Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Blog ostalo

18.10.2018 | 11:41

Srbi u svetu: Maestralni Vasa, Milutinov postaje klasa

U košarkaškim zbivanjima veoma bogatoj nedelji učesnici su, kao i uvek, bili mnogi srpski igrači. Dok mnogi čekaju da se "zahukta" NBA, u Evroligi i domaćim prvenstvima dominantne partije pružili su Vasilije Micić i Nikola Milutinov.

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Vasilije Micić

Srpski košarkaši su nas navikli da su uspešni u ligama različitih nivoa kvaliteta, ali i meridijana.

U Španiji veoma je dobar bio nekadašnji plejmejker beogradskih „večitih rivala“ Aleksandar Cvetković, koji je za Breogan imao 16 poena i 7 asistencija.

U Turskoj dobre partije pružali su Nikola Kalinić i Marko Gudurić, a o tome koliko ih odgovorna uloga očekuje u tekućoj sezoni svedoči činjenica da su u veoma bitnim mečevima Evrolige i TBL igrali najviše minuta.

Vasilije Micić

Euroleague

Vasilije Micić

Vasilije Micić prosto je „uništio“ Darušafaku u turskom prvenstvu sa 28 poena i 7 asistencija, a njegov plejmejkerski kolega Stefan Peno igrao je dobro u Bundesligi i postigao 11 poena protiv novog prvoligaša Krajlshajma, iako u Evrokupu nije imao uspešne partije.

Nikola Milutinov, centar pirejskog Olimpijakosa, sjajno sarađuje sa novim trenerom Dejvidom Blatom, a zablistao je u meču sa Baskonijom, u kojem je imao 23 poena i 11 skokova i vodio svoj tim do pobede.

Nemanja Nedović po dolasku u Milano igra toplo-hladno u ekipi Armanija, a u dobroj formi je i Vladimir Micov, koji je imao 20 poena u porazu od Reala u Evroligi.

Startovala je i NBA, a u prvoj noći u kojoj su igrali srpski košarkaši istakla su se trojica - veoma je dobar bio Nemanja Bjelica u porazu Kingsa, Jokić je nagovestio još jednu zvezdanu sezonu učinkom 21-8-5, a karakteristično je minutažu iskoristio i Boban Marjanović, koji je imao 18 poena.

U ostalim ligama takođe je bilo srpskih košarkaša sa zapaženim učinkom – Aleksa Avramović ubacio je Dinamo Sasariju 19 poena igrajući za svoj Vareze, a njegov brat Saša Avramović imao je u Slovačkoj 25 u duelu sa Rikerom. Miloš Bojović je za Leuven u Belgiji u porazu od Mons-Enoa imao 18 poena i 5 skokova, a Nemanja Aleksandrov je u mađarskom JKSE ubacio 20 poena ekipi DEAC.

U mađarskom prvenstvu dobar je bio i Rastko Dramićanin, koji je takđe dao 20 poena – njegov tim KTE Duna pobedio je Albu Fehervar. Igor Kesar je u istom šampionatu dao 24 poena za PVSK Veoliju, a Aleksa Solević briljirao je u Švedskoj. Ognjen Nišavić je u Norveškoj postigao 30 poena, a Mile Ilić imao je 26 poena i 22 skoka u Bahreinu. Interesantno je da je Ilić na meču šutnuo čak šest trojki i sve promašio.

NBA (predsezona)

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz u gostima od Klipersa 109:103 – 4p (1/3 iz igre), 1sk, 2as, 2il, 2lg za 12 min;
pobeda u gostima protiv Bulsa 98:93 – 15p (6/9 iz igre), 7sk, 5as, 2ul, 1bl, 5il za 28 min;
pobeda u gostima protiv Klipersa 127:118 - 21p (6/13 iz igre), 8sk, 5as;
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), pobeda kod kuće protiv Klipersa 109:103 – 0p (0/4 iz igre), 0sk, 1as, 1il za 15 min;
pobeda kod kuće 124:76 protiv Makabi Haife – 2p (1/4 iz igre), 6sk, 3as, 1il za 13 min;
poraz kod kuće od Nagetsa 127:118 - nije ulazio u igru;
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), pobeda kod kuće protiv Klipersa 109:103 – 14p (5/8 iz igre), 12sk, 1as, 3bl, 2il za 14 min;
pobeda kod kuće 124:76 protiv Makabi Haife – 18p (9/11 iz igre), 12 sk, 1bl za 17 min;
poraz kod kuće od Nagetsa 127:118 - 18p (6/8 iz igre), 8sk za 17 min;

Boban Marjanović

NBAE/Getty Images

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings) – nije bio u sastavu tima zbog povrede;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz kod kuće od Džeza 132:93 – 0p (bez šuta iz igre), 2sk za 13 min;
poraz u gostima od Trejl Blejzersa 118:113 – 10p (4/7 iz igre), 9sk, 1bl za 17 min;
poraz kod kuće od Džeza 123:117 - 18p (8/12 iz igre), 8sk, 2as za 27 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Huventuda 92:69 – 2 poena (2/2 penali), 1sk, 1as za 3 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 109:93 – 3p (1/4 iz igre), 6sk, 2bl za 12 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Armanija 91:85 – 0 poena (0/1 iz igre), 2 sk za 4 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda kod kuće protiv Gran Kanarije 89:76 – 8p (4/8 iz igre), 4sk, 4as, 1il za 21 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Fraport Skajlajnersa 91:64 – 6p (3/5 iz igre), 4sk, 1as za 13 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Mornara 96:85 – 7p (3/6 iz igre), 2sk, 2as za 18 min;

Dragan Milosavljević

fiba.basketball

Dragan Milosavljević

Dejan Todorović (Mursija), pobeda kod kuće protiv Burgosa 72:62 – ne igra zbog povrede;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima protiv Mursije 72:62 – 10p (4/4 iz igre), 7sk, 1as, 1il za 22 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), poraz u gostima protiv Mursije 72:62 – 4p (1/7 iz igre), 1ast, 2il za 14 min;
Marko Luković (Manresa), pobeda u gostima 82:77 protiv Andore – nije bio u sastavu tima;
Nikola Dragović (Manresa), pobeda u gostima 82:77 protiv Andore – nije bio u sastavu tima;
Aleksandar Cvetković (Breogan), pobeda kod kuće protiv Estudijantesa 86:79 – 16p (4/7 iz igre, 5/6 penali), 2sk, 7as za 28 min;
Nikola Janković (Estudijantes), poraz u gostima protiv Breogana 86:79 – 14p (6/12 iz igre), 4sk za 25 min;

Oliver Stević (Andora), poraz kod kue od Manrese 82:77 – 0p (0/2 iz igre), 2sk, 2ul za 9 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Breše 110:91 – 12p (3/3 iz igre, 6/6 penali), 5sk za 15 min;
poraz u Evrokupu u gostima protiv Crvene zvezde 85:79 – 6p (3/4 iz igre), 3sk, 1as, 3ul za 18 min;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Real Kanoea 84:68 – nije bio u sastavu tima;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Real Kanoea 84:68 – 0p (bez šuta iz igre), 4sk, 2il za 11 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda kod kuće protiv Melilje 84:68 – 18p (6/11 iz igre), 2sk, 2as, 3il za 23 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz kod kuće od Granade 89:84 – 5p (2/7 iz igre, 1 od 4 penali), 3 sk za 14 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Ovijeda 83:81 – 11p (5/9 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 21 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz kod kuće od Bilbaoa 75:70 – 18p (6/10 iz igre), 4sk, 1as za 27 min;

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Turk Telekoma 80:72 – 13p (5/13 iz igre), 4sk, 6as, 1ul za 29 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Gran Kanarije 97:72 – 16p (5/5 iz igre, 5/6 penali), 3sk, 3as, 2ul za 22 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Himkija 93:85 – 10p (4/6 iz igre), 3sk, 2as za 29 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Turk Telekoma 80:72 – 9p (3/6 iz igre), 7sk, 4as, 1ul, 4il za 28 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Gran Kanarije 97:72 – 8p (2/5 iz igre), 2sk, 1ul za 18 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Himkija 93:85 – 5p (1/2 iz igre), 3sk, 3as za 26 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda kod kuće protiv Darušafake 75:72 – 28p (9/14 iz igre, 7/8 penali), 1sk, 7as, 1ul, 4il za 32 min;
pobeda u gostima protiv Bajerna 90:71 – 3p (1/1 iz igre), 2sk, 5as za 19 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Žalgirisa 93:79 – 14p (5/9 iz igre), 4as, 4il za 22 min;

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Vasilije Micić

Stefan Birčević (Banvit), poraz u gostima od Gaziantepa 73:69 – 7p (3/4 iz igre), 4sk za 22 min;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz kod kuće od Fenerbahčea 80:72 – 19p (7/11 iz igre, 5/6 penali), 10sk za 22 min;
poraz u Evrokupu kod kuće od Valensije 72:67 – 6p (3/5 iz igre), 9sk, 1as za 29 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Asvela 84:63 – 11p (5/9 iz igre), 5sk za 19 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), 2p (0/1 iz igre), 1sk, 1as za 9 min;
Dejan Borovnjak (Bursaspor, druga liga), pobeda kod kuće protiv Jenija 69:68 – 6p (3/15 iz igre), 9sk, 3as, 2ul za 29 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Kaleva 80:73 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi kod kuće od Olimpijakosa 87:66 – 0p (0/3 iz igre), 2sk, 2as za 11 min;
poraz u Evroligi u gostima od Fenerbahčea 93:85 – 3p (1/4 iz igre), 2sk, 3as za 13 min;

Marko Simonović (Zenit), poraz u Evrokupu u gostima od Partizana 89:82 – 4p (2/6 iz igre), 3sk, 2as, 3il za 15 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Trenta 93:60 – 13p (4/10 iz igre), 3sk za 26 min;
Branko Mirković (Kalev), poraz u gostima protiv Himkija 80:73 – 14p (5/14 iz igre), 2sk, 7as, 3il za 30 min;
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav) – njegov tim nije igrao;
Miloš Macura (Irkut), pobeda kod kuće protiv Univerziteta Surgut 76:68 – 4p (2/13 iz igre), 18p (4/12 iz igre, 7/10 penali), 6sk, 4il za 32 min;
Nikola Jeftić (Vostok 65) – njegov tim nije igrao;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz u gostima protiv Irkuta 76:68 – 18p (4/12 iz igre, 7/10 iz igre), 6sk, 4il za 32 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Braunšvajga 87:61 – 3p (1/3 iz igre), 2sk, 5as za 16 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Efesa 90:71 – 16p (7/14 iz igre), 2sk, 5as, 5il za 24 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv PAO 80:79 – 4p (1/6 iz igre), 4sk, 5a za 24 min;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Braunšvajga 87:61 –9p (3/5 iz igre), 1sk, 1as za 18 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Efesa 90:71 – 11p (5/8 iz igre), 3sk, 2as za 21 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv PAO 80:79 – 11p (4/5 iz igre), 5sk, 2il za 28 min;

Vladimir Lučić

Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Vladimir Lučić

Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Braunšvajga 87:61 – 4p (2/4 iz igre), 3sk, 2as za 14 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Efesa 90:71 – bez šuta iz igre, 1sk, 1 faul za 13 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv PAO 80:79 – 1sk, 1 faul za 3 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), 10p (1/7 iz igre, 8/10 penali), 3sk za 12 min;
Stefan Peno (Alba), pobeda kod kuće protiv Krajlshajma 115:76 – 11p (2/3 iz igre, 6/6 penali), 4sk, 7as, 1bl, 4il za 16 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Cedevite 75:73 – 3p (0/6 iz igre, 3/4 penali), 3sk, 1as, 5il za 14 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Limoža 102:93 – 0p (0/2 iz igre), 2as za 13 min;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda kod kuće protiv Vircburga 91:87 – 12p (4/7 iz igre), 1sk za 17 min;
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz kod kuće od Bajern Minhena 87:61 – nije igrao odlukom trenera;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz u gostima od Jene 81:64 – nije bio u sastavu tima;
Vuk Radojčić (Jena), pobeda kod kuće od Miteldojčera 81:64 – nije bio u sastavu tima;
Bogdan Radosavljević (Ludvigsburg), poraz u gostima od Bamberga 93:91 – 6p (2/3 iz igre), 3sk za 6 min.

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Virtusa 88:79 – 18p (6/9 iz igre), 5as za 29 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Budućnosti 82:71 – 14p (5/7 iz igre), 5sk, 5as za 34 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Real Madrida 91:85 – 6p (2/11 iz igre), 6sk, 5as za 30 min;
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Virtusa 88:79 – 11p (4/10 iz igre), 1sk, 2as za 27 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Budućnosti 82:71 – 15p (6/11 iz igre), 3sk, 2as;
poraz u Evroligi kod kuće od Real Madrida 91:85 – 20p (7/13 iz igre), 1sk za 31 min;

Vladimir Micov, Olimpija Milano, Emporio Armani

Turkish Airlines EuroLeague

Aleksa Avramović (Vareze), poraz u gostima od Dinamo Sasarija 71:60 – 19p (6/13 iz igre), 2sk, 2as, 4ul za 30 min;
Nikola Radičević (Trentino), 6p (3/11 iz igre), 2sk, 2as za 24 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Asvela 75:61 – 11p (2/8 iz igre, 5/6 penali), 2sk, 5as za 32 min;
poraz u Evrokupu kod kuće od Zenita 60:93 – 2pp (1/6 iz igre), 5as, 2il za 24 min;
Nikola Jovanović (Trentino), 3p (1/6 iz igre), 6sk za 13 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Asvela 75:61 – 12p (3/6 iz igre, 6/8 penali), 4sk, 1as;
poraz u Evrokupu kod kuće od Zenita 60:93 – 14p (5/13 iz igre), 5sk, 3il za 28 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz kod kuće protiv Armanija 88:79 – 6p (3/6 iz igre), 1sk za 12 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda u gostima protiv Kimisa 77:74 – 14p (7/9 iz igre), 6sk, 3as za 25 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Himkija 87:66 – 9p (3/5 iz igre), 9sk, 2il za 21 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Baskonije 85:80 – 23p (9/13 iz igre), 11sk, 1as za 30 min;

Nikola Milutinov i Aleksej Šved

Turkish Airlines EuroLeague

Nikola Milutinov i Aleksej Šved

Aleksej Pokuševski (Olimpijakos) – nije bio u sastavu tima;

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz kod kuće od Mons Enoa 92:87 – 18p (6/14 iz igre), 5sk, 2as, 4il za 29 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), poraz kod kuće od Ostendea 65:64 – 4 poena (2/6 iz igre), 1il za 17 min;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda u gostima protiv Liježa 92:87 – 11p (4/6 iz igre), 4sk, 2bl za 16 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Spirua 65:64 – 5 poena (2/4 iz igre), 2 sk, 6as za 26 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz kod kuće od Gmundena 79:70 – 7p (2/8 iz igre), 4sk, 3as, 2il za 31 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz kod kuće od Timbervulvsa 90:81 – 18p (8/14 iz igre), 9sk, 5as za 34 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz od Arkadije u gostima 85:58 – 4p (2/5 iz igre), 2sk, 3as, 5il za 27 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda u gostima protiv Graca 90:81 – 11p (4/9 iz igre), 13sk, 3as, 3ul za 30 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), bez učinka za 1 minut;

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), poraz u gostima od Inter Bratislave 98:50 – 5p (2/6 iz igre), 2sk, 2as za 22 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda kod kuće protiv Handlove – 1p (0/2 iz igre), 2sk za 12 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Rikera 81:74 – 9p (4/6 iz igre), 7sk, 2as, 2il za 23 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Rikera 81:74 – 25p (5/17 iz igre), 7sk, 3as za 33 min;
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda kod kuće protiv Lučeneca 97:71 – 15 poena (5/10 iz igre), 8s, 1as za 27 min;
Žarko Đurić (Levice), pobeda kod kuće protiv Lučeneca 97:71 – nije bio u sastavu tima;
Nenad Milošević (Riker), poraz u gostima od Iskre Svit 84:71 – 2p (0/4 iz igre), 2sk, 6as, 3il za 32 min;
Bojan Stanojević (Žilina), pobeda u gostima protiv Nove Ves 101:88 – 10p (5/9 iz igre), 7sk, 3as, 2il za 27 min.

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), poraz kod kuće od Polskog cukijera 82:73 – 20p (7/13 iz igre), 3sk, 4as za 24 min;
Marko Tejić (Kozalin), poraz kod kuće od Polskog cukijera 82:73 – 10p (4/11 iz igre), 7sk, 1as za 21 min;

Marko Tejić

Mega Leks/Ivica Veselinov

Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz kod kuće od Polskog cukijera 82:73 – 10p (2/11 iz igre), 4sk, 4as, 5il za 26 min;
Mihajlo Bogdanović (Mjasto Sikla), poraz kod kuće od Starta 87:73 – 3p (0/1 iz igre, 3/5 penali), 2sk za 7 min;
Danilo Tasić (Slam Stal), pobeda u gostima protiv Legije 77:68 – 0p (03 iz igre), 2sk za 10 min;
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda u gostima protiv Mjasto Sikla 87:73 – 8p (3/9 iz igre), 4sk, 1as, 2il za 20 min;
Milan Milovanović (Trefl), pobeda u gostima protiv Spojnije 82:76 – nije bio u sastavu tima.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz kod kuće od Nimbruka 94:73 – 15p (5/15 iz igre), 2sk, 6as za 28 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), poraz kod kuće od Kolina 87:86 – 20p (7/10 iz igre), 5 sk, 2as za 33 min;

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž), pobeda u gostima protiv Temišvara 90:86 – 15p (5/10 iz igre), 1sk, 1as za 15 min;
Peđa Stamenković (Kluž), pobeda u gostima protiv Temišvara 90:86 – 6p (2/2 iz igre), 2sk, 2as za 10 mun;
Stefan Nikolić (Oradea), poraz u gostima od Steaue 81:74 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Lučić (Oradea), poraz u gostima od Steaue 81:74 – 11p (4/8 iz igre), 1sk za 14 min;
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz u gostima od Sibiua 95:69 – 15p (4/9 iz igre), 2sk, 2as, 2ul, 3il za 30 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda kod kuće protiv Oradee 81:74 – 10p (3/8 iz igre), 3sk, 1as, 1ul za 31 min;
Žarko Đurić (Steaua), pobeda kod kuće protiv Oradee 81:74 – 18p (8/13 iz igre), 10sk za 26 min;
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz kod kuće od Kluža 90:86 – 13p (5/11 iz igre), 2sk, 1as za 25 min;
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz kod kuće od Kluža 90:86 – 12p (4/12 iz igre), 6sk, 1as za 24 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz kod kuće od Kluža 90:86 – 9p (3/7 iz igre), 2sk, 2as za 19 min;
Đorđe Simeunović i Goran Ostojić (Mirkurea) – njihov tim nije igrao;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), poraz kod kuće od Krajove 95:89 – 6p (3/4 iz igre), 3as za 24 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda kod kuće protiv Kapošvara 79:60 – 11p (5/8 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 23 min;


Miljan Rakić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 80:73 – 7p (2/9 iz igre), 4sk, 8as za 28 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 80:73 – 1 faul za 1 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 80:73 – 4p (2/5 iz igre), 11sk, 2as za 33 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 80:73 – 20p (8/13 iz igre), 6sk, 1as, 4ul za 38 min;
Marko Špica (Kapošvar), poraz u gostima od Falka 79:60 – nije bio u sastavu tima;
Luka Marković (Kapošvar), poraz u gostima od Falka 79:60 – 8p (3/7 iz igre), 3sk, 1as za 13 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz u gostima od Albe Fehervar 81:75 – nije bio u sastavu tima;
Miloš Dimić (KTE Duna), poraz u gostima od Albe Fehervar 81:75 – 19p (5/7 iz igre), 10sk, 3as, 4 faula za 30 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz u gostima od Albe Fehervar 81:75 – 20p (7/12 iz igre), 3sk, 1as za 32 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda kod kuće protiv Kremenda 97:80 – 6p (3/7 iz igre), 3sk za 28 min;
Igor Kesar (PVSK Veolija), pobeda kod kuće protiv Kremenda 97:80 – 24p (4/7 iz igre, 15/18 penali), 5sk, 1as, 5il za 25 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz kod kuće od Atomeromua 65:64 – 6p (2/4 iz igre), 7sk, 9as, 4ul za 40 min;
Nenad Šulović (Sedek), poraz kod kuće od Atomeromua 65:64 – 14p (6/10 iz igre), 6sk, 3as, 4ul, 7il za 40 min;
Strahinja Milošević (Solnok), poraz u gostima od Šoprona 82:81 – 15p (6/14 iz igre), 6sk, 2as za 33 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz kod kuće od ZTE KK 87:62 – 4p (2/7 iz igre), 3as za 20 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz kod kuće od ZTE KK 87:62 – 15p (6/15 iz igre), 3as za 36 min;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz kod kuće od ZTE KK 87:62 – 7p (3/10 iz igre), 7sk, 1as za 18 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda u gostima protiv Jambola 85:74 – 3p (1/2 iz igre), 3sk, 2as, 2ul za 16 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda u gostima protiv Jambola 85:74 – 2p (0/1 iz igre), 1sk za 8 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz u gostima od Beroea 80:73 – 2p (1/5 iz igre), 3sk za 9 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz u gostima od Beroea 80:73 – 11p (3/9 iz igre, 3/8 penali), 5 sk za 35 min;
Nikola Đurić (Jambol), poraz kod kuće od Levskog Lukoila 85:74 – 10p (4/7 iz igre), 2sk, 3il za 20 min.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda u gostima protiv Ovarensea 79:76 – 19p (8/12 iz igre), 3sk za 30 min;
Stefan Đukić (Imortal), poraz kod kuće od Ovarensea 95:76 – 12p (5/7 iz igre), 2sk, 2as za 22 min;
Branko Jereminov (Imortal), poraz kod kuće od Ovarensea 95:76 – 9p (3/5 iz igre), 3sk, 7as za 29 min;
Dušan Hukić (Lusitanija), pobeda u gostima protiv Teršeire 77:74 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda kod kuće protiv Ilijabuma 97:90 – 18p (5/11 iz igre), 11sk, 2as, 2il za 31 min;
Ivan Pendić (Madeira) – njegov tim nije igrao.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), pobeda kod kuće protiv Pulija 91:89 – 10p (4/5 iz igre), 4sk, 1as za 30 min;
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda kod kuće protiv Bonkura 91:72 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), poraz u gostima od Monteja 76:59 – 5p (2/8 iz igre), 3sk za 16 min;
Aleksa Solević (Ćeping Stars), pobeda kod kuće protiv Upsale 101:92 – 24p (9/19 iz igre), 6sk, 9as, 6il za 33 min;
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz u gostima od Ćeping Starsa 101:92 – 6p (2/4 iz igre), 7sk, 3as za 42 min.

Ostalo

Mile Ilić (Al-Itihad, Bahrein), poraz u gostima od Al-Muharaka 89:82 – 26p (11/26 iz igre, 0/6 za tri poena), 22sk, 5as, 6bl, 3ul, 2il za 40 min;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska) – njegov tim nije igrao;

Dragan Labović

Alex Grimm/Getty Images

Darko Bućan (UCC Demons, Irska), pobeda u gostima protiv Mojkulena 71:64 – nije bio u sastavu tima;
Goran Pantović (Trali Voriors, Irska), pobeda kod kuće protiv DCU Sejntsa 102:92 – nije bio u sastavu tima;
Dušan Bogdanović (Trali Voriors, Irska), pobeda kod kuće protiv DCU Sejntsa 102:92 – 7p (3/9 iz igre), 6sk, 1as, 4bl za 14 min;
Mladen Pavlović (IR, Island), pobeda u gostima protiv Haukara 84:66 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Krunsberga 98:94 – nije bio u sastavu tima;
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Krunsberga 98:94 – 30p (12/27 iz igre), 8sk, 9as, 5ul, 5il za 45 min;
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), pobeda kod kuće protiv Freje Basket 98:94 – 14p (6/11 iz igre), 5sk, 4as za 40 min;

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Srbi u svetu: Goropadni Jokić, razorni Raduljica

Srbi u svetu: Goropadni Jokić, razorni Raduljica

Srbi u svetu: Goropadni Jokić, razorni Raduljica

Retko sadržajna nedelja donela je tri junaka srpske inostrane košarkaške priče na tri različita kontinenta – Nikola Jokić u Severnoj Americi, Vladimir Micov u Evropi i Miroslav Raduljica u Aziji.

Micić tragičar, Džejms junak u poslednjim sekundama

Micić tragičar, Džejms junak u poslednjim sekundama

Micić tragičar, Džejms junak u poslednjim sekundama

Košarkaši Armanija iz Milana slavili su u petom kolu Evorlige na domaćem terenu protiv istanbulskog Anadolu Efesa rezultatom 81:80 i izuzetno uzbudljivom meču.
Loading...