Mike Ehrmann, Getty Images

Blog ostalo

05.11.2019 | 14.00

Bjelica pouzdan, Vasa izvrstan, Kravićeva forma života

Na početku novembra sve relevantne svetske košarkaške lige su se aktivirale, a u prethodnoj sedmici najviše pažnje na sebe od srpskih igrača privukli su Nemanja Bjelica, Vasilije Micić, Dejan Kravić, Strahinja Mićović i neki drugi…

Nemanja Bjelica

Ezra Shaw/Getty Images

Nemanja Bjelica

Na početku sezone u NBA Bogdan Bogdanović ima problema sa šutem, Marko Gudurić traži svoju ulogu u Memfisu, Boban Marjanović počinje da se nameće kao rešenje za Dalas u minutima kada je Kristaps Porzingis na klupi, a Nikola Jokić, iako igra veoma dobro, nije još na nivou koji mu je u prethodnoj sezoni doneo izbog u najbolju petorku najjače svetske lige.

U međuvremenu Nemanja Bjelica u dresu Sakramento Kingsa igra sve bolje i uspostavio se kao standardni starter “Kraljeva” – na svakom od četiri meča koja je započeo prethodne nedelje postizao je dvocifren broj poena.

U Evroligi najimpresivniju partiju pružio je plejmejker reprezentacije Vasilije Micić – organizator igre Anadolu Efesa “terorisao” je odbranu Crvene zvezde u meču u Istanbulu i zaslužio zvanje najkorisijeg igrača kola. Vasa je potom u duelu sa Panatinaikosom imao nešto lošiji meč. Dušan Ristić nastavlja da blista u VTB ligi, u pobedi Astane nad Zenitom ubacio je čak 30 poena, uz šut iz igre 14-17.

Vasilije Micić

fiba.basketball

U španskoj Endesa ligi srpski centar Dejan Kravić potvrđuje da igra košarku života – u porazu od Huventuda postigao je 24 poena za svoj Obradoiro. U Bundesligi Strahinja Mićović odigrao je fantastično za Miteldojčer i imao 26 poena i 9 skokova.

Odlično su igrali srpski košarkaši i u manje popularnim svetskim ligama – u ruskoj Superligi 1 Nikola Lepojević imao je novu odličnu šutersku predstavu u dresu Univerziteta Surgut, a Milivoje Božović, nekadašnji košarkaš Hemofarma i Budućnosti, bio je odličan u mađarskom Orsolanju.

U češkoj NBL ligi viđen je zanimljiv duel u kojem je ekipa Kralovšti Sokola bila bolja od Kolina na svom terenu, a blistave partije pružila su čak četvorica srpskih internacionalaca. Za pobedničku ekipu iskusni Filip Vukosavljević postigao je 20 poena, dok je Luka Igrutinović dodao 24. U poraženoj ekipi Peđa Stamenković je blistao sa 17 poena i 16 asistencija, dok je odlični šuter Đorđe Tresač ubacio 21.

You Tube Sport Klub

U rumunskom prvenstvu srpski košarkaši su takođe bili u vodećim ulogama – sjajni šuter Mladen Jeremić je u pobedi svog Dinama iz Bukurešta ubacio 20 poena, dok je njegov saigrač, bivši košarkaš beogradskih večitih, Andreja Milutinović, imao 15. Nikola Pešaković je u protivničkoj ekipi, poraženom Temišvaru, zabeležio 23 poena. Dugogodišnji krilni centar beogradskog Partizana Dejan Borovnjak igra odlično u Voluntariju – u pobedi ove ekipe postigao je 16 poena, a zabeležio je i 10 skokova.

U austrijskoj Bundesligi Predrag Miletić bio je standardno odličan sa 23 poena u pobedi svog Klosternojburga, a nekadašnji bek Crvene zvezde Filip Šepa ubacio je 15 u porazu UBSC Graca od Gmundena.

Na Dalekom istoku igrala su dvojica kapitena srpske reprezentacije sa poslednjih velikih takmičenja – u Kini je sa sezonom u CBA započeo Miroslav Raduljica, dok je u dresu Tojota Alvarka ponovo nastupao Milan Mačvan. Lazar Radosavljević bio je odličan u Švedskoj u dresu Jurgordena, dok je Ognjen Nišavić još jednom pokazao zašto je najveće ime norveške lige – imao je čak 34 poena!

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda protiv Sakramenta 101:94 – 9p (4/15 iz igre), 13sk, 2as, 2ul, 1bl, 2il za 28 min;
poraz od Dalasa 109:106 – 10p (4/8 iz igre, 2/2 penali), 10sk, 3as, 4il za 33 min;
poraz od Nju Orleansa 122:107 – 13p (5/6 iz igre, 3/3 penali), 6sk, 6as, 1ul, 2il za 27 min;
pobeda protiv Orlanda 91:87 – 20p (7/14 iz igre, 3/4 penali), 7sk, 4as, 1il za 31 min;

You Tube

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Denvera 101:94 – 12p (4/11 iz igre), 6sk, 3as, 1ul, 3bl, 1il za 35 min;
poraz od Šarlota 118:111 – 11p (5/6 iz igre), 4sk, 1ul, 1il za 25 min;
pobeda protiv Jute 102:101 – 11p (4/8 iz igre), 6sk, 3as, 1ul, 1il za 26 min;
pobeda protiv Njujorka 113:92 – 10p (4/5 iz igre), 8sk, 6as, 1ul, 1il za 24 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Denvera 101:94 – 6p (2/12 iz igre, 1/2 penali), 5sk, 6as, 1ul, 1il za 19 min;
poraz od Šarlota 118:111 – 12p (4/14 iz igre, 2/3 penali), 2sk, 5as, 1ul za 25 min;
pobeda protiv Jute 102:101 – 14p (5/8 iz igre, 1/3 penali), 2sk, 1as, 2il za 25 min;
pobeda protiv Njujorka 113:92 – 6p (2/8 iz igre), 3sk, 3as, 1ul, 2il za 19 min;
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), poraz od Lejkersa 119:110 – 4p (2/5 iz igre), 7sk, 1as za 10 min;
pobeda protiv Klivlenda 131:111 – 12p (6/11 iz igre), 8sk, 1il za 15 min;

You Tube

Marko Gudurić (Memfis Grizlis), poraz od Lejkersa 120:91 – 0p (0/5 iz igre), 2sk, 3as, 1bl, 1il za 23 min;
poraz od Finiksa 114:105 – 2p (1/3 iz igre), 8sk, 2as za 12 min.

Španija

Aleksa Avramović (Unikaha), pobeda protiv Betisa 79:71 – 4p (1/3 iz igre), 1as, 1bl za 13 min;
pobeda u Evrokupu protiv Trenta 93:74 – 10p (3/8 iz igre, 3/4 penali), 6sk, 2il za 20 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Vanja Marinković (Valensija), poraz od Gran Kanarije 88:86 – nije igrao odlukom trenera;
poraz u Evroligi od Barselone 83:77 – 5p (1/3 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 1il za 15 min;
pobeda u Evroligi protiv Asvela 81:72 – 6p (1/3 iz igre, 3/4 penali), 1sk za 15 min;
Nemanja Dangubić (Estudijantes), 4p (1/5 iz igre), 6sk, 1as, 3il za 18 min;
Goran Huskić (Burgos), poraz od Saragose 78:69 – 8p (3/5 iz igre, 2/4 penali), 5sk, 1as, 1il za 22 min;
Dejan Kravić (Obradoiro), poraz od Huventuda 101:77 – 24p (10/17 iz igre, 4/4 penali), 9sk, 3ul, 1il za 28 min;

Dejan Kravić

fiba.basketball

Dejan Kravić

Luka Mitrović (Manresa), pobeda protiv Bilbaoa 101:97 – nije igrao odlukom trenera;
Dejan Musli (Andora), poraz od Mursije 89:86 – 3p (1/3 iz igre, 1/2 penali), 2sk, 1as, 2il za 9 min;
poraz u Evrokupu od Promiteasa 91:81 – 11p (5/7 iz igre), 4sk, 2as za 14 min;
Dejan Todorović (Andora), poraz od Mursije 89:86 – 7p (0/2 iz igre, 7/8 penali), 2sk, 1as, 1il za 19 min;
poraz u Evrokupu od Promiteasa 91:81 – 11p (3/9 iz igre, 3/3 penali), 6sk, 3as za 27 min;
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), poraz od Ourensea 69:68 – 2p (1/6 iz igre), 1sk, 3il za 18 min;
Darko Balaban (Ourense, druga liga), pobeda protiv Kaseresa 69:68 – 19p (8/9 iz igre, 3/4 penali), 0sk, 6il za 27 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Palensije 108:87 – 16p (5/12 iz igre, 4/6 penali), 1sk, 2as, 3il za 24 min;
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), pobeda kod kuće protiv Melilje 86:67 – 16p (6/9 iz igre), 5sk, 1il za 18 min;
Filip Đuran (Korunja, druga liga), poraz od Ovijeda 81:78 – 4p (2/4 iz igre), 1sk, 1bl za 13 min;
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), 11p (4/10 iz igre), 2sk, 2as, 3ul za 32 min.

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), pobeda protiv Uniksa 109:83 – 3p (1/1 iz igre), 1as, 1il, 5 faulova za 8 min;
pobeda u Evroligi protiv Panatinaikosa 103:86 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi od Crvene zvezde 90:87 – nije ulazio u igru odlukom trenera;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), poraz od Tofaša 72:69 – 8p (4/5 iz igre), 4sk za 14 min;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Ufimeca 85:84 – 21p (5/14 iz igre, 9/9 penali), 2sk, 5as, 2il za 37 min;
Branko Mirković (Cmoki Minsk), Nikola Rebić (Jenisej) i
Dušan Ristić (Astana) – pobeda nad Zenitom 109:108 – 30p (14-17 iz igre za 42 min), 5sk.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Afjona 86:80 – 15p (5/11 iz igre), 5sk, 3as za 35 min;
poraz u Evroligi od Makabija 67:55 – 0p (0/3 iz igre), 3il, 3 faula za 13 min;
poraz u Evroligi od Žalgirisa 79:76 – 1p (0/5 iz igre, 1/2 penali), 2sk, 1ul, 1il za 14 min;
Vladimir Štimac (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Afjona 86:80 – 4p (2/3 iz igre), 3sk, 2as za 12 min;
poraz u Evroligi od Makabija 67:55 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi od Žalgirisa 79:76 – nije bio u sastavu tima;
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda protiv Istanbula 108:62 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi protiv Crvene zvezde 85:70 – 26p (9/14 iz igre, 4/4 penali), 2sk, 5as, 2ul, 4il za 25 min;
poraz u Evroligi od Panatinaikosa 86:70 – 6p (3/13 iz igre), 2sk, 3as, 7il za 22 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), pobeda protiv Ormana 83:59 – nije bio u sastavu tima.

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), pobeda protiv Varezea 93:69 – 7p (2/3 iz igre, 2/2 penali), 1 sk, 2as, za 18 min;
pobeda u Evroligi protiv Albe 81:78 – 9p (3/10 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 4as, 3il za 20 min;
pobeda u Evroligi protiv Barselone 83:70 – 16p (6/13 iz igre, 3/3 penali), 8sk, 3as, 4il za 28 min;
Nemanja Nedović (Armani Milano), pobeda protiv Varezea 93:69 – 10p (3/8 iz igre), 1sk, 6as za 20 min;
pobeda u Evroligi protiv Albe 81:78 – 12p (4/9 iz igre), 1sk, 1il, 5 faulova za 22 min;
pobeda u Evroligi protiv Barselone 83:70 – 6p (2/7 iz igre), 1sk, 3as, 4il za 23 min;
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda protiv Ređo Emilije 79:59 – 8p (1/6 iz igre, 6/8 penali), 1sk, 6as, 4il za 19 min;
pobeda u Evrokupu protiv Monaka 77:75 – 24p (6/11 iz igre, 7/9 penali), 3sk, 7as, 3il za 29 min;

You Tube

Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda protiv Ređo Emilije 79:59 – 0p (0/6 iz igre), 6sk, 8as, 1ul, 3il za 26 min;
pobeda u Evrokupu protiv Monaka 77:75 – 9p (3/9 iz igre), 3sk, 6as, 2ul, 6il za 30 min;
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), pobeda protiv Ređo Emilije 79:59 – bez statističkog učinka za 1 min;
pobeda u Evrokupu protiv Monaka 77:75 – 0p (0/1 iz igre), 2sk za 5 min;
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Treviza 85:79 – 5p (2/6 iz igre), 1sk, 1as, 3il za 33 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), poraz od Kantua 78:54 – 5p (1/14 iz igre, 3/4 penali), 5sk, 3as za 26 min.

Sport Klub Youtube

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u Evroligi protiv Real Madrida 95:86 – 8p (3/6 iz igre), 6sk, 3il za 32 min;
poraz u gostima od Baskonije 93:60 – 4p (1/1 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1as, 1il za 22 min;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Bamberga 89:82 – 9p (4/8 iz igre), 1as, 1il za 25 min;
Dejan Kovačević (Krajlshajm), poraz od Oldenburga 98:93 – 2p (1/3 iz igre), 1ul za 6 min;
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), pobeda protiv Gisena 96:92 – 2p (2/4 iz igre), 3sk za 12 min;
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz u gostima od Vircburga 91:79 – 26p (11/14 iz igre), 9sk, 1il za 31 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz u gostima od Vircburga 91:79 – 9p (3/10 iz igre), 4sk, 9as, 4il za 32 min;

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda u Evroligi protiv CSKA 84:79 – 2p (1/2 iz igre), 8sk, 1as za 18 min;
poraz od Makabija 90:65 – 3p (1/2 iz igre, 1/2 penali), 7sk, 1as, 1ul za 19 min;
Đorđe Gagić (Aris), poraz od Kolososa 87:85 – 9p (3/10 iz igre, 3/4 penali), 7sk, 1as, 1bl, 1il za 18 min.

Đorđe Gagić

Partizan NIS

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), poraz od Alstara 95:87 – bez statističkog učinka za jedan minu na parketu.

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda protiv Levica 92:76 – 15p (5/14 iz igre, 4/5 penali), 4sk, 3as, 1il za 27 min;
Nikola Gaćeša (Prjevidza), pobeda protiv Nove Ves 96:77 – 18p (6/15 iz igre, 5/6 penali), 4sk, 2as, 3ul, 1bl za 33 min;
Oliver Tot (Žilina), poraz od Inter Bratislave 97:74 – 2p (1/4 iz igre), 1sk, 3as, 4il za 26 min;
Aleksandar Radukić (Handlova), pobeda protiv Rikera 89:84 – 22p (8/18 iz igre, 3/4 penali), 17sk, 3as, 2bl za 35 min;
Stefan Mitrović (Handlova), pobeda protiv Rikera 89:84 – 17p (6/15 iz igre, 3/4 penali), 2sk,
as, 1il za 38 min;
Nenad Milošević (Riker), poraz od Handlove 89:84 – 20p (5/13 iz igre, 7/7 penali), 1sk, 6as, 5il za 35 min;
Vladimir Đorđević (Riker), poraz od Handlove 89:84 – 9p (4/9 iz igre, 1/4 penali), 6sk, 8as, 2il za 32 min.

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), pobeda protiv Aseko Arke 71:69 – 6p (3/4 iz igre), 11sk, 1as, 1il za 29 min;
Milivoje Mijović (GTK Gljivice), poraz od Trefla 99:94 – 10p (3/11 iz igre), 6sk, 1as, 1il za 32 min;
Milan Milovanović (Anvil), poraz od Stelmeta 101:77 – 2p (1/4 iz igre), 5sk za 12 min.

Češka

Filip Vukosavljević (Kolin), poraz od Kralovšti Sokola 108:97 – 20p (8/14 iz igre), 3sk, 2il za 21 min;
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Kralovšti Sokola 108:97 – 24p (10/14 iz igre, 4/5 penali), 7sk, 7as, 1ul, 5il za 35 min;
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), pobeda protiv Kolina 108:97 – 17p (6/15 iz igre), 4sk, 16 as, 4il za 34 min;
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), pobeda protiv Kolina 108:97 – 21p (7/12 iz igre, 3/3 penali), 6sk, 2ul, 3il za 35 min;
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Pardubica 63:58 – 5p (1/9 iz igre, 1/3 penali), 6sk, 2as za 25 min.

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda protiv Marmacjeja 102:81 – 11p (4/6 iz igre, 1/2 penali), 5sk, 2bl, 2il za 14 min;
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda protiv Marmacjeja 102:81 – 16p (5/7 iz igre, 6/6 penali), 10sk, 2as, 4il za 21 min;
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda protiv Targu Mureša 92:70 – 14p (4/10 iz igre, 5/6 penali), 6sk, 3as, 1il za 25 min;
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), pobeda protiv Temišvara 81:64 – 20p (6/12 iz igre, 6/7 penali), 5sk, 2as za 36 min;
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), pobeda protiv Temišvara 81:64 – 15p (7/15 iz igre), 6sk, 3as za 36 min;
Adam Mirković (Temišvar), poraz protiv Dinama 81:64 – 5p (2/4 iz igre), 8sk za 32 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz protiv Dinama 81:64 – 23p (9/19 iz igre), 3sk, 1as za 30 min;
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), poraz od Krajove 83:77 – 13p (5/8 iz igre), 3as, 2il za 21 min;
Nikola Marković (Oradea), pobeda protiv Piteštija 83:71 – 14p (5/10 iz igre, 2/3 penali), 4sk, 4as za 24 min;
Dragan Zeković (Oradea), pobeda protiv Piteštija 83:71 – 2p (0/5 iz igre), 4sk, 1ul za 20 min;
Danilo Tasić (Pitešti), poraz od Oradee 83:71 – 10p (4/13 iz igre), 8sk, 2as za 28 min;
Nikola Silađi (Medijas), pobeda protiv Mijerkureje 100:80 – 15p (7/12 iz igre), 8sk, 4as, 1il za 26 min;
Stefan Nikolić (Medijas), pobeda protiv Mijerkureje 100:80 – 7p (2/3 iz igre, 2/2 penali), 3as, 3il za 20 min.

Bugarska

Petar Vuković (Jambol), pobeda protiv Spartaka Plevena 99:97 – 15p (6/12 iz igre, 3/3 penali), 8sk, 1il za 20 min;
Igor Kesar (Rilski), pobeda protiv Černog Mora 108:92 – 17p (6/9 iz igre, 3/9 penali), 5sk, 2il za 20 min;
Marko Radonjić (Balkan), pobeda protiv Akademika 10p (4/7 iz igre), 3sk, 5as, 2il za 20 min;
Koča Jovović (Černo More), poraz od Rilskog 108:92 – 15p (6/10 iz igre, 3/5 iz igre), 1sk, 9as, 4ul, 2il za 31 min.

Miloš Teodosić

SK

Miloš Teodosić

Mađarska

Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda protiv DEAC 88:76 – 20p (8/11 iz igre, 3/4 penali), 2sk, 2as, 3ul za 25 min;
Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od KTE Duna 85:78 – 12p (5/11 iz igre, 4/5 penali), 5sk, 2as za 33 min;
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od KTE Duna 85:78 – 9p (4/5 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 21 min;
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od KTE Duna 85:78 – 9p (3/6 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 26 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda protiv JP Auto JKSE 85:78 – 20p (5/10 iz igre, 8/12 penali), 3sk, 4as, 3ul, 2il za 33 min;
Stefan Balmazović (Sedek), poraz od Kermenda 96:84 – 4p (2/10 iz igre), 3sk, 3as, 2il za 28 min;
Miloš Milisavljević (Sedek), poraz od Kermenda 96:84 – 15p (6/11 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 29 min;
Milivoje Božović (Oroslanj), pobeda protiv Šoprona 82:61 – 16p (7/11 iz igre), 13 sk za 30 min;
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Solnoka 75:69 – 6p (3/9 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 25 min;
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Solnoka 75:69 – 3p (1/3 iz igre), 1sk, 3as, 1il za 20 min;
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), poraz od Solnoka 75:69 – 8p (2/5 iz igre), 8sk, 2as, 1il za 27 min;
Žarko Đurić (ZTE), poraz od Atomeromua 94:70 – 8p (4/9 iz igre), 5sk, 4il za 24 min;
Slaven Čupković (Alba Fehervar), poraz od Falka Vulkana 95:82 – 14p (4/7 iz igre, 4/4 penali), 1as, 2il za 27 min;
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), poraz od Falka Vulkana 95:82 – 16p (3/8 iz igre, 8/12 penali), 4sk, 5as, 5il za 24 min;
Nemanja Krstić (Solnok), pobeda protiv Kapošvara 75:69 – 7p (2/3 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 3as, 2il za 21 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda protiv Halman Beča 94:73 – 6p (2/7 iz igre), 1sk, 6as, 2il za 23 min;
Marko Kolarić (Zankt Pelten), poraz od Obervarta 83:71 – 11p (5/12 iz igre), 12sk, 1as, 6il za 33 min;
Andrija Matić (UBSC Grac), poraz od Gmundena – 8p (3/9 iz igre), 7sk, 1as za 22 min;
Filip Šepa (UBSC Grac), poraz od Gmundena – 15p (4/7 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 6as, 2il za 35 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda u gostima protiv Timbervulvsa 107:73 – 24p (11/13 iz igre), 2sk, 3as za 16 min;
Nikica Nikolić (Arkadija), pobeda protiv Velsa 93:83 – 0p, bez šuta iz igre, 1sk za 7 min;
Nikola Letić (Vels), poraz od Arkadije 93:83 – 5p (2/3 iz igre), 1il za 12 min.

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), pobeda protiv Kaktusa 85:67 – 18p (8/12 iz igre), 10sk, 2as, 4il za 23 min;
Đorđe Milosavljević (TSU), poraz od Olimpija 89:76 – 9p (2/5 iz igre, 5/5 penali), 7sk, 3as, 2il za 25 min;
Nikola Tadić (Rustavi), poraz od Kutaisija 72:69 – 10p (3/9 iz igre), 4sk, 3as, 2bl za 30 min.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda protiv Lusitanije 96:75 – 18p (7/12 iz igre), 7sk, 1as, 1il za 26 min;
Stefan Đukić (CAB Madeira), poraz od Galitosa 92:72 – 6p (1/5 iz igre, 4/4 penali), 4s, 1as, 2il za 18 min.

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), pobeda protiv Svis Sentrala 109:83 – 4p (1/2 iz igre), 2sk za 10 min;
Dušan Mlađan (Masanjo), pobeda protiv Svis Sentrala 109:83 – 23p (9/13 iz igre), 7sk, 4as, 1il za 27 min;
Marko Mlađan (Masanjo), pobeda protiv Svis Sentrala 109:83 – 16p (5/8 iz igre), 8sk, 3as, 3il za 16 min;
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Lugana 90:83 – 17p (7/13 iz igre), 7sk, 1as, 3il za 34 min;
Nikola Stevanović (Lugano), pobeda protiv Starvingsa 90:83 – 6p (2/7 iz igre), 2sk, 2as za 35 min;
Marko Boltić (Vevej), poraz od Nojšatela 80:68 – 3p (1/6 iz igre), 4sk, 6as, 4il za 37 min;
Miloš Janković (Montej), pobeda protiv Bonkura 79:63 – 7p (3/8 iz igre), 10sk, 5as, 1il za 25 min.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons), poraz od Žeđang Golden Bulsa 97:96 – 10p (4/5 iz igre), 8sk, 2ul za 27 min;
Milan Mačvan (Tokio Alvark), poraz od Točigija 79:71 – 9p (3/11 iz igre), 8sk, 1as za 27 min;
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Luleoa 111:75 – 23p (8/15 iz igre, 4/5 penali), 2sk, 4as, 2ul za 30 min;
Pavle Cvetinović (Jerevan, Jermenija), pobeda protiv FIMA 115:86 – 13p (5/8 iz igre, 3/8 penali), 12sk, 2as za 26 min;
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Branko Jereminov (Valga-Valka, Estonija) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), pobeda protiv Sentruma 90:84 – 34p (13/32 iz igre, 6/6 penali), 4as, 2il za 40 min;
Nikola Vasojević (Freja Baskets, Norveška), pobeda protiv Sentruma 90:84 – 22p (10/13 iz igre), 5sk, 7as, 2ul, 1il za 37 min;

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.

Milan Mačvan

fiba.basketball

Milan Mačvan

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Beron: Morali smo da budemo jaki do kraja

Beron: Morali smo da budemo jaki do kraja

Beron: Morali smo da budemo jaki do kraja

Košarkaš Crvene zvezde Bili Beron istakao je da njegovom timu mnogo znači što je uspeo da slavi na neugodnom gostovanju Žalgirisu.

EL: Dubljević srušio Himki, Marinković i Jović odlični

EL: Dubljević srušio Himki, Marinković i Jović odlični

EL: Dubljević srušio Himki, Marinković i Jović odlični

Košarkaši Valensije savladali su Himki rezultatom 89:84 u okviru desetog kola Evrolige, a sjajne partije u pobedničkom timu imali su Bojan Dubljević i Vanja Marinković.
Loading...