Malerozni Đorđević, sjajni Mugoša, Pjanić strelac

Skener 22. okt 201912:29 > 12:36
Dino Panato/Getty Images

Mnogo uzbuđenja doneo je fudbalski vikend širom Evrope. Učinak igrača iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije je bio raznolik.

Luka Đorđević je čekao i dočekao svoju priliku u dresu Lokomotive iz Moskve. Počeo je meč protiv Ahmata u gostima, asistirao je Aleksandru Kolomocjevu kod prvog gola, ali je igru morao da napusti u 32. minutu zbog teške povrede kolena.

Tek posle detaljnih pregleda biće jasno koliko će reprezentativac Crne Gore morati da pauzira. Trenutno se strahuje da je u pitanju kidanje ukrštenih ligamenata kolena.

Za razliku od Luke Đorđevića, njegov kolega iz državnog tima, Stefan Mugoša, brzo se oporavio od jako loših epizoda u kvalifikacijama za Evropsko prvensto. Ubojiti golgeter je nastavio seriju, postigao je jedini gol za pobedu Inčon junajteda u šampionatu Južne Koreje u kojem je prošle sezone proglašen za najboljeg novajliju u šampionatu.

Darko Zorić je u šampionatu Kazahstana rastužio Nebojšu Kosovića. Zorić je postigao jedini gol u meču u kojem je Okzetpes pobedio kao gost Kairat sa 1:0.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine koji igraju u Italiji nisu osetili gorčinu poraza u rundi koja je ostala iza nas. Miralem Pjanić je doneo pobedu Juventusu protiv Bolonje, dok su Edin Džeko (Roma), Rade Krunić (Milan), Senad Lulić (Lacio) osvojili po jedan bod, u duelima sa Sampdorijom, Lećeom i Atalantom. Pobedi sa radovao i Mato Jajalo čiji je Udineze pobedio Torino.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić Atletiko iz Madrida je odigrao nerešeno 1:1 sa Valensijom, a Stefan Savić nije bio u timu zbog povrede koju je doživeo na utakmicu protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020.
Nikola Vukčević je u igru ušao u 73. minutu, a Levante je poražen na gostovanju Sevilji sa 1:0.
Ivan Kecojević je u igru ušao u 89. minutu, a Albasete je kao gost pobedio Fuenlabradu sa 1:0.
Esteban Saveljić je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton a Rajo Valjekano je pobedio sa 3:0 Ekstramaduru.

Italija

Adam Marušić je zamenjen na početku drugog poluvremena, dobio je žuti karton, a Lacio je odigrao nerešeno 3:3 protiv Atalante.
SPAL je poražen od Kaljarija sa 2:0, a Marko Janković nije bio u sastavu Spala.
Sergej Grubač je pobedu Kjeva nad Askolijem od 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače. U pitanju je Serija B.
Ognjen Stjepović meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače, a njegov Pistojeze je odigrao 1:1 protiv Erminija. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković zbog povrede nije branio u meču u kojem je Anžer poražen od Bresta sa 1:0.
Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji je pobedio Ren sa 3:2, ali se njegov povratak na teren posle teške povrede kolena očekuje uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je u igru ušao u 76. minutu, a Karl Cajs Jene u digrala 1:1 sa Vircburg Kikersom.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Setubal sa 1:0.

Belgija

Aleksandar Boljević nije ulazio u igru, a Standard je pobedio Genk sa 1:0.
Deni Hočko je odigrao kompletan meč za Muskron koji je poražen od Briža sa 1:0. Marko Bakić nije bio u sastavu tima zbog povrede.
Andrija Vukčević nije ulazio u igru, a Stefan Milošević nije bio u sastavu Beverena koji je sa 2:0 poražen od Genta.

Bugarska

Levski iz Sofije je sa 2:1 pobedio Ardu, a Milan Mijatović je branio svih 90 minuta.

Uzbekistan

Marko Simić nije ulazio u igru, a Pahtakori je pobedio Samarkand sa 4:1.

Kazahstan

Žarko Tomašević nije igrao zbog povrede u meču protiv Almatija, koji je Astana dobila sa 3:1.
Nebojša Kosović nije bio u sastavu Kairata koji je na svom terenu poražen od Okzetpesa sa 1:0.
Darko Zorić je postigao jedini gol na meču u kojem je Okzetpes pobedio Almati sa 1:0.

Litvanija

Jovan Čađenović je je odigrao svih 90 minuta, a Suduva je sa 3:1 pobedila Žalgiris.

Gruzija

Ognjen Rolović je odigrao svih 90 minutu, a Saburtalo je pobedio Torpedo sa 2:0.

Jermenija

Pjunik je na svom terenu poražen od Urarte sa 2:1 Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a Marko Burzanović nije ulazio u igru.

Rusija

Adam Lagator nije bio u sastavu Sočija koji je kao gost odigrao 1:1 protiv Arsenala iz Tule.
Lokomotiva iz Moskve je pobedila u gostima Ahmat Gronzi sa 2:0. Luka Đorđević je počeo meč, asistirao je Aleksandru Kolomocjevu kod prvog gola, ali je zbog povrede igru morao da napusti već u 32. minutu.

Poljska

Marko Vešović zbog povrede nije bio u sastavu Legije koja je pobedila Leh iz Poznanja sa 2:1.
Vukan Savićević nije bio u sastavu tima zbog kartona, a Visla je poražena na svom terenu od Pjasta sa 2:1.
Uroš Đuranović je u igru ušao u 56. minutu ali nije uspeo da spreči poraz Korone od Ploka – 1:0.
Saša Balić nije bio u sastavu Leha iz Zaglebja koji je poražen od Legije sa 2:1.

Češka

Vladimir Jovović je odigrao 74. minuta za Jablonec protiv Libereca a meč je završen nerešeno – 2:2.

Austrija

Boris Cmiljanić nije bio u sastavu Admire Vaker koja je pobedila Altah sa 4:1.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao 75. minuta za Ujpešt koji je poražen od Ferencvaroša sa 1:0.

Kipar

Momčilo Rašo nije bio u sastavu AEL Limasola protiv AEK-a iz Larnake.

Švedska

Sead Hakšabanović je zamenjen početkom drugog poluvremena, a njegov Norčeping je pobedio Kalmar sa 1:0.
Vladimir Rodić je odigrao 77. minuta za Hamarbi koji je pobedio Malme sa 2:0.

Izrael

Fatos Bećiraj nije bio u sastavu tima, a Makabi Netanja je poražena od Hapoel Hadera u gostima sa 1:0.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je odigrao kompletan meč protiv Seongnama, postigao je jedini gol na meču, a Indčon junajted je slavio sa 1:0.

Farska Ostrva

Ivan Ivanović je odigrao svih 90 minuta, a njegov TB je poražen sa 3:0 od Toršavna.
Boris Došljak je zamenjen početkom drugog poluvremna, dobio je žuti karton, a Ki Klaksvik je pobedio NSI Runavik sa 3:2.

Rumunija

Risto Radunović odigrao je svih 90 minuta za Astru koja je kao gost sa 3:2 pobedila Sepsi.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Italija

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u pobedi Juventusa nad Bolonjom – 2:1. Miralem je posle prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 1:1, postigao gol odluke u 54. minutu.
Edin Džeko je ušao u igru u 46. minutu, a Roma je na gostovanju Sampdoriji odigrala nerešeno – 0:0.
Senad Lulić je igrao svih 90. minuta, a Lacio je odigrao 3:3 sa Atalantom.
Rade Krunić je u igru ušao u 67. minutu, a Milan je protiv Lećea odigrao nerešeno – 2:2.
Mato Jajalo je zamenjen u 73. minutu, a Udineze je pobedio Torino sa 1:0.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletik Bilbaoa, koji je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Valjadolida.

Nemačka

Vedad Ibišević je igrao 77. minuta za Hertu koja je na gostovanju Verderu u Bremenu odigrala nerešeno 1:1.
Ermin Bičakčić je ušao u igru u 76. minute, a njegov Hofenhajm je pobedio Šalke sa 2:0.
Benjamin Hadžić nije bio u sastavu Hanovera koji je odigrao 0:0 protiv Osnabruka.
Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je poražen od Grojter Furta sa 2:0.
Dario Dumić odigrao je svih 90 minuta za Darmštad koji je pobedio Sent Pauli sa 1:0.
Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue koji je pobedio Nirnberg sa 4:3. Mihojević je postigao gol s abele tačke, zaradio je i žuti karton.
Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg koji je odigrao 0:0 sa Unterhahingom.

Francuska

Marsej je pobedio Strazbur sa 2:0, a poraz svog tima je sa klupe za rezervne igrače posmatrao Sanjin Prcić.

Rusija

Toni Šunjić nije bio u sastavu Dinama iz Moskve koji je odigrao nerešeno 1:1 za Krasnodarom.

Holandija

Semir Memišević je sa klupe za rezervne igrače posmatrao pobedu Groningena nad Spartom iz Roterdama sa 2:0.

Turska

Edin Višća je odigrao svih 90. minuta, a Bašakšehira je pobedila Goztep sa 2:1.
Avdija Vrsajević je kao i Edin Cocalić odigrao svih 90 minuta u pobedi Ahisara u duelu sa Eskisehirsporom 2:1.
Haris Hajradinović je zamenjen u 65. minutu, a Kasimpaša je odigrala 1:1 protiv Kajzerispora.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je pobedio Genk sa 1:0.
Danijel Milićević je postigao gol, zamenjen je u 81. minutu a Eupen je kao gost pobedio Ostende sa 3:2.
Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je poražen od Briža sa 1:0.

Švajcarska

Miroslav Čovilo nije bio u sastavu Lugana koji je odigrao 0:0 protiv Ciriha.
Ermedin Demirović nije bio u sastavu Sent Galena koji je kao gost pobedio Servet sa 2:1.

Austrija

Smail Prevljak nije bio u sastavu tima, a Salcburg je odigrao 1:1 protiv Šturma u Gracu.
Nedeljko Malić odigrao je svih 90 minuta, postigao je i gol, ali je njegov Matersburg poražen od Linca sa ubedljivih 7:2.

Češka

Muris Mešanović je zamenjen u 61. minutu, a Mlada Boleslav je pobedila Žilinu sa 2:0.
Adnan Džafić je zamenjen u 75. minutu, a Žilina je poražena od Mlade Boleslav sa 2:0.
Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine koja je poražena od ekipe Slovačko sa 2:0.

Grčka

Ognjen Vranješ nije bio u sastavu AEK-a koji je pobedio Volos sa 3:2.

Rumunija

Goran Zakarić je igrao 70. minuta, a Krajova je poražena od Kluža sa 2:0.

Poljska

Semir Štilić nije bio u sastavu Visle Plok koja je poražena od Piastija sa 2:1.
Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić su odigrali kompletan meč za Koronu koja je poražena sa 1:0 od Ploka.
Zvonimir Kožulj odigrao je svih 90 minuta, a Pogon je pobedio Zaglebje sa 1:0.

Mađarska

Armin Hadžić je odigrao svih 90 minuta, a MOL Fehervar je odigrao nerešeno 0:0 protiv Mezokovedsa.
Dženan Bureković nije bio u sastavu Ujpešta koji je poražen od Ferencvaroša sa 1:0.
Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je pobedio Zalaegerseg sa 1:0.

Slovačka

Hamza Ćataković odigrao je 90 minuta, ali je Trenčin je poražen od Senica sa 3:2.
Emir Halilović je odigrao svih 90. minuta, a Spartak Trnava je poražena od Sereda sa 2:1. Abdel Metalsi je odigrao svih 90. minuta za Sered.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su sa 3:1 pobedile Sigmu Olomuc.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Ros Kauntija, koji je dobio Seltik sa 6:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta u pobedi Čikure nad ekipom Rustavije sa 3:2.

Litvanija

Samir Kerla odigrao je svih 90 minuta, a Suduva je pobedila Žalgiris sa 3:1.

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi je ušao u igru u 64. minutu, a Levante je poražen od Sevilje sa 1:0.
Stole Dimitrievski je odigrao svih 90 minuta, a Rajo Valjekana je pobedio Ekstramaduru sa 3:0.

Italija

Goran Pandev je zamenjen početkom drugog poluvremena, a Đenova je poražena od Parme sa 5:1.
Elif Elmas je meč bez golova između Napolija i Verone, koji su Napolitanci dobili sa 2:0, posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Ilija Nestorovski je u igru ušao u 65. minutu, a Udineze je pobedio Torino sa 1:0.

Portugalija

Stefan Ristovski zbog povrede nije bio u sastavu Sportinga koji je pobedio Aveš sa 1:0.

Belgija

Đoko Zajkov nije bio u sastavu Šarlroe koja je pobedila Serkl Briž sa 3:0.

Švajcarska

Nikola Đorđev je igrao 75. minuta, a Grashopers je je odigrao 1:1 protiv Šafhauzena.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima, a Gaz Metan je poražen od Dinama iz Bukurešta sa 2:0.

Kipar

Martin Bogatinov, Bojan Markoski i Jovan Kostevski su odigrali svih 90, a Akija je pobedila Apolon sa 1:0.

Mađarska

Boban Nikolov i Visar Musliu su odigrali svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je odigrao 0:0 protiv Mezokevdesa.
Kire Ristevski odigrao je svih 90 minuta za Ujpešt koji je poražen od Ferencvaroša sa 1:0.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao svih 90 minuta, a Hapoel iz Tel Aviva je pobedio Hapoel Sabu sa 2:1.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je pobedio sa 2:1 Nitru.
Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered, Slavče Vojenvski nije igrao zbog povrede, a Sered je pobedio Trnavu sa 2:1.
Tomče Grozdanovski ušao je u igru u 46. minutu, a Zlate Moravce je poražena od Strede sa 2:1.

Letonija

Medžit Neziri nije igrao u meču u kojem je Ventspils pobedio Rigu sa 2:1.

Švedska

David Mitov Nilson odigrao je svih 90 minuta za Sundsval protiv AFC-a, u meču koji je završen rezultatom 1:0 za AFC.