Getty Image/ Pool

Blog ostalo

24.05.2018 | 11:15

CG, BiH, MAK: Milko se snalazi, Nihad čuva Bajern

Na finalnom turniru Evrolige u Beogradu Crna Gora imala je jednog predstavnika - Dina Radončića, ali on na dva meča nije bio u sastavu madridskog Reala. U ostalim evropskim ligama igrači iz tri balkanske zemlje ponovo su bili zapaženi.

Milko Bjelica

ABA league, Crvena zvezda MTS

Milko Bjelica igrao je veoma dobro u Saragosi, ali je njegov tim izgubio u Fuenlabradi. Doskorašnji centar Crvene zvezde nastavlja sa solidnim partijama od kako je otišao na Pirinejsko poluostrvo.

Još jedan bivši igrač beogradskih crveno-belih imao je dobru nedelju - Bojan Subotić je u estonskom Kalevu bio odličan u plej-of seriji u kojoj je na tri meča postigao 14, 19 i 17  poena.

Crnogorski plejmejker Amin Hot igrao je dobro za mađarski MAFC - ostvario je impresivan učinak od 21 poena, 6 skokova i 9 asistencija u meču sa Šopronom.

Nihad Đedović igrao je veliku ulogu u povratku Bajerna u četvrtfinalnu seriju nemačkog plej-ofa i prolaz u polufinale. Tamo je u prvoj utakmici Bajern bio daleko bolji od Bamberga uz odličnih 19 poena krilnog igrača iz Bosne i Hercegovine.

U Finskoj je Bojan Šarčević kao glavni igrač tima predvodio Kauhajoki do dramatične titule u produžetku odlučujuće utakmice, a Nemanja Milošević je u finalu bugarskog plej-ofa za Balkan postigao 16 poena protiv Levskog.

Vladimir Dragićević i Boris Savović bili su među najzapaženijim igračima Stelmeta, ali njihov tim nije zabeležio dobar rezultat u plej-of seriji sa Anvilom.

Slede celokupni učinci igrača iz tri zemlje.

Pre toga pogledajte učinke košarkaša iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije iz protekle nedelje na OVOM LINKU.

IGRAČI IZ CRNE GORE

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz kod kuće od Valensije 71:70 – 10 poena (4/8 iz igre), 9 skokova, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 25 minuta;

Dino Radončić (Real Madrid) – nije ulazio u igru na završnom turniru Evrolige;

youtube

Nemanja Radović (Obradoiro), poraz u gostima od Tenerifea 73:69 – 4 poena (2/10 iz igre), 9 skokova, 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

Blagota Sekulić (Fuenlabrada), pobeda u gostima protiv Saragose 108:102 – nije bio u sastavu tima;

Vladimir Golubović (Betis) – njegov tim nije igrao prethodne nedelje;

Milko Bjelica (Saragosa), poraz kod kuće od Fuenlabrade 108:102 – 19 poena (5/11 iz igre, 9/10 slobodna bacanja), 4 skoka, 2 izgubljene lopte za 31 minut.

Utakmice VTB lige nisu se igrale prethodne nedelje.

Estonija

Bojan Subotić (Kalev), pobeda kod kuće protiv Tartu Ulikola 98:95 – 14 poena (6/8 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 27 minuta;

pobeda kod kuće protiv Tartu Ulikola 103:85 – 19 poena (8/9 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 30 minuta;

pobeda u gostima protiv Tartu Ulokola 102:82 – 17 poena (7/12 iz igre), 8 skokova, 1 asitencija, 3 izgubljene lopte za 31 minut.

Poljska

Vladimir Dragičević (Štelmet Zijelona Gura), pobeda kod kuće protiv Anvila 107:104 – 17 poena (8/11 iz igre), 5 skokova, 1 izgubljena lopta za 32 minuta;

poraz kod kuće protiv Anvila 88:87 – 16 poena (6/11 iz igre), 8 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte za 29 minuta;

poraz u gostima protiv Anvila 85:83 – 6 poena (3/7 iz igre), 6 skokova, 3 asistencije, 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

Boris Savović (Štelmet Zijelona Gura), pobeda kod kuće protiv Anvila 107:104 – 19 poena (8/14 iz igre), 7 skokova, 5 asistencija, 1 izgubljena lopta za 36 minuta;

poraz kod kuće protiv Anvila 88:87 – 13 poena (3/8 iz igre), 9 skokova, 3 asistencije, 5 izgubljenih lopti za 29 minuta;

poraz u gostima protiv Anvila 85:83 – 19 poena (7/14 iz igre), 8 skokova, 1 asistencija, 3 izgubljene lopte za 32 minuta.

Belgija

Vladimir Mihailović (Ostende), poraz kod kuće od Antverpena 79:73 – 11 poena (2/6 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 23 minuta;

poraz u gostima od Antverpena 88:80 – 12 poena (5/9 iz igre), 1 skok, 2 asistencije, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 21 minut.

Bugarska

Nemanja Milošević (Levski), pobeda u gostima protiv Rilskog 85:81 – 16 poena (4/9 iz igre), 4 skoka, 1 blokada za 20 minuta;

poraz kod kuće od Balkana 71:69 – 10 poena (4/6 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 24 minuta;

Rumunija

Dragan Zeković (Steaua), pobeda kod kuće protiv Timisoare 79:69 – 16 poena (6/8 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija za 22 minuta;

poraz u gostima od Kluža 89:79 – 8 poena (3/6 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

poraz u gostima od Kluža 85:75 – 5 poena (1/2 iz igre), 2 asistencije za 12 minuta;

Miloš Komatina (Timisoara), poraz u gostima od Steaue 79:69 – 7 poena (2/5 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija i 1 ukradena lopta za 32 minuta;

Goran Gajović (Oradea), pobeda u gostima protiv Sibiua 81:78 – 3 poena (1/4 iz igre) za 16 minuta;

poraz u gostima od Sibiua 85:78 – 6 poena (2/6 iz igre), 1 skok, 1 asistencija i 2 izgubljene lopte za 20 minuta.

Mađarska

Amin Hot (MAFC), poraz kod kuće od Šoprona 95:92 – 21 poen (7/14 iz igre), 6 skokova, 9 asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte za 43 minuta;

Milija Miković (ZTE), poraz u gostima od Falka 91:88 – 1 promašaj iz igre, 3 faula za 8 minuta;

pobeda kod kuće protiv Falka 107:104 – bez statističkog učinka za 2 minuta;

poraz u gostima od Falka 93:70 – 1 pormašaj iz igre, 1 faul za 8 minuta;

poraz u gostima od Falka 95:91 – 3 poena (1/1 iz igre), 1 skok, 1 izgubljena lopta za 6 minuta;

Miloš Borisov (Falko), pobeda kod kuće protiv ZTE 91:88 – 4 poena (1/4 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

poraz kod kuće od ZTE 107:104 – 2 poena (1/5 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija za 25 minuta;

pobeda kod kuće protiv ZTE 93:70 – 13 poena (5/11 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 21 minut;

pobeda u gostima protiv ZTE 95:91 – 4 poena (1/4 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 blokada za 22 minuta.

Portugal

Marko Loncović (Ilijabum), poraz u gostima od Porta 94:75 – 9 poena (4/8 iz igre), 1 skok, 2 izgubljene lopte za 21 minut;

poraz kod kuće od Porta 101:57 – 6 poena (3/6 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 24 minuta.

IGRAČI IZ BiH

Španija

Emir Sulejmanović (Fuenlabrada), nije bio u sastavu tima;

Lazar Mutić (Mursija), nije bio u sastavu tima;

Nikola Marić (Andora), nije bio u sastavu tima;

Sani Čampara (Palensija, 2. liga), pobeda u gostima protiv Ovijeda 66:54 – 2 poena (2/3 slobodna bacanja) za 4 minuta na parketu;

poraz u gostima od Manrese 86:85 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Manrese 82:80 – nije bio u sastavu tima;

Kenan Karahodžić (Ovijedo, 2. liga), poraz kod kuće od Palensije 66:54 – nije bio u sastavu tima;

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Frankfurta 85:50 – 10 poena (3/7 iz igre), 1 asistencija za 24 minuta;

pobeda kod kuće protiv Frankfurta 90:70 – 12 poena (3/10 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte za 29 minuta;

pobeda kod kuće protiv Bamberga 95:72 – 19 poena (5/9 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 27 minuta;

Amar Gegić (Bajern Minhen) – nije bio u sastavu tima;

Grčka

Edin Atić (AEK), poraz u gostima od PAOK 78:74 – nije igrao odlukom trenera;

poraz kod kuće od PAOK 93:88 – nije igrao odlukom trenera;

Milan Milošević (Promiteas), pobeda kod kuće protiv Lavrija 75:70 – 12 poena (4/7 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 4 izgubljene lopte za 23 minuta;

pobeda u gostima protiv Lavrija 79:77 – nije igrao odlukom trenera;

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda kod kuće protiv Olstara 86:65 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Olstara 92:70 – 12 poena (6/9 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 23 minuta;

Fahro Alihodžić (Leuven), pobeda kod kuće protiv Brisela 85:69 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Brisela 98:62 – nije bio u sastavu tima;

Nedim Buza (Ostende), poraz kod kuće od Antverpena 79:73 – bez statističkog učinka za 2 minuta;

poraz u gostima od Antverpena 88:80 – nije igrao odlukom trenera.

Rumunija

Muhamed Pašalić (Oradea), pobeda u gostima protiv Sibiua 81:78 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Sibiua 85:78 – nije bio u sastavu tima;

Austrija

Jozo Brkić (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz kod kuće od Gmundena 89:81 – 4 poena (1/4 iz igre), 3 skoka, 2 asitencije, 4 izgubljene lopte za 28 minuta;

poraz u gostima od Gmundena 84:77 – 13 poena (5/8 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije za 24 minuta;

Ramiz Suljanović (Arkadija Trajskirhen Lajons), poraz kod kuće od Gmundena 89:81 – 7 poena (2/2 iz igre), 2 ukradene lopte za 16 minuta;

poraz u gostima od Gmundena 84:77 – 0 poena (0/2 iz igre), 1 skok za 8 minuta.

Ostalo

Elmedin Kikanović (Monako, Francuska), pobeda kod kuće protiv Burg an Bresa 83:77 – nije bio u sastavu tima;

Emin Mavrić (Avelino, Italija) – nije bio u sastavu tima na tri meča plej-ofa;

Filip Adamović (Cmoki Minsk, Belorusija) – nije bio u sastavu tima;

Bojan Šarčević (Kauhajoki, Finska), poraz u gostima od Salon Vilpasa 86:79 – 14 poena (4/12 iz igre), 5 skokva, 10 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 35 minuta;

pobeda kod kuće za titulu protiv Salon Vilpasa posle produžetka 99:96 – 17 poena (4/15 iz igre, 7/9 slobodna bacanja), 4 skoka, 4 asistencije, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte za 41 minut;

Dejan Jeftić (Ženeva Lajons, Švajcarska), poraz kod kuće od Lugano Tajgersa 100:79 – bez statističkog učinka za 5 minuta;

pobeda u gostima protiv Lugano Tajgersa 89:71 – 10 poena (3/5 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

pobeda u gostima protiv Lugano Tajgersa 84:76 – 10 poena (3/3 iz igre), 1 skok za 16 minuta;

IGRAČI IZ MAKEDONIJE

Španija

Nenad Dimitrijević (Huventud), poraz u gostima od Gipuskoe 92:87 – 2 poena (1/3 iz igre), 1 asitencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 9 minuta.