Mike Ehrmann, Getty Images

Blog ostalo

12.02.2019 | 08.22

Srbi u svetu: Bobi u Fili, koji je sledeći Teov korak?

U ponedeljak je selector reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević saopštio spisak igrača koji će predstavljati “Orlove” u poslednjem “prozoru” kvalifikacija za Mundobasket u Kini u septembru, a na tom spisku nalaze se mnogi košarkaši čije učinke možete da pratite u pregledima na sajtu Sport kluba.

Miloš Teodosić

Abbie Parr, Getty Images Sport

Nesumnjivo najveća zvezda Đorđevićevog spiska je, pomalo nenadano, kapiten i doskorašnji plejmejker Los Anđeles Klipersa – Miloš Teodosić. Lucidni organizator igre više nije Kliper, a ostaje da se vidi gde će nastaviti karijeru. Prema nekim navodima postoje evropski klubovi koji su zainteresovani za njegove usluge.

Na reprezentativnom spisku među "jedinicama" nema Stefana Pena, koji je doživeo težu povredu, kao i Stefana Jovića, koji nije igrao prethodne nedelje.

U centru pažnje u svetskoj košarci u prethodnoj nedelji bio je NBA “trejd dedlajn”, odnosno krajnji rok za NBA franšize da razmenjuju igrače. U poslednjim danima pre krajnjeg roka sredinu je promenio i srpski centar Boban Marjanović, koji je novi centar Seventisiksersa, svoje četvrte NBA ekipe. Pročitajte na sajtu Sport kluba šta je o trejdu rekao i agent gorostasnog centra – Miško Ražnatović.

Dok se Nikola Jokić priprema za svoje prvo učešće na Ol-star utakmici i pokušava da obezbedi što bolje startno mesto u plej-ofu za Denver Nagetse, Srbi odlično igraju i u Evropi. To najpre važi za Vasilija Micića, koji je u turskom prvenstvu na jednom meču imao 11 asistencija. Sličan uspeh ostvario je i organizator igre nemačkog Miteldojčera Jovan Novak, koji je zabeležio čak 14 dodavanja koja su vodila do koša.

Dragan Apić nije na Đorđevićevom spisku za predstojeći prozor, ali mladi centar ima čemu da se nada u budućnosti, pošto od prelaska u Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara igra veoma dobro, a imao je jednu briljantnu partiju u Evrokupu. Nemanja Nedović se vratio na parket nakon pauze koja je trajala duže od jednog meseca zbog povrede leve butine.

Kao i svake nedelje, valja spomenuti koliko su zapravo srpski košarkaši dominantni u ne toliko zvučnim evropskim ligama. U mnogim, naročito istočnoevropskim, košarkaši iz zemlje aktuelnog svetskog, evropskog i olimpijskog vicešampiona igraju ključne uloge, a svakog vikenda “iskoči” neki novi igrač sa briljantnim nastupom.

U VTB ligi iskusni bek Branko Mirković pružio je pravu kliniku u pobedi estonskog Kaleva nad Jenisejem – imao je 19 poena i 12 asistencija uz samo jednu izgubljenu loptu. U austrijskoj Bundesligi Predrag Miletić je za Klosternojburg ubacio 23 poena.

Ubojiti bek Đorđe Tresač postigao je takođe 23 poena za slovačku Handlovu, a u velikoj pobedi rumunskog Voluntarija nad Steauom sjajan je bio Danilo Tasić sa 20 poena. Malo stariji ljubitelji košarke sećaju se korpulentnog centra Vladana “Džoa” Vukosavljevića iz veoma uspešnih dana u vršačkom Hemofarmu, a 34-godišnji Džo sada dominira u rumunskom Temišvaru – postigao je 31 poen u porazu svoje ekipe od Piteštija.

Aleksa Solević ponovo je blistao u Švedskoj – samo mu je jedna asistencija falila za tripl-dabl u dresu Ćeping Starsa.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz u gostima od Pistonsa 129:103 – 16p (7/17 iz igre), 3sk, 4as, 3ul, 3il za 26 min;
poraz u gostima od Netsa 135:130 – 25p (8/13 iz igre, 8/10 penali), 14sk, 10as, 1ul, 1bl, 2il za 34 min;
poraz u gostima od Siksersa 117:110 – 27p (11/12 iz igre, 4/4 penali), 10sk, 10as, 3ul, 4il za 35 min;
Pobeda kod kuće protiv Hita - 23p (7/16 iz igre, 6/7 penali), 12sk, 4as, 7il.
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), poraz u gostima od Reptorsa 121:103 – 10p (3/6 iz igre, 4/5 penali), 9sk, 2as, 2ul, 2il za 17 min;

pobeda u gostima protiv Hornetsa 117:115 – nije ulazio u igru;
Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), pobeda kod kuće protiv Denver Nagetsa 117:100 – 4p (2/4 iz igre), 2sk, 1bl, 1il za 14 min;

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda kod kuće protiv Sparsa 127:112 – 6p (3/10 iz igre), 2sk, 2as, 1ul, 1il za 20 min;
poraz kod kuće od Rokitsa 127:101 – 13p (6/15 iz igre), 4sk, 3as, 3ul, 1bl za 31 min;
pobeda kod kuće protiv Hita 102:96 – 16p (6/14 iz igre), 5sk, 4as, 2ul, 2il za 34 min;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda kod kuće protiv Sparsa 127:112 – 7p (3/7 iz igre), 3sk, 1ul, 2il za 21 min;
poraz kod kuće od Rokitsa 127:101 – 15p (6/7 iz igre), 6sk, 2as, 1bl, 4il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Hita 102:96 – 4p (1/5 iz igre), 3sk, 1as za 11 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Baskonije 82:76 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od CSKA 82:78 – nije igrao odlukom trenera;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz kod kuće od Gipuskoe 90:85 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Anadolu Efesa 93:74 – nije bio u sastavu tima;
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda kod kuće protiv Manrese 99:97 – 0p (0/2 iz igre), 3sk, 2as za 16 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Crvene zvezde 105:89 – 9p (3/7 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 24 min;
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), poraz u gostima od Breogana 77:73 – 1p (bez šuta iz igre, 1/2 penali) za 3 min;
Goran Huskić (Burgos), pobeda u gostima protiv Tenerifa 88:83 – 8p (3/6 iz igre, 2/2 penali), 5sk, 3as, 1il za 17 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), pobeda u gostima protiv Tenerifa 88:83 – nije bio u sastavu tima;
Tadija Dragićević (Breogan), pobeda kod kuće protiv Mursije 77:73 – nije bio u sastavu tima;
Aleksandar Cvetković (Breogan), pobeda kod kuće protiv Mursije 77:73 – 10p (2/10 iz igre, 4/4 penali), 1sk za 21 min;
Oliver Stević (Andora), poraz u gostima od Estudijantesa 91:90 – 7p (3/5 iz igre), 2sk, 2il za 16 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Uniksa 72:53 – 0p (bez šuta iz igre), 3sk, 1as za 4 min;

Vasilije Vučetić (Melilja), Darko Balaban (Melilja), Aleksa Jugović (Real Kanoe), Milan Marković (Araberi), Nikola Cvetinović (Palensija), Filip Đuran (Ljeida), Brano Đukanović (Kasteljo) – mečevi druge španske lige nisu bili na programu prethodne nedelje.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Bujukčekmedžea 107:100 – 8p (3/8 iz igre), 2sk, 1as za 17 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Fenerbahčea 85:66 – 8p (3/8 iz igre), 3sk, 2as, 1ul, 1il za 24 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Bujukčekmedžea 107:100 – 7p (2/4 iz igre, 2/2 penali), 2as za 15 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Fenerbahčea 85:66 – 12p (4/5 iz igre), 1sk, 3as, 2il za 15 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda u gostima protiv Darušafake 95:86 – 5p (2/7 iz igre), 2sk, 11as, 3il za 31 min;
pobeda kod kuće protiv Banvita 93:85 – nije bio u sastavu tima;
pobeda kod kuće protiv Gran Kanarije 93:74 – 16p (6/12) iz igre, 1sk, 3as, 4il za 21 min;

Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz u gostima od Bešiktaša 85:67 – 7p (2/6 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 21 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), pobeda kod kuće protiv Sakarije 83:58 – nije još debitovao;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), pobeda kod kuće protiv Turk Telekoma 85:67 – nije igrao odlukom trenera;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), poraz u gostima od Petkima 72:69 –14p (6/6 iz igre, 2/2 penali), 8sk, 2as, 5 faulova za 25 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), poraz kod kuće od Lokomotive 84:82 – 4p (1/6 iz igre), 3sk, 7as za 25 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Budućnosti 98:90 – 6p (2/5 iz igre), 1sk, 5as za 24 min;
Marko Simonović (Zenit), pobeda u gostima protiv Cmokija 79:68 – 7p (2/6 iz igre, 2/2 penali) za 19 min;
pobeda u Evrokupu u gostima protiv Cedevite 79:75 – 9p (4/10 iz igre), 5sk, 1il za 22 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), 2p (bez šuta iz igre, 2/4 penali), 4 faula za 7 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Fraport Skajlajnersa 84:58 – 18p (7/8 iz igre), 6sk, 2as, 3ul za 25 min;
Branko Mirković (Kalev), pobeda kod kuće protiv Jeniseja 109:91 – 19p (7/11 iz igre), 5sk, 12as, 1il, 1ul za 30 min;

Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao;
Nikola Jeftić (Vostok 65), pobeda u gostima protiv Univerziteta Surgut 112:95 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz kod kuće od Vostoka 65 112:95 – 21p (7/12 iz igre, 6/7 penali), 1sk, 2as za 32 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda kod kuće protiv Getingena 80:68 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Baskonije 76:68 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda kod kuće protiv Getingena 80:68 – 5p (2/4 iz igre), 4sk, 1as, 1ul za 20 min;
poraz u Evroligi u gostima od Baskonije 76:68 – 8p (3/8 iz igre), 7sk, 1as, 1il za 29 min;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda kod kuće protiv Getingena 80:68 – 7p (2/6 iz igre), 9sk, 1as, 1ul za 17 min;
poraz u Evroligi u gostima od Baskonije 76:68 – 2p (bez šuta iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1ul za 10 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz kod kuće od Albe 91:83 – 3p (1/2 iz igre), 2sk, 1as za 9 min;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz u gostima od Bajern Minhena 80:68 – 5p (2/6 iz igre), 2sk, 1as za 19 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz u gostima od Miteldojčera 96:89 – 10p (4/4 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 2il za 8 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz u gostima od Miteldojčera 96:89 – 7p (2/8 iz igre), 5sk, 14 as, 4ul, 5il za 35 min;
Vuk Radojčić (Jena), pobeda kod kuće protiv Braunšvajga 85:83 – nije bio u satavu tima;
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz u gostima od Jene 85:83 – 0p (bez šuta iz igre), 2 faula za 3 min.

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda kod kuće protiv Pezara 111:74 – 7p (2/5 iz igre, 2/4 penali), 4sk, 4as za 12 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 90:87 – nije ulazio u igru;

Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda kod kuće protiv Pezara 111:74 – 6p (2/4 iz igre), 1sk za 19 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 90:87 – 11p (3/8 iz igre, 3/4 penali), 5sk, 1as, 2ul, 2il za 22 min;
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda u gostima protiv Trsta 104:96 – 13p (4/12 iz igre, 3/4 penali), 3as, 2il za 21 min;
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda u gostima protiv Venecije 81:77 – 5p (1/8 iz igre, 3/4 penali), 7sk, 1ul, 1il za 16 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz u gostima od Kremone 87:70 – 6p (2/5 iz igre, 2/5 penali), 2sk, 1il za 13 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda kod kuće protiv Virtus Bolonje 87:70 – 13p (6/10 iz igre), 3sk, 1ul, 1il za 16 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz u Evroligi u gostima protiv Makabija 65:64 – 9p (4/7 iz igre), 7sk, 1as, 2ul, 1il za 29 min;

Mečevi grčkog prvenstva nisu bili na programu prethodne nedelje, a liga ponovo počinje drugog marta.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz u gostima od Spiru Šarlroaa 85:55 – nije bio u sastavu tima;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda kod kuće protiv Liježa 85:55 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda u gostima protiv Leuvena 75:71 – 10p (2/4 iz igre, 6/7 penali), 4sk, 3il za 19 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda kod kuće protiv Limburga 92:91 – 11p (3/5 iz igre, 5/7 penali), 4sk, 6as, 3ul, 1il za 26 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv Beča 81:79 – 15p (6/15 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 8as, 2il za 34 min;

Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz kod kuće od Velsa 87:85 posle produžetka – 15p (5/7 iz igre), 8sk, 3as, 1il za 28 min;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz kod kuće od Velsa 87:85 posle produžetka – 7p (3/7 iz igre), 4sk, 1as, 2bl za 10 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda kod kuće protiv Timbervulvsa 95:60 – 23p (10/15 iz igre), 4sk za 21 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz u gostima od Klosternojburga 95:60 – 9p (4/15 iz igre), 7sk, 2as, 4ul, 4il za 26 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz u gostima od Klosternojburga 95:60 –2p (1/4 iz igre), 2sk, 4as za 18 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), poraz u gostima od Levica 90:87 – 23p (7/13 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 6as, 1ul za 40 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 90:76 – 18p (5/12 iz igre, 4/5 penali), 1sk, 1as, 1il za 33 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 90:76 – nije bio u sastavu tima;
Davorin Kuntić (Iskra Svit), pobeda kod kuće protiv Nove Ves 90:76 – 4p (2/4 iz igre), 4as, 1ul, 3il za 15 min;
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda kod kuće protiv Handlove 90:87 – nije bio u sastavu tima;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Lučeneca 99:62 – 8p (3/13 iz igre), 3as, 1il za 26 min;
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz u gostima od Iskre Svit 90:76 – 0p (0/1 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 9 min;
Vuk Đorđević (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 85:71 – nije bio u sastavu tima;
Ivan Bojanić (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 85:71 – nije bio u sastavu tima;
Bojan Stanojević (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 85:71 – 7p (3/6 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 20 min;
Milić Blagojević (Žilina), poraz u gostima od Prjevidze 85:71 – nije bio u sastavu tima.

Poljska

Nikola Marković (Anvil), pobeda u gostima protiv Polskog Cukijera 89:80 – 5p (2/8 iz igre), 13sk, 4as, 4il za 26 min;
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz u gostima od Spojnije 73:71 – 0p (0/1 iz igre) za 3 min;
Marko Tejić (Kozalin), poraz u gostima od Spojnije 73:71 – 12p (4/4 iz igre, 4/5 penali), 1sk, 3il za 21 min;

Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz u gostima od Spojnije 73:71 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Mirković (TBV Start), poraz kod kuće od Stelmeta 77:69 – 3p (1/5 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 12 min;
Milan Milovanović (Trefl), pobeda kod kuće protiv Radoma 97:93 – 16p (5/8 iz igre, 6/7 penali), 8sk, 2as, 1bl, 4il za 24 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), poraz kod kuće od Dabrove 82:76 – 9p (4/7 iz igre), 4sk, 3as, 2il za 22 min.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz u gostima od Karlovšti Sokola 93:82 – 16p (4/9 iz igre, 5/6 penali), 3as, 5il za 25 min;
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz u gostima od Karlovšti Sokola 93:82 – 4p (0/5 iz igre, 4/4 penali), 4sk, 1as, 1bl, 3il za 17 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), pobeda u gostima protiv Dečina 76:75 – nije bio u sastavu tima;
Filip Vukosavljević (USK Prag), pobeda kod kuće protiv Kolina 110:99 – 16p (4/7 iz igre, 8/8 penali), 4sk, 2as, 4il za 19 min;

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), pobeda kod kuće protiv Oradee 73:71 – 9p (3/8 iz igre), 3sk, 5as, 1bl, 2il za 29 min;
Mladen Jeremić (Pitešti) – pobeda kod kuće protiv Temišvara 86:85 – 16p (4/11 iz igre), 4as, 1il za 29 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), poraz kod kuće od Voluntarija 77:72 – 7p (3/10 iz igre), 2sk, 5as, 1il za 35 min;
Žarko Đurić (Steaua), poraz kod kuće od Voluntarija 77:72 – nije igrao odlukom trenera;
Uroš Lučić (Steaua), poraz kod kuće od Voluntarija 77:72 – 16p (6/14 iz igre), 4sk, 2as, 1il za 33 min;
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz u gostima od Piteštija 86:85 – 6p (2/6 iz igre), 3sk, 1as, 2ul za 20 min;
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz u gostima od Piteštija 86:85 – 31p (11/17 iz igre, 5/5 penali), 9sk, 1as, 2il, 1ul za 31 min;

Nikola Pešaković (Temišvar), poraz u gostima od Piteštija 86:85 – 14p (5/12 iz igre), 1sk, 4as, 1il za 26 min;
Đorđe Simeunović (Mirkurea), poraz u gostima od Rapida Bukurešt 89:86 – 22p (6/12 iz igre, 7/8 penali), 8sk, 5as, 6il za 37 min;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), pobeda kod kuće protiv Medijasa 95:70 – nije bio u sastavu tima;
Igor Mijajlović (Krajova), poraz u gostima od Sibiua 77:68 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Konstance 79:62 – 4p (1/3 iz igre), 3sk, 2as, 4il za 18 min;
Marko Perović (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Konstance 79:62 – 10p (4/11 iz igre), 9sk za 33 min;
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), pobeda u gostima protiv Konstance 79:62 – 3p (1/5 iz igre), 1as za 12 min;
Maksim Kovačević (Targu Mureš), pobeda kod kuće protiv Fokšanija 76:56 – nije bio u sastavu tima;
Ljubomir Čampara (Voluntari), pobeda u gostima protiv Steaue 77:72 – 4p (2/5 iz igre), 4sk, 1il za 13 min;
Svetozar Popović (Voluntari), pobeda u gostima protiv Steaue 77:72 – 7p (3/5 iz igre), 4sk, 4as, 5il za 19 min;
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda u gostima protiv Steaue 77:72 – 20p (8/15 iz igre), 8sk, 1as, 1il za 34 min;
Milan Vulić (Medijas), poraz u gostima od Dinamo Bukurešta 95:70 – nije bio u sastavu tima;
Andrija Simović (Medijas), poraz u gostima od Dinamo Bukurešta 95:70 – 13p (5/10 iz igre), 8sk, 3as, 3il za 36 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda kod kuće protiv DEAC 103:96 – 8p (3/10 iz igre), 2sk, 1as za 22 min;
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz u gostima od Kapošvara 88:77 – 12p (5/10 iz igre), 6sk, 1as, 1ul, 2il za 31 min;
Miljan Rakić (JKSE), poraz u gostima od Kermenda 90:72 – 11p (5/8 iz igre), 1sk, 3as, 3il za 27 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz u gostima od Kermenda 90:72 – 7p (2/5 iz igre), 10sk, 1as, 3bl, 4il za 28 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz u gostima od Kermenda 90:72 – 6p (2/9 iz igre), 3sk, 2as za 34 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz u gostima od Kermenda 90:72 – 4p (1/2 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 13 min;
Marko Špica (Kapošvar), pobeda kod kuće protiv Atomeromua 88:77 – 12p (6/11 iz igre), 5sk, 4as, 4il za 27 min;
Luka Marković (Kapošvar), pobeda kod kuće protiv Atomeromua 88:77 – 12p (5/9 iz igre), 5sk, 2as, 2il za 25 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Šoprona 73:72 – 8p (3/10 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 31 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Šoprona 73:72 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 14 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Šoprona 73:72 – 9p (2/4 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 28 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz kod kuće od TF Budimpešte 77:76 – 17p (5/14 iz igre, 4/4 penali), 8sk, 1as, 2il za 33 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz u gostima od Albe Fehervar 78:68 – 4p (1/6 iz igre, 2/8 penali), 4sk, 11as, 2il za 41 min;
Nenad Šulović (Sedek), poraz u gostima od Albe Fehervar 78:68 – 10p (5/10 iz igre), 2sk, 1as, 2ul, 5il za 28 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda kod kuće proitv ZTE 85:79 – 8p (1/3 iz igre, 5/6 penali), 7sk, 4as, 1ul, 6il za 26 min;
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz u gostima protiv Falka 103:96 – 16p (6/12 iz igre), 3sk, 2as, 2ul za 32 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 77:76 – 14p (5/10 iz igre), 2sk, 6as, 3il za 29 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 77:76 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 77:76 – 2p (1/1 iz igre), 2sk za 6 min.

Bugarska

Nikola Đurić (Jambol), Milivoje Mijović (Levski Lukoil) i Nikola Maravić (Levski Lukoil) – tim nije igrao prošle nedelje;
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda kod kuće proitv Černog mora 92:80 – 12p (6/10 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 15 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda kod kuće proitv Černog mora 92:80 – 6p (2/6 iz igre), 4sk, 1as za 19 min;

Gruzija i Portugal

Utakmice prvenstva Gruzije i Portugala nisu se igrale prethodne nedelje.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), poraz u gostima od Masanjoa 79:77 – 4p (2/5 iz igre), 2sk, 5as, 1bl za 35 min;
Mitar Trivunović (Nojšatel), poraz kod kuće od Ženeva Lajonsa 78:85 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), poraz kod kuće od Monteja 104:55 – nije bio u sastavu tima;
Zoran Krstanović (Masanjo), pobeda kod kuće protiv Lugano Tajgersa 79:77 – 7p (3/8 iz igre, 1/4 penali) za 17 min;
Aleksa Solević (Ćeping Stars), poraz kod kuće od Norćepinga 79:71 – 18p (7/13 iz igre), 10sk, 9as, 1ul, 5il za 34 min;
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz kod kuće od Borosa 103:95 – 0p (0/2 iz igre, 0/2 penali), 1sk, 1as za 12 min.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina) – mečevi CBA nisu se igrali prethodne nedelje;
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Prijenua 92:74 – 4p (2/3 iz igre), 4sk, 3as za 17 min;

Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Prijenua 92:74 – 11p (3/6 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 2as za 25 min;
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), poraz kod kuće od Venstpilsa 82:72 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda kod kuće protiv Vulfpeka 83:54 – 10p (5/11 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 31 min;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz u gostima od Ura Basketa 97:87 – 7p (2/9 iz igre), 7sk, 4as za 29 min;
poraz kod kuće od Kobrata 81:78 – 13p (4/9 iz igre), 8sk, 1as, 1bl, 1il za 31 min;
Ilija Luković (Apoel, Kipar), poraz u gostima od AEK Larnake 75:67 – nije bio u sastavu tima;
Petar Zdravić (Apoel, Kipar), poraz u gostima od AEK Larnake 75:67 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška) i Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška) – statistika nije dostupna;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda kod kuće protiv Gimlea 81:80 – 15p (7/15 iz igre), 10sk, 3as, 1bl za 39 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz u gostima od Lestera 76:69 – 7p (3/9 iz igre), 2sk, 2il za 32 min.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite naOVOM LINKU.

Komentari (7)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

metalstorm

@Premijer Liga Znaci tipičan Valjevac. Oprosticemo mu nekako😀

Odgovori 1 0

Messi

Teo dolazi u Zvezdu proverena informacija koja ce se pojaviti tek u petak u medijima

Odgovori 11 3

Daltoniata

Stvarno niko ga ne voli kao ni nemanju vidica. Iskreno molim boga da dodje u zvezdu, mora zena da mu snima filmove i serije, ali jako teskoo. Cudan covek. Jako cudan.

Odgovori 5 6

* Sva polja su obavezna

Jokić i Bobi odlični u plej-ofu, meč sezone Stojanovića

Autor

Jokić i Bobi odlični u plej-ofu, meč sezone Stojanovića

Jokić i Bobi odlični u plej-ofu, meč sezone Stojanovića

Denver Nagetsi Nikole Jokića trenutno su na 2-2 u pobedama sa San Antonio Sparsima u prvoj rundi plej-ofa zapadne konferencije u NBA, a srpski centar blistao je u tri meča prethodne nedelje.

Bajern ubedljiv, odlični Lučić i Dangubić

Bajern ubedljiv, odlični Lučić i Dangubić

Bajern ubedljiv, odlični Lučić i Dangubić

Košarkaši Bajerna trijumfovali su protiv Krajlshajma u meču 29. kola Bundeslige rezuoltatom 99:79.
Loading...