Radetinac osvojio titulu, gol Hakšabanovića i Pandeva

Buran fudbalski vikend je ostao iza nas, a internacionalci iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije su imali zapažen učinak. U centru pažnje su bili Sead Hakšabanović, Haris Radetinac, Vladimir Rodić, Ognjen Stjepović, Goran Pandev...

Sead Hakšabanović (Vest Hem)

Getty Images Sport, Jordan Mansfield

Sead Hakšabanović je odigrao kompletan meč, a njegov Norčeping je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Jurgordena. Hakšabanović je sjajnu sezonu u dresu Norčepinga koji je na kraju šampionata zauzeo peto mesto krunisao još jednim golom. Na kraju, momak koji je igrao u Norčepingu kao pozajmljeni igrač Vest Hema, odigrao je 29 od ukupno 30 utakmica, postigao je šest golova, uz sedam asistencija.

Titulu je osvojio Jurgorden koji je imao bod više u odnosu na Malme. Jurgorden je imao i mnogo sreće, jer je Norčeping na poluvremenu vodio sa 2:0, a gosti su do boda i titule stigli u nastavku meča u kojem su imali igrača više jer je drugi žuti karton dobio Torairson. Hakšabanović je posle meča bio zadovoljan sezonom i partijama koje je prikazao, a Haris Radetinac koji je takođe odigrao kompletan meč, radovao se tituli sa saigračima iz Jurgordena.

Razloga za veliko zadovoljstvo imao je i Vladimir Rodić koji je posle zaista veoma uspešne sezone kako na ličnom, tako i na klupskom nivou, sa ekipom Hamarbija osvojio treće mesto i mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Nikola Vukčević je sjajnu partiju Levantea posmatrao sa klupe za rezervne igrače, sve do 82. minuta kada je ušao u igru i imao priliku da na terenu proslavi veliku pobedu svog tima nad Barselonom – 3:1. Pobedi nad Barselonom radovao se i Makedonac Enes Bardi koji je zamenjen u 62. minutu.

Radosna vest kada su ljubitelji fudbala u Crnoj Gori u pitanju, stigla je iz Poljske, gde je Marko Vešović posle duže pauze zbog povrede, bio u sastavu, odigrao tridesetak minuta za Legiju koja je kao gost pobedila Arku Gdinje sa 1:0.

Ognjen Stjepović koji kao igrač Sampdorije igra na pozajmici u ekipi Pistojezea koja je u seriji C, nastavio je sa odličnim partijama. U minulom kolu, momak koji igra za mladu reprezentaciju Crne Gore i kuca na vrata seniorskog državnog tima, postigao je gol odluke za pobedu Pistojezea nad Pianeseom.

Internacionalci iz Bosne i Hercegovine, stacionirani u Italiji, imali su dosta razloga za zadovoljstvo. Miralem Pjanić je sa Juventusom stigao do pobede nad Torinom, Senad Lulić se sa Laciom radovao pobedio nad Milanom, dok je Edin Džeko uzdignutih ruku napustio teren posle derbija, posle okršaja Rome i Napolija, koji su Rimljani dobili sa 2:1.
Goran Pandev, napadač iz Makedonije uspeo je da postigne i drugi gol u nizu. Za razliku od prošlog kola kada je Đenova pobedila Brešu sa 3:1, gol Pandeva je ovoga puta bio za utehu jer je Udineze slavio sa 3:1. Pobeda Udinezea je malo iznenađenje jer je u prošlom kolu poražena od Atalante sa 7:1. U sastavu Udinezea sve do 73. minuta bio je Ilija Nestorovski.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić zbog povrede nije bio u sastavu Atletika iz Madrida koji je odigrao nerešeno sa Seviljom 1:1. Stefan Savić je povredu doživeo na utakmici protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020.

Nikola Vukčević je u igru ušao u 82. minutu, umesto Moralesa, a Levante je nadigrao Barselonu sa 3:1.

Ivan Kecojević je poraz svog Albasetea od Kadiza sa 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Lugano je pobedio Rajo Valjekano sa 1:0, a Esteban Saveljić je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano.

Italija

Adam Marušić je pobedu Lacija na Milanom u gostima sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Marko Janković ušao je u igru u 85. minutu, a SPAL je poražen od Sampdorije u poslednjem meču 11. kola šampionata Italije.

Sergej Grubač nije bio u sastavu tima, a Kjevo je u gostima odigrao 0:0 protiv Spezie. U pitanju je serija B.

Ognjen Stjepović postigao jedini gol u meču u kojem je Pistojeze pobedio Pinaese sa 1:0. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković je pobedu njegov Anžea nad Strazburom od 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Nedavno je branio u Kup Francuske u kojem je Anže posle produžetaka poražen od Emijana sa 3:2.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji je poražen kao gost od Sent Etjena sa 1:0, ali se njegov povratak na teren posle teške povrede kolena očekuje uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je u igru ušao u 73. minutu, a Karl Cajs Jene je na svom terenu pobedila Hanzu sa 3:1.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Rio Ave sa 2:0.

Belgija

Standard iz Liježa je posle burnog meča sa dva crvena kartona poražen od Genka sa 3:1, a Aleksandar Boljević nije bio u sastavu tima zbog povrede.

Deni Hočko je odigrao kompletan meč za Muskron, dobio je žuti karton u žaru borbe, a njegova ekipa je pobedila Antverpen sa 3:1. Marko Bakić nije bio u sastavu tima zbog povrede.

Andrija Vukčević i Stefan Milošević nisu bili u sastavu Beverena koji poražen na svom terenu od Varegema sa 2:1.

Bugarska

Levski iz Sofije je sa 2:2 pobedio Dunav Ruse na svom terenu, a Milan Mijatović je branio svih 90 minuta.

Uzbekistan

Marko Simić je odigrao kompletan meč, dobio je žuti karton, a njegov Pahtakori je pobedio Termez sa 3:1.

Kazahstan

Žarko Tomašević nije igrao zbog povrede u meču protiv Tobola, koji je Astana kao gost dobila sa 1:0. Tomašević se povredio na meču protiv Partizana u Ligi Evrope.

Nebojša Kosović zbog povrede nije bio u sastavu Kairata koji je u gostima poražen od Ertiš Pavlodara sa 5:0.

Okzetpes je bez Darko Zorić koji je u prošlom kolu dobio crveni karton na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Žetisija.

Litvanija

Jovan Čađenović je poraz Suduve u gostima od Panevezisa sa 5:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Gruzija

Ognjen Rolović je ograo do 76. minuta, a njegov Saburtalo je u gostima poražen od Dila Gori sa 2:0.

Jermenija

Pjunik je gostima poražen od Ararata sa 4:2. Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a Marko Burzanović nije ulazio u igru.

Rusija

Adam Lagator je poraz Sočija gostima na svom terenu od Tambova sa 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Lokomotiva iz Moskve je je u gostima odigrala 1:1 protiv Ufe, a Luka Đorđević zbog povrede kolena nije bio u sastavu tima.

Poljska

Marko Vešović je posle duže pauze zbog povrede ušao u igru u 68. minutu, a Legija je kao gost pobedila Arku Gdinje sa 1:0.

Vukan Savićević nije bio u sastavu Visle koja je poražena od Slaska.

Uroš Đuranović je zamenjen u 80. minutu, a njegova Korona je na svom terenu pobedila Zaglebje sa 1:0.

Saša Balić je odigrao kompletan meč u kojem je Zaglebje poraženo od Korone sa 1:0.

Češka

Vladimir Jovović je zamenjen u 70. minutu a njegov Jablonec, je u gostima pobedio ekipu Karvine sa 1:0.

Austrija

Boris Cmiljanić je u igru ušao u 81. minutu, a njegova Admira Vaker koja je imala dva igrača više, poražena je na svom terenu od Hartberga sa 1:0.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao 90 minuta za Ujpešt koji je kao gost pobedio sa 3:2 Kapošvar.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč za AEL iz Limasola protiv Pafosa. Utakmica je završena nerešeno 0:0.

Švedska

Sead Hakšabanović je odigrao kompletan meč, a njegov Norčeping je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Đurgardena. Hakšabanović je sjajnu sezonu u dresu Norčepinga koji je na kraju šampionata zauzeo peto mesto krunisao još jednim golom.

Vladimir Rodić je zamenjen u 66. minutu, a njegov Hamarbi je u poslednjem kolu na svom terenu pobedio Haken sa 4:1. Hamarbi je na kraju osvojio treće mesto i mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Izrael

Fatos Bećiraj je u igru ušao u 52. minutu, ali nije uspeo da spase Netanju poraza u gostima od Ber Šave sa 2:0.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je odigrao kompletan meč a njegov Inčon junajted, je poražen u gostima od Jeju junajteda sa 2:0.

Rumunija

Risto Radunović odigrao je svih 90 minuta za Astru koja je na svom terenu sa 4:0 pobedila Poli Jasi sa 4:0.

Višća

Aitor Alcalde Getty Images Sport

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Italija

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a Juventus je pobedio Torino u gostima sa 1:0.

Roma je u derbiju pobedila Napoli sa 2:1. Edin Džeko je odigrao kompletan meč za Rimljane.

Lacio je kao gost pobedio Milan sa 2:1, a Senad Lulić je odigrao kompletan mel za Rimljane.

Rade Krunić je zamenjen u 85. minutu, dobio je žuti karton, nije uspeo da spasi Milan od poraza na svom terenu u duelu sa Laciom.

Mato Jajalo nije bio u sastavu Udinezea koji je sa 3:1 slavio u gostima protiv Đenove.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletik Bilbaoa, koji je na gostovanju Viljarealu odigrao nerešeno – 0:0.

Nemačka

Vedad Ibišević je zamanjen u 82. minutu, a Herta je u gostima poražena od Union Berlina sa 1:0.

Ermin Bičakčić je pobedu Hofenhajma nad Paderbornom od 3:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Benjamin Hadžić nije bio u sastavu Hanovera koji je odigrao 1:1 protiv Sandhausena na svom terenu.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je poražen u gostima od Štutgarta sa 3:1.

Dario Dumić odigrao je svih 90 minuta za Darmštad, koji je u gostima poražen od Grojter Firta sa 3:1.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue koji je odigrao nerešeno 1:1 za Hedinhajmom.

Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg koji je na svom terenu poražen od Inglštada sa 3:0.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Marseja koji je pobedio Lil sa 2:1.

Rusija

Toni Šunjić nije bio u sastavu Dinama iz Moskve koji je odigrao nerešeno 1:1 na svom terenu protiv Ahmata iz Groznog.

Holandija

Semir Memišević je u igru ušao u 71. minutu, a Groningen je na svom terenu pobedio Viljem sa 2:0.

Turska

Edin Višća je odigrao svih 90. minuta, a Bašakšehira je odigrala nerešeno 0:0 protiv Alanije u gostima.

Avdija Vrsajević je odigrao kompletan meča, a Edin Cocalić je zamenjen u 60. minutu. Njihova Ahisara je odigrala nerešeno 1:1 na svom terenu protiv Adane.

Haris Hajradinović je zamenjen u 71. minutu, a njegova Kasimpaša je na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv Malatije.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je poražen u gostima od Genta sa 3:1.

Eupen je na svom terenu pobedio Genk sa 2:0, Danijel Milićević je zamenjen u 77. minutu.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je pobedio Antverpen sa 3:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je pobedu svog Lugana u gostima protiv Lucerna sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Ermedin Demirović je zamenjen u 81. minutu, a njegov Sent Galen je pobedio Sion sa 3:0. Demirović je postigao jedan od tri gola za Sent Galen.

Austrija

Smail Prevljak nije bio u sastavu tima zbog povrede, a Salcburg je pobedio Matersburg sa 3:0.

Nedeljko Malić je odigrao kompletan meč za Materburga koji je poražen od Salcburga sa 3:0.

Češka

Muris Mešanović je ušao u igru u 32. minutu, a Mlada Boleslav je kao gost odigrala nerešeno 2:2 protiv Sigme Olomuc.

Adnan Džafić je kompletan meč za Žilinu protiv Plzena.

Karvina je porežana od Jabloneca sa 1:0, a Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine.

Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a Zinedin Mustedanagić je bio na klupi Buđevica koji su sa 3:1 pobedili Teplice.

Grčka

Ognjen Vranješ nije bio u sastavu AEK-a koji je sa 3:2 pobedio Atromitos.

Rumunija

Goran Zakarić je odigrao kompletan meč za Krajovu protiv Dinama iz Bukurešta.

Poljska

Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić su odigrali kompletan meč za Koronu koja je pobedila Zaglebje sa 1:0. Kovačević i Gnjatić su dobili žute kartone na ovom meču.

Zvonimir Kožulj je zamenjen u 86. minutu, a Pogon je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Leha iz Poznanja.

Mađarska

Armin Hadžić je odigrao kompletan meč, postigao je gol i dobio žuti karton, a Anel Hodćić nije bio u sastavu tima u meču u kojem je MOL Fehervar odigrao 3:3 protiv Zalaegersaga.

Dženan Bureković je odigrao kompletan meč u kojem je Ujpšet kao gost pobedio sa 3:2 Kapošvar.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je pobedio Puškaš Akademiju sa 2:1.

Slovačka

Hamza Ćataković ja zamenjen u 73. minutu, a njegov Trenčin je pobedio Žilinu sa 3:0.

Emir Halilović je odigrao svih 90. minuta, a Spartak Trnava je poražena od Nitre sa 1:0.

Abdel Metalsi je zamenjen u 63. minute a njegov Sered je odigrao 0:0 protiv Dunav Strede.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su sa 3:1 pobedile Teplice.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Sent Mirena koji je dobio Seltik sa 2:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta za ekipu Čikure koja je pobedila na svom terenu Dinamo Batumi sa 2:0.

Litvanija

Samir Kerla je odigrao kompletan meč, kao i Mihret Topčagić u meču koji je Suduva dobila protiv Penevezisa sa 5:1.

Goran Pandev

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi je zamanjen u 62. minutu, a Levante je na svom terena pobedio Barselonu sa 3:1.

Stole Dimitrievski je odigrao svih 90 minuta, a Rajo Valjekana je poražen od Luga sa 1:0.

Italija

Đenova je poražena od Udinezea sa 3:1, a jedini gol za Đenovu postigao je Goran Pandev. Pandev je bio strelac i u prošlom kolu u kojem je Đenova pobedila Brešu sa 3:1.

Elif Elmas je poraz Napolija od Rome sa 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Ilija Nestorovski je zamanjen u 72. minutu, a Udineze je posle debakla u prošlom kolu u kojem je poražen od Atalante sa 7:1, kao gost pobedio Đenovu sa 3:1.

Portugalija

Stefan Ristovski je odigrao kompletan meč za Sporting koji je kao gost poražen od Todele sa 1:0.

Belgija

Đoko Zajkov nije bio u sastavu Šarlroe koja je na gostovanju Mehelenu odigrala nerešeno 2:2.

Švajcarska

Nikola Đorđev je igrao 73. minuta, a Grashopers je je pobedio sa 2:0 Kriens.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima, a Gaz Metan je odigrao 1:1 protiv Harmštada.

Kipar

Martin Bogatinov je odigrao kompletan meč, Bojan Markoski nije bio u sastavu tima, a Jovan Kostevski je zamenjen u 63. minutu. Njihova Akija je poražena na svom terenu od Omonije sa 2:1.

Mađarska

Boban Nikolov i Visar Musliu su odigrali svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je odigrao nerešeno 3:3 protiv Zalaegersaga.

Kire Ristevski odigrao je svih 90 minuta za Ujpešt koji je pobedio sa 3:2 Kapošvar.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao svih 90 minuta za Hapoel iz Tel Aviva protiv Makabija iz Haife.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je kao gost pobedio Pohronije sa 2:1.

Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered koji je kao gost odigrao 0:0 protiv Dunav Strede.

Tomče Grozdanovski je zamanjen u 63. minutu, a njegov Zlate Moravcev je odigrao nerešeno 2:2 protiv Mihalovce.

Letonija

Medžit Neziri nije igrao u meču u kojem je Ventspils pobedio RFS sa 2:1.

Švedska

David Mitov Nilson odigrao je svih 90 minuta za Sundsval koji je poražen u gostima od AIK-a sa 2:1.