CG, BiH, MAK: Dragičević "prešao igricu" u Poljskoj

Nakon eliminacije Portland Trejl Blejzersa iz NBA plej-ofa nijedan igrač iz ove tri zemlje ne igra u najjačoj svetskoj ligi, ali pažnju na sebe privlače mnogi drugi košarkaši širom Evrope.

Vladimir Dragičević

Turkish Airlines EuroLeague

Najistaknutiji među njima u protekloj nedelji bio je, kao i mnogo puta do sada ove sezone, snažni centar poljskog Stelmeta Vladimir Dragičević, koji je startovao doigravanje u poljskom prvenstvu nestvarnim statistikama, a dobro ga je pratio i klupski kolega Boris Savović.

Košarkaš iz Bosne i Hercegovine Bojan Šarčević igra finalnu seriju doigravanja u Finskoj, a svoj Kauhajoki predvodi kao nesumnjivo prva zvezda tima.

U drugoj turskoj ligi ističu se iskusni Kenan Bajramović i Hasan Rizvić, a obojica će bez dileme lako naći bolji angažman iduće sezone, a još jedan centar iz Bosne i Hercegovine igra standardno dobro - Elmedin Kikanović je u dresu Monaka opet bio veoma efikasan, kao što je to činio tokom cele sezone u francuskoj ligi i u Ligi šampiona.

Takođe, valja pomenuti i dobre igre Fahra Alihodžića u Ostendeu, kao i standardno efikasnog Edina Bavčića u austrijskom Klosternojburgu.

Slede celokupni učinci igrača iz tri zemlje.

Pre toga pogledajte učinke košarkaša iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije iz protekle nedelje na OVOM LINKU.

KOŠARKAŠI IZ CRNE GORE

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz u gostima od Huventuda 77:75 – 11 poena (5/10 iz igre), 11 skokova, 4 asistencije, 1 blokada i 4 izgubljene lopte za 30 minuta;

Dino Radončić (Real Madrid) – 2 poena (1/4 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 14 minuta;

pobeda kod kuće u Evroligi protiv Panatinaikosa 89:82 – nije bio u sastavu tima;

Nemanja Radović (Obradoiro), pobeda u gostima protiv Andore 96:93 – 13 poena (5/10 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 1 blokada i 1 izgubljena lopta za 21 minut;

Blagota Sekulić (Fuenlabrada), poraz kod kuće od Barselone 93:75 – nije bio u sastavu tima;

Vladimir Golubović (Betis), poraz u gostima od Saragose 81:78 – 8 poena (3/5 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 16 minuta;

Nikola Rakočević (Kaseres), pobeda u gostima protiv Palensije 80:71 – 18 poena (5/14 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 1 blokada, 3 izgubljene lopte za 35 minuta;

VTB

Bojan Subotić (Kalev), njegov tim nije igrao prethodne nedelje;

Marko Todorović (Himki), poraz kod kuće od CSKA u Evroligi 89:83 – 0 poena (bez šuta iz igre), 2 skoka, 1 asistencija za 6 minuta;

Nemačka

Nemanja Đurišić (Telekom Bon), pobeda u gostima protiv Etingera 93:70 – 4 poena (1/3 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije za 16 minuta;

Grčka

Halil Kanacević (Trikala) – mečevi grčkog šampionata nisu se igrali protekle nedelje.

Poljska

Vladimir Dragičević (Štelmet Zijelona Gura), pobeda kod kuće protiv Rose 104:97 – 29 poena (11/14 iz igre, 7/8 slobodna bacanja), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 24 minuta;

poraz kod kuće od Rose 94:86 – 26 poena (9/16 iz igre, 8/9 slobodna bacanja), 5 skokova, 2 blokade, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 32 minuta;

Boris Savović (Štelmet Zijelona Gura), pobeda kod kuće protiv Rose 104:97 – 14 poena (4/8 iz igre), 11 skokova, 4 asistencije, 2 izgubljene lopte za 30 minuta;

poraz kod kuće od Rose 94:86 – 12 poena (4/9 iz igre), 10 skokova, 3 izgubljene lopte za 25 minuta.

Belgija

Vladimir Mihailović (Ostende), pobeda kod kuće protiv Brisela 80:62 – 6 poena (2/6 iz igre), 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 23 minuta;

pobeda u gostima protiv Brisela 78:62 – 3 poena (1/2 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 5 faulova, 4 izgubljene lopte za 24 minuta;

Rumunija

Dragan Zeković (Steaua), poraz u gostima od Piteštija 77:69 – nije bio u sastavu tima;

poraz kod kuće od Oradee 72:62 – nije bio u sastavu tima;

Miloš Komatina (Temišvar), pobeda kod kuće protiv Sibiua 84:70 – 0 poena (0/3 iz igre), 2 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 23 minuta;

pobeda kod kuće protiv Piteštija 82:70 – 8 poena (3/5 iz igre), 5 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 17 minuta;

Goran Gajović (Oradea), pobeda kod kuće protiv Kluža 82:78 – 11 poena (3/8 iz igre), 6 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene i 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

pobeda u gostima protiv Steaue 72:62 – nije bio u sastavu tima;

Nemanja Milošević (Oradea), pobeda kod kuće protiv Kluža 82:78 – nije bio u sastavu tima;

pobeda u gostima protiv Steaue 72:62 – nije bio u sastavu tim;

Damjan Kandić (Timba), poraz kod kuće od Krajove 112:59 – 13 poena (4/8 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 21 minut;

pobeda kod kuće protiv Dinamo Bukurešta 104:95 – 17 poena (5/8 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 2 blokade i 2 izgubljene lopte za 27 minuta.

Austrija

Milovan Drašković (Rajfajzen FlajersVels), pobeda u gostima protiv Klosternojburga 112:107 posle dva produžetka – 12 poena (5/7 iz igre), 11 skokova, 5 faulova, 2 izgubljene lopte za 26 minuta.

Portugal

Miki Novović (Bareirense), poraz u gostima od Galitosa 90:77 – nije bio u sastavu tima;

Marko Loncović (Ilijabum), poraz kod kuće od Porta 99:83 – 2 poena (1/6 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 20 minuta;

poraz u gostima od Vitorije 90:71 – 6 poena (3/6 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 24 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Friburg Olimpik), pobeda kod kuće protiv Filija 88:86 – 10 poena (3/10 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije za 31 minut.

IGRAČI IZ BiH

Španija

Emir Sulejmanović (Fuenlabrada), poraz kod kuće od Barselone 93:75 – 8 poena (3/7 iz igre), 2 skoka za 19 minuta;

Mirza Bulić (Samik, 2. liga), poraz u gostima od Araberija 112:32 – 13 poena (5/10 iz igre), 5 sokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 30 minuta.

VTB

Filip Adamović (Cmoki Minsk), poraz u gostima od Jeniseja 91:80 – nije bio u sastavu tima, kao ni u mečevima beloruskog prvenstva;

Turska

Kenan Bajramović (Akisar, druga liga), pobeda kod kuće protiv Beledija 81:65 – 16 poena (8/17 iz igre), ’7 skokova, 4 asistencije, 1 ukradena lopta za 34 minuta;

Hasan Rizvić (Ormansport, druga liga), poraz u gostima protiv Bakirkoja 99:93 – 23 poena (11/20 iz igre), 12 skokova i 1 izgubljena lopta za 32 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Tajgersa 87:72 – 1 poen (0/5 iz igre), 1 skok, 1 asistencija za 16 minuta;

pobeda kod kuće protiv Bremerhavena 98:95 – 11 poena (4/8 iz igre), 2 skoka, 1 ukradena lopta za 18 minuta;

Amar Gegić (Bajern Minhen – nije bio u sastavu tima;

Francuska

Elmedin Kikanović (Monako), pobeda u gostima protiv Šalona 99:73 – 18 poena (8/13 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 23 minuta.

Italija

Emin Mavrić (Avelino), poraz kod kuće od Dinamo Sasarija 80:67 – nije bio u sastavu tima.

Grčka

Edin Atić (AEK), Milan Milošević (Promiteas) – utakmice grčkog prvenstva nisu se igrale prethodne nedelje.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda u gostima protiv Liježa 97:92 – 10 poena (3/3 iz igre), 1 skok, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 16 minuta;

pobeda kod kuće protiv Liježa 102:61 – 8 poena (3/5 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

Fahro Alihožić (Leuven), pobeda kod kuće protiv Alstara 76:74 – 19 poena (7/14 iz igre), 11 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 33 minuta;

poraz u gostima protiv Alstara 95:57 – 8 poena (3/10 iz igre), 7 skokova, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

Nedim Buza (Ostende), pobeda kod kuće protiv Brisela 80:62 – 2 faula za 2 minuta u igri;

pobeda u gostima protiv Brisela 78:62 – 1 poen (bez šuta iz igre, 1 od 4 slobodna bacanja), 1 izgubljena lopta za 4 minuta.

Rumunija

Muhamed Pašalić (Oradea), pobeda kod kuće protiv Kluža 82:78 – nije bio u sastavu tima;

Sead Hadžifejzović (Finiks Galati), poraz u gostima od Krajove 80:78 – 2 poena (1/2 iz igre), 1 skok za 11 minuta;

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg Djuks), poraz kod kuće od Velsa 112:107 – 25 poena (9/15 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija, 4 izgubljene lopte;

Jozo Brkić (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz u gostima od Kapfenberga 73:55 – 11 poena (5/8 iz igre), 6 skokova, 3 izgubljene lopte za 28 minuta;

Ramiz Suljanović (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz u gostima od Kapfenberga 73:55 – nije bio u sastavu tima.

Švajcarska

Dejan Jeftić (Ženeva Lajons), pobeda kod kuće protiv Monteja 83:63 – 2 poena (1/2 iz igre), 1 izgubljena lopta za 10 minuta.

Finska

Bojan Šarčević (Kauhajoki), pobeda kod kuće protiv Nokije 78:72 – 15 poena (6/12 iz igre), 5 skokova, 5 asistencija, 1 ukradena lopta za 35 minuta;

pobeda u gostima protiv Nokije 105:102 posle produžetka – 24 poena (9/24 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 3 izgubljene lopte za 37 minuta;

pobeda kod kuće protiv Nokije 84:82 – 18 poena (5/16 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena lopta za 30 minuta.

IGRAČI IZ MAKEDONIJE

Španija

Nenad Dimitrijević (Huventud), pobeda kod kuće protiv Valensije 77:75 – 2 poena (1/2 iz igre), 2 asistencije za 8 minuta.

Turska

Vojdan Stojanovski (Demir Bujukčekmeče), poraz u gostima od Ješilgiresuna 95:80 – 8 poena (3/6 iz igre), 2 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena lopta za 25 minuta;

Kristijan Nikolov (Ješilgiresun), pobeda kod kuće protiv Demira 95:80 – nije bio u sastavu tima.

Rumunija

Aleksandar Kostoski (Pitešti), pobeda kod kuće protiv Steaue 77:69 – 7 poena (1/7 iz igre), 3 skoka, 6 asistencija, 1 ukradena lopta za 25 minuta;

poraz u gostima od Temišvara 82:80 – 16 poena (5/7 iz igre), 3 skoka, 4 asistencije, 1 ukradena lopta za 31 minut.