BiH i CG u svetu: Džeko prekinuo post, Mandić u 2. ligi

S obzirom na to da je većina strelaca prethodnog vikenda zatajila, kad je reč o fudbalerima iz BiH i Crne Gore u inostranstvu možemo izdvojiti prekid posta Edina Džeka, koji je posle više od dva meseca uspeo da zatrese mrežu u Seriji A.

Edin Džeko

Izvor: Getty Image/ Paolo Bruno

Edin Džeko

Napadač Rome je bio strelac vodećeg gola u trijumfu Vučice nad SPAL i time doprineo da se rimski klub vrati na pobednički kolosek posle remija u prošlom kolu sa Đenovom.

Pre tog pogotka, Džeko je bio strelac u sedmom kolu protiv Milana. Taj meč je igran prvog oktobra.
Preostala dva strelca od igrača iz BiH u prošlom kolu bili su Mirzad Mehanović, kojem je bilo dovoljno da tri minuta provede na terenu i postigne izjednačujući gol za Zlin protiv Brna.

Gol vredan boda, takođe posle ulaska sa klupe, postigao je i Bojan Golubović, igrač Gaz Metana, u remiju sa Temišvarem (1:1).

Doprinos proteklog vikenda dao je i igrač albanske Teute Anel Dedić, ali protivničkoj ekipi, pošto je posle njegovog isključenja u 58. minutu Teuti bio otežan posao da izbegne poraz kod kuće od Kamze (0:1).

Miralem Pjanić

Izvor: Getty images/ Francesco Pecoraro

FUDBALERI IZ BOSNE I HERCEGOVINE

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), remi kod kuće sa Sautemptonom 1:1 - branio ceo meč, zabeležio tri odbrane

Sead Kolašinac (Arsenal), poraz kod kuće od Mančester Junajteda 1:3 - igrao 76 minuta

Muhamed Bešić (Everton), pobeda kod kuće protiv Hadersfilda 2:0 – nije igrao

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), pobeda kod kuće protiv Midlsbroa 2:1 – igrao od 72. minuta

Mario Vrančić (Norič), poraz na strani od Kardifa 1:3 – igrao ceo meč

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), poraz kod kuće od Ajntrahta 1:2 – igrao 82 minuta

Kenan Kordo (Majnc), poraz kod kuće od Augzburga 1:3– igrao ceo meč

Ermin Bičakčić (Hofenhajm), pobeda kod kuće protiv Lajciga 4:0 – nije igrao zbog povrede

Izet Hajrović (Verder), pobeda kod kuće protiv Štutgarta 1:0 – nije igrao

Sejad Salihović (HSV), remi na strani sa Frajburgom 0:0 – nije igrao

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), pobeda kod kuće protiv Aue 4:0 – igrao 76 minuta

Goran Karačić (Sandhauzen), poraz na strani od Nirnberga 0:1 – nije branio

Marko Kvesić (Aue), poraz na strani od Dinamo Drezdena 0:4– igrao od 46. minuta

Jasmin Fejzić (Braunšvajg), pobeda na strani protiv Ingolštata 2:0 – branio meč, imao tri odbrane, dobio žuti karton

Rade Krunić (Empoli), remi na strani sa Novarom 1:1 – igrao ceo meč

Mato Jajalo (Palermo), remi kod kuće sa Venecijom 0:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Dario Šarić (Karpi), remi na strani sa Avelinom 1:1 – nije igrao

Francuska

Janjin Prćić (Ren), pobeda kod kuće protiv Amijena 2:0 – nije igrao zbog povrede

Turska

Edin Višća (Bašakšehir), pobeda kod kuće protiv Osmanlija 1:0 – igrao ceo meč

Deni Milošević (Konja), poraz kod kuće od Burse 0:3 – igrao ceo meč

Amir Hadžiahmetović (Konja), poraz kod kuće od Burse 0:3 – igrao od 46. minuta

Avdija Vršajević (Osmanli), pobeda kod kuće protiv Osmanlija 0:1 – igrao ceo meč

Belgija

Danijel Milićević (Gent), pobeda na strani protiv Varegem 1:0 – igrao od 75. minuta

Edin Čočalić (Mehelen),pobeda kod kuće protiv Genta 3:2 – igrao ceo meč

Holandija

Dario Dumić (Utreht), remi na strani sa Cvoleom 1:1 – nije igrao

Ognjen Gnjatić (Roda), pobeda kod kuće protiv Herenvena 2:1 – igrao od 89. minuta

Semir Memišević (Groningen), pobeda na strani protiv Den Haga 3:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), pobeda kod kuće protiv Ostrave 2:1 – nije igrao zbog povrede

Zinedin Mustedanagić (Dukla), poraz kod kuće od Teplica 0:2 – nije igrao

Admir Ljevaković (Teplice), pobeda na strani protiv Dukle 2:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Mirzad Mehanović (Zlin), remi na strani sa Brnom 1:1 – igrao od 84. minuta, postigao gol

Adnan Džafić (Zlin), remi na strani sa Brnom 1:1 – nije igrao

Benjamin Čolić (Karvina), pobeda kod kuće Bohemijansa 1905 1:0 – igrao 89 minuta

Bojan Letić (Karvina), pobeda kod kuće Bohemijansa 1905 1:0 – igrao od 78. minuta

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), remi kod kouće sa Koronom 2:2 – igrao od 60. minuta

Semir Štilić (Visla Plok), pobeda kod kuće protiv Arke 2:0 – igrao 76 minuta

Vlastimir Jovanović (Tremalika), poraz na strani od Zaglebja 2:4 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Adnan Kovačević (Korona), remi na strani sa Krakovijom 1:1– igrao ceo meč, dobio žuti karton

Stojan Vranješ (Pjast), remi kod kuće sa Lehom 0:0 – igrao 46 minuta

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton), poraz na strani od Ferencvaroša 1:3 – nije igrao

Asmir Suljić (Videoton) , poraz na strani od Ferencvaroša 1:3 – igrao od 56. minuta

Aleksandar Jovanović (Debrecin),  pobeda kod kuće protiv Honveda 1:0 – igrao ceo meč

Rumunija

Bojan Kovačević  (Gaz Metan) – remi na strani sa Temišvarem 1:1 – nije igrao

Bojan Golubović (Gaz Metan) – remi na strani sa Temišvarem 1:1 – igrao od 46. minuta, postigao gol

Gojko Cimirot (PAOK), pobeda na strani protiv Ksantija 3:0 – igrao ceo meč

Aser Busuladžić (Atromitos), pobeda na strani protiv Platanije 3:1 – igrao od 46. minuta

Ognjen Vranješ (AEK), remi na strani sa Levadijakosom 1:1 - igrao ceo meč

Rusija

Toni Šunjić (Dinamo Moskva) – pobeda kod kuće protiv Rostova 2:0 – igrao ceo meč

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), remi kod kuće sa Ashodom 1:1 – nije igrao

Kipar

Kenan Horić (Pafos), poraz na strani od Apolona 0:6 – igrao ceo meč

Albanija

Anel Dedić (Teuta) – poraz kod kuće od Kamze 0:1 – igrao 58 minuta, dobio crveni karton

Izvor: Giuseppe Bellini/Getty Images

I fudbaleri iz Crne Gore su se tri puta upisali u strelce. Ivan Kecojević je na pravi način iskoristio povratak u startnih 11 Kadiza i golom doprineo trijumfu nad Albaseteom 2:0.

Bek Zaglebja Saša Balić je uspeo da zatrese mrežu Tremalike i pomogne svojoj ekipi da slavi u goleadi 4:2, dok je Fatos Bećiraj bio strelac vodećeg gola za moskovski Dinamo protiv Rostova 2:0.

Gol, ali u penal seriji, postigao je Staniša Mandić, međutim, on nije bio dovoljan da Songdal izbegne poraz u doigravanju za opstanak od Ranhajma, pa će od naredne sezone taj klub igrati u drugoj ligi Norveške. Pitanje je da li će i osvajač Svetskog prvenstva do 20 godina i tada biti deo tima.

FUDBALERI IZ CRNE GORE

Španija

Stefan Savić (Atletiko), pobeda kod kuće protiv Sosijedada 2:1– nije igrao

Španija 2

Ivan Kecojević (Kadiz), pobeda kod kuće protiv Albasetea 2:0 – igrao ceo meč, postigao gol, dobio žuti karton

Esteban Saveljić (Albasete), poraz na strani od Kadiza 0:2 – igrao ceo meč

Italija

Adam Marušić (Lacio), pobeda na strani protiv Sampdorije 2:1 – igrao ceo meč

Italija 2

Filip Raičević (Pro Verčeli), poraz na strani od Parme 0:3 – igrao 77 minuta

Francuska

Stevan Jovetić (Monako), pobeda kod kuće protiv Anžea 1:0  – nije igrao zbog povrede

Nemačka 2

Mirnes Repić (Aue), poraz na strani od Dinamo Drezdena 0:4  – nije igrao

Portugal

Nikola Vukčević (Braga), pobeda kod kuće protiv Pasoša 3:0 – igrao ceo meč

Marko Bakić (Braga), pobeda kod kuće protiv Pasoša 3:0 – nije igrao zbog povrede

Belgija

Žarko Tomašević (Ostende), remi na strani sa Šarloa 1:1 – igrao ceo meč

Aleksandar Boljević (Beveren), poraz na strani od Kortrajka 1:4 – igrao ceo meč

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz kod kuće od Atromitosa 1:3  – nije igrao

Mladen Božović (Larisa), remi kod kuće sa Janjinom 1:1 – branio ceo meč, imao četiri odbrane

Švajcarska

Elsad Zverotić (Sion), poraz na strani od Lucerna 1:2– nije igrao

Staniša Mandić

Izvor: Hannah Peters, Getty Images Sport

Norveška

Staniša Mandić (Songdal), poraz od Ranhejma posle penala – igrao ceo meč, postigao gol u penal seriji

Češka

Uroš Đuranović (Dukla), poraz kod kuće od Teplica 0:2 – igrao 68 minuta

Vladimir Jovović (Jablonec), poraz na strani Plzena 0:2 – igrao od 69. minuta, dobio žuti karton

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), pobeda kod kuće protiv Sivasa 4:0 – igrao ceo meč

Petar Grbić (Akhisar), remi kod kuće sa Malatjom 0:0 – nije igrao

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), pobeda kod kuće protiv Rostova 2:0 – igrao ceo meč, postigao gol

Luka Đorđević (Arsenal Tula), poraz kod kuće od Spartaka 0:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Danska

Vladimir Rodić (Randers), poraz na strani od Silkeborga 2:3 – igrao ceo meč

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), remi kod kuće sa Trenčinom 1:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Kipar

Vladimir Boljević (AEK Larnaka), pobeda kod kuće protiv Omonije 5:0 – nije igrao

Poljska

Saša Balić (Zaglebje), pobeda kod kuće protiv Tremalike 4:2 – igrao ceo meč, postigao gol

Nikola Vujadinović (Leh Poznanj), remi na strani sa Pjastom 0:0 – nije igrao zbog povrede