Dubljević dabl-dabl, raspoloženi Đurišić, Omić, Đedović

Skener 22. okt 20190:54 > 1:00
7Days EuroCup

Bojan Dubljević je bio daleko najbolji igrač Valensije, ali nije uspeo da spasi svoj tim poraza u derbiju kola. Unikaha je slavila sa 79:63.

Dubljević je imao dabl – dabl učinak, ali ekipa iz Malage koja je jedan od rivala Budućnosti u Evrokupu, imala ja daleko veći širinu u napadu.

Fernandez i Tompson su postigli po 12 poena, a podršku Dubljeviću je pružao jedino Dornekamp, Vanja Marinković je proveo samo pet minuta na parketu. Ubacio je četiri poena.

Blizu dabl-dabl učinka bio je i Dino Radončić u dresu Mursije, ali je Mursija posle neizvesne i dramatične završnice poražena od Fuenlabrade sa 75:74. Jovan Kljajić se dobrim radom na treninzima i u mladoj ekipi Gran Kanarije probio do prve postave. Bio je u sastavu protiv Barselone. Izabranici Svetislava Pešića su stigli do pobede, a Kljajić je dobio priliku da zaigra na ovom meču. Ostaje nada da će minutaža i uloga u periodu koji sledi biti sve veća i značajnija. Pobedi u Španiji se radovao Nemanja Radović. Nije bio raspoložen za šut, ali se sa šest skokova doprineo pobedi Saragose nad ekipom iz Bilbaoa.

Ivan Maraš je odigrao odlično u osmini finala Kupa Belgije u kome je Alstar pobedio Mehelen. Vladimir Dragićević je bio jedan od najboljih u dresu Arisa koji je poražen od Jonikosa na svom parketu, dok se Nemanja Đurišić posle sjajne partije radovao pobedi Bešiktaša u šampionatu Turske.

Košarkaši iz Crne Gore koji igraju u Rumuniji prikazali su sjajne partije u minulom kolu. Radosav Spasojević u dresu Steaue, Goran Gajović u Piteštiju i Goran Martinić u Voluntariji, bili su centralne figura u svojim timovima. Odličan je bio i Mihailo Sekulović koji igra u Bugarskoj i brani boje Balkana.

KK Crvena zvezda

Alen Omić je odigrao na izuzetno visokom niovu pa je rastužio bivšeg trenera Aleksandra Džikića, jer je Huventud u neizvesnoj završnici slavio protiv Estudijantesa. Elmedin Kikanović je ponovo odigrao jako dobro, ne toliko dobro kao u prva dva kola, a to je iskoristila Bursa da dobije triler protiv Ormana. Nihad Đedović je bio veoma zapažen u pobedi Bajerna nad ekipom Oldenburga koja je jedan od rivala Budućnosti u Evrokupu.

CRNA GORA

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz od Unikahe na svom parketu sa 79:63, 10 poena (5-9 iz igre), 10 sk, za 29 minuta.
Dino Radončić (Mursija), poraz od Fuenlabrade u gostima sa 75:74, 6 poena (2-4 iz igre), 8 sk za 20 minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda nad Bilbaom na svom parketu sa 84:61, 2 poena (1-9 iz igre), 6 sk, 2 as za 18 minuta.
Jovan Kljajić (Gran Kanarija), poraz od Barselone u gostima sa 89:75, brz učinka za sva minuta koliko je proveo na parketu.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), poraz od Kluža na svom parketu sa 85:83 posle produžetka, 18 poena (8-12 iz igre), 8 sk, 4 as, 3 uk. lopte za 39 minuta.
Goran Martinić (Voluntari), pobeda na svom parketu protiv Galatija sa 94:85, 21 poena (7-14 iz igre), 2 sk, 7 as za 36 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), poraz u gostima od Sibiua sa 84:80, 24 poena (7-18 iz igre), 5 sk, 2 as za 39 minuta.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), pobeda na svom parketu sa 101:66 protiv ekipe Černo More, 18 poena (8-11 iz igre), 5 sk, 2 as, za 19 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice), pobeda na svom parketu protiv Žiline sa 85:60, 13 poena (3-8 iz igre), 5 sk, 6 as, za 22 minuta.
Marko Perović (Levice), pobeda na svom parketu protiv Žiline sa 85:60, 19 poena (6-10 iz igre), 2 sk, 2 as za 20 minuta.
Goran Bulatović (Inter Bratislava), pobeda kod kuće nad Lucenecom sa 81:66, 9 poena (iz igre 4-4), 3 as, za 21 minut.

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), pobeda nad Mehelenom u osmini finala Kupa sa 83:76, 19 poena (7-12 iz igre), 7 sk, 2 as za 28 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), pobeda nad Mehelenom u osmini finala Kupa sa 83:76, 8 poena (3-10 iz igre), 3 sk, 5 as za 25 minuta.

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), poraz na svom parketu od Randersa sa 88:67, 11 poena (3-8 iz igre), 4 sk, 2 as za 19 minuta.
Miko Novović (Nestved), poraz u gostima od Svendborga sa 77:72, 9 poena (4-4 iz igre), 2 sk, za 15 minuta.
Boris Vukčević (Horsens IC), pobeda na svom parketu protiv Svendborga sa 78:59, 1 poen (0-2 iz igre), 1 sk, 2 as za 9 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), poraz u gostima od Bonkurta sa 94:92, 16 poena (6-13 iz igre), 7 sk, 2 as za 35 minuta.
Stefan Ivanović (Nion),poraz na svom parketu od Niona sa 107:71, 5 poena (2-2 iz igre), 4 sk, 3 as za 27 minuta.

Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Vladimir Dragićević (Aris), poraz na svom parketu od Jonikosa sa 77:72, 14 poena (7-12 iz igre), 5 sk, 2 as za 31 minuta.
Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), pobeda na svom parketu nad Bandirmom sa 97:82, 17 poena (10-14 iz igre), 3 sk, za 27 minuta.
Bojan Subotić (Telekom Bon, Nemačka), poraz na svom parketu od Karlšejma sa 114:82, 14 poena (5-7 iz igre), 4 sk, 2 as za 19 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), pobeda u gostima nad Eskuerom sa 65:57, 12 poena (5-9 iz igre), 8 sk za 38 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

Španija

Alen Omić (Huventud), pobeda na svom parketu protiv Estudijantesa sa 78:76, 11 poena (3-4 iz igre), 6 sk, 2 as za 23 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), pobeda na svom parketu protiv Betisa sa 84:73, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), pobeda na svom parketu protiv Mursije sa 75:74, nije bio u sastavu tima.
Emir Sulejmanović (Bilbao), poraz u gostima od Saragose sa 84:61, bez poena (0-2 iz igre), 2 sk za 6 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), poraz na svom parketu od La Korunje sa 66:65, 3 poena (1-5 iz igre), 3 sk, 2 as za 21 minut.
Boris Barać (Palma de Majorka, druga liga), pobeda na svom parketu protiv Valjadolida sa 87:80, bez poena (0-5 iz igre), 2 sk, 2 as za 25 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), pobeda u gostima nad Real Kanoom sa 92:81, 16 poena (3-9 iz igre), 2 sk, 5 as za 27 minuta.
Lazar Mutić (San Sebastijan Gipuskoa, druga liga), pobeda u gostima nad Marinom sa 76:64, 2 poena (1-2 iz igre) 2 sk, za 4 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga), pobeda u gostima nad Orenseom sa 81:72, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda na svom parketu protiv Bešakšire sa 74:60, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), poraz na svom parketu od Burse sa 82:81, 8 poena (4-11 iz igre), 10 sk, 3 as za 26 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda u gostima na Oldenburgom sa 90:83, 11 poena (3-6 iz igre), 2sk, 2 as za 25 minuta.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), poraz od Bajerna na svom parketu sa 90:83, nije bio u sastavu tima.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda u gostima nad Gmundenom sa 64:59, bez poena (0-3 iz igre), 6 sk, 4 as za 29 minuta.
Davor Lamešić (Vels), poraz na svom parketu od Sent Peltena sa 88:87, 16 poena (7-18 iz igre), 7 sk, 5 as za 35 minuta.
Marinko Nakić (Kapfenberg), pobeda na svom parketu sa 75:65 protiv Arkadije, nije bio u sastavu tima.
Nemanja Nikolić (Vijena Timbervulvs), poraz na svom parketu od Obervarta sa 92:90 posle produžetka, 18 poena (5-13 iz igre), 12 sk, 2 as za 33 minuta.

Švajcarska

Draško Albijanić (Vevej Rivijera), pobeda na svom parketu protiv Svis Centrala sa 97:80, nije bio u sastavu tima.
Almir Hasandić (Vevej Rivijera), pobeda na svom parketu protiv Svis Centrala sa 97:80,16 poena (6-14 iz igre), 2 sk, 2 as za 29 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), pobeda u gostima nad Luganom sa 90:83, 6 poena (2-6 iz igre), 2 sk, 4 as za 14 minuta.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz na svom parketu od Jonikosa sa 77:71, 9 poena (4-14 iz igre), 6 sk, 2 as za 27 minuta.
Vedran Borovčanin (Horsens, Danska), pobeda na svom parketu protiv Svendborga sa 78:59, 2 poena (0-6 iz igre), 5 sk, 4 as za 25 minuta.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), pobeda na svom parketu protiv Varezea sa 87:80, nije bio u sastavu tima.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), pobeda u gostima nad Pardubicama sa 83:63, 5 poena (2-5 iz igre), 2 sk, 5 as za 15 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), pobeda na svom parketu protiv Estudijantesa sa 78:76, 1 poena (4-8 iz igre), 1 sk, 1 as za 20 minuta.