CG, BiH, MKD: Stjepović srušio Juventus

Skener 12. nov 201918:16 > 18:21

Još jedan izuzetno buran fudbalski vikend je ostao iz nas. Fudbaleri iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije su pružili maksimum uoči kvalifikacionih utakmica za Evropsko prvenstvo koje čekaju u različitom raspoloženju.

Ognjen Stjepović, član mlade reperezentacije Crne Gore koja ima samo teoretske šanse za plasman na šampionat Evrope odigrao je još jednu sjajnu utakmicu. U prošlom kolu je postigao jedini gol za Pistojeze koji je pobedio Pianese sa 1:0. U pitanju je Serija C.

Sedam dana kasnije, Stjepović je ponovo bio strelac. Ovoga puta protiv mladog tima Juventusa, ili ti Juventusa U23. Pistojeze je slavio sa 2:0, a Stjepović ozbiljno kuca na vrata seniorke reprezentacije Crne Gore, kao i na vrata Sampdorije iz koje je pozajmljen u Pistojeze.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji na svom terenu pobedio Dižon sa 1:0. Jovetić bi prema poslednjim informacijama, u narednih nekoliko dana trebalo da počne da radi sa ekipom, pa se njegov povratak na teren posle teške povrede i operacije kolena može očekivati uskoro.

Internacionalci iz Bosne i Hercegovine imali su razloga za radost i tugu tokom vikenda koji je ostao iza nas. Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč u kojem je Juventus u derbiju pobedio Milan sa 1:0. Edin Džeko je zajedno sa saigračima iz Rome neočekivano lako poražen od Parme sa 2:0.

Senad Lulić je sve vreme bio na terenu, a Lacio je sa 4:2 slavio protiv Lećea. Svih 90 minuta je odigrao i Mato Jajalo, ali Udineze nije uspeo da pobedi SPAL. Na semaforu je pisalo 0:0.

Slična je situacija i sa momcima iz Makedonije. Goran Pandev je posle dva uzastopna gola u prethodna dva kola, prekinuo seriju, ali je ipak bio zadovoljan na kraju meča jer je Đenova osvojila jako vredan bod na gostovanju Napoliju. Napolitancima nije pomogao ni ulazak Elifa Elmasa sredinom drugog poluvremena. Golova nije bilo.

Golova nije bilo ni na utakmici Udineze – SPAL. Ilija Nestorovski je igrao do sredine drugog poluvremena, a Marka Jankovića nije bilo u sastavu gostujućeg tima.

FSCG

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić zbog povrede nije bio u sastavu Atletika iz Madrida koji je pobedio Espanjil sa 3:1. Stefan Savić je povredu doživeo na utakmici protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020.

Nikola Vukčević je u igru ušao u 82. minutu, a Levante je posle pobede nad Barselonom sa 3:1, poražen od Atletiko Bilbaoa sa 2:1.

Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, dobio je žuti karton, a njegov Albasete je na svom terenu poražen od Luga sa 1:0.

Esteban Saveljić je odigrao svih 90 minuta za Rajo Valjekano koji je meč protiv Kadiza odigrao 1:1.

Italija

Lacio je pobedio Leće sa 4:2, a Adam Marušić nije bio u sastavu tima zbog povrede, zbog koje će propustiti i meč protiv Engleske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, odnosno prijateljski duel sa Belorusijom.

Marko Janković nije bio u sastavu SPAL-a koji je odigrao 0:0 na gostovanju Udinezeu.

Sergej Grubač nije bio u sastavu tima, a Kjevo je u gostima poražen od Frozinonea sa 2:0. U pitanju je serija B.

Ognjen Stjepović postigao je drugi gol, sa bele tačke, u meču u kojem je Pistojeze kao gost pobedio mladu ekipu Juventusa, Juventus U23 sa 2:0. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković je bio na klupi za rezervne igrače, a Anže je u gostima odigrao 0:0 protiv Remsa.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji na svom terenu pobedio Dižon sa 1:0. Jovetić bi prema poslednjim informacijama, u utorak trebalo da počne da radi sa ekipom, pa se njegov povratak na teren posle teške povrede i operacije kolena može očekivati uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je u igru ušao u 87. minutu, a Karl Cajs Jene je u gostima poražena od Kelna sa 2:0.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Santa Klaru sa 2:1.

Belgija

Aleksandar Boljević je zamenjen početkom drugog poluvremena, a Standar je poražen od Mehelena sa 2:1.

Deni Hočko je zamenjen u 86. minutu, a Muskor je na gostovanju Ostendeu odigrao nerešeno – 2:2. Marko Bakić nije bio u sastavu tima zbog povrede.

Andrija Vukčević je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače, dok je Stefan Milošević u igru ušao u 83. minutu, meča u kojem je Beveren kao gost pobedio Kortrijk sa 3:1.

Bugarska

Levski iz Sofije je poražen u gostima od Boteva sa 1:0, a Milan Mijatović  je branio svih 90 minuta.

Uzbekistan

Marko Simić je odigrao kompletan meč, dobio je žuti karton, a njegov Pahtakori je pobedio Termez sa 3:1.

Kazahstan

Žarko Tomašević nije igrao zbog povrede u meču protiv Ertiša, koji je Astana na svom terenu izgubila sa 2:0. Tomašević se povredio na meču protiv Partizana u Ligi Evrope.

Nebojša Kosović zbog povrede nije bio u sastavu Kairata koji je na svom terenu pobedio Aturaj sa 2:1.

Okzetpes je bez Darko Zorić koji je dobio dva meča suspenzije zbog crvenog kartona, odigrao nerešeno 1:1 u gostima protiv Kaisara.

Litvanija

Jovan Čađenović nije bio u sastavu Suduve koja je na svom terenu pobedila Kauno Žalgris sa 4:1.

Gruzija

Ognjen Rolović je u igru ušao u 66. minutu, a njegov Saburtalo je na svom terenu pobedio WIT sa 3:1.

Jermenija

Pjunik je na svom terenu pobedio Širak sa 1:0. Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a Marko Burzanović nije ulazio u igru.

Belorusija

Boris Kopitović je pobedu BATE Borisova u gostima protiv Vutebska od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Rusija

Adam Lagator je odigrao kompletan meč u kojem je njegov Soči na svom terenu poražen od ekipe CSKA iz Moskve sa 3:2.

Lokomotiva iz Moskve je na svom terenu odigrala 1:1 protiv Krasnodara. Luka Đorđević nije bio u sastavu jer je operisao kolenu, pa mladom Budvaninu sledi duža pauza.

Poljska

Marko Vešović je pobedu Legija nad Gornjikom od 5:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Vukan Savićević nije bio u sastavu Visle koja je na svom terenu odigrala 0:0 protiv Krakovije.

Uroš Đuranović je odigrao kompletan meč, a njegova Korona je u gostima odigrala 0:0 protiv Leha.

Saša Balić je odigrao kompletan meč u kojem je Zaglebje odigralo nerešeno protiv Rakova – 2:2.

Češka

Vladimir Jovović je zamenjen početkom drugog poluvremena, a njegov Jablonec je na svom terenu odigrao nerešeno protiv Sparte iz Praga – 2:2.

Austrija

Boris Cmiljanić je u igru ušao u 77. minutu, a njegova Admira Vaker je poražena na gostovanju Lasku u Lincu sa 1:0.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao 90 minuta za Ujpešt koji je kao gost pobedio Puškaš Akademiju sa 3:1.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč za AEL iz Limasola koji je na gostovanju Omoniji poražen sa 1:0.

Izrael

Fatos Bećiraj je odigrao kompletan meč, a njegova Netanja je pobedila Rananu sa 1:0.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je poslednji meč odigrao 2. novembra, a njegov Inčon junajted, je poražen u gostima od Jeju junajteda sa 2:0. Mugoša je među prvima stigao na pripreme reprezentacije Crne Gore.

Rumunija

Risto Radunović odigrao je svih 90 minuta za Astru koja je na svom terenu sa 1:0 pobedila Voluntari.

Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Italija

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a Juventus je u derbiju pobedio Milan sa 1:0 na svom terenu.

Roma je u gostima poražena od Parme sa 2:0, a Edin Džeko je odigrao kompletan meč za Rimljane.

Lacio je na svom terenu pobedio Leće sa 4:2, a Senad Lulić je odigrao kompletan meč za Rimljane.

Rade Krunić je zamenjen u 65. minutu, nije uspeo da spasi Milan od poraza u duelu sa Juventusom u Torinu – 1:0.

Mato Jajalo je odigrao kompletan meč u kojem je Udineze na svom terenu odigrao 0:0 protiv SPAL-a.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletik Bilbaoa, koji je na svom terenu pobedio Levante sa 2:1.

Nemačka

Vedad Ibišević je ušao u igru u 74. minutu, a Herta je kod kuće poražena od Lajpciga sa 4:2.

Ermin Bičakčić je pobedu Hofenhajma nad Kelnom od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Benjamin Hadžić nije bio u sastavu Hanovera koji je poražen sa 4:0 od Hodenhajma.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je pobedio Vahen sa 1:0.

Dario Dumić odigrao je svih 90 minuta za Darmštad, postigao je autogol u meču u kojem je njegova ekipa odigrala 2:2 protiv Regensburga.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue protiv Karlsruea.

Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg protiv Munstera.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Marseja koji je pobedio Lion sa 2:1.

Rusija

Toni Šunjić nije bio u sastavu Dinama iz Moskve koji je kao gost pobedio Rubin sa 1:0.

Holandija

Semir Memišević je u igru ušao u 56. minutu, a Groningen je u gostima pobedio Vitese sa 2:1.

Turska

Edin Višća je odigrao svih 90. minuta, a Bašakšehira je na svom terenu pobedila Ankaraguču sa 2:1.

Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč u kojem je njegova  Kasimpaša poražena sa 3:2 na gostovanju Fenrbahčeu.

Edin Cocalić je odigrao kompletan meč, a Avdija Vrsajević je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Njihova Ahisara je odigrala nerešeno 0:0 u gostima protiv Erzuruma. Jasmin Šćuk i Ibrahim Sehić su odigrali svih 90 minuta za Erzurum.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je poražen u na svom terenu od Mehelena sa 2:1.

Eupen je u gostima poražen od Šarlroe sa 1:0. Danijel Milićević je odigrao kompletan meč za Eupen.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je odigrao 2:2 protiv Ostendea.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je ušao u igru u 66. minutu, a Lugano je na svom terenu poražen od Bazela sa 3:0.

Ermedin Demirović je odigrao kompletan meč, postigao je i gol, ali je njegov Sent Galen poražen u gostima od Jang Bojsa sa 4:3.

Austrija

Smail Prevljak nije bio u sastavu tima zbog povrede, a Salcburg je pobedio Volfsberger sa 3:0.

Nedeljko Malić je poraz Matersburga od Austrije od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Češka

Muris Mešanović je ušao u zamenjen u 82. minutu, postigao je gol, a Mlada Boleslav je na svom terenu pobedila sa 2:1 Bohemians.

Adnan Džafić je ušao u igru u 76. minutu, a Žilina je na svom terenu pobedila Sigmu sa 1:0.

Karvina je porežana od Ostrvare sa 2:0, a Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine.

Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a Zinedin Mustedanagić je bio na klupi Buđevica koji su sa 2:0 pobedili ekipu Slovačko.

Grčka

Ognjen Vranješ nije bio u sastavu AEK-a koji je u derbiju poražen od Panatinaikosa sa 3:2.

Rumunija
Goran Zakarić je ušao u igru u 68. minutu, a njegova Krajova je u gostima odigrala 1:1 protiv Trgovišta.

Poljska

Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić su odigrali kompletan meč za Koronu, dok je Ivan Jukić u igru ušao u 73. minute. Korona je kao gost odigrala 0:0 protiv Leha u Poznanju.

Zvonimir Kožulj je odigrao kompletan meč, bio je strelac jedinog gola, gola kojim je Pogon u gostima pobedio Lehiju.

Mađarska

Anel Hodžić je u igru ušao u 63. minutu, Armin Hadžić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače, a MOL Fehervar je sa 2:0 kao gost pobedio Kapošvar.

Dženan Bureković je odigrao kompletan meč u kojem je Ujpšet kao gost pobedio Puškaš Akademiju sa 3:1.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je pobedio DVTK sa 1:0.

Slovačka

Hamza Ćataković ja zamenjen u 70. minutu, a njegov Trenčin je poražen od  Dunav Strede sa 3:0.

Emir Halilović je odigrao svih 90. minuta, a Spartak Trnava je pobedila na svom terenu Pohroniju sa 3:2.

Abdel Metalsi nije bio u sastavu Sereda koji je na svom terenu poražen od Nitre sa 1:0.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su sa 2:0 dile ekipu Slovačko na svom terenu.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Madervila koji je dobio Seltik sa 2:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta za ekipu Čikure koja je kao gost  pobedila Lokomotivu iz Tbilisija sa 2:0.

Litvanija

Samir Kerla je odigrao kompletan meč, kao i Mihret Topčagić koji je postigao dva gola u meču u kojem je Suduva dobila Kueno Žalgiris  sa 4:1.

Printscreen

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi je odigrao kompletan meč za Levante koji je posle pobede nad Barselonom sa 3:1, poražen na gostovanju Atletiko Bilbaou sa 2:1.

Stole Dimitrievski je odigrao svih 90 minuta, a Rajo Valjekana je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Kadiza.

Italija

Goran Pandev je zamenjen u 80. minutu, a njegova Đenova je na gostovanju Napoliju odigrala nerešeno 0:0.

Elif Elmas je ušao u igru u 63. minutu, ali nije uspeo da pomogne Napoliju da stigne do pobede protiv Đenove. Meč je završen rezultatom 0:0.

Ilija Nestorovski je zamanjen u 65. minutu, a Udineze je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv SPAL-a.

Portugalija

Stefan Ristovski je pobedu Sportinga nad Belanensesom od 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Belgija

Đoko Zajkov je pobedu Šarlroe nad Eupenom od 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Švajcarska

Nikola Đorđev je zamenjen u 65. minutu, a Grashopers je kao gost odigrao nerešeno 1:1 protiv Vintertura.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima, a Gaz Metan je pobedio sa 1:0 ekipi Sepsija.

Kipar

Martin Bogatinov i Jovan Kostevski su odigrali svih 90 minuta, dok je Bojan Markoski u igru ušao u 63. minutu, ali njihova Akija u gstima poražena sa 4:0 od Nikozije.

Mađarska

Boban Nikolov i Visar Musliu su odigrali svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je kao gost pobedio Kapošvar sa 2:0.

Kire Ristevski odigrao je svih 90 minuta za Ujpešt koji je pobedio sa 3:1 Puškaš Akademiju.

Izrael

Stefan Spirovski nije bio u sastavu Hapoela iz Tel Aviva koji je pobedio Šmonu sa 1:0 u gostima.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je kao gost pobedio Žilinu sa 2:1.

s
Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered koji je na svom terenu poražen od Nitre sa 1:0.

Tomče Grozdanovski je odigrao svih 90 minuta, a njegov Zlate Moravcev je poražen od Slovana na svom terenu sa 1:0.

Letonija

Medžit Neziri nije igrao u meču u kojem je Ventspils na svom terenu poražen od Liepaje sa 1:0.