Mike Ehrmann, Getty Images

Blog ostalo

30.01.2019 | 11.00

Srbi u svetu: Bogat izbor za Saleta na "trojci"

Nikola Jokić će po svemu sudeći biti prvi Srbin na Ol-star vikendu od Peđe Stojakovića, ali i u Evropi srpski košarkaši pokazuju zbog čega su "Orlovi" aktuelni svetski, evropski i olimpijski vicešampioni.

Vladimir Lučić

Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Srpski košarkaši su u protekloj nedelji ponovo bili nosioci igre najvećih svetskih ekipa, a Jokićevi Nagetsi i dalje ne prestaju da pobeđuju u NBA. Somborac je bez dileme zaslužio da nastupi na Ol-staru u Šarlotu, iako prema glasovima navijača nije izabran za člana prve petorke Zapada.

Sve su glasnije priče u vezi sa povratkom Miloša Teodosića u Evropu, a u Evroligi smo mogli da vidimo trojicu srpskih košarkaša na poziciji tri, koji su u fantastičnoj formi. Vladimir Lučić briljira u Bajern Mihnenu, a Nikola Kalinić u Fenerbahčeu. Tu bi trebalo dodati i fantastično konstantnog Vladimira Micova, koji ipak nije u planovima selektora Đorđevića od 2014. godine.

Na "trojci" ima šta da kaže još i Nemanja Dangubić, a Marko Simonović je tokom godina zadužio veliko poverenje selektora Đorđevića. U konkurenciji će biti i Rade Zagorac...

Od ostalih igrača koji su bili veoma dobri u prethodnoj nedelji valjalo bi izdvojiti Aleksu Avramovića iz Varezea, Gorana Huskića iz Burgosa, dobar debi Dragana Apića u Rusiji, Vladana Džoa Vukosavljevića, koji dominira u Rumuniji, ali i mnoge druge.

Znate li da se košarka profesionalno igra i u Velikoj Britaniji? Momčilo Latinovć zvezda je Češajr Feniksa. A u Norveškoj? U ligi te nordijske države Ognjen Nišavić je za dva meča ubacio 60 poena.

U Kini, naravno, sjajne igre Miroslava Raduljice, koji talentom i fizičkom snagom "raznosi" konkurenciju na Dalekom Istoku.

Na kraju ostaje pitanje koje će se još mnogo puta "pretresti" pre leta - koja dvanaestorica idu na Svetsko prvestvo u Kinu?

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz u gostima od Džeza 114:108 – 28p (10/21 iz igre, 7/7 penali), 21sk, 6as, 2ul, 1bl, 3il za 37 min;
pobeda kod kuće protiv Sansa 132:95 – nije igrao zbog suspenzije;
pobeda kod kuće protiv Seventisiksersa 126:110 – 32p (12/22 iz igre), 18sk, 10as, 1ul, 1il za 34 min;
pobeda u gostima protiv Grizlisa 95:92 – 24p (10/20 iz igre), 5sk, 3as, 4ul, 4il za 34 min;
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), nije bio u sastavu tima na pet mečeva;
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), nije bio u sastavu tima na pet mečeva;


Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz u gostima od Netsa 123:94 – 22p (9/19 iz igre), 6sk, 11as, 2ul, 5il za 32 min;
poraz u gostima od Reptorsa 120:105 – 16p (6/15 iz igre), 8sk, 9as, 3ul, 1il za 36 min;
pobeda u gostima protiv Grizlisa 99:96 – 5p (2/9 iz igre), 1sk, 3il za 20 min;
poraz u gostima od Klipersa 122:108 – 19p (5/13 iz igre, 8/9 penali), 1sk, 2as, 3ul, 1il za 31 min;

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz u gostima od Netsa 123:94 – 2p (1/3 iz igre), 1sk za 5 min;
poraz u gostima od Reptorsa 120:105 – nije ulazio u igru;
pobeda u gostima protiv Grizlisa 99:96 – 17p (6/10 iz igre), 11sk, 2as, 1ul, 3bl, 1il za 32 min;
poraz u gostima od Klipersa 122:108 – 3p (1/6 iz igre), 4sk, 1ul, 1bl, 1il za 19 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Fuenlabrade 89:79 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Anadolu Efesa 92:84 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz u gostima od Huventuda 88:75 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Budućnosti 75:70 – nije bio u sastavu tima;
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz u gostima od Barselone 94:83 – 8p (3/6 iz igre), 6sk, 1bl za 29 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Limoža 78:77 – 7p (2/5 iz igre, 3/4 penali), 1sk, 1as za 21 min;
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), poraz kod kuće od Andore 77:67 – 4p (2/4 iz igre), 3sk, 2as, 1ul, 1il za 17 min;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima od Valensije 94:92 – 15p (6/9 iz igre), 9sk, 3as, 2ul, 1bl, 3il za 34 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), poraz u gostima od Valensije 94:92 – 10p (4/5 iz igre), 2sk za 8 min;
Nikola Dragović (Manresa), pobeda u gostima protiv Breogana 80:71 – 8p (2/6 iz igre), 4sk, 1as, 1ul za 19 min;
Tadija Dragićević (Breogan), poraz kod kuće od Manrese 80:71 – 0p (0/1 iz igre), 1il za 3 min;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz kod kuće od Manrese 80:71 – 11p (3/9 iz igre), 5sk, 1as za 22 min;
Oliver Stević (Andora), pobeda u gostima protiv Mursije 77:67 – 8p (4/6 iz igre), 4sk, 2il za 10 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Zenita 86:74 – 3p (1/3 iz igre), 1sk, 1il za 9 min;

Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), pobeda kod kuće protiv Real Kanoea 82:59 – 9p (3/5 iz igre), 3sk, 1as, 2il za 17 min;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda kod kuće protiv Real Kanoea 82:59 – 8p (4/6 iz igre), 3sk, 1ul za 10 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz u gostima od Melilje 82:59 – 17p (5/12 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 34 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), 6p (3/5 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 14 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz kod kuće protiv Ovijeda 84:66 – 2p (1/13 iz igre), 2sk za 21 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 81:70 – 6p (2/7 iz igre), 2sk, 3as, 2ul za 25 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda u gostima protiv Kaseresa 86:81 – 19p (5/15 iz igre, 7/8 penali), 5sk, 4as, 2il za 27 min.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Bešiktaša 79:58 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Olimpijakosa 90:75 – 16p (6/11 iz igre), 2sk, 1as, 1bl za 26 min;

Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Bešiktaša 79:58 – 10p (4/6 iz igre), 6sk, 2as, 1il za 27 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Olimpijakosa 90:75 – 5p (2/4 iz igre), 1sk, 1il za 15 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda kod kuće protiv Galatasaraja 92:82 – 12p (3/8 iz igre), 3sk, 6as, 1ul, 1il za 30 min;
poraz u Evroligi u gostima od Real Madrida 92:84 – 21p (8/13 iz igre), 1sk, 5as, 2ul, 3il za 33 min;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda kod kuće protiv Sakarije 76:53 – 5p (2/8 iz igre), 10sk, 1il za 22 min;

Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz u gostima od Fenerbahčea 79:58 – nije bio u sastavu tima;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda u gostima protiv Jenija 81:77 – 31p (8/14 iz ige, 15/21 penali), 12sk, 3as, 3il za 36 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda u gostima protiv Avtodora 100:92 – 12p (2/4 iz igre, 6/6 penali), 6sk, 8as, 2il za 29 min;
poraz kod kuće u Evroligi od Bajern Minhena 70:61 – 3p (1/2 iz igre), 5as, 4il, 4 faula za 17 min;
Marko Simonović (Zenit), poraz u Evrokupu u gostima od Andore 86:74 – 6p (2/9 iz igre), 3sk, 2il za 27 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda u gostima protiv Parme 95:87 – 11p (5/6 iz igre), 1il za 10 min;
Branko Mirković (Kalev) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Jeftić (Vostok 65), pobeda kod kuće protiv MBA Moskve 84:74 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda kod kuće protiv Burevestnika 97:81 – 28p (8/12 iz igre), 4sk, 5as, 3ul, 2il za 36 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bajrojta 93:90 – 2p (1/5 iz igre), 3as, 4ul, 2il za 12 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Himkija 70:61 – 0p (bez šuta iz igre), 2sk, 1as, 4il za 9 min;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bajrojta 93:90 – 21p (8/12 iz igre, 3/3 penali), 4sk, 2as, 1il za 27 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Himkija 70:61 – 15p (4/7 iz igre), 2as, 1ul za 28 min;

Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bajrojta 93:90 – 1p (0/1 iz igre), 2sk, 1as za 17 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Himkija 70:61 – 1p (0/2 iz igre), 3sk, 1as, 1ul, 1il za 18 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda u gostima protiv Jene 90:85 – 0p (0/1 iz igre), 2sk, 2as, 2il za 4 min;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz kod kuće od Gisena 105:97 – 8p (2/8 iz igre), 2sk, 2as za 12 min;
Stefan Peno (Alba), poraz u gostima od Getingena 91:85 – 10p (5/9 iz igre), 1sk, 3as, 2il za 18 min;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda kod kuće protiv Albe 91:85 – 13p (4/12 iz igre), 2as, 2il za 32 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz kod kuće od Ulma 94:81 – 4p (2/3 iz igre), 1as, 2ul, 1il za 17 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz kod kuće od Ulma 94:81 – 5p (2/6 iz igre), 2sk, 6as, 1il za 23 min;
Dejan Kovačević (Braunšvajg), pobeda kod kuće protiv Karlshajma 98:84 – bez statističkog učinka za 1 minut na parketu.

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani) – ne igra zbog povrede;
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda kod kuće protiv Virtus Bolonje 94:75 – 13p (5/9 iz igre), 1as, 2il za 20 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Žalgirisa 80:70 – 17p (7/12 iz igre), 6sk, 3as, 1ul, 2il za 34 min;
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda kod kuće protiv Dinama Sasarija 84:73 – 23p (8/16 iz igre, 5/5 penali), 2sk, 1il za 31 min;
Nikola Jovanović (Trentino), poraz kod kuće od Kantua 97:92 – 2p (1/2 iz igre), 1sk, 1il za 9 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz u gostima protiv Armanija 94:75 – 13p (4/7 iz igre, 5/6 penali), 2sk, 2il za 17 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda u gostima protiv Avelina 70:62 – 14p (4/12 iz igre), 12sk, 1as, 2il za 25 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda kod kuće protiv Kimisa 92:69 – 2p (1/2 iz igre), 6sk, 4as za 18 min;
poraz u Evroligi u gostima protiv Fenerbahčea 90:75 – 11p (3/3 iz igre, 5/5 penali), 4sk, 1as, 4il za 30 min;

Nikola Milutinov

fiba.basketball

Nikola Milutinov

Milenko Tepić (PAOK), pobeda kod kuće protiv AEK 88:79 – 10p (4/6 iz igre), 10sk, 1as, 1il za 34 min;
Slaven Čupković (Kolosos), poraz kod kuće od Holargosa 81:75 – 8p (3/7 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 23 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz kod kuće od Olstara 84:83 – 27p (9/21 iz igre, 6/6 penali), 8sk, 4as, 3ul, 2il za 40 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), Uroš Nikolić (Mons-Eno) i Dušan Đorđević (Ostende) – njihovi timovi nisu igrali prethodne nedelje.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda u gostima protiv Timbervulvsa 84:75 – 20p (8/19 iz igre), 10sk, 9as, 2ul, 3il za 36 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), pobeda u gostima protiv Klosternojburga 65:61 – 15p (5/7 iz igre), 8sk, 1as, 1ul, 2il za 25 min;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), pobeda u gostima protiv Klosternojburga 65:61 – 7p (2/5 iz igre, 3/6 penali), 3sk za 14 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz kod kuće od UBSC Graca 65:61 – 16p (5/12 iz igre), 4sk, 2as za 22 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz kod kuće od Kapfenberga 84:75 – 16p (7/16 iz igre), 17sk, 5as, 4ul, 3il za 37 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz kod kuće od Kapfenberga 84:75 – nije igrao odlukom trenera.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 98:92 – 27p (9/15 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 6as, 2ul, 3il za 35 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz u gostima protiv Handlove 98:92 – nije bio u sastavu tima;
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz u gostima protiv Handlove 98:92 – 14p (7/20 iz igre), 8sk, 2as, 2il za 37 min;
Davorin Kuntić (Iskra Svit), poraz u gostima protiv Handlove 98:92 – 16p (6/11 iz igre), 1sk, 5as, 1ul, 3il za 22 min;
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 95:76 – 8p (3/8 iz igre), 9sk, 2as, 1u, 1il za 21 mn;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Žiline 102:65 – 12p (4/7 iz igre), 1sk, 4as, 1ul za 19 min;
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz u gostima od Levica 95:76 – 8p (3/6 iz igre), 1sk za 15 min;
Vuk Đorđević (Žilina), poraz u gostima protiv Rikera 102:65 – 7p (1/8 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 4il za 27 min;
Bojan Stanojević (Žilina), poraz u gostima protiv Rikera 102:65 – 4p (2/3 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 21 min.

Poljska

Nikola Marković (Anvil) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dragoslav Papić (Kozalin), Marko Tejić (Kozalin) i Aleksandar Radulović (Kozalin) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda kod kuće protiv Mjasto Sikla 83:75 – 0p (0/1 iz igre) za 2 min;
Milan Milovanović (Trefl), poraz kod kuće od Spojnije 98:96 – 10p (3/5 iz igre, 4/4 penai), 4sk, 4as, 2bl, 2il za 23 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda kod kuće protiv Legije 84:62 – 11p (3/8 iz igre), 1sk, 2as, 4il za 30 min.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz u gostima od Svitavija 106:86 – 7p (3/10 iz igre), 6as, 1ul za 17 min;
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz u gostima od Svitavija 106:86 – 14p (4/8 iz igre, 5/6 penali), 4sk, 1as, 2il za 20 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), pobeda kod kuće protiv Brna 86:78 – nije bio u sastavu tima;
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz u gostima od Kolina 79:76 – 16p (6/10 iz igre), 7sk, 2as, 2il za 20 min;

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), pobeda kod kuće protiv Krajove 77:62 – 14p (5/10 iz igre), 2sk, 2as za 20 min;
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz u gostima od Sibiua 104:86 – 23p (7/12 iz igre), 2sk, 1as, 1ul za 27 min;

Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda protiv Konstance 107:78 – 17p (7/8 iz igre), 3sk, 5as, 4il za 33 min;
Žarko Đurić (Steaua), pobeda protiv Konstance 107:78 – 16p (5/10 iz igre), 8sk, 5as, 1ul, 1il za 22 min;
Uroš Lučić (Steaua), pobeda protiv Konstance 107:78 – 12p (6/9 iz igre), 9sk, 4as, 1ul za 27 min;

Marko Stojadinović (Temišvar), pobeda u gostima protiv Oradee 88:85 – 3p (1/3 iz igre), 2sk, 1as za 20 min;
Vladan Vukosavljević (Temišvar), pobeda u gostima protiv Oradee 88:85 – 27p (10/17 iz igre, 4/5 penali), 8sk, 2as za 34 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda u gostima protiv Oradee 88:85 – 12p (3/5 iz igre, 4/4 penali), 2as, 2il za 21 min;
Đorđe Simeunović (Mirkurea) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), pobeda kod kuće protiv Voluntarija 78:66 – nije bio u sastavu tima;
Igor Mijajlović (Krajova), poraz u gostima od Kluž Napoke 77:62 – 13p (5/12 iz igre), 2sk, 2as, 1il za 31 min;
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Medijasa 86:74 – 11p (5/12 iz igre), 4sk, 5as, 3il za 33 min;
Marko Perović (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Medijasa 86:74 – 18p (7/13 iz igre), 4sk, 2as, 3il za 38 min;
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Medijasa 86:74 – 9p (3/3 iz igre), 2sk za 17 min;
Maksim Kovačević (Targu Mureš), pobeda protiv Rapida Bukurešta 99:72 – nije bio u sastavu tima;
Ljubomir Čampara (Voluntari), poraz u gostima od Dinamo Bukurešta 78:66 – 9p (2/12 iz igre), 1sk za 21 min;
Svetozar Popović (Voluntari), poraz u gostima od Dinamo Bukurešta 78:66 – 12p (2/5 iz igre, 8/9 penali), 7sk, 6as za 33 min;
Danilo Tasić (Voluntari), poraz u gostima od Dinamo Bukurešta 78:66 – 11p (3/16 iz igre), 9sk, 2as, 1il za 37 min;
Milan Vulić (Medijas), poraz kod kuće protiv Feniks Galatija 86:74 – 10p (4/8 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 33 min;
Andrija Simović (Medijas), poraz kod kuće protiv Feniks Galatija 86:74 – 13p (6/15 iz igre), 5sk, 1as, 1ul za 29 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda u gostima protiv Atomeromua 83:72 – 3p (1/7 iz igre), 3s, 3as, 2ul za 17 min;
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz kod kuće od Falka 83:72 – 16p (6/9 iz igre, 4/7 penali), 9sk, 2as, 2il za 32 min;
Miljan Rakić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Albe Fehervar 79:74 – 13p (4/8 iz igre), 5sk, 7as, 1il za 35 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Albe Fehervar 79:74 – 14p (6/7 iz igre), 6sk, 1as, 1bl, 1il za 35 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda kod kuće protiv Albe Fehervar 79:74 – 10p (2/7 iz igre. 5/5 penali), 3sk, 1as, 1il za 31 min;

Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda kod kuće protiv Albe Fehervar 79:74 – 0p (0/1 iz igre) za 5 min;
Marko Špica (Kapošvar), poraz kod kuće od Solnoka 96:78 – 14p (6/10 iz igre), 6sk, 2as, 2il za 25 min;
Luka Marković (Kapošvar), poraz kod kuće od Solnoka 96:78 – 15p (5/11 iz igre), 9sk, 5 faulova za 25 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz kod kuće od PVSK Veolije 85:78 – 14p (7/10 iz igre), 3sk, 3as, 1il za 33 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), poraz kod kuće od PVSK Veolije 85:78 – 10p (3/7 iz igre), 3sk za 23 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz kod kuće od PVSK Veolije 85:78 – 8p (2/7 iz igre), 9sk za 31 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda u gostima protiv KTE Dune 85:78 – 17p (7/11 iz igre), 5sk, 2as, 2il za 35 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz u gostima od ZTE KK 85:75 – 5p (2/7 iz igre), 5sk, 4as, 1il za 26 min;
Nenad Šulović (Sedek), poraz u gostima od ZTE KK 85:75 – 15p (5/7 iz igre), 2sk, 4as, 3il za 30 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv Kapošvara 96:78 – 13p (6/8 iz igre), 4sk, 1as za 24 min;
Tomislav Ivošev (DEAC), pobeda kod kuće protiv TF Budimpešte 81:69 – 14p (3/7 iz igre, 7/7 penali), 7sk, 3as, 2il za 28 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz u gostima od DEAC 81:69 – 13p (4/7 iz igre), 2sk, 5as, 1ul za 33 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz u gostima od DEAC 81:69 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz u gostima od DEAC 81:69 – 0p (bez šuta iz igre), 1bl, 1il, 3 faula za 4 min.

Bugarska

Milivoje Mijović i Nikola Maravić (Levski Lukoil) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda kod kuće protiv Spartaka Plevena 79:68 – 6p (2/3 iz igre), 7sk, 3as, 1ul, 2il za 26 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda kod kuće protiv Spartaka Plevena 79:68 – 8p (2/5 iz igre), 7sk, 3as, 1ul za 30 min;
Nikola Đurić (Jambol), pobeda u gostima protiv Beroea 111:110 – 11p (4/5 iz igre), 3sk za 17 min.

Gruzija

Utakmice gruzijske Superlige nisu se igrale prethodne nedelje.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda kod kuće protiv Benfike 96:78 – 2p (1/4 iz igre), 3sk, 2as, 5il za 13 min;
Stefan Đukić (Imortal), poraz kod kuće protiv Esgeire 76:58 – 7p (3/7 iz igre), 6sk, 2as, 1il za 23 min;
Nikola Tadić (Vitorija), poraz u gostima od Madeire 80:58 – 10p (3/7 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 36 min;
Ivan Pendić (Madeira), pobeda kod kuće protiv Vitorije 80:78 – 0p (bez šuta), 2as za 10 min.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda kod kuće protiv Starvingsa 83:72 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), poraz na domaćem terenu od Bonkura 85:82 – nije bio u sastavu tima;
Aleksa Solević (Ćeping Stars), poraz u gostima od Borosa 107:70 – 13p (5/13 iz igre), 3sk, 6as, 1bl, 3il za 31 min;
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz u gostima protiv Umeoa 108:91 – 9p (3/7 iz igre), 4sk, 2as, 2il, 5 faulova za 11 min.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz kod kuće protiv Šenžen Leopardsa 113:106 – 29p (12/16 iz igre, 5/6 penali), 10sk, 2as, 3ul, 4il za 32 min;
pobeda kod kuće protiv Peking Dragonsa 113:103 – 23p (9/12 iz igre, 5/5 penali), 6sk, 2as, 2il za 30 min;
pobeda u gostima protiv Peking Daksa 109:107 – 19p (7/15 iz igre, 5/6 penali), 8sk, 4as za 30 min;

Stefan Sinovec i Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Stefan Savić (Horsens, Danska), poraz kod kuće od Randersa 106:93 – 11p (4/8 iz igre), 2sk, 2as, 2il za 18 min;
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), pobeda kod kuće protiv Lijepaje 86:63 – nije bio u sastavu tima;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda u gostima protiv Kouvota 96:79 – 14p (5/10 iz igre), 5sk, 2as, 1ul, 1il za 27 min;
Ilija Luković (Apoel, Kipar), poraz kod kuće od Paralimnija 65:57 – nije bio u sastavu tima;
Petar Zdravić (Apoel, Kipar), poraz kod kuće od Paralimnija 65:57 – nije igrao odlukom trenera;
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Gimlea 99:78 – 13p (4/8 iz igre), 3sk, 1as, 4il za 30 min;
pobeda kod kuće protiv Filingena 83:79 – 13p (5/12 iz igre), 5as, 3ul, 5il za 35 min;
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Gimlea 99:78 – 30p (9/21 iz igre, 10/10 penali), 3sk, 5as, 6il za 36 min;
pobeda kod kuće protiv Filingena 83:79 – 30p (9/16 iz igre, 9/13 penali), 6as, 3il za 40 min;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda kod kuće protiv Beruma 85:76 – 22p (9/14 iz igre), 11sk, 3as, 2ul za 29 min;
pobeda kod kuće protiv Tromsea 95:75 – 14p (7/14 iz igre), 13sk, 4as za 21 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), pobeda u gostima protiv Mančestera 113:102 – 26p (6/12 iz igre), 4sk, 5as za 25 min;
pobeda u gostima protiv Bristola 68:63 – 13p (5/12 iz igre), 3sk, 1as, 3il za 25 min;

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite naOVOM LINKU.

Komentari (6)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

djoka

Zagoracnije nista pokazao u patlidzanu,ai povredjen je. Dnaga klasika.

Odgovori 0 0

Halo 011

Trojka je ok ali na poziciji 4 smo tanki.

Odgovori 2 0

Simbioza

A da mi prvo prodbemo te kvalifikacije pa ćemo onda dalje..

Odgovori 7 0

* Sva polja su obavezna

"Partizan me ucenjivao reprezentacijom, a ja u inat..."

"Partizan me ucenjivao reprezentacijom, a ja u inat..."

"Partizan me ucenjivao reprezentacijom, a ja u inat..."

U karijeri je promenio 18 klubova i osam država, na glavnoj sceni debitovao je sa svega 16 godina u Partizanovom dresu, a ime je stekao u Grčkoj.

Kako je saznao da je zaražen, šta je radio u Srbiji...

Kako je saznao da je zaražen, šta je radio u Srbiji...

Kako je saznao da je zaražen, šta je radio u Srbiji...

Centar Denvera Nikola Jokić pre nekoliko dana doputovao je u Sjedinjene Države i priključio se svom timu u Dizni kompleksu u Orlandu gde će biti održana završnica NBA lige.
Loading...