Getty Image/ Pool

Blog ostalo

30.05.2018 | 11:46 > 11:47

Srbi u svetu: Stevan Jelovac se suprotstavlja Uniksu

Prethodnu nedelju u srpskoj košarci obeležio je selektor Aleksandar Đorđević, koji je saopštio spisak igrača za treći kvalifikacioni ”prozor” za Svetsko prvenstvo 2019. godine, a na njemu su čitaoci pregleda učinaka srpskih košarkaša na sajtu Sport kluba mogli da vide mnoga poznata imena.

Stevan Jelovac

nn-basket.ru

Neki od igrača koji ranije nisu igrali za selekciju "Orlova" na velikim takmičenjima bili su veoma inspirisani selektorovim pozivom, ali tu su i oni standrardni reprezentativci koji su ponovo potvrdili zašto su prvi izbor selektora državnog tima.

U prethodnoj nedelji dobru partiju pružio je krilni igrač Armanija Vladimir Micov, koji je u tri susreta četvrtfinalne serije plej-ofa, koji njegov tim igra protiv Breše, ubacivao redom 14, 14 i 16 poena.

Još jedan srpski Evroligaš igrao je dobro u plej-ofu nacionalnog prvenstva države u kojoj igra – plejmejker Vasilije Micić imao je 14 poena u pobedi svog Žalgirisa nad Nevežisom u polufinalu doigravanja. Branko Mirković bio je dobar u Estoniji, sa 18 poena i 6 asistencija u meču u kojem je njegov Kalev pobedom stigao do titule prvaka te baltičke zemlje. Bila je to pobeda nad ekipom Tartu Ulikola u finalnoj seriji.

Nikola Marković igra finale u Poljskoj za svoj Slam Stal, a u drugoj utakmici poslednje serije plej-ofa bio je najbolji u svom timu sa 17 poena. Trenutno Anvil vodi u finalnoj seriji sa 2:1 i treba im jedna pobeda za naslov prvaka. U Austriji je plejmejker Bogić Vujošević nastavio sa odličnim igrama – u prvom meču finala njegov Kapfenberg sada vodi sa 1:0, a Vujošević je postigao 18 poena.

Dejan Todorović, bek Bilbaoa, zaključio je veoma uspešnu sezonu na individualnom planu još jednom dobrom partijom – ubacio je 12 poena u meču protiv Burgosa Gorana Huskića, koji je u tom duelu imao 11 poena. Sa druge strane, Todorovićev tim je potpuno podbacio, pa će Bilbao sledeće sezone nastaviti takmičenje u drugoj španskoj ligi.

Marko Đerasimović i Rastko Dramićanin igraju veoma dobro za mađarski KTE u četvrtfinalu plej-ofa – na jednom meču su kombinovano postigli čak 35 poena, a Strahinja Milošević je za šampiona Solnok na početku polufinalne plej-of serije ubacio 22 poena.

Za kraj ostavljamo najsupešnijeg – Stevan Jelovac dokazao je da je jedan od najopasnijih igrača VTB lige u četvrtfinalnoj plej-of seriji koju njegov Nižnji Novgorod igra protiv Uniksa. Jelovac je zasuo koš protivnika u tri meča sa 14, 29 i 21 poenom.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede;

Nemanja Nedović (Unikaha), poraz u gostima od Huventuda 85:78 – 9 poena (3/10 iz igre), 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

poraz u gostima od Baskonije 87:70 – 12 poena (3/6 iz igre), 2 skoka, 5 asistencija, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

poraz kod kuće od Baskonije 80:64 – 14 poena (4/12 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije, 3 izgubljene lopte za 25 minuta;

Nemanja Nedović

Turkish Airlines EuroLeague

Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz u gostima od Huventuda 85:78 – 3 poena (1/3 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 7 minuta;

poraz u gostima od Baskonije 87:70 – 9 poena (4/7 iz igre), 2 skoka, 1 blokada za 13 minuta;

poraz kod kuće od Baskonije 80:64 –1 poen (0/2 iz igre), 2 faula, 1 ukradena lopta za 13 minuta;

Dejan Todorović (Bilbao), poraz u gostima od Burgosa 90:86 – 12 poena (4/15 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 26 minuta;

Oliver Stević (Andora), pobeda kod kuće protiv Valensije 87:69 – 6 poena (3/4 iz igre), 3 skoka, 1 ukradena lopta z a 13 minuta;

pobeda u gostima protiv Barselone 94:76 – 6 poena (3/4 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 12 minuta;

Nikola Dragović (Saragosa), poraz u gostima od Barselone 100:84 – nije bio u sastavu tima;

Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda u gostima protiv Mursije 77:71 – nije bio u sastavu tima;

Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda kod kuće protiv Real Madrida 88:78 – 5 poena (2/5 iz igre), 2 skoka, 6 asistencija, 2 ukradena i 1 izgubljena lopta za 14 minuta;

Goran Huskić (Burgos), pobeda kod kuće protiv Bilbaoea 90:86 – 11 poena (5/8 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 5 ukradenih i 2 izgubljene lopte za 21 minut;

Rade Zagorac (Betis), poraz kod kuće od Tenerifea 109:62 – nije bio u sastavu tima;

Nikola Gaćeša (Betis), poraz kod kuće od Tenerifea 109:62 – 3 poena (0/4 iz igre), 2 skoka za 12 minuta;

Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz u gostima od Prata 63:59 – 1 poen (bez šuta iz igre, 1/2 slobodna bacanja), 1 skok za 8 minuta;

pobeda kod kuće protiv Prata 79:75 – 6 poena (2/6 iz igre), 1 skok za 19 minuta;

poraz kod kuće od Prata 78:66 – 3 poena (1/3 iz igre), 3 skoka, 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

Nikola Cvetinović (Palensija), poraz u gostima od Manrese 82:80 – 6 poena (3/7 iz igre), 1 skok, 2 asistencije za 16 minuta;

poraz kod kuće od Marese 83:76 – 6 poena (2/6 iz igre), 2 asistencije, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 14 minuta;

Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), pobeda kod kuće protiv Bajerna 78:65 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Bajerna 99:67 – 3 poena (1/2 iz igre), 2 skoka za 11 minuta;

Luka Mitrović (Bamberg), pobeda kod kuće protiv Bajerna 78:65 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Bajerna 99:67 – nije bio u sastavu tima;

Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;

Vladimir Lučić (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;

Stefan Jović (Bajern Minhen), poraz u gostima protiv Bamberga 78:65 – 3 poena (1/5 iz igre), 1 skok, 3 asistencije, 1 ukradena lopta za 21 minut;

pobeda kod kuće protiv Bamberga 99:67 – 9 poena (4/5 iz igre), 5 skokova, 6 asistencija, 2 izgubljene lopte za 19 minuta;

pobeda u gostima protiv Bamberga 83:79 – 7 poena (2/4 iz igre), 6 skokova, 5 asistencija, 1 ukradena i 5 izgubljenih lopti za 27 minuta;

Stefan Peno (Alba), pobeda u gostima protiv Ludvigsburga 100:74 – 6 poena (2/6 iz igre), 3 skoka, 4 asitencije, 1 ukradena, 3 izgubljene lopte za 16 minuta;

pobeda kod kuće protiv Ludvigsburga 91:88 – 9 poena (3/4 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije za 12 minuta.

VTB

Stefan Marković (Himki), nije bio u sastavu tima na tri meča plej-of serije protiv Lokomotive Kubanj;

Danilo Anđušić (Uniks), pobeda kod kuće protiv Nižnjeg Novgoroda 84:66 – 4 poena (1/2 iz igre), 1 faul za 17 minuta;

nije bio u sastavu tima na preostala dva meča plej-of serije protiv Nižnjeg Novgoroda;

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz u gostima od Uniksa 84:66 – 14 poena (1//9 iz igre, 12/14 slobodna bacanja), 5 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

pobeda kod kuće protiv Uniksa 77:74 – 29 poena (7/14 iz igre, 12/12 slobodna bacanja), 5 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

poraz kod kuće od Uniksa 95:94 – 21 poen (7/13 iz igre), 8 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena i 4 izgubljene lopte za 36 minuta;

Marko Simonović (Zenit), pobeda kod kuće protiv Avtodora 91:80 – 7 poena (3/5 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija za 20 minuta;

pobeda u gostima protiv Avtodora 79:73 – 2 poena (1/2 iz igre), 4 skoka, 2 izgubljene lopte za 11 minuta.

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Brisela 103:62 – 4 poena (1/1 iz igre), 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 14 minuta;

pobeda u gostima protiv Brisela 84:63 – 10 poena (3/4 iz igre), 1 skok, 6 asistencija, 3 izgubljene lopte za 22 minuta;

Marko Jagodić-Kuridža (Ostende), pobeda kod kuće protiv Brisela 103:62 – 6 poena (2/6 iz igre), 12 skokova, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 18 minuta;

pobeda u gostima protiv Brisela 84:63 – 4 poena (1/3 iz igre), 5 skokova, 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

Raško Katić

Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Raško Katić

Raško Katić (Šarlroa), pobeda kod kuće protiv Limburg Junajteda 89:62 – 14 poena (7/10 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 19 minuta;

pobeda u gostima protivu Limburg Junajteda 80:73 – 7 poena (2/3 iz igre), 1 skok, 2 izgubljene lopte, 5 faulova za 14 minuta.

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda kod kuće protiv Darušafake 78:69 – nije bio u sastavu tima;

pobeda u gostima protiv Darušafake 79:78 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Tofaša 91:63 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Tofaša 89:82 – 0 poena (0/3 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 5 minuta;

Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Sakarije 81:66 – nije bio u sastavu tima;

pobeda u gostima protiv Sakarije 77:54 – 6 poena (3/6 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

pobeda kod kuće protiv Banvita 86:81 – 10 poena (2/6 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 30 minuta;

Marko Gudurić, Rodrigue Beoubois

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Sakarije 81:66 – nije bio u sastavu tima;

pobeda u gostima protiv Sakarije 77:54 – nije bio u sastavu tima;

pobeda kod kuće protiv Banvita 86:81 – nije bio u sastavu tima;

Ivan Paunić (Tofaš) – nije bio u sastavu tima;

Nikola Janković (Sakarija), poraz u gostima od Fenerbahčea 81:66 – 11 poena (5/6 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 17 minuta;

poraz kod kuće od Fenerbahčea 77:54 – 2 poena (1/1 iz igre, 0/4 slobodna bacanja), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 8 minuta;

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz u gostima od Kermenda 104:68 – 12 poena (3/8 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

pobeda kod kuće protiv Kermenda 91:72 – 11 poena (4/10 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 34 minuta;

poraz u gostima od Kermenda 70:63 – 20 poena (8/15 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene i 3 izgubljene lopte za 37 minuta;

Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz u gostima od Kermenda 104:68 – 12 poena (4/10 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 27 minuta;

pobeda kod kuće protiv Kermenda 91:72 – 11 poena (4/7 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 1 ukradena lopta za 26 minuta;

poraz u gostima od Kermenda 70:63 – 15 poena (7/13 iz igre), 5 skokova, 3 asistencije, 2 izgubljene lopte za 36 minuta;

Ivan Žigeranović (Falko) – nije bio u sastavu tima;

Luka Marković (Alba Fehervar), poraz u gostima od Falka 90:88 – nije bio u sastavu tima;

Strahinja Milošević (Solnok), pobeda kod kuće protiv Kermenda 92:72 – 22 poena (8/12 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 26 minuta.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda u gostima protiv Benfike 90:79 – 22 poena (9/10 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 28 minuta;

poraz u gostima protiv Benfike 77:75 – 9 poena (4/6 iz igre), 1 skok, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 20 minuta;

Miroslav Todić (Benfika), poraz kod kuće protiv Porta 90:79 – 3 poena (1/6 iz igre), 6 skokova, 3 asistencije, 2 blokade i 3 izgubljene lopte za 27 minuta;

pobeda kod kuće protiv Porta 77:75 – 11 poena (4/10 iz igre), 8 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta za 29 minuta;

Nikola Tadić (Vitorija), pobeda u gostima protiv Madeire 94:68 – 16 poena (6/14 iz igre), 11 skokova, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 32 minuta;

poraz u gostima od Oliveirensea 82:70 – 6 poena (2/6 iz igre), 8 skokova, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

poraz u gostima od Oliveirensea 99:68 – 2 poena (1/3 iz igre), 3 skoka, 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos, Grčka), pobeda kod kuće protiv Promiteasa 108:71 – 7 poena (3/4 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 1 blokada i 1 ukradena lopta za 9 minuta;

pobeda kod kuće protiv Promiteasa 89:88 – 0 poena (0/1 iz igre), 1 faul za 6 minuta;

Vladimir Micov (Armani, Italija), poraz kod kuće od Breše 85:82 – 17 poena (5/12 iz igre), 4 skoka, 4 asistencije, 2 izgubljene lopte za 27 minuta;

pobeda kod kuće protiv Breše 89:68 – 14 poena (4/7 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

pobeda u gostima protiv Breše 80:74 – 16 poena (6/12 iz igre), 4 skoka, 4 asistencije, 1 ukradena, 2 izgubljene lopte za 35 minuta;

Vasilije Micić (Žalgiris, Litvanija), pobead u gostima protiv Nevežisa 96:75 – 14 poena (3/4 iz igre, 6/6 slobodna bacanja), 4 skoka, 3 asistencije za 19 minuta;

pobeda kod kuće protiv Nevežisa 84:69 – 3 poena (1/6 iz igre), 4 skoka, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 19 minuta;

Branko Mirković (Kalev, Estonija), pobeda za titulu u gostima protiv Tartu Ulikola 99:83 – 18 poena (6/14 iz igre), 3 skoka, 6 asistencija, 1 izgubljena lopta za 26 minuta;

Nemanja Miljković (Parnu, Estonija), poraz kod kuće od Raple 79:75 – 7 poena (3/5 iz igre), 12 skokova, 1 asistencija, 1 blokada i 1 izgubljena lopta za 30 minuta;

Nikola Marković (Slam Stal, Poljska), poraz u gostima protiv Anvila 62:61 – 0 poena (0/5 iz igre, 0/2 slobodna bacanja), 4 skoka, 1 asitencija, 1 izgubljena lopta za 11 minuta;

pobeda u gostima protiv Anvila 83:77 – 17 poena (5/10 iz igre), 6 skokova, 1 asitencija, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte za 29 minuta;

poraz kod kuće od Anvila 82:80 – 6 poena (3/7 iz igre), 3 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena i 3 izgubljene lopte za 17 minuta;

Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), poraz kod kuće od Gmundena 74:73 – 18 poena (6/14 iz igre), 2 skoka, 4 asistencije, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte za 36 minuta;

Dragan Zeković (Steaua, Rumunuija), pobeda kod kuće protiv Kluža 79:71 – 11 poena (4/9 iz igre), 3 skoka, 2 asitencije za 23 minuta;

pobeda kod kuće protiv Kluža 86:78 – 4 poena (2/5 iz igre), 10 skokova, 2 asistencije, 1 blokada za 21 minut;

Aleksandar Rašić (Kluž, Rumunija), poraz u gostima od Steaue 79:71 – 4 poena (2/6 iz igre), 2 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

poraz u gostima od Steaue 86:78 – 8 poena (3/9 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 22 minuta;

Igor Kesar (Balkan, Bugarska), poraz u gostima od Levskog 71:65 – 6 poena (2/12 iz igre), 4 skoka, 3 asistencije, 1 blokada za 23 minuta;

poraz kod kuće protiv Levskog 71:60 – 12 poena (4/6 iz igre), 2 skoka, 1 asistencija, 1 blokada i 2 izgubljene lopte za 25 minuta;

poraz kod kuće protiv Levskog 86:85 – 22 poena (8/15 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

Aleksandar Mitrović (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz u gostima od Kutaisija 77:71 – 2 poena (1/2 iz igre), 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 11 minuta;

pobeda u gostima protiv Kutaisija 81:73 – 4 poena (1/5 iz igre), 3 skoka, 4 asistencije, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 23 minuta;

pobeda kod kuće protiv Kutaisija 80:71 – 2 poena (0/2 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 12 minuta;

poraz kod kuće od Kutaisija 63:55 – 9 poena (2/4 iz igre), 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 17 minuta.

Sve prethodne preglede učinka srpskih košarkaša pročitajte OVDE.