BiH, CG, MKD: Džeko srušio Milan, Došljak uzeo titulu

Fudbalski vikend doneo je mnogo uzbuđenja. Kada su igrači iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije u pitanju, u centru pažnje su bili Boris Došljak, Edin Džeko, Goran Pandev.

Edin DŽeko

Valerio Pennicino/Getty Images

Edin DŽeko

Što se internacionalaca iz Crne Gore tiče, najviše razloga za zadovoljstvo i sreću tokom fudbalskog vikenda koji je ostao iza nas, imao je Boris Došljak koji je prošlog leta iz Iskre stigao u Ki Klaksvik sa zatim sa klubom sa Farskih Ostrva stigao do titule koja se čekala od 1999. godine. Došljak je imao veliki doprinos na putu ka tronu, a potvrda je podatak da je ugovor koji je potpisan na dve godine, pre osvajanja titule, produžen na još dve.

Lokomotiva iz Moskve je poražena na svom terenu od Spartaka iz Moskve sa 3:0, a Luka Đorđević zbog povrede kolena nije bio u sastavu tima. Reprezentativac Crne Gore će morati na operaciju, tako da mu sledi duga pauza. Povredu je doživeo u duelu sa ekipom Ahmat Gronzi koji je Lokomotiva dobila sa 2:0. Luka Đorđević je počeo meč, asistirao je Aleksandru Kolomocjevu kod prvog gola, ali je zbog povrede igru morao da napusti već u 32. minutu.

Stefan Savić još uvek nije uspeo da se oporavi od povrede koju je doživeo u duelu sa Bugarskom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a prema poslednjim informacijama uskoro može da se očekuje njegov povratak na teren. Isto važi i za Stevana Jovetića koji je počeo da trenira sa ekipom Monaka. Uskoro se na teren očekuje i povratak Marka Vešovića koji brani boje Legije.

Odlične partije prikazali su Sead Hakšabanović čiji je Norčeping pobedio Haken sa 1:0, Vladimir Jovović čiji je Jablonec slavio sa 4:1 protiv Teplica, a standardan na golu Levskog iz Sofije koji je pobedio sa 2:1 ekipu Arde sa 2:1 bio je Milan Mijatović. Levski je trenutno drugi na tabeli sa četiri boda manje u odnosu na lidera i aktuelnog šampiona, ekipu Ludogeraca.

Edin Džeko je bio centralna figura tokom vikenda kada su internacionalci iz Bosne i Hercegovine u pitanju. Ubojiti golgeter je postigao prvi gol, a Roma je na kraju pobedila Milan sa 2:1. Poraz Milana sa klupe je posmatrao Rade Krunić. Senad Lulić se borio muški, dobio je žuti karton, zamenjen je sredinom drugog poluvremena, a Lacio je kao gost pobedio Fiorentinu.

Đenova je na svom terenu pobedila Brešu sa 3:1, a tačku na meč stavio je Goran Pandev.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić zbog povrede nije bio u sastavu Atletika iz Madrida koji je pobedio Atletik Bilbao sa 2:0. Stefan Savić je povredu doživeo na utakmici protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020.

Nikola Vukčević nije bio u sastavu Levantea koji je poražen od Espanjola na svom terenu sa 1:0.

Ivan Kecojević je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton, a Albasete je na svom terenu pobedio Kadiz sa 1:0.

Esteban Saveljić je zbog povrede zamenjen u 30. minuta, a Rajo Valjekano je kod kuće poražen od Ponferadine sa 3:1.

Marušić

Getty Images/Dino Panato

Italija

Adam Marušić je pobedu Lacija na Fiorentinom u gostima sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

SPAL je odigrao nerešeno sa Napolijem 1:1, a Marko Janković nije bio u sastavu Spala.

Sergej Grubač nije bio u sastavu tima, a Kjevo je u gostima odigrao 1:1 protiv Kosence. U pitanju je serija B.

Ognjen Stjepović je zamenjen u 62. minutu, a Pistojeze je u gostima odigrao 0:0 protiv Novare. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković je remi njegov Anžea i Monpeljea (0:0) posmatrao sa klupe za rezervne igrače. U prošlom kolu nije bio u sastavu tima zbog povrede koju je doživeo tokom kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji je pobedio Nant kao gost sa 1:0, ali se njegov povratak na teren posle teške povrede kolena očekuje uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je u igru ušao u 65. minutu, a Karl Cajs Jene je poražena u gostima od Urdingena sa 2:0.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Todelu sa 1:0.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 70. minutu, a Standard je kao gost odigrao 1:1 protiv Briža.

Deni Hočko je odigrao kompletan meč za Muskron koji je poražen od Šarlroe sa 1:0. Marko Bakić nije bio u sastavu tima zbog povrede.
Andrija Vukčević i Stefan Milošević nisu bili u sastavu Beverena koji poražen na svom terenu od Mehelena sa 3:1.

Bugarska

Levski iz Sofije je sa 2:1 pobedio Ardu, a Milan Mijatović je branio svih 90 minuta.

Uzbekistan

Marko Simić nije ulazio u igru, a Pahtakori je pobedio Samarkand sa 4:1.

Kazahstan

Žarko Tomašević nije igrao zbog povrede u meču protiv Aktobea, koji je Astana dobila sa 3:1. Tomašević se povredio na meču protiv Partizana u Ligi Evrope.

Nebojša Kosović nije bio u sastavu Kairata koji je na svom terenu pobedio Tobol sa 2:0.

Darko Zorić je dobio crveni karton u 84. minutu, a njegov Okzetpes je kao gost odigrao nerešeno 2:2 protiv Šahtjor Karagandija.

Litvanija

Jovan Čađenović je pobedu Suduve od 1:0 nad Žalgirisom posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Gruzija

Ognjen Rolović je ušao u igru u 72. minutu, a njegov Saburtalo je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Dinama iz Tbilisija.

Jermenija

Pjunik je gostima poražen od Ararata sa 4:2. Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a Marko Burzanović nije ulazio u igru.

Savo Prelevics/Bongarts/Getty Images

Rusija

Adam Lagator je poraz Sočija gostima od Saratova sa 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Poljska

Marko Vešović zbog povrede nije bio u sastavu Legije koja je pobedila Vislu sa ubedljivih 7:0.

Vukan Savićević je odigrao kompletan meč u kojem je njegova Visla doživela debakl u duelu sa Legijom – 7:0.

Uroš Đuranović je zamenjen u 61. minutu, a njegova Korona je u gostima poražena od Piasta sa 1:0.

Saša Balić nije bio u sastavu Zaglebja koji je poražen od Leha iz Poznanja sa 2:1.

Češka

Vladimir Jovović je svih 90 minuta za Jablonec, dobio je žuti karton a Jablonec je na svom terenu pobedio Teplice sa 4:1.

Austrija

Boris Cmiljanić nije bio u sastavu Admire Vaker koja je odigrala 2:2 protiv Volsbergera u gostima.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao 90 minuta za Ujpešt koji je odigrao 0:0 sa Zalaegersagom.

Kipar

Momčilo Rašo je u igru ušao u 87. minutu, a njegov AEL iz Limasola je pobedio u gostima sa 2:1 Apolon.

Švedska

Sead Hakšabanović je odigrao kompletan meč, a njegov Norčeping je kao gost pobedio Haken sa 1:0.

Vladimir Rodić je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a Hamarbi je kao gost pobedio Ostersund sa 2:1.

Izrael

Fatos Bećiraj je odigrao kompletan meč, a njegova Netanja je na svom terenu poražena od Ašoda sa 4:2.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je odigrao kompletan meč u protiv Suvona, a meč je završen nerešeno 1:1.

Boris Došljak

Privatna arhiva

Farska Ostrva

Ivan Ivanović je zamanjen u 70. minutu, a njegov TB je na svom terenu poražen od Vikingura sa 2:0.

Boris Došljak je ušau u igru u 77. minutu, Ki Klaksvik je pobedio B36 Toršavn u gostima sa 3:0 i stigao do titule koja je čekana od 1999. godine.

Rumunija

Risto Radunović odigrao je svih 90 minuta za Astru koja je kao gost sa 2:1 pobedila Botosani. Risto je dobio žuti karton.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Italija

Miralem Pjanić je zamenjen u 66. minutu, a Juventus je gostovanju Lećeu odigrao nerešeno 1:1.

Roma je u jednom od derbija pobedila Milan sa 2:1. Edin Džeko je odigrao kompletan meč, postigao je prvi gol za Rimljane.

Lacio je kao gost pobedio Fiorentinu sa 2:1, a Senad Lulić je zamenjen u 66. minute. Dobio je žuti karton.

Rade Krunić je poraz Milana od Rome posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Mato Jajalo je zamenjen u 83. minutu, a Udineze je pobedio doživeo debakl u duelu sa Atalantom – 7:1.

Miralem Pjanić

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletik Bilbaoa, koji je u Madridu poražen od Atletika sa 2:0.

Nemačka

Vedad Ibišević je zamanjen u 82. minutu, a Herta je na svom terenu poražena od Hofenhajma sa 4:2.

Ermin Bičakčić je ušao u igru u 61. minutu, a njegov Hofenhajm je pobedio Hertu sa 4:2.

Benjamin Hadžić nije bio u sastavu Hanovera koji je odigrao 3:3 protiv Karlsruea.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je poražen od Arminije sa 1:0.

Dario Dumić odigrao je svih 90 minuta za Darmštad, postigao je jedini gol u meču u kojem je njegov tima pobedio Aue sa 1:0.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue koji je poražen od Darmštada sa 1:0.

Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg koji je pobedio sa 3:0 Grosaspah.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Marseja koji je poražen od PSŽ-a sa 4:0.

Rusija

Toni Šunjić nije bio u sastavu Dinama iz Moskve koji je pobedio CSKA sa 1:0 kao gost.

Holandija

Semir Memišević je u igru ušao u 80. minutu, a Groningen je odigrao 1:1 protiv Herenvena.

Turska

Edin Višća je odigrao svih 90. minuta, a Bašakšehira je pobedila Trabzon sa 1:0.

Avdija Vrsajević je kao i Edin Cocalić odigrao svih 90 minuta u pobedi Ahisara u duelu sa Osmanlisporom 2:1.

Haris Hajradinović je odigrao kompletan meča, a njegova Kasimpaša je pobedila sa 4:1 Goctep.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je pobedio protiv Briža odigrao u gostima 1:1.

Eupen je odigrao 0:0 sa Anderlehtom, a Danijel Milićević je odigrao kompletan meč za Eupen.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je poražen od Šarlore sa 1:0.

Švajcarska

Miroslav Čovilo nije bio u sastavu Lugana koji je poražen na svom terenu sa 3:1 od Sent Galena.

Ermedin Demirović je zamenjen u 85. minutu, a njegov Sent Galen je pobedio Lugano sa 3:1.

Austrija

Smail Prevljak nije bio u sastavu tima, a Salcburg je pobedio sa 3:2 Rapid iz Beča.

Nedeljko Malić je poraz svom Materburga protiv Hartberga od 3:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Češka

Muris Mešanović je zamenjen u 72. minutu, a Mlada Boleslav je poražena od Libereca sa 3:1.

Adnan Džafić je zamenjen u 89. minutu, a Žilina je odigrala 0:0 sa Pribramom.

Karvina je porežana od Budjovica sa 3:0, a Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine.

Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a Zinedin Mustedanagić je bio na klupi Buđevica koji su sa 3:0 pobedili Karvine.

Grčka

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč u velikom derbiju u kojem je Olimpijakos pobedio njegov AEK sa 2:0.

Rumunija

Goran Zakarić je zamenjen u 65. minutu, a Krajova je odigrana 0:0 protiv Akademika.

Poljska

Semir Štilić nije bio u sastavu Visle Plok koja je pobedila Jageloniju sa 3:1.

Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić su odigrali kompletan meč za Koronu koja je poražena sa 1:0 od Piastija sa 1:0.

Zvonimir Kožulj je zamenjen u 73. minute, a Pogon je poražen od Krakovije sa 2:0.

Mađarska

Armin Hadžić je zamenjen početkom drugom poluvremena, a Anel Hodćić nije ulazio u igru u kojem je MOL Fehervar poražen na svom terenu od Ferencvaroša sa 2:1.

Dženan Bureković je ušao u igru početkom drugog poluvremena, a njegov Ujpešt je odigrao 0:0 sa Zalaegersagom.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je pobedio Kapošvar sa 2:0.

Slovačka

Hamza Ćataković odigrao je 90 minuta, postigo je gol sa bele tačke, a njegov Trenčin je odigrao nerešeno 2:2 protiv Ružemberoka u gostima.

Emir Halilović je odigrao svih 90. minuta, a Spartak Trnava je poražena od Žiline sa 1:0.

Abdel Metalsi je odigrao svih 90. minuta za Sered koji je kao gost pobedio ekipu Senica sa 1:0.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su sa 3:0 pobedile Karvinu.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Aberdina koji je dobio Seltik sa 4:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta za ekipu Čikure koja je poražena od Bolnisija sa 2:1.

Litvanija

Samir Kerla odigrao je svih 90 minuta, a Suduva je pobedila Žalgiris sa 3:1.

Goran Pandev

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi je poraz Levantea na svom terena od Espanjola sa 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Stole Dimitrievski je odigrao svih 90 minuta, a Rajo Valjekana je poražen od Ponferadine sa 3:1.

Italija

Đenova je pobedila Brešu sa 3:1, a jedan gol za Đenovu postigao je Goran Pandev.
Elif Elmas je zamenjen u 54. minute, a Napoli je protiv Spala u gostima odigrao nerešeno 1:1.

Ilija Nestorovski je debakl Udinezea u duelu sa Atalantom – 7:1, posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Portugalija

Stefan Ristovski nije bio u sastavu Sportinga koji je pobedio Gimaraeš sa 3:1.

Belgija

Đoko Zajkov je pobedu Šarlroe nad Muskronom od 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Švajcarska

Nikola Đorđev je igrao 73. minuta, a Grashopers je je odigrao 3:3 protiv Vaduza.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima, a Gaz Metan je odigrao 1:1 protiv Targovišta.

Kipar

Martin Bogatinov, Bojan Markoski i Jovan Kostevski su odigrali svih 90, a Akija je odigrala 1:1 protiv Paposa.

Mađarska

Boban Nikolov i Visar Musliu su odigrali svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je odigrao poražen na svom terenu od Ferencvaroša sa 2:1.

Kire Ristevski odigrao je svih 90 minuta za Ujpešt koji je odigrao nerešeno 0:0 protiv Zalaegersaga.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao svih 90 minuta, a Hapoel iz Tel Aviva je poražen od Hapoela iz Haife sa 3:0.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je odigrao nerešeno 2:2 protiv Trenčina.

Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered, Slavče Vojenvski nije igrao zbog povrede, a Sered je kao gost pobedio Senice sa 1:0.

Tomče Grozdanovski je odigrao kompletan meč, a Zlate Moravce su pobedile Nitru sa 1:0.

Letonija

Medžit Neziri nije igrao u meču u kojem je Ventspils pobedio Rigu sa 2:1.

Švedska

David Mitov Nilson odigrao je svih 90 minuta za Sundsval koji je poražen na svom terenu od Helsinborga sa 2:1.