Getty Image/ Pool
Blog ostalo 14.03.2018 | 16:00

CG, BiH, MAK dijaspora: Nurkovi zvezdani bleskovi

Centar Portland Trejl Blejzersa Jusuf Nurkić bio je neverovatan u pobedi svog tima protiv Majami Hita, kada je uz 27 poena i šut iz igre od 75 odsto imao i 16 skokova i 3 blokade. Nurkić je treća napadačka opcija tima iz Oregona nakon Demijana Lilarda i Si-Džeja Mekoluma, ali takvim partijama Nurkić

Cameron Browne/NBAE via Getty Images

Još jedan igrač iz BiH imao je solidnu nedelju – Nihad Đedović igrao je prilično dobro u mečevima koje Bajern Minhen igra u Evrokupu, a i Elmedin Kikanović je imao dobru partiju u francuskom šampionatu, doduše, malo je lošije odigrao u FIBA Ligi šampiona.
Ni centri iz Crne Gore nisu imali lošu nedelju – Nikola Vučević igra sjajno u Orlando Medžiku i zaista bi bilo lepo videti ga naredne godine u nekom ambicioznijem timu u NBA, a Vladimir Dragičević je jedan od najboljih igrača FIBA Lige šampiona, a bez sumnje najveća zvezda poljskog prvenstva – imao je nove čudovišne partije.
Bojan Subotić bio je veoma dobar u meču estonske lige koji je odigrao njegov Kalev, a na severu Evrope standardno su odlični igrači iz BiH – Borovčanin u Danskoj i Šarčević u Finskoj.

Na OVOM LINKU pogledajte učinke košarkaša iz Crne Gore, Crne Gore i Makedonije iz prethodne nedelje, a na OVOM LINKU iz nedelje pre te.

Košarkaši iz Crne Gore

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik), poraz u gostima od Los Anđeles Lejkersa 108:107 - 24 poena (11/18 iz igre), 12 skokova, 6 asistencija, 2 blokade, 1 izgubljena lopta za 35 minuta;

poraz u gostima od Sakramento Kingsa 94:88 - 13 poena (5/11 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 1 blokada, 3 izgubljene lopte za 33 minuta;

poraz u gostima od Los Anđeles Klipersa 113:105 - 17 poena (8/20 iz igre), 10 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena lopta, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 30 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda kod kuće protiv Bilbaoa 87:97 - 13 poena (4/8 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

poraz u Evroligi kod kuće protiv Baskonije 81:71 - 12 poena (4/13 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 23 minuta;

Dino Radončić (Real Madrid), poraz u gostima od Barselone 94:72 - 3 poena (0/1 iz igre), 1 skok, 1 asistencij,a 1 blokada za 13 minuta;

pobeda u Evroligi kod kuće protiv Panatianikosa 92:75 - nije bio u sastavu tima;

Nemanja Radović (Obradoiro), poraz u gostima od Gran Kanarije 82:64 - 4 poena (1/3 iz igre), 7 skokova, 1 blokada za 13 minuta;

Blagota Sekulić (Fuenlabrada), pobeda kod kuće protiv Estudijantesa 87:81 - nije bio u sastavu tima;

Vladimir Golubović (Betis), poraz kod kuće od Andore 100:89 - 8 poena (4/5 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 15 minuta.

VTB i Estonija

Bojan Subotić (Kalev), poraz kod kuće od VEF Rige 87:83 - 25 poena (8/14 iz igre, 7/7 slobodna bacanja), 5 skokova, 1 asistencija za 28 minuta;

pobeda u gostima protiv Tartu Ulikola 90:82 - 12 poena (4/9 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 3 ukradene i 1 izgubljena lopta za 21 minut;

Marko Todorović (Himki), poraz u Evroligi kod kuće od Armanija 86:77 - 4 poena (2/4 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 8 minuta;

Nemačka

Nemanja Đurišić (Telekom Bon), pobeda kod kuće protiv Jene 102:80 - 13 poena (6/7 iz igre), 5 skokova, 3 asitencije, 4 izgubljene lopte za 19 minuta.

Grčka

Halil Kanacević (Trikala), poraz kod kuće od Larise 74:65 - nije bio u sastavu tima;

Ivan Maraš (Aris), njegov tim nije igrao prethodne nedelje.

Češka

Bojan Bakić (Kolin), pobeda protiv Hradeca u gostima 93:84 - 15 poena (4/9 iz igre), 2 skoka, 6 asistencija, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Miloš Pajović (Kolin), pobeda protiv Hradeca u gostima 93:84 - 9 poena (4/6 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 21 minut.

Poljska

Vladimir Dragičević (Stelmet Zijelona Gura), poraz kod kuće od Rose 91:88 - 29 poena (12/14 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 31 minut;

poraz kod kuće od Monaka 84:82 - 18 poena (7/12 iz igre), 10 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte za 27 minuta;

Boris Savović (Stelmet Zijelona Gura), poraz kod kuće od Rose 91:88 - nije bio u sastavu tima;

poraz kod kuće od Monaka 84:82 - 12 poena (4/9 iz igre), 8 skokova, 1 izgubljena lopta za 27 minuta.

Belgija

Vladimir Mihailović (Ostende) - utakmice belgijskog prenstva nisu se igrale prethodne nedelje.

Rumunija

Dragan Zeković (Steaua), pobeda kod kuće protiv Timbe 75:43 - 13 poena (6/12 iz igre), 6 skokova, 2 asitencije, 2 ukradene lopte za 25 minuta;

Miloš Komatina (Timisoara), pobeda u gostima protiv Feniks Galatija 79:73 - nije ulazio u igru odlukom trenera;

Goran Gajović (Oradea), poraz u gostima protiv Timišoare 86:74 - 11 poena (3/9 iz igre), 6 skokova, 4 asitencije, 1 izgubljena lopta za 34 minuta;

Nemanja Milošević (Oradea), poraz u gostima protiv Timišoare 86:74 - nije bio u sastavu tima;

Goran Martinić (Krajova), poraz u gostima od Kluža 85:82 - nije bio u sastavu tima.

Mađarska

Miloš Borisov (Falko Vulkano), pobeda u gostima protiv ZTE 81:76 - 17 poena (5/8 iz igre), 6 skokova, 1 izgubljena lopta za 33 minuta;

Milutin Đukanović (KTE Duna Asfalt), pobeda u gostima protiv MAFC 90:81 - nije bio u sastavu tima;

Amin Hot (MAFC Budimpešta), poraz kod kuće od KTE Dune 90:81 - 12 poena (4/10 iz igre), 2 skoka, 14 asistencija, 3 ukradene lopte i 1 izgubljena lopta za 39 minuta;

Milija Miković (ZTE), poraz na domaćem terenu of Falko Vulkana 90:81 - 1 promašaj iz igre za 4 minuta.

Slovačka

Goran Bulatović (Inter Bratislava), 10 poena (3/5 iz igre), 5 skokova, 5 asistencija, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

Bugarska

Milorad Šutulović (Akademik PL), pobeda kod kuće protiv Jambola 94:81 - nije bio u sastavu tima;

Austrija

Milovan Drašković (Rajfajzen Flajers Vels), pobeda u gostima protiv Furstenfelda 94:78 - 11 poena (5/7 iz igre), 6 skokova za 19 minuta;

poraz kod kuće od Klosternojburga 89:75 - 16 poena (6/16 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija za 29 minuta;

Portugal

Miki Novović (Bareirense), poraz u gostima od Porta 93:72 - 5 poena (0/8 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena lopta za 19 minuta;

Marko Loncović (Ilijabum), poraz u gostima od Benfike 104:95 - nije igrao odlukom trenera.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Friburg Olimpik), pobeda kod kuće protiv Lugana 88:75 - 2 poena (1/5 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 16 minuta;

Rusija

Filip Samojlović (Irkut), njegov tim nije igrao prethodne nedelje.

Košarkaši iz Bosne i Hercegovine

NBA

Mirza Teletović (Milvoki Baks) - ne igra zbog bolesti od novembra;

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), pobeda kod kuće protiv Njujork Niksa 111:87 - 11 poena (5/8 iz igre), 8 skokova, 4 asistencije, 4 izgubljene lopte za 18 minuta;

pobeda kod kuće protiv Golden Stejt Voriorsa 125:108 - 10 poena (5/8 iz igre), 11 skokva, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 21 minut;

pobeda kod kuće protiv Majami Hita 115:99 - 27 poena (12/18 iz igre), 16 skokova, 3 asistencije, 3 blokade, 3 izgubljene lopte za 30 minuta.

VTB

Filip Adamović (Cmoki Minsk), pobeda u gostima protiv Parme 88:81 - 8 poena (2/4 iz igre), 1 skok, 3 asistencije, 3 izgubljene lopte za 16 minuta;

Turska

Kenan Bajramović (Akisar, druga liga), poraz kod kuće od Seldžukua 92:83 - 15 poena (6/12 iz igre), 6 skokova, 5 izgubljenih lopti za 30 minuta;

Hasan Rizvić (Ormansport, druga liga), pobeda kod kuće protiv Bandirme 79:77 - 25 poena (9/16 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 3 ukradene i 2izgubljene lopte za 34 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda kod kuće protiv Miteldojčera 111:91 - 14 poena (4/8 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije 1 izbubljena lopta za 26 minuta;

pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Uniksa 83:75 - 8 poena (2/3 iz igre), 1 skok za 13 minuta;

poraz u Evrokupu u gostima protiv Uniksa 80:73 - 9 poena (3/5 iz igre), 2 skoka, 3 asistencije za 16 minuta;

Amar Gegić (Bajern Minhen) - nije bio u sastavu tima.

Francuska

Elmedin Kikanović (Monako), pobeda kod kuće protiv Dižona 94:90 - 21 poen (8/11 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 4 izgubljene lopte za 29 minuta;

pobeda u Ligi šampiona protiv Stelmeta Zijelone Gure 84:82 - 11 poena (5/9 iz igre), 0 skokova, 2 asistencije, 3 izgubljene lopte za 21 minut.

Italija

Emin Mavrić (Avelino), pobeda kod kuće protiv Brindizija 89:71 - nije bio u sastavu tima.

Grčka

Edin Atić (AEK), pobeda u gostima protiv Koroivosa 77:75 - nije bio u sastavu tima;

Milan Milošević (Promiteas), pobeda u gostima protiv Kimisa 73:68 - nije bio u sastavu tim.

Mađarska

Ismet Sejfić (JP Auto), poraz kod kuće od Sedeka 94:78 - 17 poena (7/12 iz igre), 10 skokova, 1 ukradena lopta za 31 minut;

Poljska

Aleksandar Radukić (Polfarma), njegov tim nije igrao protekle nedelje.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), Fahro Alihodžić (Leuven), Nedim Buza (Ostende) - utakmice belgijskog prvenstva se nisu igrale prethodne nedelje.

Rumunija

Muhamed Pašalić (Oradea), poraz u gostima protiv Timišoare 86:74 - nije igrao odlukom trenera;

pobeda kod kuće protiv Piteštija 85:81 - nije bio u sastavu tima;

Sead Hadžifejzović (Finiks Galati), poraz kod kuće od Feniks Galatija 79:73 - 0 poena (0/5 iz igre), 1 skok za 4 minuta;

Slovačka

Đorđe Ninković (Nova Ves), poraz u gostima od Intera Bratislave 104:76 - 20 poena (9/14 iz igre), 8 skokova, 4 izgubljene lopte za 30 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg Djuks), pobeda kod kuće protiv Obertvarta 88:72 - 24 poena (10/15 iz igre), 3 poena, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

pobeda u gostima protiv Velsa 89:75 - 23 poena (11/15 iz igre), 6 skokova, 1 asistencija, 1 blokada za 29 minuta;

Jozo Brkić (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz kod kuće od Graca 87:84 - 28 poena (12/16 iz igre), 10 skokova, 1 asistencija, 4 izgubljene lopte za 31 minut;

poraz kod kuće od Kapfenberga 81:75 - 4 poena (2/5 iz igre), 5 faulova, 2 izgubljene lopte za 14 minuta;

Ramiz Suljanović (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz kod kuće od Graca 87:84 - 2 poena (1/3 iz igre), 2 skoka, 1 ukradena lopta za 9 minuta;

poraz kod kuće od Kapfenberga 81:75 - 8 poena (2/5 iz igre), 6 skokva za 23 minuta.

Švajcarska

Dejan Jeftić (Ženeva Lajons), pobeda u gostima protiv Pulija 85:72 - 13 poena (4/7 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 28 minuta.

Finska

Bojan Šarčević (Kauhajoki), pobeda kod kuće protiv Kouvota 93:88 - 19 poena (7/17 iz igre), 6 skokova, 12 asistencija i 1 izgubljena lopta za 34 minuta.

Danska

Vedran Borovčanin (Horsens), pobeda kod kuće protiv Vulfpek BMS 115:75 - 23 poena (8/11 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte za 27 minuta.

Košarkaši iz Makedonije

Španija

Nenad Dimitrijević (Huventud), poraz kod kuće od Baskonije 61:75 - nije bio u sastavu tima.

Turska

Vojdan Stojanoski (Demir Bujukčekmeče), poraz u gostima od Gazijantepa 87:67 - 15 poena (6/8 iz igre), 1 skok, 3 asistencije za 28 minuta;

Kristijan Nikolov (Ješilgiresun), poraz u gostima od Gazijantepa 87:67 - poraz u gostima od Banvita 104:80 - nije bio u sastavu tima.