Crnogorci briljirali u porazima, Musa dobio priliku

Skener 11. nov 201922:50 > 23:02
Ethan Miller/Getty Images

Buran vikend kada je košarka u pitanju je ostao iz nas, a misli se odmah usmeravaju ka takmičenjima u Evropi, uz naravno nastavak okršaja u NBA ligi.

Rezime vikenda koji je ostao iza nas mogao bi da glasi – košarkaši iz Crne Gore na privremenom radu u inostranstvu su odigrali na izuzetno visokom nivou, neki čak i maestralno, ali je većina pognutih glava napustila parket.

Nikola Vučević reprezentativac Crne Gore i uzdanica Orlanda nastavio je sa sjajnim partijama. Protiv Dalasa je bio jako blizu tripl-dabl učinka, protiv Indijane je imao još jedan dabl-dabl, ali na njegovu žalost Orlando niže poraze i ako ne promeni nešto u igri, ako uskoro ne uđe u seriju pobede lako se može desiti da ne ostvari cilj, a to je ponovni plasman u plej-ofa. S druge strane, Nikola Vučević sa razlogom može da se nada ponovnom pozivu na Ol star meč jer igra zaista vrhunski.

Nikola Todorović se ovog leta iz Španije preselio u Kinu. Reprezentativac Crne Gore je u prvom meču ubacio 20 poena uz 10 skokova, ali je njegov Tianđin poražen. U drugom kolu, Todorović je ponovo bio maestralan. Ubacio je 34 poena, imao je i 17 skokova, ali je ponovo doživeo poraz. Isti slika viđena je i u trećem kolu. Todorović je ponovo imao dabl – dabl učinak, 22 poena i 16 skokova, ali se pobedi radovala ekipa čije boje brani Miroslav Raduljica.

Stopama Vučevića i Todorovića tokom vikenda išao je Bojan Dubljević. Sjajni centar je odigrao maestralno protiv Mursije, bio je na pragu dabl – dabl učinka, nedostajao mu je jedan skok, pogodio je za produžetak u kome je više sreće imala Mursija. Dino Radončić nije bio raspoložen za igru u napadu, ali se na kraju ipak radovao pobedi nad saigračem iz državnog tima. Odličan je bio je Nemanja Radović, ali je i njegova Saragosa u triler završnici poražena od Huventuda.

Vaughn Ridley/Getty Images

Kolonija igrača iz Crne Gore stacionirana u Rumuniji nastavlja sa sjajnim partijama. Steaua je na svom parketu pobedila Pitešti. Centralna figura u sastavu domaćeg tima bio je Radosav Spasojević, dok je kod gostiju najbolji bio Goran Gajović. Goran Martinić je posle još jedne sjajne partije u nizu doneo pobedu Voluntariju.

Odlični su bili Amin Hot, Marko Perović u Slovačkoj, ali je i njihova ekipa, Levice doživela poraz. Zvuči pomalo neverovatno, ali je istinito, odličnu, zaista odličnu partiju su prikazali Vladimir Mihajlović i Ivan Maraš, ali je i njihov Alstar poražen u Belgiji.

Jusuf Nurkić član Portlanda je i dalje na listi povređenih, a priliku da pokaže šta ume i zna dobio je Džanan Musa. Protiv Portlanda je bio skroman za šest minuta koliko je proveo na parketu, ali je zato protiv Finiksa i pored poraza pokazao da može mnogo, da zaslužuje veću pažnju i minutažu.

Što se internacionalaca iz BiH u Evropi tiče u centru pažnje su bili Alen Omić, Elmedin Kikanović i Ibrahim Durmo. Omić se sjajno snašao u Huventudu. U kontinuitetu igra dobro, a protiv Saragose je bio jedan od ključnih igrača na putu ka pobedi tima iz Badalone u triler završnici.

Isto važi i za Elmedina Kikanovića koji je centralna figura u timu novajlije u elitnom društvu, ekipi Ormana koja je u minulom kolu kao gost pobedila Turk Telekom. Ibrahim Durmo je imao dabl – dabl učinak, bio je ključni igrač na putu slovačke Prijevidze ka pobedi nad Iskrom.

fiba.basketball

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) poraz od Dalasa sa 107:106, 19 poena (7-15 iz igre), 11 sk, 7 as za 33 minuta, poraz od Indijane 109:102, 18 poena (8-17 iz igre), 17 sk, 3 as za 34 minuta.

Kina

Marko Todorović (Tianđin), poraz od Jilina sa 121:107, 34 poena (14-16 iz igre), 17 sk, 6 as, 3 ukradene lopte, za 34 minuta, poraz od Jiangsua sa 98:92, 22 poena (10-15 iz igre), 16 sk, 4 as za 33 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz u gostima od Mursije posle produžetka sa 97:95, 20 poena (6-12 iz igre), 9 sk, 1 as za 33 minuta.
Dino Radončić (Mursija), pobeda na svom parketu posle produžetka nad Valensijom sa 97:95, 1 poen (0-4 iz igre), 5 sk, za 18 minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), poraz kod kuće od Huventuda sa 92:90, 10 poena (3-4 iz igre), 3 sk, 2 as za 25 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), pobeda u gostima nad Bilbaom sa 97:90, nije bio u sastavu tima.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), poraz u gostima od Steaue sa 94:81, 11 poena (5-8 iz igre), 3 sk, 5 as za 18 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz u gostima od Steaue sa 94:81, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), na svom parketu protiv Foskanija sa 88:72, 20 poena (7-19 iz igre), 7 sk, 8 as za 30 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), pobeda na svom parketu protiv Piteštija sa 94:81,15 poena (6-16 iz igre), 4 sk, 2 as za 32 minuta.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), poraz u gostima od ekipe Rilski sa 91:68, nije bio u sastavu tima.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), poraz kod kuće od Beroe sa 94:86, 12 poena (4-9 iz igre), 3 sk, 3 as za 24 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice), poraz kod kuće od Lučeneca sa 80:79, 18 poena (6-11 iz igre), 4 sk, 6 as, za 32 minuta.
Marko Perović (Levice), poraz kod kuće od Lučeneca sa 80:79, 17 poena (6-11 iz igre), 4 sk, 4 as za 26 minuta.

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), poraz u gostima od Antverpena sa 81:69, 8 poena (4-9 iz igre), 7 sk, za 27 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), poraz u gostima od Antverpena sa 81:69, 14 poena (7-13 iz igre), 12 sk, 5 as za 34 minuta.

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), pobeda na svom parketu protiv Kopenhagena sa 71:65, 4 poena (1-2 iz igre), 2 sk, 2 as za 8 minuta.
Miko Novović (Nestved), poraz u gostima od Horsensa sa 97:67, 6 poena (2-7 iz igre), 5 sk, 2 as za 14 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda na svom parketu nad Pulijem sa 83:60, 15 poena (6-13 iz igre), 5 sk, 3 as za 29 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), poraz kod kuće od Lugana sa 81:64, 3 poena (1-3 iz igre), 3 sk, 2 as za 30 minuta.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi), poraz kod kuće od Abhazetija sa 74:63, 9 poena (4-10 iz igre), 6 sk, za 35 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), pobeda u gostima nad TSU sa 78:75, 11 poena (4-8 iz igre), 10 sk, za 32 minuta.

Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), poraz u gostima od Fenerbahčea sa 84:80, 8 poena (2-5 iz igre), 7 sk, za 17 minuta.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), narednu utakmicu igra 24. novembra protiv Peristerija.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), poraz u gostima od Olivarensea sa 90:63, 17 poena (9-14 iz igre), 8 sk, za 32 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), ne igra zbog povrede;
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz od Finiksa sa 138:112, 12 poena (4-10 iz igre), 6 sk za 20 minuta, pobeda nad Portlandom 119:115, 2 poena (1-3 iz igre), 2 sk za 6 minuta.

Emilee Chinn/Getty Images

Španija

Alen Omić (Huventud), pobeda u gostima nad Saragosom sa 92:90, 14 poena (7-11 iz igre), 8 sk za 26 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), pobeda u gostima nad Obradoriom sa 92:79, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), pobeda kod kuće nad Manresom sa 87:83, bez poena (0-1 iz igre), 3 sk, za 5 minuta.
Emir Sulejmanović (Bilbao), poraz kod kuće od Gran Kanarije sa 97:90, 2 poena (1-1 iz igre), 2 sk, za 5 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), poraz u gostima od Palme da 80:64, 7 poena (3-8 iz igre), 5 sk, za 23 minuta.
Boris Barać (Palma de Majorka, druga liga), pobeda na svom parkeru nad Ueskom sa 80:64, 10 poena (1-5 iz igre), 5 sk, 2 as za 20 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), poraz u gostima od Orensea sa 79:74, 12 poena (4-10 iz igre), 1 sk, 1 as za 23 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga), pobeda u gostima na Ovijedom sa 73:66, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda kod kuće nad Bešiktašem 84:80, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), pobeda u gostima nad Turk Telekomom 76:66, 18 poena (7-17 iz igre), 6 sk, 2 as za 32 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda u derbiju protiv Albe sa 84:80 u Minhenu, nije bio u sastavu tima zbog povrede.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), poraz u gostime od Getingena sa 104:87, nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda u gostima nad Luvenom sa 91:83, bez poena (0-2 iz igre), 2 sk, 2 as za 6 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), poraz kod kuće posle produžetka od Obervarta sa 81:74, 11 poena (4-11 iz igre), 6 sk, 4 as za 29 minuta.
Ivan Mikulić (UBSC, Grac), poraz kod kuće od Velsa sa 87:67,nije bio u sastavu tima.
Davor Lamešić (Vels), pobeda u gostima nad UBSC, 13 poena (4-13 iz igre), 10 sk, 3 as za 30 minuta.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), pobeda u gostima nad Iskrom sa 93:85, 25 poena (13-16 iz igre), 13 sk, 4 as.
Dejan Jeftić (Žilina), pobeda kod kuće nad Rikerom sa 105:93, 22 poena (8-14 iz igre), 5 sk, za 28 minuta.

Švajcarska

Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz na svom parketu od Friburga sa 90:64, bez poena (0-6 iz igre) za 19 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), poraz u gostima od Monteja sa 77:65, 8 poena (2-5 iz igre), 3 sk za 17 minuta.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), naredni meč igra 24. novembra protiv Peristerija.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), pobeda kod kuće nad Trevizom sa 84:79, nije bio u sastavu tima.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), poraz kod kuće od Nimburka sa 106:70, 2 poena (1-3 iz igre), 3 sk za 15 minuta.
Obrad Tomić (Akademik Bulteks), poraz u gostima od ekipe Rilski sa 91:68, 6 poena (3-6 iz igre), 4 sk, 2 as za 20 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), pobeda u gostima nad Saragosom sa 92:90, 4 poena (2-3 iz igre), 3 as, za 12 minuta.