Mike Ehrmann, Getty Images

Blog ostalo

16.04.2019 | 12.00

Gde ima plej-of košarke, tu su Srbi protagonisti

Proleće je došlo, a ono u košarkaškom svetu nosi plej-ofove! Od poluprofesionalnih liga do Evrolige i NBA, došlo je vreme da se reši ono najbitnije – ko će imati čast da se nazove nacionalnim prvakom. Srbija ne bi bila svetska sila kada ne bi imala predstavnike u doigravanju u skoro svakoj državi.

Nikola Jokić

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Krećemo sa NBA, u kojoj je u plej-ofu debitovao Nikola Jokić, osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama za reprezentaciju Srbije i jedan od igrača koji će vrlo verovatno završiti u najboljih pet u glasanju za MVP sezone u NBA.

Jokićev prvi meč u plej-ofu nije prošao uspešno po tim, ali je Somborac još jednom sjajnom partijom ušao u društvo Medžika Džonsona, Lebrona Džejmsa i ostalih legendi kao jedan od igrača koji je plej-of karijeru započeo tripl-dablom.

Slično je bilo i sa Bobanom Marjanovićem, koji je po običaju suludo efikasno iskoristio svoju minuražu na terenu, ali je i njegov tim poražen na domaćem terenu – od Siksersa su u “gradu bratske ljubavi” bolji bili Netsi iz njujorškog naselja Bruklin.

Boban Marjanović

Harry How, Getty Images Sport

U Evroligi se košarka nije igrala prethodne nedelje, a pauzu u evropskim takmičenjima mnogi nacionalni savezi su odlučili da popune ligaškim duelima. U njima su širom Evrope dominirali srpski internacionalci.

Nikola Milutinov je u pobedi svog Olimpijakosa protiv PAOK iz Soluna imao odličan dabl-dabl (16p+10sk), a u Italiji smo na jednom meču mogli da vidimo sjajne nastupe čak trojice srpskih košarkaša – Nedović je Varezeu ubacio 20, a Micov 14 poena, dok je u ekipi rivala Aleksa Avramović “počastio” Armani sa 24 poena.

U Turskoj je Nikola Kalinić bio odličan u pobedi evropskog vicešampiona Fenerbahčea i zabeležio 21 poen protiv Gazijantepa, dok je u drugoj pobedi plavo-žutih bolji od dvojice Srba u istanbulskom timu bio Marko Gudurić, koji je Afjonu ubacio 16 poena. Vladimir Štimac je u istom prvenstvu nastavio sa odličnim igrama – u dve pobede Turk Telekoma iz Ankare Štimac je imao 24 i 15 poena.

Vladimir Štimac

Getty Images/Jamie Squire

Vladimir Štimac

U ruskom šampionatu Nikola Lepojević je bio odličan u Univerzitetu Surgut, Dejan Borovanjak je blistao u drugoj turskoj ligi, a u slovačkom plej-ofu odličnu partiju imao je i bek Đorđe Tresač. U belgijskom “Euromilions” šampionatu dvojica srpskih centara imala su odlične individualne partije u bledim timskim izdanjima – Miloš Bojović je dva puta bio na pragu granice 30 poena, a nekadašnji centar Crvene zvezde Uroš Nikolić odlično je igrao za Mons-Eno.

Vujošević i Miletić su sjajni u Austriji, Balmazović i Ćirić u Mađarskoj, a brojni srpski igrači u rumunskoj ligi nisu nastupili zbog pauze pred doigravanje. Sjajne vesti stižu iz Norveške u kojoj je novi šampion Kungsberg, za koji igra srpski košarkaš Petar Kutlešić.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz u gostima protiv Blejzersa 115:108 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima protiv Džeza 118:108 – 2p (1/6 iz igre, 0/2 penali), 5sk, 2as, 1ul, 1bl, 1il za 16 min;
pobeda kod kuće protiv Timbervulvsa 99:95 – 29p (13/26 iz igre), 14sk, 2as, 3ul, 4il za 36 min;
poraz kod kuće od Sparsa 101:96 – 10p (4/9 iz igre), 14sk, 14as, 3il za 36 min;

Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), poraz u gostima od Hita 122:99 – 12p (6/10 iz igre), 5sk, 2as, 2ul, 2il za 20 min;
pobeda kod kuće protiv Bulsa 125:109 – 18p (8/12 iz igre), 8sk, 6as, 2bl, 2il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Netsa 145:123 - 16p (8/14 iz igre), 8sk, 1as, 1bl za 18 min.poraz kod kuće od Netsa 111:102 – 13p (5/7 iz igre), 3sk, 4as, 1ul, 1bl za 15 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz u gostima od Blejzersa 136:131 – 15p (5/16 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1as, 1il za 27 min;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz u gostima od Blejzersa 136:131 – 10p (3/4 iz igre, 2/2 penali), 1as za 12 min.


Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Obradoira 94:70 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda u gostima protiv Fuenlabrade 93:88 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 9 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), poraz u gostima od Tenerifea 83:76 – nije bio u sastavu tima;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima od Huventuda 88:85 – 7p (3/4 iz igre, 1/2 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 15 min;
Tadija Dragićević (Breogan), poraz u gostima od Estudijantesa 95:62 – nije bio u sastavu tima;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz u gostima od Estudijantesa 95:62 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 18 min;

Aleksandar Cvetković

ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Oliver Stević (Andora) – ne igra do kraja sezone zbog povrede;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 62:59 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 1il za 9 min;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 62:59 – 9p (1/4 iz igre, 7/10 penali), 10sk, 1as, 2bl, 3il za 22 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz u gostima od Palme 96:74 – 2p (1/5 iz igre), 1sk, 4as, 1il za 24 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz kod kuće od Palensije 94:82 – 5p (2/7 iz igre, 1/1 penali), 4sk, 2as, 1il za 18 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 12p (4/9 iz igre), 6sk, 1as, 3ul za 24 min;
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 0p (0/3 iz igre), 2sk, 1il za 5 min;
Milenko Veljković (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 0p (bez šuta iz igre), 1sk za 6 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda u gostima protiv Ueske 77:74 – 27p (10/15 iz igre), 2sk, 1as, 1ul za 28 min;
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), pobeda u gostima protiv Ueske 77:74 – 1p (0/3 iz igre, 1/2 penali), 1sk, 2as za 13 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda u gostima protiv Korunje 84:83 – 9p (3/8 iz igre), 4sk, 1bl, 2il za 23 min.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Gazijantepa 84:67 – 21p (7/12 iz igre, 7/8 penali), 5sk, 2as, 2il za 29 min;
pobeda u gostima protiv Afjona 96:72 – 2p (1/1 iz igre), 1sk, 1il za 12 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Gazijantepa 84:67 – 5p (1/4 iz igre), 2sk, 3as, 1ul za 23 min;
pobeda u gostima protiv Afjona 96:72 – 16p (7/11 iz igre), 4sk, 1as, 4ul, 1il za 19 min;

Marko Gudurić

Turkish Airlines EuroLeague

Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda u gostima protiv Sakarije 99:62 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda kod kuće protiv Bujukčekmedžea 105:86 – 24p (12/14 iz igre), 7sk, 2as, 1bl za 21 min:
pobeda u gostima protiv Istanbul Bašekšehira 89:82 – 15p (7/11 iz igre), 9sk, 2as, 1il za 20 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz u gostima od Fenerbahčea 84:67 – 16p (3/8 iz igre, 8/8 penali), 4sk, 1il za 23 min;
poraz u gostima od Tofaša 77:67 – 0p (0/1 iz igre), 2il za 5 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), pobeda u gostima protiv Istanbul Bašekšehira 82:74 – 6p (3/4 iz igre), 2sk, 1bl, 1il za 7 min;
pobeda kod kuće protiv Bahčešehira 80:78 – 6p (3/4 iz igre), 3sk, 1as za 12 min;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda kod kuće protiv Bandirme 85:82 – 19p (9/14 iz igre, 1/3 penali), 8sk, 5as, 1il za 31 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Stelmeta 100:80 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u gostima protiv Cmokija 108:92 – nije bio u sastavu tima;
Marko Simonović (Zenit), poraz u gostima od Uniksa 74:72 – 9p (2/7 iz igre. 5/6 penali), 2sk, 3il za 20 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda kod kuće protiv Avtodora 95:91 – 0p (0/1 iz igre), 1sk za 3 min;
Branko Mirković (Kalev), poraz kod kuće od Uniksa 107:95 – 16p (5/8 iz igre, 3/4 penali), 4sk, 1il za 29 min;
Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda u gostima protiv Kupola Rodnikija 103:90 – 22p (6/13 iz igre, 6/6 penali), 4sk, 6as, 1ul, 2il za 31 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 8p (4/9 iz igre, 0/1 penali), 2sk, 5as za 20 min;

Stefan Jović

Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Stefan Jović

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 7p (2/3 iz igre, 3/3 penali), 7sk, 1as, 2il za 19 min;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 5p (1/3 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 1as, 1il za 20 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz u gostima od Bremerhavena – 5p (1/7 iz igre), 3sk, 1as za 21 min;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz kod kuće od Miteldojčera 92:78 – 14p (6/10 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 29 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), pobeda u gostima protiv Getingena 92:78 – 0p (0/1 iz igre), 2sk, 2ul za 7 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), pobeda u gostima protiv Getingena 92:78 – 12p (4/9 iz igre), 2sk, 9as, 2il za 28 min;
Vuk Radojčić (Jena), poraz kod kuće od Fraport Skajlajnersa 78:72 – nije bio u sastavu tima;

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Varezea 94:84 – 20p (7/14 iz igre), 6sk, 5as, 2il za 28 min;
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Varezea 94:84 – 14p (4/10 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 2ul, 2il za 32 min;
Aleksa Avramović (Vareze), poraz kod kuće od Armanija 94:84 – 24p (8/13 iz igre, 3/6 penali), 3sk, 3as za 28 min;

fiba.basketball

Nikola Jovanović (Trentino), pobeda kod kuće protiv Pezara 81:76 – 0p (0/4 iz igre), 2sk, 1il za 10 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz kod kuće od Brindizija 77:61 – 6p (2/5 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 2ul za 16 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda u gostima protiv Breše 89:86 – 6p (2/6 iz igre), 2sk, 2il za 12 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz u gostima od Peristerija 81:76 – 5p (2/3 iz igre, 1/1 penali), 3sk, 2as, 1il za 13 min;
pobeda kod kuće protiv PAOK 80:59 – 16p (3/6 iz igre, 10/12 penali), 10sk, 3as, 1bl, 1il za 36 min;
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), poraz u gostima od Peristerija 81:76 – nije bio u sastavu tima;
pobeda kod kuće protiv PAOK 80:59 – nije bio u sastavu tima;
Milenko Tepić (PAOK), pobeda kod kuće protiv Panioniosa 83:73 – 11p (4/5 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 26 min;
poraz u gostima od Olimpijakosa 80:59 – 3p (1/4 iz igre), 2sk, 1il za 27 min;
Slaven Čupković (Kolosos), poraz u gostima od Kritan Kingsa 93:67 – 4p (2/5 iz igre), 1as, 2il za 20 min;
poraz kod kuće od Peristerija 84:77 – 4p (1/8 iz igre), 4sk, 2as, 1bl, 2il za 29 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz kod kuće od Ostendea 91:67 – 28p (11/19 iz igre, 3/7 penali), 3sk, 6as, 2il za 34 min;
poraz u gostima od Limburg Junajteda 81:73 – 29p (10/17 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 1bl, 6il za 37 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa) – nije bio u sastavu tima;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda u gostima protiv Brisela 76:59 – 16p (7/11 iz igre), 4sk, 1ul za 19 min;
poraz kod kuće od Brisela 92:78 – 15p (6/8 iz igre, 3/5 penali), 4sk za 19 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda u gostima protiv Liježa 91:67 – 6p (2/3 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 20 min;
poraz kod kuće od Antverpena 71:67 – 7p (2/6 iz igre), 1sk, 7as za 20 min;
pobeda u gostima protiv Antverpena 81:80 – 10p (3/4 iz igre), 6sk, 9as za 32 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 93:85 – 17p (6/10 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 6as, 1il za 28 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz kod kuće od Beča 87:75 – nije bio u sastavu tima;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz kod kuće od Beča 87:75 – 19p (8/11 iz igre, 3/5 penali), 10sk, 1as, 3bl, 2il za 29 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda kod kuće protiv Gmundena 73:72 – 21p (8/15 iz igre), 3sk, 2as, 2ul za 28 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz u gostima od Obertvarta 97:78 – 16p (6/12 iz igre), 11sk, 1as, 5ul za 31 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz u gostima od Obertvarta 97:78 – 0p (bez šuta iz igre), 3 faula za 1 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda kod kuće protiv Levica 88:83 – 22p (7/12 iz igre, 5/5 penali), 2sk, 5as, 6il za 34 min;
poraz u gostima od Levica 73:59 – 8p (3/7 iz igre), 2sk, 3as, 5il za 38 min;
Vuk Malidžan (Handlova), pobeda kod kuće protiv Levica 88:83 –11p (4/6 iz igre), 5sk, 8as, 2il za 30 min;
poraz u gostima od Levica 73:59 –7p (2/9 iz igre), 5sk, 7as, 1il za 23 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda u gostima protiv Nove Ves 102:69 – 5p (1/3 iz igre, 2/2 penali),
pobeda kod kuće protiv Nove Ves 115:76 – 19p (7/12 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 18 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz u gostima od Žiline 91:79 –2p (1/5 iz igre), 3sk za 18 min;
pobeda kod kuće protiv Žiline 81:73 – 1p (0/4 iz igre, 1/2 penali), 1sk, 3il za 17 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz u gostima od Žiline 91:79 – 16p (7/14 iz igre), 4sk, 4as, 1il za 32 min;
pobeda kod kuće protiv Žiline 81:73 – 17p (7/14 iz igre), 3sk, 2as, 1il, 1ul za 34 min;
Nikola Gaćeša (Levice), poraz u gostima od Handlove 88:83 – 13p (3/6 iz igre, 7/7 penali), 6sk, 1as, 2il za 33 min;
pobeda kod kuće protiv Handlove 88:83 – 11p (4/8 iz igre), 9sk, 1as, 1il za 23 min;
Nikola Jeftić (Levice), poraz u gostima od Handlove 88:83 – 5p (2/3 iz igre, 1/1 penali), 4sk, 2as, 2il za 12 min;
pobeda kod kuće protiv Handlove 88:83 – 10p (5/8 iz igre), 8sk, 1il za 20 min;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 86:77 – 24p (6/14 iz igre, 7/8 penali), 3sk, 6as, 1il za 31 min;
poraz u gostima protiv Prjevidze 96:74 – 3p (1/4 iz igre), 2sk, 2il za 19 min;
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz kod kuće od Inter Bratislave 102:69 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima od Inter Bratislave 115:76 – nije bio u sastavu tima;
Vuk Đorđević (Žilina), pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 91:79 – 0p (0/8 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 81:73 – 16p (7/9 iz igre), 3sk, 1as za 26 min;
Nemanja Karalić (Žilina), pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 91:79 – 11p (3/6 iz igre, 5/6 penali), 6sk, 2as, 1bl, 1il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 81:73 – 0p (bez šuta iz igre, 0/2 penali), 5sk, 1as, 4il za 18 min.

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), poraz u gostima od Mjasto Sikla 93:86 – nije bio u sastavu tima;
Marko Tejić (Kozalin), poraz u gostima od Mjasto Sikla 93:86 – 6p (3/3 iz igre), 4sk za 4 min;

Marko Tejić

Mega Leks/Ivica Veselinov

Uroš Mirković (TBV Start) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Milan Milovanović (Trefl), poraz kod kuće od Slam Stala 86:83 – 8p (3/5 iz igre), 4sk, 3as, 1il za 28 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda u gostima od Trefla 86:83 – 7p (2/3 iz igre), 3sk, 4as, 1il za 21 min.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz kod kuće od USK Praga 96:72 – 7p (3/9 iz igre), 1sk, 5as, 2il za 18 min;
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz kod kuće od USK Praga 96:72 – nije bio u sastavu tima;
Marko Stevanović (USK Prag), pobeda u gostima protiv Ostrave 96:72 – 22p (9/17 iz igre), 10sk, 1as, 1il za 34 min;
Filip Vukosavljević (USK Prag), pobeda u gostima protiv Ostrave 96:72 – 20p (9/18 iz igre), 7sk, 6as, 4il za 27 min.

Rumunija

Utakmice rumunskog šampionata nisu se igrale prethodne nedelje, a plej-of startuje 24. aprila.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda u gostima protiv JKSE 91:60 – 21p (7/12 iz igre, 2/3 penali), 2sk, 3ul za 28 min;
pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 8p (3/7 iz igre), 3sk, 1as, 2il za 22 min;
Nikola Jevtović (Atomeromu), pobeda kod kuće protiv ZTE KK 100:86 – 12p (3/5 iz igre, 5/6 penali), 5sk, 4as za 20 min;
pobeda u gostima protiv Šoprona 100:83 – 8p (4/8 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 18 min;
Miljan Rakić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 6p (2/6 iz igre), 5sk, 1as, 3il za 29 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 16p (7/13 iz igre), 7sk, 5as, 1il za 33 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 9p (3/5 iz igre), 2sk, 1bl, 2il za 15 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 8p (3/8 iz igre), 2sk, 2as, 4il za 37 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 10p (3/7 iz igre), 4sk, 1as, 4il za 35 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 2p (1/4 iz igre), 4sk, 2as, 4il za 19 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 16p (6/7 iz igre), 2sk, 5as za 24 min;
Marko Špica (Kapošvar),
Luka Marković (Kapošvar), pobeda u gostima protiv Sedeka 86:69 – nije bio u sastavu tima;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 – 18p (6/10 iz igre, 6/7 penali), 2sk, 3as, 1ul, 1il za 34 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 – 8p (3/6 iz igre), 2sk, 1as, 2il za 21 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 –16p (5/10 iz igre, 4/4 penali), 3sk za 29 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz kod kuće od Solnoka 71:66 – 12p (5/14 iz igre), 1sk, 3as, 2il za 32 min;
poraz u gostima od Falko Vulkana 95:91 – 24p (8/15 iz igre, 5/5 penali), 7sk, 5as, 3il za 40 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – nije bio u sastavu tima;
Nenad Šulović (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – 11p (5/8 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 20 min;
Aleksandar Ponjavić (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – 21p (7/2 iz igre), 5sk, 4as, 1ul, 1il za 31 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Malešević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – 16p (6/14 iz igre), 10sk, 4as, 1il za 35 min;
Nemanja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – 4p (2/10 iz igre), 6sk, 4as, 5il za 35 min;
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz u gostima od Šoprona 91:81 – 0p (0/5 iz igre, 0/2 penali), 1sk, 3as, 2il za 17 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz kod kuće od Albe Fehervar 91:76 – 0p (0/1 iz igre), 1as za 6 min;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz kod kuće od Albe Fehervar 91:76 – 8p (4/8 iz igre), 3sk za 13 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademika PL 100:78 – 12p (5/8 iz igre), 3sk, 2as, 1ul, 1il za 28 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademika PL 100:78 – 15p (7/14 iz igre), 2sk, 1il za 26 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 100:78 – 17p (8/11 iz igre), 8sk, 1as za 29 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 100:78 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Đurić (Jambol), poraz u gostima od Balkana 94:70 – 2p (2/7 iz igre), 4sk, 2il za 12 min.

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Titebija 99:96 – 19p (9/10 iz igre), 6sk, 4as, 2il za 29 min;
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Titebija 99:96 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Andrejević (Batumi), pobeda kod kuće protiv Kutaisija 97:89 – nije bio u sastavu tima.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), Stefan Đukić (Imortal), Nikola Tadić (Vitorija) i Ivan Pendić (Madeira) – mečevi portugalskog šampionata nisu se igrali prethodne nedelje.

Plej-of počinje 17. aprila.

Švajcarska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Mitar Trivunović (Nojšatel) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Miloš Janković (Rivijera Lejkers), poraz kod kuće od Ženeva Lajonsa 95:83 – 2p (1/7 iz igre, 0/2 penali), 7sk, 2as za 12 min;
Branko Tomić (Svis Central), poraz kod kuće od Starvingsa 109:104 – nije bio u sastavu tima;

Ostalo

Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Nevežisa 101:60 – 10p (4/4 iz igre, 2/2 penali), 3sk, 7as, 2il za 25 min;

Stefan Sinovec

Ivica Veselinov/Mega Bemax

Stefan Sinovec

Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Nevežisa 101:60 – 7p (3/7 iz igre), 7sk, 5as, 3il za 29 min;
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda kod kuće protiv Nestveda 89:78 – 12p (4/10 iz igre), 2sk, 3il za 24 min;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda kod kuće protiv KTP Basketa 101:89 – 5p (2/4 iz igre), 1sk, 1as za 10 min;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda u gostima protiv Gimlea 81:76 – 5p (2/4 iz igre), 5sk, 2as, 2il za 20 min;
pobeda za titulu protiv Gimlea posle produžetka 72:68 – 9p (3/6 iz igre), 5sk, 1il za 26 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz u gostima od Glazgov Roka 86:76 – 10p (4/6 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 29 min.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (1)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Mastoor

Мени се све чини да ће Небојша опет да купи Кузмића за две пезете.

Odgovori 20 1

* Sva polja su obavezna

Vladimir Štimac napustio Turk Telekom

Autor

Vladimir Štimac napustio Turk Telekom

Vladimir Štimac napustio Turk Telekom

Vladimir Štimac spreman je za novi izazov u karijeri.

Ništa od NBA - Milutinov ostaje u Olimpijakosu

Ništa od NBA - Milutinov ostaje u Olimpijakosu

Ništa od NBA - Milutinov ostaje u Olimpijakosu

Čelnici San Antonio Sparsa obavestili su Olimpijakos da još uvek nisu zainteresovani za usluge srpskog centra Nikole Milutinova.
Loading...