Srbi u svetu: Veliki peh Milana Mačvana, Bobi Kliper

Skener 30. jan 201820:41 > 31. jan 2018 12:02
SK

I u četvrtoj nedelji 2018. godine mnogi srpski košarkaši koji igraju u različitim svetskim inostranim ligama borili su se za svoje klubove, a veliki peh doživeo je kapiten Srbije na prethodnom Evrobasketu Milan Mačvan, koji je doživeo veliku povredu kolena i okončao sezonu u dresu Bajerna.

Mačvan se povredio na utakmici Evrokupa koji je njegov Bajern igrao protiv peterburškog Zenita. Nastradali su mu prednji ukršteni ligamenti kolena, pa se njegov povratak na parket sigurno ne očekuje do kraja sezone.

Lepše vesti prošle nedelje dočekali su drugog srpskog reprezentativca – Boban Marjanović bio je jedan od učesnika trejda u kojem je Blejk Grifin postao novi član Detroir Pistonsa. Marjanović će u narednom delu sezone biti saigrač Miloša Teodosića u Los Anđeles Klipersima, a mnogi ljubitelji košarke se nadaju da će „Džin iz Boljevca“ u Kaliforniji dobiti više prilike da prikaže talenat nego u „Motor Sitiju.“

Nikola Jokić diže formu, imao je čak i drugi dabl-dabl u sezoni, a Bogdan Bogdanović nije bio toliko dobar kao nedelju dana ranije. U meču koji su njegovi Kingsi igrali protiv San Antonija imao je priliku da se ponovo vidi sa saigračima iz Partizana – Žofrijem Lovernjom i Davisom Bertansom. Osim toga Bogdanović je dobio priliku da učestvuje u najmanje napetoj utakmici u košarkaškom svetu – meču u kojem igraju rukiji i sofmori.

Kapiten srpske reprezentacije Miloš Teodosić postigao je rekord karijere – 18 poena protiv Memfis Grizlisa.

Nemanja Nedović ostaje jedan od vodećih bekova Evrolige posle novih dobrih partija u dresu Unikahe, Dejan Todorović je bio veoma dobar u Bilbaou, Vladimir Micov bio je među najboljima na terenu u derbiju kola u kojem je njegov Armani igrao protiv Varezea. Na drugoj strani parketa upravo u dresu Varezea, odličan je bio Aleksa Avramović sa 18 poena, a njegov brat Saša bio je odličan u dresu slovačkih Košica.

Miroslav Raduljica imao je neverovatne brojke u kineskom prvenstvu, čak dva puta je ubacivao preko 30 poena uz vrtoglave indekse koristnosti.

Srpski igrači su u svakom kutku košarkaške Evrope, ma koliko on bio „zavučen“ i neatraktivan, a Sport klub vam donosi prošlonedeljne učinke mnogih od njih. Uživajte.

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), poraz kod kuće od Minesota Timbervulvsa 118:126 – 15 poena (5/9 iz igre), 3 skoka, 6 asistencija, 1 ukradena i 3 izgubljene lopte za 28 minuta;

poraz kod kuće od Boston Seltiksa 113:102 – 2 poena (1/6 iz igre), 3 skoka, 6 asistencija, 2 izgubljene lopte za 24 minuta;

pobeda u gostima protiv Memfis Grizlisa 109:100 – 18 poena (7/15 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, 1 izgubljena lopta za 28 minuta;

pobeda u gostima protiv Nju Orleans Pelikansa 112:103 – 12 poena (5/13 iz igre), 4 skoka, 6 asistencija, 1 ukradena i 4 izgubljene lopte za 28 minuta;

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda u gostima protiv Orlando Medžuka 105:99 – 8 poena (4/12 iz igre), 4 skoka, 4 asistencije, 5 izgubljeni lopti za 33 minuta;

pobeda u gostima protiv Majami Hita 89:88 – 11 poena (5/10 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 1 blokada, 1 izgubljena lopta za 35 minuta;

poraz u gostima od San Antonio Sparsa 113:98 – 3 poena (1/7 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 33 minuta;

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda kod kuće protiv Portland Trejl Blejzersa 104:101 – 16 poena (5/17 iz igre), 12 skokova, 5 asistencija, 1 blokada, 1 ukradena i 3 izgubljene lopte za 33 minuta;

pobeda kod kuće protiv Njujork Niksa 130:118 – 18 poena (5/9 iz igre), 7 skokova, 10 asistencija, 1 izgubljena lopta za 35 minuta;

pobeda kod kuće protiv Dalas Meveriksa 91:89 – 11 poena (5/13 iz igre), 16 skokva, 11 asistencija, 2 blokade, 4 izgubljene lopte za 40 minuta;

poraz kod kuće od Boston Seltiksa 111:110 – 24 poena (8/17 iz igre), 11 skokova, 5 asistencija, 2 izgubljene lopte za 35 minuta;

Boban Marjanović (Detroit Pistons), poraz kod kuće od Jute Džez 98:95 – 4 poena (2/4 iz igre), 6 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 13 minuta;

poraz kod kuće od Oklahoma Siti Tandera 121:108 – 14 poena (5/9 iz igre), 8 skokova, 2 asistencija, 1 blokada, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 14 minuta;

poraz u gostima od Klivlend Kavalirsa 121:104 – nije ulazio odlukom trenera;

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz u gostima od Portland Trejl Blejzersa 123:114 – 9 poena (4/11 iz igre), 7 skokova, 2 ukradene lopte za 36 minuta;

poraz u gostiam od Golden Stejt Voriorsa 126:113 – 11 poena (4/8 iz igre), 6 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 37 minuta;

pobeda kod kuće protiv Bruklin Netsa 111:97 – 4 poena (2/4 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena lopta za 14 minuta;

poraz u gostima od Atlante Hoks 105:100 – 3 poena (1/2 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 13 minua.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede;

Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda u gostima protiv Burgosa 85:78 – 14 poena (5/8 iz igre), 1 skok, 2 asistencije, 3 izgubljene lopte za 13 minuta;

poraz u Evroligi kod kuće od Baskonije 85:83 – 19 poena (8/13 iz igre), 3 skoka, 3 izgubljene lopte za 23 minuta;

Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda u gostima protiv Burgosa 85:78 – nije bio u sastavu tima;

poraz u Evroligi kod kuće od Bamberga 85:83 – 3 poena (1/4 iz igre), 3 skoka, 1 ukradena lopta za 19 minuta;

Dejan Todorović (Bilbao), poraz u gostima od Real Madrida 95:65 – 17 poena (6/12 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije za 30 minuta;

Vasilije Vučetić (Bilbao), poraz u gostima od Real Madrida 95:65 – 4 poena (2/4 iz igre), 2 skoka za 17 minuta;

Oliver Stević (Andora), pobeda u gostima protiv Fuenlabrade 85:77 – 7 poena (3/3 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte za 17 minuta;

Nikola Dragović (Saragosa), poraz u gostima od Gran Kanarije 90:70 – 11 poena (3/5 iz igre), 8 skokova, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 28 minuta;

Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz kod kuće od Baskonije 89:87 – 4 poena (2/4 iz igre), 1 skok, 1 ukradena lopta za 19 minuta;

Goran Huskić (Burgos), poraz kod kuće od Unikahe 85:75 – 4 poena (2/7 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena lopta za 16 minuta;

Rade Zagorac (Betis), poraz kod kuće od Gipuskoe 94:88 – nije bio u sastavu tima.

Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), poraz u gostima od Telekom Bona 106:69 – 13 poena (6/10 iz igre), 2 skoka, 3 izgubljene lopte za 20 minuta;

poraz u gostima u Evroligi od CSKA 82:71 – 5 poena (1/6 iz igre, 3/8 slobodna bacanja), 6 skokova, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 17 minuta;

Luka Mitrović (Bamberg) – nije igrao zbog povrede;

Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Vircburga 80:74 – nije igrao zbog povrede;

pobeda u gostima u Evrokupu protiv Zenita 80:78 – 9 poena (3/7 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 18 minuta;

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede;

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Vircburga 80:74 – 6 poena (3/6 iz igre), 3 skoka, 8 asistencija, 8 izgubljenih lopti za 27 minuta;

pobeda u gostima u Evrokupu protiv Zenita 80:78 – 14 poena (6/7 iz igre), 2 skoka, 7 asistencija, 1 ukradena i 3 izgubljene lopte za 29 minuta;

Stefan Peno (Alba), pobeda kod kuće protiv Miteldojčera 91:71 – 10 poena (3/4 iz igre), 3 skoka, 9 asistencija, 3 ukradene i 3 izgubljene lopte za 25 minuta;

poraz kod kuće u Evrokupu od Darušafake 79:66 – 3 poena (0/2 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz u gostima od Albe 91:71 – 7 poena (2/7 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte za 27 minuta;

Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz u gostima od Albe 91:71 – 3 poena (1/1 iz igre), 2 skoka, 3 asistencije, 5 faulova, 4 izgubljene lopte za 23 minuta;

Sava Lešić (Etinger), pobeda u gostima protiv Gisena 99:95 – nije bio u sastavu tima;

poraz kod kuće od Monaka u Ligi šampiona 84:78 – nije bio u sastavu tima.

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Avtodora 88:75 – 11 poena (2/6 iz igre), 5 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 21 minut;

poraz u gostima u Evroligi od Valensije 85:83 – 7 poena (3/8 iz igre), 3 skoka, 8 asistencija, 2 ukradene lopte za 24 minuta;

Danilo Anđušić (Uniks), pobeda kod kuće protiv Parme 84:70 – nije bio u sastavu tima;

Branko Mirković (Kalev), pobeda protiv TLU Kaleva kod kuće 98:53 – 8 poena (3/8 iz igre), 1 skok, 3 asistencije za 13 minuta;

pobeda u gostima protiv Pernua 93:86 – 11 poena (3/6 iz igre), 3 skoka, 5 asistencija, 1 izgubljena lopta za 21 minut;

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), njegov tim nije igrao protekle nedelje;

Marko Simonović (Zenit), njegov tim nije igrao u VTB ligi protekle nedelje;

poraz kod kuće u Evrokupu od Bajern Minhena – 3 poena (1/3 iz igre), 1 ukradena lopta za 10 minuta;

Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut) – njegov tim nije igrao protekle nedelje;

Nemanja Protić (Univerzitet Surgut) – njegov tim nije igrao protekle nedelje;

Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz na domaćem terenu od Samare 103:68 – 7 poena (2/4 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Vuk Jovanović (Politeknik), pobeda protiv Čerkaskog u gostima 85:80 – 34 poena (10/21 iz igre, 6/12 trojke, 8/10 slobodna bacanja), 2 skoka, 1 asistencija, 2 ukradene lopte za 33 minuta;

Nikola Vujović (Politeknik), 11 poena (4/6 iz igre), 10 skokova, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Goran Ostojić (Politeknik) – nije bio u sastavu tima.

Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), poraz u gostima protiv GTK Gljivica 82:78 – 11 poena (3/7 iz igre), 3 skoka, 1 izgubljena lopta za 14 minuta;

Andrija Bojić (Polfarma), poraz u gostima od Štelmet Zijelone Gure 98:91 – 10 poena (4/5 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 10 minuta;

Milan Milovanović (Polfarma), poraz u gostima od Štelmet Zijelone Gure 98:91 – 22 poena (8/9 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija, 2 blokade, 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

Nikola Marković (Štelmet Zijelona Gura), pobeda kod kuće protiv Polfarme 98:91 – 12 poena (3/4 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

pobeda u Ligi šampiona kod kuće protiv Ostendea 98:68 – 1 poen (1/2 iz igre), 1 skok, 1 faul za 5 minuta;

Jovan Novak (Dabrova), pobeda kod kuće protiv Trefla 82:74 – 17 poena (4/8 iz igre, 8/8 slobodna bacanja), 3 skoka, 8 asistencija, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 35 minuta;

Uroš Mirković (Start), pobeda u gostima protiv Legije 83:71 – 1 poen (0/3 iz igre), 3 skoka za 21 minut;

Aleksandar Marelja (Kozalin), pobeda kod kuće protiv Kinga 98:91 posle produžetka – 21 poen (7/8 iz igre), 6 skokva, 2 izgubljene lopte za 30 minuta;

Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz na domaćem terenu od Olomoucka 108:104 – 23 poena (9/16 iz igre), 3 skoka, 6 asistencija, 1 blokada, 5 izgubljenih lopti za 37 minuta;

Milan Stanojević (Ostrava), poraz na domaćem terenu od Olomoucka 108:104 – 10 poena (3/9 iz igre), 2 skoka, 7 asistencija, 1 ukradena lopta za 22 minuta;

Milić Blagojević (Ostrava), poraz na domaćem terenu od Olomoucka 108:104 – 16 poena (6/11 iz igre), 7 skokva, 3 asistencije za 34 minuta;

Filip Šepa (Olomoucko), pobeda na domaćem terenu protiv Ostrave 108:104 – 7 poena (3/7 iz igre), 5 skokva, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

Darko Čohadarević (Olomoucko), pobeda na domaćem terenu protiv Ostrave 108:104 – 2 poena (1/4 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 10 minuta;

Edi Sinadinović (Hradec), pobeda kod kuće protiv Svitavija 99:90 – 10 poena (3/8 iz igre), 1 skok, 12 asistencija 3 izgubljene lopte za 33 minuta.

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz u gostima od Varezea 76:72 – 18 poena (7/13 iz igre), 8 skokova, 3 asistencije, 2 izgubljene lopte za 32 minuta;

poraz u Evroligi kod kuće od Makabija 111:102 – 9 poena (4/6 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 4 izgubljene lopte za 22 minuta;

Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando), poraz na domaćem terenu od Virtus Bolonje 86:69 – 24 poena (7/10 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 1 blokada, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

Milenko Tepić (Brindizi), pobeda na domaćem terenu protiv Fleks Pistoje 88:74 – 12 poena (4/6 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije za 21 minut;

Aleksa Avramović (Vareze), pobeda kod kuće protiv Armanija 76:72 – 18 poena (6/11 iz igre), 2 skoka, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 21 minut;

Dušan Đorđević (Ostende) – utakmice belgijskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje;

poraz u gostima u Ligi šampiona od Štelmeta Zijelone Gure 98:68 – 8 poena (2/6 iz igre), 2 skoka, 8 asistencija, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

Marko Jagodić Kuridža (Ostende) – utakmice belgijskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje;

poraz u gostima u Ligi šampiona od Štelmeta Zijelone Gure 98:68 – 6 poena (2/4 iz igre), 2 skoka, 5 faulova, 2 blokade, 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

Raško Katić (Šarlroa) – utakmice belgijskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje;

Miloš Bojović (Lijež) – utakmice belgijskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje.

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 97:68 – 20 poena (7/8 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 21 minut;

Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 97:68 – 14 poena (4/9 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, 2 izgubljene lopte za 17 minuta;

Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 97:68 – 10 poena (4/11 iz igre), 8 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 31 minut;

Vuk Đorđević (Riker), pobeda kod kuće na domaćem terenu protiv Nove Ves 100:64 – 22 poena (7/9 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija za 16 minuta;

Vladimir Đorđević (Košice), pobeda u gostima protiv Handlove 101:82 – 4 poena (1/3 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

Radenko Pilčević (Košice), pobeda u gostima protiv Handlove 101:82 – 19 poena (8/9 iz igre), 1 skok, 5 asistencija, 6 izgubljenih lopti za 27 minuta;

Svetozar Stamenković (Košice), pobeda u gostima protiv Handlove 101:82 – 0 poena (bez šuta iz igre), 3 skoka, 1 izgubljena lopta, 5 faulova za 10 minuta;

Peđa Stamenković (Košice), pobeda u gostima protiv Handlove 101:82 – 2 poena (1/1 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 5 izgubljenih lopti za 19 minuta;

Marko Radonjić (Iskra Svit), poraz kod kuće od Levice 89:86 – nije bio u sastavu tima;

Saša Avramović (Iskra Svit), poraz kod kuće od Levice 89:86 – 27 poena (9/17 iz igre), 7 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene i 6 izgubljenih lopti za 38 minuta;

Vladimir Ivelja (Iskra Svit), poraz kod kuće od Levice 89:86 – 0 poena (0/7 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 3 izgubljene lopte za 22 minuta;

Žarko Đurić (Levice), pobeda u gostima protiv Iskre Svit 89:86 – 7 poena (3/7 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta, 5 faulova za 20 minuta;

Bojan Stanojević (Handlova), poraz u gostima protiv Košica 101:82 – 10 poena (4/9 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije, 3 izgubljene lopte za 21 minut;

Jovan Đorđević (Handlova), poraz u gostima protiv Košica 101:82 – 18 poena (7/13 iz igre), 6 skokova, 2 asitencije, 2 izgubljene lopte za 34 minuta;

Ivan Zejak (Handlova), poraz u gostima protiv Košica 101:82 – 2 poena (1/8 iz igre), 3 skoka, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 19 minuta;

Đorđe Tresač (Handlova), poraz u gostima protiv Košica 101:82 – 30 poena (11/20 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 4 ukradene i 3 izgubljene lopte za 36 minuta.

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda kod kuće protiv Pinar Karšijake 89:77 – 19 poena (8/10 iz igre), 10 skokova, 1 asistencija, 3 ukradene i 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

poraz u gostima u Evroligi od Real Madrida 87:68 – 2 poena (0/1 iz igre), 3 skoka, 1 ukradena lopta za 6 minuta;

Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz u gostima od Banvita 63:31 – 0 poena (0/2 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 13 minuta;

pobeda u Evroligi kod kuće protiv Barselone 86:82 – 7 poena (3/5 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 3 izgubljene lopte za 30 minuta;

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede;

Ivan Paunić (Tofaš), pobeda u gostima protiv Darušafake 58:54 – nije bio u sastavu tima;

Nikola Janković (Sakarija), pobeda kod kuće protiv Demir Bujukčekmečea 77:67 – 6 poena (3/6 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 13 minuta;

Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz u gostima od Ušaka 85:82 – 0 poena (0/2 iz igre), 1 skok, 3 faula za 3 minuta;

Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz u gostima od Ušaka 85:82 – nije bio u sastavu tima;

Tadija Dragićević (Ješilgiresun), poraz u gostima od Ušaka 85:82 – 15 poena (5/7 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 22 minuta;

Stefan Birčević (Istanbul), pobeda kod kuće protiv Eskišehira 85:71 – 18 poena (7/12 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 31 minut;

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), pobeda kod kuće protiv Jambola 97:83 – 28 poena (9/12 iz igre), 11 skokova, 5 asistencija, 5 izgubljenih lopti za 30 minuta;

Nikola Maravić (Levski), poraz kod kuće od Beroea 96:75 – nije bio u sastavu tima;

Dragan Tubak (Černo More), pobeda kod kuće protiv Spartaka Pleven 105:99 – 15 poena (6/8 iz igre), 9 skokova, 2 asistencije, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 25 minuta;

Milijan Bocka (Černo More), nije bio u sastavu tima;

Marko Pavlović (Feniks Galati), poraz u gostima od Oradee 86:71 – nije bio u sastavu tima;

Siniša Cvetanović (Politehnika), njegov tim nije igrao protekle nedelje, sledeći meč 31. januara protiv Krajove kod kuće;

Dragan Zeković (Steaua), pobeda kod kuće protiv Krajove 90:79 – 22 poena (10/14 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija, 2 blokade, 3 ukradene i 3 izgubljene lopte za 37 minuta;

Nemanja Aleksandrov (Krajova), 12 poena (4/10 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 26 miuta;

Milivoje Mijović (Targu Mureš), poraz kod kuće od Kluž Napoke 101:62 – nije bio u sastavu tima;

Aleksandar Mladenović (Targu Mureš), nije bio u sastavu tima;

Mladen Jeremić (Timisoara), njegov tim nije igrao protekle nedelje;

Igor Mijajlović (Timisoara), njegov tim nije igrao protekle nedelje;

Pavle Reljić (Timba), pobeda u gostima protiv Dinamo Bukurešta 108:70 – 22 poena (10/13 iz igre), 6 skokova, 6 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 25 minuta;

Dejan Kovačević (Timba), pobeda u gostima protiv Dinamo Bukurešta 108:70 – 14 poena (3/4 iz igre), 1 skok, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta, 5 faulova za 19 minuta;

Branko Jereminov (Timba), pobeda u gostima protiv Dinamo Bukurešta 108:70 – nije bio u sastavu tima;

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Šoprona 76:66 – 17 poena (8/14 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 34 minuta;

Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Šoprona 76:66 – 13 poena (6/11 iz igre), 6 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 30 minuta;

Uroš Duvnjak (Šopron), poraz kod kuće protiv KTE Dune 76:66 – 0 poena (0/4 iz igre), 1 skok, 1 asistencija za 23 minuta;

Uroš Lučić (JKS), pobeda kod kuće protiv DEAC 98:94 – 15 poena (6/8 iz igre), 7 skokova, 5 asistencija, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 36 minuta;

Miljan Rakić (JKS), pobeda kod kuće protiv DEAC 98:94 – 8 poena (3/9 iz igre), 6 skokova, 6 asistencija, 2 urkadene i 2 izgubljene lopte za 27 minuta;

Dušan Cvetković (MAFC), poraz od Falka kod kuće 88:78 – 14 opena (6/14 iz igre), 6 skokova, 1 asistencija za 33 minuta;

Ivan Žigeranović (Falko), pobeda u gostima protiv MAFC 88:78 – 5 poena (1/6 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija za 16 minuta;

Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz u gostima od Kermenda 94:77 – nije bio u sastavu tima;

Marko Špica (Kapošvar), poraz u gostima od Kermenda 94:77 – 6 poena (3/8 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 30 minuta;

Luka Marković (Alba Fehervar), pobeda kod kuće protiv ZTE98:86 – nije bio u sastavu tima;

Andrija Ćirić (Sedek), poraz u gostima od Solnoka 85:70 – nije bio u sastavu tima;

Marko Boltić (Sedek), poraz u gostima od Solnoka 85:70 – bez statističkog učinka za 1 minut na terenu;

Nenad Šulović (Sedek), poraz u gostima od Solnoka 85:70 – 13 poena (5/8 iz igre), 7 skokova, 7 asistencija, 4 izgubljene lopte za 25 minuta;

Strahinja Milošević (Solnok), pobeda kod kuće protiv Sedeka 85:70 – nije ulazio u igru odlukom trenera;

Portugal i Švajcarska

* U švajcarskom prvenstvu nije bilo mečeva prethodne nedelje.

Saša Borovnjak (Porto), pobeda u gostima protiv Galitosa 93:75 – 29 poena (11/16 iz igre, 7/7 slobodna bacanja), 6 skokova, 2 asistencije, 1 blokada, 1 ukradnea i 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

Luka Nikolić (Oliveirense), pobeda kod kuće protiv Lusitanije 100:78 – 20 poena (7/8 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 2 ukradene lopte za 27 minuta;

Dušan Hukić (Lusitanija), poraz u gostima od Oliveirensea 100:78 – nije bio u sastavu tima;

Nikola Tadić (Vitorija), poraz u gostima od Overensea 85:84 – 10 poena (3/9 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 36 minuta;

Filip Pejović (Ilabaum), pobeda u gostima protiv Elektrika 80:76 –

Veljko Stanković (Galitos), poraz kod kuće od Porta 93:75 – 0 poena (0/3 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 8 minuta;

Bojan Petrović (Galitos), poraz kod kuće od Porta 93:75 – 17 poena (6/12 iz igre), 5 skokova, 2 izgubljene lopte za 30 minuta;

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz u gostima od Panatinaikosa 68:61 – 3 poena (1/2 iz igre), 2 asistencije, 1 izgubljena lopta, 5 faulova za 11 minuta;

poraz u Evroligi u gostima od Crvene zvezde 89:78 – 7 poena (3/4 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta za 25 minuta;

Marko Tejić (Trikala), poraz kod kuće od AEK 82:71 – 9 poena (4/5 iz igre), 5 skokova za 9 minuta;

Dejan Kravić (Panionios), pobeda kod kuće protiv Larise 74:66 – 16 poena (7/8 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 3 blokade za 23 minuta;

Vasilije Micić (Žalgiris, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Pjeno Žvaigždesa 91:80 – 16 poena (6/6 iz igre), 2 skoka, 3 izgubljene lopte za 18 minuta;

poraz u gostima u Evroligi od Panatinaikosa 94:93 posle produžetka – 6 poena (3/4 iz igre), 5 skokva, 5 asistencija, 5 izgbuljenih lopti za 29 minuta;

Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda kod kuće protiv Baji Roketsa 110:92 – 13 poena (5/10 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 4 ukradene lopte za 21 minut;

poraz kod kuće protiv Gvangša Lajonsa 124:113 – 34 poena (12/20 iz igre, 10/12 slobodna bacanja), 13 skokova, 6 asistencija, 1 blokada, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 24 minuta;

pobeda u gostima protiv Šangaj Šarksa 124:112 – 31 poen (13/20 iz igre, 5/5 slobodna bacanja), 11 skokova, 3 asistencije, 4 izgubljene lopte za 37 minuta;

Goran Pantović (Trali, Irska) – utakmice irskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje;

Dušan Bogdanović (Trali, Irska) – utakmice irskog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje;

Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 99:58 – 15 poena (6/10 iz igre), 1 skok, 7 asistencija za 22 minuta;

Predrag Miletić (Klosternojburg, Austrija), poraz u gostima od Arkadije 81:74 – 14 poena (5/14 iz igre), 1 skok, 3 asistencije, 1 blokada, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte;

Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), njegov tim nije igrao prethodne nedelje;

Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Kalev Krama u gostima 98:53 – 11 poena (3/8 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije za 18 poena;

Mirko Virijević (Hotur, Island), pobeda kod kuće protiv Tora 86:75 posle produžetka – 16 poena (6/12 iz igre), 11 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta za 26 minuta;

Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz u gostima protiv Tromza 94:85 – nije igrao odlukom trenera.

Sve prethodne nedeljne preglede učinka srpskih košarkaša čitajte na OVOM LINKU.