Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Blog ostalo

21.11.2018 | 12.00

Srbi u svetu: Kalinić – Željkov čovek od poverenja

U prethodnoj nedelji srpski košarkaši bili su naročito inspirisani od najkvalitetnijih do malo opskurnijih svetskih liga. Jokićevi Nagetsi nastavljaju sa lošim rezultatima, Marjanović i Teodosić dobijaju malu šansu, Bogdanović i Bjelica dosta veću, a u Evroligi odličan je bio Nikola Kalinić.

Nikola Kalinić

Turkish Airlines EuroLeague

Nikola Kalinić

Nekadašnji krilni igrač Vojvodine, Radničkog iz Kragujevca i Crvene zvezde bio je ključni igrač istanbulskog tima u veoma izjednačenoj utakmici sa Olimpijakosom, iz koje je aktuelni evropski vicešampion ipak izašao kao pobednik.

Posebno su impresivne utakmice Bogdana Bogdanovića u NBA nakon njegovog povratka sa operacije kolena, nastavio je tamo gde je stao prethodne sezone bez većih poteškoća.

U drugim svetskim ligama bilo je mnogo uspešnih srpskih igrača – krenimo od Španije.

Nekadašnji plejmejker Crvene zvezde i Partizana Aleksandar Cvetković imao je sjajno šutersko veče u Španiji – u porazu svog Breogana postigao je 18 poena, a sve je ubacio van linije za tri poena. Trojke je šutirao šest od devet. Krilni centar Estudijantesa i nekadašnji MVP ABA lige Nikola Janković bio je odličan u porazu “Studenata” od Barselone u Endesa ligi sa 21 poenom i 8 skokova.

Nikola Janković

ABA/Union Olimpija/Ales Fevazer

U Turskoj je Vladimir Štimac upisao jedan od svojih karakterističnih tripl-dablova – u trijumfu nad Baščešehirom imao je 18 poena i 10 skokova.

U VTB ligi najbolji od srpskih internacionalaca bio je iskusni bek Branko Mirković, koji nije uspeo da spreči poraz svog Kaleva od favorizovanog Zenita, iako je bio najbolji u svojoj ekipi i ubacio 17 poena i dodao 7 asistencija. U Rusiji smo takođe već navikli na efikasne partije nekadašnjeg beka Crvene zvezde Nikole Lepojevića, koji je ponovo bio ubojit u ekipi Univerziteta iz Surguta – postigao je 20 poena u porazu svoje ekipe, iako nije imao svoje šutersko veče.

U Nemačkoj Bundesligi mogli smo da vidimo okršaj dvojice srpskih reprezentativaca u dresovima dva nekadašnja evroligaša – Alba Stefana Pena ipak je na kraju bila bolja od Bamberga Stevana Jelovca. Plejmejker tima iz nemačke prestonice Peno imao je 10 poena i 8 asistencija, dok je nekadašnji krilni centar Crvene zvezde Jelovac postigao 20 poena za samo 23 minuta na terenu. Obojica košarkaša biće na spisku selektora Aleksandra Đorđevića pred poslednji ”prozor” kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. godine – ”Orlove” čekaju mečevi protiv Estonije i Izraela.

I u Italiji su igrala dvojica reprezentativaca iz aktuelnog ”prozora” – Aleksa Avramović postigao je 15 poena za Vareze, dok je Dejan Kravić u pobedi Virtusa imao 8 poena i 6 skokova, ali najbolji proteklog vikenda na Apeninskom poluostrvu bio je centar Trenta Nikola Jovanović, koji je ubacio 19 poena ekipi Trsta.

U austrijskom Kapfenbergu odličan je bio bek Bogić Vujošević, koji je imao sjajn dabl-dabl sa 21 poenom i 11 asistencija, Marko Kolarić je u autrijskim Timbervulvsima takođe bio sjajan sa 23 poena i 11 skokova, a posebno je impresivan bio Predrag Miletić, čiji Klosternojberg je savladao Halman iz Beča, a sprski košarkaš je postigao 33 poena, šutirajući iz igre čak 14/17!

Marko Tejić

Mega Leks/Ivica Veselinov

U Treflu u Poljskoj Milan Milovanović je ubacio 18 poena, a bivši centar Crvene Zvezde Marko Tejić je u istoj državi bio jedina svetla tačka u porazu Kozalina sa 22 poena i 13 skokova. U Češkoj je Milan Stanojević u porazu svoje ekipe imao 26 poena. U Rumuniji je nekadašnji reprezentativac Srbije Alesandar Rašić bio odličan u pobedi svog Kluža sa 21 poenom. Bivši centar Hemofarma Vladan “Džo” Vukosavljević takođe je odlično igrao u Rumuniji – za svoj tim Temišvara imao je 26 poena i 11 skokova.

U Mađarskoj je u dresu Atomeromua blistao Nikola Jevtović sa velikim dabl-dablom u minimalnom porazu svog tima – 21 poen i 14 skokova. Takođe je u Mađarskoj 21 poen ubacio i Nemanja Aleksandrov za pobedu svog JKSE za neverovatna 42 minuta na parketu! Po 21 poen u pobedama svojih timova u Mađarskoj postigli su i Rastko Dramićanin i Strahinja Milošević.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz kod kuće od Rokitsa 109:99 – 14p (6/14 iz igre), 12sk, 7as, 2ul, 3il za 33 min;
pobeda kod kuće protiv Hoksa 138:93 – 12p (5/11 iz igre), 9sk, 7as, 4ul, 1bl, 2il za 25 min;
poraz u gostima od Pelikansa 125:115 – 25p (10/20 iz igre), 10sk, 8as, 1ul, 1il za 34 min;
poraz u gostima od Milvokija 104:98 – 20p (8/18 iz igre), 5sk, 5as, 3il za 32 min;

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers) – nije ulazio u igru na tri meča protiv Voriorsa, Sparsa i Netsa;
pobeda u gostima protiv Hoksa 127:109 – 0p (0/1 iz igre), 1sk za 9 min;
poraz u gostima od Vizardsa 125:118 – nije ulazio u igru odlukom trenera;
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers) – nije ulazio u igru na tri meča protiv Voriorsa, Sparsa i Netsa;
pobeda u gostima protiv Hoksa 127:109 – 12p (5/6 iz igre), 1sk za 9 min;
poraz u gostima od Vizardsa 125:118 – 0/1 iz igre za 3 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz u gostima od Grizlisa 112:104 – 12p (5/10 iz igre), 2sk, 2as, 1ul, 1il za 24 min;
poraz u gostima od Rokitsa 132:112 – 14p (6/11 iz igre), 1sk, 5as, 1ul za 20 min;
pobeda kod kuće protiv Tandera 117:113 – 16p (6/13 iz igre), 5sk, 3as, 4il za 24 min;

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz u gostima od Grizlisa 112:104 – 8p (2/7 iz igre), 6sk, 3as, 1ul, 1il za 28 min;
poraz u gostima od Rokitsa 132:112 – 2p (1/3 iz igre), 1sk za 14 min;
pobeda kod kuće protiv Tandera 117:113 – 12p (5/6 iz igre), 8sk, 1as, 1ul, 2il za 22 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Gipuskoe 104:71 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz u gostima od Baskonije 91:76 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Real Madrida 89:76 – 2p (1/2 iz igre), 3sk, 6as za 18 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda u gostima protiv Andore 95:84 – 4p (2/6 iz igre), 4sk, 4as, 2ul, 2il za 25 min;
Dejan Todorović (Mursija), pobeda kod kuće protiv Obradoira 80:58 – ne igra zbog povrede;
Goran Huskić (Burgos), poraz kod kuće od Manrese 82:74 – 14p (7/12 iz igre), 7sk, 2as, 1bl za 20 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), poraz kod kuće od Manrese 82:74 – 8p (1/8 iz igre, 5/6 penali), 2sk, 1as za 20 min;
Marko Luković (Manresa), pobeda u gostima protiv Burgosa 82:74 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Dragović (Manresa), pobeda u gostima protiv Burgosa 82:74 – 13p (5/7 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 19 min;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz kod kuće od Saragose 86:82 – 18p (6/9 iz igre), 1sk, 2as, 5 faulova, 1il za 26 min;

Nikola Janković (Estudijantes), poraz kod kuće od Barselone 101:84 – 21p (9/14 iz igre, 3/6 penali), 8sk, 1bl, 1il za 35 min;
Oliver Stević (Andora), poraz kod kuće od Unikahe 95:84 – 12p (5/7 iz igre), 1sk, 2as, 1il za 16 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Breše 79:73 - a 16p (7/8 iz igre), 3sk, 2as za 16 min;
pobeda u Evrokupu protiv Crvene zvezde 91:80 - 10p (4/7 iz igre), 7sk, 1ul za 20 min;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz kod kuće od Ueske 79:69 – nije bio u sastavu tima;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz kod kuće od Ueske 79:69 – 4p (2/9 iz igre), 5sk, 3il za 19 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda kod kuće protiv Kastelja 72:65 – 8p (3/9 iz igre), 2il za 21 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), pobeda u gostima protiv Prata 88:75 – 5p (1/4 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 17 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda kod kuće protiv Valjadolida 101:97 – 10p (5/8 iz igre), 5sk za 31 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz u gostima od Granade 79:63 – 0p (0/5 iz igre), 2sk, 2il za 28 min;

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), tim nije igrao u turskom prvenstvu prethodne nedelje;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Olimpijakosa 73:72 – 16p (5/9 iz igre, 5/6 penali), 4sk, 1il za 28 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 100:79 – 7p (3/5 iz igre), 2sk, 1as za 18 min;

Marko Gudurić (Fenerbahče), tim nije igrao u turskom prvenstvu prethodne nedelje;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Olimpijakosa 73:72 – bez šuta iz igre, 1as, 1il za 2 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 100:79 – 13p (6/6 iz igre), 1sk, 4as, 1ul, 1il za 19 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda u gostima protiv Bujukčekmedžea 90:72 – 2 poena (bez šuta iz igre), 1sk, 3as, 2il za 9 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Panatinaikosa 78:62 – 11p (4/9 iz igre), 6sk, 5as, 1ul, 3il za 33 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Makabija 90:77 – 12p (4/6 iz igre), 2sk, 8as, 3il za 30 min;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda kod kuće protiv Bahčešehira 93:86 – 18p (7/10 iz igre), 10sk, 3as, 1ul, 1il za 30 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Valensije 101:83 - 16p (7/11 iz igre), 3sk, 2as za 23 min;
poraz u Evrokupu kod kuće od Asvela 83:78 - 15p (7/11 iz igre), 5sk za 26 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz u gostima od Gazijantepa 63:56 – 0p (bez šuta iz igre), 2sk za 3 min;
Dejan Borovnjak (Bursaspor, druga liga), pobeda u gostima protiv Artvina 97:63 – 16p (5/11 iz igre), 11sk, 2as za 18 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Avtodora 85:77 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Real Madrida 79:74 – 2p (1/5 iz igre), 3sk, 3as, 1ul, 1il za 28 min;
Marko Simonović (Zenit), pobeda kod kuće protiv Kaleva 100:87 – nije igrao odlukom trenera;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Partizana 75:71 - 0p (0/2 iz igre), 1sk, 1as za 4 min;
Branko Mirković (Kalev), poraz u gostima od Zenita 100:87 – 17p (5/9 iz igre, 6/6 penali), 1k, 8as, 4il za 33 min;
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav), poraz kod kuće od Zenit Farma 92:83 – nije igrao odlukom trenera;
Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Jeftić (Vostok 65) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz kod kuće od Tempa 77:64 – 20p (4/14 iz igre, 8/8 penali), 3sk, 2as, 4il za 32 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Miteldojčera 81:66 – 1p (0/2 iz igre), 1sk, 3as za 7 min;
poraz u Evroligi kod kuće od CSKA 93:79 – 9p (4/7 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 22 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Olimpijakosa 72:62 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Miteldojčera 81:66 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi kod kuće od CSKA 93:79 – 12p (5/8 iz igre), 2sk, 1as, 2il za 26 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Olimpijakosa 72:62 – 15p (5/8 iz igre, 5/5 penali), 5sk, 3ul za 25 min;

Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Miteldojčera 81:66 – 8p (3/4 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 25 min;
poraz u Evroligi kod kuće od CSKA 93:79 – 3p (1/3 iz igre), 3sk, 1as za 14 min;
poraz u Evroligi kod kuće od Olimpijakosa 72:62 – 2p (1/3 iz igre), 4sk, 1il za 18 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), poraz u gostima od Albe 92:88 – 20p (7/8 iz igre), 2sk, 2as za 23 min;
Stefan Peno (Alba), pobeda kod kuće protiv Bamberga 92:88 – 12p (4/10 iz igre), 2sk, 8as, 2il za 29 min;
Mihajlo Andrić (Getingen),
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz kod kuće od Bajerna 81:66 – nije bio u sastavu tima;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz kod kuće od Bajerna 81:66 – 4p (2/8 iz igre), 4sk, 4as, 3il za 23 min;
Vuk Radojčić (Jena), poraz kod kuće od Ulma 85:80 – nije bio u sastavu tima;

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Umana Venecije 84:81 – ne igra zbog povrede;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Darušafake 98:92 – 17p (5/12 iz igre, 4/4 penali), 1sk, 2il za 15 min;

Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Umana Venecije 84:81 – 12p (5/10 iz igre), 2sk za 31 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Darušafake 98:92 – 20p (5/12 iz igre, 6/6 penali), 3sk, 3as, 2il, 1il za 30 min;
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda u gostima protiv Kremone 82:79 – 15p (7/15 iz igre), 2sk, 3as, 1il za 29 min;
Vojislav Stojanović (Fijat Torino), poraz u gostima od Virtusa 82:79 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Jovanović (Trentino), poraz u gostima od Trsta 85:74 – 19p (7/10 iz igre, 5/5 penali), 8sk, 2il za 26 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda kod kuće protiv Fijat Torina 82:79 – 8p (3/8 iz igre), 6sk, 2as za 23 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz u gostima od Panatinaikosa 79:70 – 6p (2/5 iz igre, 2/4 penali), 3sk, 3il za 13 min;
poraz u Evroligi kod kuće protiv Fenerbahčea 73:72 – 6p (3/7 iz igre), 5sk, 4as, 1il za 28 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Bajerna 72:62 – 11p (4/6 iz igre), 7sk, 2as za 23 min;

Milenko Tepić (PAOK), poraz u gostima od Ifestosa 80:79 – 4p (1/2 iz igre), 1sk, 1ul, 2il za 14 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz u gostima od Ostendea 85:61 – nije bio u sastavu tima;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda kod kuće protiv Mons-Enoa 94:52 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz u gostima protiv Šarlroaa 94:52 – 2p (1/7 iz igre), 3sk, 3as, 1il za 22 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Liježa 85:61 – 5p (2/6 iz igre), 2sk, 2as za 13 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv UBSC Graca 86:65 – 21p (8/10 iz igre), 3sk, 11as, 3il za 37 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz u gostima od Kapfenberga 86:65 – 10p (4/9 iz igre), 8sk, 2as za 29 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda u gostima protiv Beča 93:81 – 33p (14/17 iz igre), 6sk, 4as, 4il za 32 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda u gostima protiv Velsa 101:85 – 23p (8/15 iz igre), 11sk, 2as, 2il za 33 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), pobeda u gostima protiv Velsa 101:85 – 1 faul za manje od jednog minuta u igri.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), poraz u gostima od Levica 68:57 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Barać (Inter Bratislava) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 97:72 – 16p (6/9 iz igre), 4sk, 1as, 2il za 20 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 97:72 – 16p (5/16 iz igre), 10sk, 3as, 3bl za 28 min;
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda kod kuće protiv Handlove 68:57 – 15p (7/13 iz igre), 11sk, 1il za 30 min;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Lučeneca 109:68 – 3p (1/3 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 12 min;
Ivan Bojanić (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 64:58 – nije bio u sastavu tima;
Bojan Stanojević (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 64:58 – 6p (2/6 iz igre), 4sk, 2il za 18 min;
Milić Blagojević (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 64:58 – 15p (6/14 iz igre), 5sk, 4as, 1il za 32 min.

Poljska

Nikola Marković (Anvil), pobeda u gostima protiv Rose 81:68 – 5p (2/6 iz igre), 4sk, 1as, 2il za 16 min;
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz u gostima od Starta 81:59 – 12p (3/7 iz igre), 4sk, 3as, 2il za 22 min;
Marko Tejić (Kozalin), poraz u gostima od Starta 81:59 – 22p (7/15 iz igre, 6/11 penali), 13sk, 1as, 3bl za 31 min;
Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz u gostima od Starta 81:59 – 6p (2/7 iz igre), 1sk, 5as, 1ul, 4il za 35 min;
Danilo Tasić (Slam Stal), pobeda kod kuće protiv Polfarme 101:79 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda kod kuće protiv Polfarme 101:79 – 11p (4/6 iz igre), 3sk, 6as, 2il za 18 min;
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda kod kuće protiv Kozalina 81:59 – 10p (4/6 iz igre), 3sk, 1as za 14 min;
Milan Milovanović (Trefl), poraz kod kuće od Dabrove 80:70 – 18p (7/9 iz igre), 6sk, 1as, 3il.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz kod kuće od Svitavija 92:81 – 26p (9/19 iz igre), 3sk, 6as, 5ul, 4il za 33 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), pobeda u gostima protiv Brna 80:71 – 8p (3/3 iz igre), 2sk, 1il za 13 min.

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž), poraz u gostima od Sibiua 85:74 – 21p (7/12 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 16 min;
Peđa Stamenković (Kluž), poraz u gostima od Sibiua 85:74 – 3p (2/4 iz igre), 2sk, 1as, 3il za 13 min;
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz kod kuće od Oradee 101:81 – 13p (3/10 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 26 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda kod kuće od Dinamo Bukurešta 81:66 – 3p (0/3 iz igre), 5as, 2il za 25 min;
Žarko Đurić (Steaua), pobeda kod kuće od Dinamo Bukurešta 81:66 – 5p (1/4 iz igre), 5sk, 5ul, 2il za 17 min;
Uroš Lučić (Steaua), pobeda kod kuće od Dinamo Bukurešta 81:66 – 9p (3/7 iz igre), 4sk, 3as, 1bl, 1il za 27 min;
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz kod kuće od Krajove 74:73 – 0p (0/2 iz igre), 1ul za 13 min;
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz kod kuće od Krajove 74:73 – 26p (8/17 iz igre, 8/10 penali), 11sk za 27 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz kod kuće od Krajove 74:73 – 12p (4/9 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 24 min;
Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda u gostima protiv Ergonomije Bukurešt 81:73 – 12p (4/10 iz igre), 5sk, 5as, 5il za 36 min;
Goran Ostojić (Mirkurea), pobeda u gostima protiv Ergonomije Bukurešt 81:73 – 25p (9/15 iz igre), 12sk, 4as, 4il za 39 min;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), poraz u gostima od Steaue 81:66 – 7p (3/3 iz igre), 2sk, 1as za 13 min;
Igor Mijajlović (Krajova), pobeda u gostima protiv Temišvara 74:73 – 10p (3/8 iz igre), 6sk, 3as, 1ul za 32 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda kod kuće protiv PVSK Veolije 68:53 – 10p (4/9 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 27 min;
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz u gostima od ZTE 99:98 – 21p (9/13 iz igre), 14sk, 3as za 31 min;
Miljan Rakić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Šoprona 83:74 – 5p (2/7 iz igre), 3as, 4il za 32 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Šoprona 83:74 – 11p (4/6 iz igre), 8sk, 2as, 2ul, 1il za 40 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda kod kuće protiv Šoprona 83:74 – 21p (5/9 iz igre, 9/9 penali), 4sk, 4as, 1bl, 1ul, 2il za 42 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Šoprona 83:74 – bez statističkog učinka za 4 min;
Marko Špica (Kapošvar), poraz u gostima od DEAC 80:65 – 15p (4/7 iz igre, 7/8 penali), 6sk, 3il za 22 min;
Luka Marković (Kapošvar), poraz u gostima od DEAC 80:65 – 11p (5/16 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 26 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv TF Budimpešte 86:64 – 12p (6/15 iz igre), 4sk, 4as, 1il za 35 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda u gostima protiv TF Budimpešte 86:64 – 6p (2/2 iz igre), 2sk, 2as, 1il za 18 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv TF Budimpešte 86:64 – 20p (6/13 iz igre, 5/5 penali), 5sk, 2as, 1il za 31 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz u gostima od Falka 68:53 – 3p (1/8 iz igre), 4sk, 4as, 1ul, 3il za 36 min;
Igor Kesar (PVSK Veolija), poraz u gostima od Falka 68:53 – 2p (bez šuta iz igre, 2/2 penali), 3sk, 1as, 2il za 17 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz u gostima od Kermenda 93:84 – 6p (0/3 iz igre, 6/6 penali), 4sk, 7as, 2il za 30 min;
Nenad Šulović (Sedek), 20p (4/8 iz igre), 2sk, 3as za 21 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda kod kuće protiv Albe Fehervar 73:63 – 21p (7/12 iz igre), 6sk, 1as, 1bl, 2il za 30 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz kod kuće od KTE Dune 86:64 – 5p (2/4 iz igre), 3sk, 4as, 3ul, 1il za 20 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz kod kuće od KTE Dune 86:64 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz kod kuće od KTE Dune 86:64 – nije ulazio u igru odlukom trenera.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Rilskog 105:84 – 17p (5/8 iz igre), 5sk, 3as, 1ul za 33 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Rilskog 105:84 – 7p (3/4 iz igre), 2as, 1bl za 15 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda u gostima protiv Spartak Plevena 85:68 – 11p (5/8 iz igre), 2sk, 4as za 11 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda u gostima protiv Spartak Plevena 85:68 – 3p (1/4 iz igre), 5sk, 3as za 30 min;
Nikola Đurić (Jambol), poraz kod kuće od Beroea 89:82 – 6p (2/5 iz igre), 10sk, 1ul za 21 min.

Gruzija

Aleksandar Mitrović (Dinamo Tbilisi), poraz kod kuće od Kutaisija 79:68 – nije bio u sastavu tima;
Ratko Petrić (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Mgzavrebija 79:77 – 16p (7/10 iz igre), 5sk, 1as za 29 min;
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Mgzavrebija 79:77 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Andrejević (Batumi), pobeda kod kuće protiv Kaktus Tbilisija 89:85 – 14p (7/14 iz igre), 13sk, 2as, 2il za 28 min.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Stefan Đukić (Imortal), poraz u gostima od Madeire 88:58 – nije ulazio u igru odlukom trenera;
Branko Jereminov (Imortal), poraz u gostima od Madeire 88:58 – 0p (0/4 iz igre), 3sk, 3as, 3il za 21 min;
Nikola Tadić (Vitorija), poraz kod kuće od Ovarenzea 77:67 – nije igrao odlukom trenera;
Ivan Pendić (Madeira), pobeda kod kuće protiv Imortala 88:58 – 8p (2/6 iz igre), 4sk, 1as, 2il za 16 min.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), poraz u gostima od Svis Sentrala 92:79 – 11p (3/8 iz igre), 6sk, 1as, 3il za 35 min;
Dušan Katnić (Montej), poraz kod kuće od Friburga 87:67 – nije bio u sastavu tima;
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda kod kuće protiv Pulija 81:55 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), pobeda kod kuće protiv Lugano Tajgersa 92:79 – nije bio u sastavu tima;
Aleksa Solević (Koping Stars), poraz kod kuće od Nešea 82:75 – 16p (6/16 iz igre), 3sk, 9as, 1bl, 5il za 33 min;
Nemanja Jovanović (Upsala) – tim nije igrao prethodne nedelje.

Ostalo

Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda kod kuće protiv Nestveda 80:75 – 4p (1/7 iz igre), 7sk, 2as, 2ul za 34 min;
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kodkuće protiv Žvaigždesa 94:63 – 7p (2/6 iz igre), 6sk, 2as, 2il za 21 min;
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz u gostima od Šenžena 118:102 – 3p (1/11 iz igre), 8sk, 1as, 1il za 21 min;
pobeda u gostima protiv Peking Dregonsa 114:100 – 21p (7/12 iz igre, 7/7 penali), 13sk, 2as, 3il za 25 min;
poraz kod kuće protiv Peking Daksa 99:83 – 22p (8/15 iz igre), 14sk, 1as, 2il za 33 min;
pobeda kod kuće protiv Peking Dregonsa 100:95 – 14p (7/15 iz igre), 5sk, 3as za 28 min;
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), pobeda kod kuće protiv TLU Kaleva 70:65 – nije bio u sastavu tima;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz u gostima od KTP Basketa 88:68 – 15p (5/12 iz igre), 9sk, 1as, 3il za 31 min;
Vuk Malidžan (BC Nokija, Finska), poraz u gostima od KTP Basketa 88:68 – 4p (1/5 iz igre), 5sk, 3as, 2ul, 4il za 27 min;
Mladen Pavlović (IR, Island), pobeda kod kuće protiv Valura 118:100 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Vasojević i Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), pobda kod kuće protiv Sentruma 82:71 – 19p (8/21 iz igre), 13sk, 1as, 1il za 33 min;
poraz kod kuće od Gimplea 67:63 – 13p (6/15 iz igre), 15sk, 1as, 4il za 39 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz u gostima od Njukasla 96:94 – 18p (6/11 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 36 min.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Đorđević: Teo ovo radi čitavog života...

Đorđević: Teo ovo radi čitavog života...

Đorđević: Teo ovo radi čitavog života...

Trener košarkaša Virtusa Aleksandar Đorđević upozorio je svoje igrače da ne smeju uvek da se oslanjaju samo na Miloša Teodosića.

Teo inicirao preokret od -17 za novu pobedu Virtusa

Teo inicirao preokret od -17 za novu pobedu Virtusa

Teo inicirao preokret od -17 za novu pobedu Virtusa

Košarkaši Virtusa iz Bolonje došli su i do šestog trijumfa u sedmom kolu Evrokupa, pošto su u Izraelu bili bolji od Makabi Rišon Leziona rezultatom 85:79.
Loading...