Mnogo uzbuđenja doneo je košarkaški vikend koji je ostao iz nas. Momci iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije, nastojali su da pruže maksimum da doprinesu pobedama timova čije boje brane.

Dino Radončić

fiba.basketball

Nikola Vučević je nastavio sa sjajnim partijama u NBA ligi. Bio je centralna figura u sastavu Orlanda koji je poražen od Denvera. Jusuf Nurkić nije bio u sastavu Portlanda, Dženan Musa jeste u sastavu Bruklina, ali nije ulazio u igru, u duelima sa Filadelfijom, odnosno Detroitom.

Dino Radončić je bio meč viner za Mursiju protiv Andore u gostima. Reprezentativac Crne Gore pogodio je za tri poena u samoj završnici meča, bio je to potez koji je rešio pitanje pobednika. Bojan Dubljević je odigrao jednu od slabijih partija od početka sezone, a to je iskoristila Gran Kanarija da kao gost, posle triler završnice stigne do trijumfa. Nemanja Radović je imao nešto manju minutažu nego obično, ali je doprineo pobedi Saragose nad Burgosom u gostima. Nenad Dimitrijević i Alen Omić su bili najzaslužniji za pobedu Huventuda nad Obradorijom u Badaloni.

Nikola Vučević

Matthew Stockman/Getty Images

Sjajne partije pružaju i momci koji su se opredelili da igraju u Rumuniji. Radosav Spasojević se bio najbolji u sastavu Steaue, Goran Gajović u dresu Piteštija, a Goran Martinić je briljirao u sastavu Voluntarija. Izuzetno zapaženi su bili Mihailo Sekulović i Vasilije Knežević u Bugarskoj.

Ivan Maraš i Vladimir Mihajlović su bili centralne figure meča u derbiju šampionata Belgije u kome je njihov Alstar pobedio Šarlrou. Vladimir Dragićević je odigrao odlično, ali nije uspeo da spasi Aris od poraza u duelu sa Kolososom koji je slavio posle dva produžetka.

Elmedin Kikanović je odigrao veoma dobro u dresu novajlije u elitnom društvu, ekipe Ormana, nije imao podršku saigrača, pa je Orman lako i ubedljivo poražen od Gazijentapa. U drugoj ligi Španije, veoma zapaženi su bili Boris Barać i Dijego Kapelan. Filip Ademović je imao dabl dabl učinak, 10 poena i 10 asistencija u Belgiji, ali je njegov Mons doživeo poraz. Davor Lamešić je odigrao maestralno u šampionatu Austrije. Uz 27 poena imao je 11 skokova u pobedi ekipe Velsa čije boje brani.

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) poraz od Denvera sa 91:87, 24 poena (10-16 iz igre), 7 sk, 2 as za 34 minuta.

Kina

Marko Todorović (Tianđin), poraz od Pikinga sa 103:81, 20 poena (7-12 iz igre), 10 sk, 6 as, 3 ukradene lopte, za 37 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz nd svom parketu od Gran Kanarije sa 88:86, 5 poena (1-6 iz igre), 7 sk, 1 as za 26 minuta.
Dino Radončić (Mursija), pobeda u gostima nad Andorom sa 89:86, 10 poena (4-5 iz igre), 5 sk, za 22 minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda u gostima nad Burgosom sa 78:69, 5 poena (2-3 iz igre), 1 sk, 2 as za 9 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), pobeda nad Valensijom u gostima sa 88:86, nije bio u sastavu tima.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), poraz kod kuće od Oradee sa 83:71, 17 poena (6-13 iz igre), 6 sk, 4 as za 32 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz kod kuće od Oradee sa 83:71, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), pobeda u gostima nad Marmetijem sa 102:81, 29 poena (10-14 iz igre), 3 sk, 5 as za 30 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), poraz u gostima od Krajove sa 83:77, 19 poena (8-17 iz igre), 3 sk, 2 as za 34 minuta.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), poraz kod kuće od Balkana sa 82:73, 10 poena (4-8 iz igre), 10 sk, 3 as za 31 minuta.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), pobeda u gostima nad Akademik Bulteksom sa 82:73, 11 poena (5-8 iz igre), 5 sk, 3 as za 16 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice), poraz u gostima od Iskre Svit sa 92:76, 8 poena (3-8 iz igre), 5 sk, 4 as, za 30 minuta.
Marko Perović (Levice), poraz u gostima od Iskre Svit sa 92:76, bez poena (0-1 iz igre), za 2 minuta.
Goran Bulatović (Inter Bratislava), pobeda u gostima na Žilinom sa 97:74, bez poena (iz igre 0-1), 2 sk, za šest minuta.

Bojan Dubljević

7Days EuroCup

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), pobeda na svom parketu na Šarlroom 95:88, 18 poena (4-6 iz igre, 10-11 slobodna bacanja), 8 sk, 2as za 30 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), pobeda na svom parketu na Šarlroom 95:88, 11 poena (5-11 iz igre), 7 sk, 3 as za 30 minuta.

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), poraz u gostima od Randersa sa 99:71, 10 poena (4-10 iz igre), 3 sk, 2 as za 22 minuta.
Miko Novović (Nestved), poraz kod kuće od Bakena sa 93:76, 6 poena (3-10 iz igre), 4 sk, 2 as za 16 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda u gostima na Svis Centralom sa 109:83, 14 poena (5-7 iz igre), 7 sk, 2 as za 22 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), poraz u gostima od Ženeve sa 91:64, 3 poena (1-2 iz igre), 2 sk, 3 as za 20 minuta.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi), pobeda u gostima nad Rustavijem 72:69, 14 poena (6-8 iz igre), 2 sk, 2 as za 29 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), poraz kod kuće od Batumija sa 85:67, 13 poena (3-8 iz igre), 13 sk, za 28 minuta.

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), poraz kod kuće od Bujekčekmečija sa 87:84, 1 poen (0-3 iz igre), 3 sk, za 5 minuta.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), poraz kod kuće od Kolososa sa 87:85 posle dva produžetka, 14 poena (5-10 iz igre), 9 sk, 3 as za 34 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), pobeda kod kuće nad Berairenseom sa 73:69, 10 poena (4-9 iz igre), 7 sk, 4 as za 30 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), ne igra zbog povrede;
Džanan Musa (Bruklin Nets), nije bio u sastavu tima.

Džanan Musa

Elsa/Getty Images

Džanan Musa

Španija

Alen Omić (Huventud), pobeda kod kuće nad Obradorijom sa 101:77, 9 poena (4-7 iz igre), 11 sk za 26 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), poraz kod kuće od Reala sa 91:89, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), poraz u gostima od Barselone sa 87:74, 4 poena (0-6 iz igre), 3 sk, 1 as za 10 minuta.
Emir Sulejmanović (Bilbao), poraz u gostima od Manrese sa 101:97, 2 poena (1-3 iz igre), 12 sk, za 24 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), pobeda kod kuće nad Melilom sa 86:67, 6 poena (2-6 iz igre), 5 sk, 2 as za 19 minuta.
Boris Barać (Palma de Majorka, druga liga), pobeda u gostima nad Deltekom sa 78:65, 11 poena (4-8 iz igre), 9 sk, 2 as za 18 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), poraz kod kuće od Breogana sa 88:83, 21 poen (8-20 iz igre), 2 sk, 2 as za 26 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga), pobeda kod kuće nad Kastelom sa 108:87, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda kod kuće nad Ajfonom 86:80, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), poraz kod kuće od Gazijentapa sa 83:59, 16 poena (4-11) iz igre, 8 sk, 2 as za 32 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), narednu utakmicu Bajern igra 10. novembra na svom parketu protiv Albe.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), pobeda u gostima nad Kralishejmom sa 98:93,nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), poraz u gostima od Alstara sa 95:88, 2 poena (1-7 iz igre), 2 sk, 2 as za 13 minuta.
Filip Adamović (Mons-Eno), poraz kod kuće od Luvena sa 99:82, 10 poena (3-6 iz igre) 3 sk, 10 as za 35 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda u gostima nad Vijenom Timbervulfs sa 107:73, nije igrao.
Ivan Mikulić (UBSC, Grac), poraz u gostima od Gmundena sa 101:84,nije bio u sastavu tima.
Davor Lamešić (Vels), pobeda kući na Arkadijom sa 93:83, 27 poena (11-18 iz igre), 11 sk, 2 as za 35 minuta.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), pobeda kod kuće nad ekipom Nova Ves sa 96:77, nije bio u sastavu tima.
Dejan Jeftić (Žilina), poraz kod kuće od Intera iz Bratislave sa 97:74, 9 poena (3-7 iz igre), 5 sk, za 17 minuta.

Alen Omić

KK Crvena zvezda

Švajcarska

Draško Albijanić (Vevej Rivijera), poraz na svom parketu od Nojšatela sa 80:68, nije bio u sastavu tima.
Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz na svom parketu od Nojšatela sa 80:68, 6 poena (2-10 iz igre), 3 sk, 2 as za 23 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), pobeda kod kuće na Nionom sa 91:64,8 poena (5-9 iz igre), 4 sk, 2 as za 12 minuta.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz kod kuće od Kolososa posle dva produžetka sa 87:85, 2 poena (1-9 iz igre), 5 sk za 31 minut.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), pobeda u gostima na Ređo Emilijom sa 79:59, nije bio u sastavu tima.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), pobeda na svom parketu protiv Decina sa 91:87, 22 poena (10-15 iz igre), 5 sk za 37 minuta.
Obrad Tomić (Akademik Bulteks), poraz na svom parketu od Balkana sa 82:73, 14 poena (7-12 iz igre), 7 sk, 2 as za 29 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), pobeda kod kuće nad Obradoriom sa 101:77, 14 poena (5-7 iz igre), 2 sk, 8 as za 20 minuta.