BiH, CG, MKD u svetu: Džeko i Jovetić strelci

Skener 9. jan 201817:29 > 17:36
Getty Images/Paolo Bruno

Završeni su praznici i vraćamo se redovnom pregledu učinaka fudbalera iz BiH, Crne Gore i Makedonije u inostranstvu. Ovoga puta u žiži su Edin Džeko i Stevan Jovetić.

Napadač Rome je posle četiri meča zatresao mrežu, ali to nije bilo dovoljno da Vučica, koja je padu forme, izbegne poraz od zahuktale Atalante (2:1). Džeku je to bio deveti gol u Seriji A, a ukupno 12 na 26 mečeva.

Od ostalih igrača iz BiH, zanimljiv podatak je da nijedan, od ukupno pet, nije bio deo svog tima u englekom FA kupu.

Daniel Pavlović nije igrao u porazu Krotonea od Milana 0:1

Ervin Zukanović igrao ceo meč u pobedi Đenove protiv Sasuola 1:0 i dobio žuti karton

Getty images/Giuseppe Bellini

Kad je reč o igračima iz Crne Gore, status Stevana Jovetića u Monaku nije stabilan. Priče o njegovom odlasku iz Kneževine su sve glasnije, a bivši igrač Intera je šansu dobio u francuskom Kupu. Jovetić je na terenu proveo 76 minuta i za to vreme uspeo da postigne gol, u trijumfu nad Mulen Žeureom 5:2. Da li bi taj gol mogao da bude njegova karta za ulazak u 11 i u ligaškim mečevima?

Dobru partiju od crnogorskih predstavnika pružio je i Ivan Kecojević, koji je postigao jedini pogodak za Kadiz u trijumfu protiv Granade. Kadiz igra odlično u poslednje vreme, drugi je na tabeli i ukoliko tako nastavi, velika je verovatnoća da ćemo Kecojevića naredne sezone gledati u elitnom rangu španskog fudbala.

Bojan Kaljević nastavlja sa dominacijom na Malti. On je ovoga puta dva puta tresao mrežu za pobedu Balzana protiv Sent Endrusa 3:2. Kaljeviću je to 13. gol u ligi i sada zaostaje samo pogodak za vodećim strelcem Sambom.

Španija

Stefan Savić odigrao igrao ceo meč u pobedi Atletika protiv Hetafea 2:0 i dobio žuti karton

Španija2

Ivan Kecojević igrao ceo meč u pobedi Kadisa protiv Granade 1:0 i postigao gol

Esteban Saveljić igrao ceo meč u porazu Albasetea od Tenerifa 1:2

Italija

Adam Marušić nije igrao u pobedi Lacija protiv SPAL 5:2

Francuska

Stevan Jovetić igrao 61 minut u pobedi Monaka protiv Mulen Žeure 5:2 i postigao gol

Portugal

Nikola Vukčević igrao ceo meč u pobedi Brage protiv Rio Avea 2:1

Marko Bakić nije igrao u pobedi Brage protiv Rio Avea 2:1

Grčka

Miloš Stojčev nije igrao u porazu Platanijasa od Panationaikosa 0:2

Mladen Božović igrao ceo meč u porazu AEL Larise od Olimpijakosa 0:3 i zabeležio jednu odbranu

Kipar

Vladimir Boljević nije igrao u porazu AEK Larnake od Anortozisa 1:3

Malta

Bojan Kaljević igrao ceo meč u pobedi Balzana protiv Sent Enrdusa 3:1 i postigao dva gola

Ivan Janjušević nije igrao u pobedi Balzana protiv Sent Enrdusa 3:1

Claudio Villa, Getty Images Sport

BFudbaleri iz Makedonije nisu uspeli da se upišu u strelce, a treba istaći i da većina njih nije nastupalo za svoj klub.

Aleksandar Damčevski nije igrao u pobedi Ermisa protiv Pafosa 2:0

Davor Zdravskovski igrao od 78. minuta u pobedi AEL Limasola protiv Etnikosa 3:0

Vlatko Drobanov igrao ceo meč u pobedi Arisa protiv Dokse 1:0

Edin Nuredinoski igrao ceo meč u pobedi Arisa protiv Dokse 1:0