džafić (Zlin), pobeda kod kuće protiv Slovačkog 2:1 – igrao 69 minuta, dobio žuti karton

Benjamin Čolić (Karvina), poraz na strani od Ostrave 1:2 – nije igrao

Bojan Letić (Karvina), poraz na strani od Ostrave 1:2 – igrao od 68. minuta

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), pobeda kod kuće protiv Lehije 2:1 – nije igrao zbog povrede

Semir Štilić (Visla Plok), poraz na strani od Leha 1:2– igrao 81 minut, postigao gol

Vlastimir Jovanović (Tremalika), remi kod kuće sa Vislom 3:3 – igrao ceo meč, postigao gol, dobio žuti karton

Adnan Kovačević (Korona), pobeda kod kuće protiv Legije 3:2 – igrao ceo meč

Stojan Vranješ (Pjast), remi na strani sa Pogonom 2:2 – nije igrao

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton), pobeda kod kuće sa Paksom 2:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Asmir Suljić (Videoton) , pobeda kod kuće sa Paksom 2:0 – nije igrao

Aleksandar Jovanović (Debrecin),  pobeda na strani protiv Vašaša 5:1 – igrao ceo meč

Rumunija

Bojan Golubović  (Gaz Metan) – remi kod kuće sa Voluntarijem 1:1 – igrao od 54. minuta, postigao gol

Ivan Sesar (Juventus Bukurešt) – poraz kod kuće od Konkordije 0:5 – nije igrao

Slovačka

Nermin Haskić (Ružomberok) – pobeda na strani protiv Trenčina 2:1 – igrao ceo meč, postigao gol

Hamza Ćataković (Trenčin) – poraz kod kuće od Ružomberoka 1:2 – nije igrao

Grčka

Gojko Cimirot (PAOK), remi na strani sa Panioniosom 2:2 – igrao 62 minuta

Aser Busuladžić (Atromitos), remi kod kuće sa Panatinaikosom 1:1 – igrao 63 minuta

Ognjen Vranješ (AEK), pobeda kod kuće protiv Platanijasa 3:0 - igrao ceo meč

Remi kod kuće sa Rijeko 2:2

Rusija

Toni Šunjić (Dinamo Moskva) – poraz na strani od Amkara 1:2 – igrao ceo meč

Goran Bunoza (Inčeon), završeno prvenstvo

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), remi na strani sa Hapoel Haifom 2:2 – nije igrao

Luksmeburg

Veldin Muhamerović (GS Fola), pobeda na strani protiv Rodanža 3:0 – igrao ceo meč

Sanel Ibrahimović (Dudelanž), remi kod kuće sa Diferdanžom 0:0  – igrao od 81. minuta

Kenan Handžić (UT Petanž), remi na strani sa Žunesom 3:3 – nije igrao

Adnan Bašić (UT Petanž), remi na strani sa Žunesom 3:3 – igrao ceo meč, postigao dva gola

Šemsudin Džanić (UT Petanž), remi na strani sa Žunesom 3:3 – nije igrao

Edis Osmanović (Rasing Luksemburg), pobeda na strani protiv Viktorije 2:0 – igrao 79 minuta,

Seid Behrem (Rasing Luksemburg), pobeda na strani protiv Viktorije 2:0 – nije igrao

Demir Koljenović (Hostert), remi na strani sa Niderkornom 1:1 – nije igrao

Aleksandar Čučuković (Ham Benfika), remi kod kće sa Strasenom 1:1 – nije igrao