Getty Images/Stuart Franklin

Blog ostalo

08.10.2019 | 16.22 > 16:31

CG, BiH, MKD: Hakšabanović briljira, dva gola Ibiševića

Klupske obaveze i uzbuđenja koja smo pratili minulog vikenda, zameniće utakmice u kvalifikacijama za EURO 2020. godine, u kojem selekcije iz regiona ulaze sa različitim ambicijama, ciljevima i pozicijama.

Vedad Ibišević

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Selektori su naravno, pomno pratili učinak igrača iz državnog tima, a selektora Crne Gore, Faruka Hadžibegića može da raduje činjenica da je Stefan Savić potpuno spreman, da je Stefan Mugoša u dobrom golgeterskom ritmu, a adut u mečevima sa Bugarskom i selekcijom FS Kosova, mogao bi da bude Sead Hakšabanović koji je odlaskom u Norčeping kao pozajmljeni igrač Vest Hema napravio sjajan potez.

Naime, Crnogorski fudbaler proglašen je za najboljeg igrača švedskog šampionata u septembru. Odigrao je na izuzetno visokom nivou, postigao je četiri gola uz pet asistencija. U minulom kolu, Norčeping je odigrao nerešeno 4:4 sa Sundsvalom, a Hakšabanović je bio strelac.

Igrači o kojima bi Faruk Hadžibegić definitivno mogao da razmisli u narednom period su Ognjen Rolović koji rešeta mreže u Gruziji, a bio je efikasan i tokom kvalifikacija za Ligu šampiona, odnosno Marko Burzanović koji je uspeo da se izbori za mesto u timu izuzetno kvalitetnog Pjunika iz Jerevena.

Stefan Savić

Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta u meču u kojem je Atletiko iz Madrida odigrao 0:0 protiv Valjadolida.

Nikola Vukčević je odigrao 60 minuta u meču sa Leganesom koji je Levante dobio sa 2:1. Reprezentativac Crne Gore je dobio žuti karton.

Ivan Kecojević odigrao 90 minuta, a Albasete je pobedio Alkarkon sa 1:0. Kecojević je dobio žuti karton.

Esteban Saveljić je odigrao svih 90 minuta, a Rajo Valjekano je odigrao nerešeno 1:1 protiv Elčea.

Italija

Adam Marušić je odigrao kompletan meč u kojem je Lacio odigrao 2:2 protiv Bolonje.

SPAL je pobedio Parmu sa 1:0, a Marko Janković je utakmicu posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Sergej Grubač nije bio u sastavu Kjeva koji je pobedio Livorno sa 4:3 u Seriji B.

Ognjen Stjepović je odigrao kompletan meč i postigao gol za Pistojeze u pobedi nad Olbijom od 2:1. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković nije branio u meču u kojem je Anžer poražen od Pari Sen Žermena sa 4:0.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji je poražen od Monpeljea sa 3:1, ali se njegov povratak na teren posle teške povrede kolena očekuje uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je odigrao kompletan meč za Karl Cajs Jenu koja je sa 3:1 poražena od Kajzerslauterna.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Setubal sa 1:0.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 83. minutu, a Standar iz Liježa je na gostovanju Antverpenu odigrao nerešeno 2:2.

Deni Hočko je odigrao kompletan meč za Muskron koji je poražen od Genka sa 2:1. Marko Bakić nije bio u sastavu tima.

Stefan Milošević nije bio u sastavu Beverena koji je sa 3:1 pobedio Ostende.

Bugarska

Ludogorec je u derbiju kola pobedio Levski iz Sofije sa 2:0, a Milan Mijatović je branio svih 90 minuta.

Uzbekistan

Marko Simić je odigrao svih 90 minuta, a Pahtakori je pobedio Sogdianu sa 3:0.

Kazahstan

Žarko Tomašević nije igrao zbog povrede u meču protiv Ordebasija koji je završen rezultatom 1:1. Tomašević se povredio na meču sa Partizanom u Ligi Evrope i neće igrati za reprezentaciju tokom kvalifikacionih utakmica za EP koje slede.

Nebojša Kosović je na teren ušao u 69. minutu, a Kairat je sa ubedljivih 6:0 pobedio Aktobe.

Darko Zorić je odigrao komletan meč za Okzetpes koji je poražen od Taraza sa 3:2.

Litvanija

Jovan Čađenović je pobedu Suduve od 3:2 nad Penevezisom posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Gruzija

Ognjen Rolović je odigrao svih 90 minutu, postigao je gol sa Saburtalo koji je pobedio Rustavi sa 3:0.

Jermenija

Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a svih 90 minuta na terenu je proveo i Marko Burzanović. Pjunik je Jerevena je u šampionatu Jermenije odigrao 2:2 protiv ekipe Lori.

Rusija

Adam Lagator je u igru ušao u 50. minutu utakmice u kojoj je njegov Soči poražen od Krila Sovjetova sa 2:0.

Luka Đorđević je sa klupe za rezervne igrače pratio pobedu Lokomotive iz Moskve nad Arsenalom iz Tule sa 2:1.

Poljska

Marko Vešović zbog povrede nije bio u sastavu Legije koja je poražena od Piastija sa 2:0. Vešović će zbog pomenute povrede propustiti i mečeve u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koji slede.

Vukan Savićević je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton, a Visla je ubedljivo poražena od Leha sa 4:0.

Uroš Đuranović je u igru ušao u 61. minutu ali nije uspeo da zaustavi ubedljiv poraz Korone od Lođa – 4:1. U sastavu Lođa nije bilo Veljka Batrovića.

Saša Balić je pobedu Leha iz Zaglebja nad Lehijom iz Gdanjska od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Češka

Vladimir Jovović je odigrao kompletan meč u derbiju kola, ali je njegov Jablonec poražen od Slavije iz Praga sa 2:0.

Austrija

Boris Cmiljanić nije bio u sastavu Admire Vaker koja je pobedila Tirol sa 3:1.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao kompletan meč za Ujpešt koji je poražen od Mazokvedša sa 2:1.

Kipar

Momčilo Rašo nije bio u sastavu AEL Limasola koji je poražen od Nea Salamisa sa 3:2.

Švedska

Sead Hakšabanović je odigrao kompletan meč i postigao gol u meču u kojem je Norčeping odigrao 4:4 protiv Sundsvala.

Vladimir Rodić je odigrao kompletan meč za Hamarbi koji je pobedio Đurgarden sa 2:1.

Izrael

Fatos Bećiraj je zamenjen u 47. minutu, a Makabi Netanja je poražena od Beitara iz Jerusalima na svom terenu sa 3:0.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je odigrao kompletan meč protiv Jenbuka, nije uspeo da postigne gol, a meč je završen rezultatom 0:0.

Dejan Damjanović nije bio u sastavu Suvona koji je poražen od Seula sa 3:1.

Farska Ostrva

Ivan Ivanović je u igru ušao u 31. minutu, a njegov TB je poražen sa 5:1 od ekipa Skala.

Boris Došljak je odigrao komplet meč, a Ki Klaksvik je pobedio IF Fuglafjordur sa 5:1.

Rumunija

Risto Radunović odigrao svih 90 minuta za Astru protiv Hermanštada. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Getty Images/Martin Rose

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Španija

Kenan Kodro nije igrao u porazu Atletik Bilbaoa od Selte sa 1:0

Nemačka

Vedad Ibišević je ušao u igru u 58. minute, postigao je dva gola u pobedi Herten ad Kelnom od 4:0.

Ermin Bičakčić nije bio u sastavu Hofenhajma koji je poražen od Bohuma sa 3:2.

Benjamin Hadžić nije igrao u porazu Hanovera koji je pobedio Dinamo Drezden sa 2:0.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je pobedio Hanover sa 2:0.

Dario Dumić odigrao svih 90 minuta za Darmštad koji je odigrao nerešeno 1:1 protiv Karlsruea. Dumić je bio strelac gola za Darmštad.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue koji je protiv Saundhasena odigrao nerešeno 2:2.

Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg koji je poražen od druge ekipe Bajerna sa 2:0.

Darko Todorović je zamenjen u 82. minutu, a Kil je poražen od Regensburga sa 2:1.

Italija

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u pobedi Juventusa nad Interom od 2:1. Pjanić je dobio žuti karton.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u remiju Rome sa Kaljarijem 1:1.

Senad Lulić je zamenjen u 80. minutu, a Lacio je odigrao 2:2 sa Bolonjom.

Rade Krunić je pobedu Milana nad Đenovom od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Francuska

Sanjin Prcić je zamenjen u 56. minutu, a Strazbur je poražen od Dižona sa 1:0.

Rusija

Toni Šunjić odigrao svih 90 minuta, a Dinamo iz Moskve je poražen od Orenburga sa 2:0.

Holandija

Semir Memišević je sa klupe za rezervne igrače posmatrao pobedu Groningena nad Valvajkom od 3:0.

Turska

Edin Višća je zamenje u 90. minute, a Bašakšehira je pobedila Gacijentep sa 2:1.

Marin Ančić i Deni Milošević su odigrali svih 90 minuta, dok su Rijad Bajić i Amir Hadžiahmetović meč posmatrali sa klupe za rezervne igrače. Konjaspor je pobedila Kasimpašu sa 4:1.

Avdija Vrsajević je kao i Edin Cocalić odigrao svih 90 minuta u porazu Ahisara u duelu sa Girensursportom 1:0.

Kenan Horić nije igrao u pobedi Antalije nad Malatijom 3:0.

Ibrahim Sehić je odigrao svih 90 minuta, kao i Jasmin Šćuk u pobedi Erzuruma nad ekipom Altinordu sa 1:0.

Haris Hajradinović odigrao je svih 90 minuta za Kasimpašu koja je poražena od Konje sa 4:1.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je odigrao nerešeno 2:2 sa Antverpenom.

Danijel Milićević je odigrao svih 90 minuta za Eupen koji je poražen od Mehelena sa 2:0.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je poražen od Genka sa 2:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo nije bio u sastavu Lugana koji je poražen od Siona sa 1:0.

Ermedin Demirović je odigrao svih 90 minuta za Sent Galen, a meč protiv Bazela je završen rezultatom 0:0. Demirović je dobio žuti karton.

Austrija

Smail Prevljak ušao je u igru u 60. minutu, postigao je gol, a Salcburg je pobedio Altah sa 6:0.

Nedeljko Malić odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton u porazu Matersburga od Rapidom sa 3:2. Srđan Grahovac zbog povrede nije bio u sastavu Rapida.

Češka

Muris Mešanović je zamenjen u 66. minutu, a Mlada Boleslav je pobedila Plzen sa 2:1.

Adnan Džafić je u igru ušao u 66. minutu, a Žilina je poražena od Ostrave sa 4:0.

Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine koja je poražena od Sparte iz Praga sa 4:0.

Grčka

Ognjen Vranješ je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton, a utakmica između AEK-a i AEL-a završena je nerešeno 0:0.

Rumunija

Elvir Koljić je ušao u igru u 24. minutu, a Krajova je pobedila Vitorul sa 3:1.

Poljska

Semir Štilić nije bio u sastavu Visle Plok koja je pobedila Arka Gdinju sa 4:1.

Adnan Kovačević je odigrao kompletan meč za Koronu. Postigao je gol u porazu od Viđev Lođa od 4:1. Ivan Jukić je ušao u igru u 61. minutu, dok je Ognjen Gnjatić poraz Korone posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Zvonimir Kožulj odigrao je svih 90 minuta, ali je Pogon poražen od Rakova sa 2:1.

Mađarska

Armin Hadžić je zamenjen u 90 minutu a MOL Fehervar je pobedio Debrecin sa 2:1. Elvir Hodžić nije bio u sastavu tima.

Dženan Bureković nije bio u sastavu Ujpešta koji je poražen od Mezokoedsa sa 2:1.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Hoveda koji je odigrao 0:0 protiv Ferencvaroša. S druge strane, Eldar Ćivić je odigrao kompletan meč za Ferencvaroš.

Slovačka

Hamza Ćataković odigrao je 90 minuta, postigao gol iz penala, a Trenčin je odigrao nerešeno 2:2 protiv Zlate Moravce.

Emir Halilović je zamenjen u 61. minutu, a Spartak Trnava je poražena od Strede sa 2:1.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su sa 3:2 pobedile Bohemijans.

Ukrajina

Adi Mehremić nije igrao u porazu Karpatija od Oleksandrije sa 2:1.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Livingstona, koji je dobio Livingston sa 2:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta u pobedi Čikure nad ekipom WIZ od 3:0

Litvanija

Samir Kerla odigrao je svih 90 minuta, dok je Mihret Topčagić u igru ušao u 61. minutu, u pobedi Suduve nad Panevezisom sa 3:1.

Norveška

Amer Ordagić nije bio u sastavu ekipe Brana zbog povrede. Bran je odigrao 0:0 protiv Moldea.

Besim Šerbečić nije bio u sastavu Rozenborga koji je poražen od Hagesunda sa 2:1.

Švedska

Haris Radetinac je poraz Đurgardena od Hamarbija sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Nemanja Bilbija nije bio u sastavu Gangvona koji je poražen od Sungjama sa 2:1.

Goran Pandev

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi nije bio u sastavu Levantea zbog povrede, a Levante je pobedio Leganes sa 2:1.

Stole Dimitrievski nije bio u sastavu Rajo Valjekana koji je odigrao 1:1 protiv Elčea.

Italija

Goran Pandev je ušao u igru u 88. minutu, a Đenova je izgubila od Milana sa 2:1.

Elif Elmas je meč bez golova između Napolija i Torina posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Portugalija

Stefan Ristovski zbog povrede nije bio u sastavu Sportinga koji je pobedio Aveš sa 1:0.

Turska

Erdon Dači je ušao u igru u 88. minut u pobedi Konje protiv Kasimpaše sa 4:1, dok Leonard Žuta nije bio u sastavu tima.

Belgija

Đoko Zajkov je poraz Šarlroe od Andrlehta sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Švajcarska

Nikola Đorđev je odigrao svih 90 minuta, a Grashopers je pobedio Vil sa 3:0.

Rumunija

Stefan Aškovski je zamenjen u 58. minute a Botosani je odigrao 1:1 protiv Šepsija. Marko Simonovski zbog povrede nije bio u sastavu Šepsija.

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima u pobedi Gaz Metana nad Akademikom od 2:1.

Bugarska

Darko Taševski je pobedu Slavije nad Carkim Selom od 1:0 posmatra sa klupe za rezervne igrače.

Kipar

Ivan Tričkovski je odigrao svih 90 minuta, postigao je gol, a AEK iz Larnake je pobedio Aikiju sa 5:1. Danijel Mojsov nije bio u sastavu AEK-a.

Kod Aikije, Martin Bogatinov i Bojan Markoski su odigrali svih 90 minuta, dok je Jovan Kostevski zamenjen u 83. minutu.

Davor Zdravkovski nije ulazio u igru. Kire Markoski jeste u 63. minutu, a njihov AEL iz Limasola je poražen sa 3:2 od Nea Salamisa.

Mađarska

Boban Nikolov je odrigrao svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je pobedio Debrecin sa 2:1. Visar Musliu je bio strelac jednog od dva gola za MOL Fehervar.

Kire Ristevski odigrao je svih 90 minuta za Ujpešt koji je na svom terenu poražen od Mezakodedsa sa 2:1.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao svih 90 minuta, a Hapoel iz Tel Aviva je odigrao 2:2 protiv Hapoela Ranane.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je odigrao 1:1 protiv Slovana iz Bratislave.

Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered, Slavče Vojenvski nije igrao zbog povrede, a meč protiv Trnave. Sered je dobio sa 2:1.

Tomče Grozdanovski ušao je u igru u 79. minutu, a Zlate Moravce je odigrala 2:2 protiv Trenčina.

Letonija

Medžit Neziri nije igrao u remiju Ventspilsa sa Valmijerom 2:2

Švedska

David Mitov Nilson odigrao je svih 90 minuta za Sundsval protiv Norčešinga u meču koji je završen rezultato 4:4.