CG, BiH, MKD: Savić obnovio povredu, Džeko strelac…

Skener 26. nov 201914:30 > 14:33
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Još jedan buran fudbalski vikend je ostao iza nas. Što se fudbalera iz Crne Gore, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine tiče, učinak im je bio raznolik.

Što se internacionacala iz Crne Gore u centru pažnje je bio zdravstveni bilten. Stefan Savić zbog povrede nije bio u sastavu Atletika iz Madrida koji je odigrao 1:1 na gostovanju Granadi. Stefan Savić je povredu doživeo na utakmici protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020. Pokušao je da radi sa ekipom, ali je uoči meča sa Grandom obnovio povredu. Slede nove analize, posle kojih će biti poznato kada će se sjajni defanzivac vratiti na teren.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji u gostima poražen od Bordoa sa 2:1. Jovetić je počeo da radi sa ekipom i njegov povratak na teren se očekuje uskoro. Da li će to biti u narednom kolu, ili za dve nedelje ostaje da se vidi, ali Jovetić je definitvno jako potreban Monaku koji se nalazi na 14. mestu sa svega 18 osvojenih bodova i sa velikim problemima kada je realizacija u pitanju.

Zbog povrede, meč u kome je Lacio pobedio Sasuolo sa 2:1, Adam Marušić nije bio u sastavu tima. Odličan je bio Stefan Mugoša, Inčon je pobedio sa 2:0, reprezentativac Crne Gore nije postigao gol, ali je bio konstanta opasnost po gol rivala.

Inčon sada ima bod više u odnosu na Gjengam koji bi kada bi se sada podvlačila crta igrao u razigravanju za opstanak u elitnom društvu. Milan Mijatović je branio svih 90 minuta za Levski iz Sofije koji je pobedio Carsko Selo, ali i dalje ima sedam bodova manje u odnosu na lidera i aktuelnog šampiona, ekipu Ludogoreca.

Marko Stjepović je odigrao kompletan meč sa Pistojeze koji je odigrao 0:0 protiv Pro Patrije. Stjepović je igrač Sampodrije koji je u prethodna dva kola postigao dva gola protiv Pianezea i Juventusa U23.

Paolo Bruno/Getty Images

Internacionaci iz Bosne i Hercegovine mogu da budu zadovoljni prikazanim u minulom kolu šampionata Italije. Svi, osim Mata Jajala, koji je u dresu Udineze zbog dva žuta kartona morao da napusti igru, a Sampodrija je slavila sa 2:1. Roma je nadigrala Brešu sa 3:0, a strelac jednog od tri gola bio je Edin Džeko. Miralem Pjanić i Rade Krunić su odigrali svih 90 minuta, Juventus je pobedio Atalantu, a Milan odigrao nerešeno sa Napolijem.

Veliku radost navijačima Atletika iz Bilbaoa doneo je Kenan Kodro koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a zatim desetak minuta pre kraja postigao gol za konačnih 2:1 protiv Osasune. Semir Memišević je u odigrao kompletan meč, njegov Groningen je odigrao 1:1 protiv Fejnorda, a jedini gol za Groningen je postigao upravo Memišević sa bele tačke.

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Kada su fudbaleri iz Makedonije na privremenom radu u inostranstvu u pitanju u centru pažnje su bili Elif Elmas koji je odigrao kompletan meč, a njegov Napoli je sa Milanom odigrao 0:0, odnosno Ilija Nestorovski koji je zamanjen u 53. minutu, postigao je gol, dobio žuti karton, a Udineze je u gostima poražen od Sampdorije sa 2:1.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić zbog povrede nije bio u sastavu Atletika iz Madrida koji je odigrao 1:1 na gostovanju Granadi. Stefan Savić je povredu doživeo na utakmici protiv Bugarske u kvalifikacijama za EURO 2020. Pokušao je da radi sa ekipom, ali je uoči meča sa Grandom obnovio povredu.

Nikola Vukčević nije bio u sastavu Levantea koji je pobedio Majorku na svom terenu sa 2:1.

Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a njegov Albasete je svom parketu poražen od Mirande sa 2:1.

Esteban Saveljić je odigrao svih 90 minuta za Rajo Valjekano koji je na svom terenu poražen od Saragose sa 1:0.

Italija

Adam Marušić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija koji je sa 2:1 kao gost pobedio Sasuolo.

Marko Janković je bio u sastavu SPAL-a koji je odigrao 1:1 na svom terenu protiv Đenove, ali nije ulazio u igru.

Sergej Grubač nije bio u sastavu Kjevo protiv Entele. U pitanju je serija B.

Ognjen Stjepović je odigrao kompletan meč za Pistojeze koji je odigrao 1:1 u gostima protiv Pro Patrije. U pitanju je Serija C.

Francuska

Danijel Petković je bio na klupi za rezervne igrače, a Anže je na svom terenu pobedio Nim sa 1:0.

Stevan Jovetić nije bio u sastavu Monaka koji u gostima poražen od Bordoa sa 2:1. Jovetić je počeo da radi sa ekipom i njegov povratak na teren se očekuje uskoro.

Nemačka

Meris Skenderović je poraz Karl Cajs Jene od Helešera na svom terenu od 3:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je pobedila Santa Klaru sa 2:1.

Belgija

Aleksandar Boljević je nije bio u sastavu tima, a njegov Standar je pobedio u gostima Eupen sa 2:1.

Deni Hočko i Marko Bakić zbog povreda nisu bili u sastavu Muskorna koji je odigrao 2:2 protiv Genka na svom terenu.

Andrija Vukčević je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače, dok je Stefan Milošević u igru ušao u 76. minute meča u kojem je Beveren na svom terenu odigrao 1:1 protiv Briža.

Bugarska

Levski iz Sofije je na svom terenu pobedio ekipu Carsko Selo sa 2:0, a Milan Mijatović  je branio svih 90 minuta. Levski je i dalje drugi na tabeli, ali ima sedam bodova manje u odnosu na aktuelnog šampiona Ludogorec.

Uzbekistan

Marko Simić je u igru ušao u 65. minutu, dobio je žuti karton, a njegov Pahtakori je kao gost pobedio Kvareši sa 2:1.

Litvanija

Jovan Čađenović nije bio u sastavu Suduve koja je u gostima poražena od Riterija sa 5:1.

Gruzija

Ognjen Rolović je zamenjen u 82 . minutu, a njegov Saburtalo je u gostima pobedio Čikuru sa 3:1.

Jermenija

Pjunik je u gostima pobedio Jereven sa 8:2. Andrija Dragojević je branio kompletan meč, a Marko Burzanović nije ulazio u igru.

Belorusija

Boris Kopitović je pobedu BATE Borisova na svom terenu protiv Dinama iz Minska od 3:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Rusija

Adam Lagator nije bio u sastavu tima, a njegov Soči je u gostima odigrao 1:1 protiv Ufe.

Lokomotiva iz Moskve je u gostima pobedila Tambov sa 3:2. Luka Đorđević nije bio u sastavu jer je operisao kolenu, pa mladom Budvaninu sledi duža pauza.

Poljska

Marko Vešović je odigrao kompletan meč, a Legija je kao gost poražena od Pogona sa 3:1.

Vukan Savićević je ušao u igru u 76. minutu, a njegova Visla je u gostima poražena od Slaska sa 2:1.

Uroš Đuranović je zamenjen u 86. minutu, a njegova Korona je na svom terenu pobedila sa 3:0 ekipu Rakova. Emir Azemović koji brani boje Rakova zamenjen je početkom drugog poluvremena.

Saša Balić je odigrao kompletan meč u kojem je Zaglebje u gostima poraženo od Krakovije sa 2:0.

Češka

Vladimir Jovović zbog povrede nije bio u sastavu tima, a njegov Jablonec je odigrao 1:1 protiv ekipe Slovačko u gostima.

Austrija

Boris Cmiljanić je zamenjen u 70. minutu, a njegova Admira Vaker je odigrala 0:0 protiv Austrije iz Beča.

Mađarska

Bojan Sanković je odigrao 90 minuta za Ujpešt koji je kao na svom terenu poražen od ekipe DVTK sa 2:0.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč za AEL iz Limasola koji je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Olimpijakosa iz Nikozije.

Izrael

Fatos Bećiraj šampionat se nastavlja 30. novembra, a Netanja igra protiv Hapoela iz Haife.

Južna Koreja

Stefan Mugoša je odigrao kompletan meč, nije postigao gol, ali je njegov Inčon pobedio Sangmu sa 2:0.

Rumunija

Risto Radunović odigrao je svih 90 minuta za Astru koja gostima pobedila FCSB sa 3:1.

Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Italija

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a Juventus je u gostima pobedio Atalantu sa 3:1.

Roma je je na svom terenu pobedila Brešu sa 3:0, Edin Džeko je odigrao kompletan meč za Rimljane i postigao treći gol.

Lacio je u gostima pobedio Sasuolo sa 2:1, a Senad Lulić je zamenjen početkom drugog poluvremena. Dobio je i žuti karon.

Rade Krunić je odigrao kompletan meč, a Milan je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Napolija.

Mato Jajalo je odigrao kompletan meč, zbog dva žuta kartona je morao da napusti igru u meču u kojem je Udineze poražen od Sampdorije sa 2:1.

Španija

Kenan Kodro je postigao gol odluke za Atletik Bilbao, koji je u gostima pobedio Osasunu sa 2:1.

Nemačka

Vedad Ibišević je poraz Herte u gostima od Augsburga sa 4:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Ermin Bičakčić je poraz Hofenhajma od Majca sa 5:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je poražen od Hamburgera sa 2:1.

Dario Dumić odigrao je svih 90 minuta za Darmštad, postigao je autogol u meču u kojem je njegova ekipa odigrala 2:2 protiv Regensburga.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue koji je sa 3:1 pobedio Sent Pauli na svom terenu.

Jasmin Fejzić je odigrao svih 90 minuta za Braunšvajg koji je pobedio Hemnicer sa 2:1.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Marseja koji je pobedio Tuluz sa 2:0.

Rusija

Toni Šunjić je ušao u igru u 62. minutu, a njegov Dinamo iz Moskve je na svom terenu pobedio Rostov sa 2:1.

Holandija

Semir Memišević je u odigrao komletan meč, njegov Groningen je odigrao 1:1 protiv Fejnorda, a jedini gol za Groningen je postigao upravo Memišević sa bele tačke.

Turska

Edin Višća je odigrao svih 90. minuta, a Bašakšehira je na u gostima pobedila Galatasaraj sa 1:0.

Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč u kojem je njegova Kasimpaša poražena sa 2:1 od Gančebeligrija.

Edin Cocalić i Avdija Vrsajević su odigrali kompletan meč, Irfan Hodžić je zamenjen u 84. minutu, a njihova Ahisara je na svom terenu pobedila Altaj sa 2:1.

Erzurum je kao gost pobedio Esherisport sa 2:1, a Jasmin Šćuk i Ibrahim Sehić su odigrali svih 90 minuta za Erzurum.

Belgija

Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za Standard koji je pobedio kao gost Eupen sa 2:1.

Eupen je poražen od Standarda na svom terenu sa 2:1, a Danijel Milićević je zamenjen u 84. minutu.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je odigrao 2:2 protiv Genka.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je ušao u igru u 77. minutu, a Lugano je u gostima pobedio Tun sa 3:0.

Ermedin Demirović je odigrao kompletan meč, postigao je i gol, a njegov Sent Galen je pobedio Ksamaks sa 4:1. Demirović je bio strelac i u prošlom kolu protiv Jang Bojsa.

Austrija

Smail Prevljak je bio u sastavu tima, nije ulazio u igru, a Salcburg je odigrao 2:2 protiv Sent Peltena.

Nedeljko Malić je poraz Matersburga od Volfsbergera sa 4:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Češka

Muris Mešanović je zamenjen u 56. minutu, a Mlada Boleslav je poražena od Opave sa 1:0.

Adnan Džafić je ušao u igru u 57. minutu, a Žilina je poražena od Libereca sa 5:0.

Karvina je odigrala 1:1 protiv Plzena, a Bojan Letić nije bio u sastavu Karvine.

Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, postigao je i gol, a Zinedin Mustedanagić zbog povrede nije bio u sastavu Buđevica koje du odigrale 3:3 protiv Sparte u Pragu.

Grčka

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč, a njegov AEK-a je na svomo terenu odigrao 1:1 protiv Arisa. Vranješ je dobio žuti karton.

Rumunija

Goran Zakarić je odigrao svih 90. minutu, a njegova Krajova je na svom terenu pobedila Harmenštad sa 3:0.

Poljska

Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić su odigrali kompletan meč za Koronu, dok je Ivan Jukić meč posmatrao sa klupe. Korona je pobedila Rakov sa 3:0, a Kovačević je bio strelac sa bele tačke.

Zvonimir Kožulj je zamenje u drugom minutu zaostavnog vremena, a Pogon je sa 3:1 na svom terenu pobedi Legiju.

Mađarska

Armin Hodžić je u igru ušao u 73. minutu, Anel Hodžić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače, a MOL Fehervar je na svom terenu sa 3:1 poražen od Puškaš Akadeije.

Dženan Bureković je odigrao kompletan meč u kojem je Ujpešt na svom terenu poražen od ekipe DVTK sa 2:0.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je pobedio Pakš sa 2:1.

Slovačka

Hamza Ćataković ja zamenjen u 76. minutu, a njegov Trenčin je pobedio Trnavu sa 1:0.

Emir Halilović je ušao u igru u 68. minutu, a Trnava je poražen od Trenčina sa 1:0.

Abdel Metalsi nije bio u sastavu Sereda koji je na svom terenu poražen od Slovana sa 2:0.

Češka

Benjamin Čolić je odigrao svih 90 minuta, postigao je i gol, a Zinedin Mustedanagić je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Buđevice su odigrale 3:3 protiv Sparte u Pragu.

Škotska

Jozo Šimunović je zbog povrede propustio meč između Seltika i Livingstona koji je dobio Seltik sa 4:0.

Gruzija

Dino Hamzić odigrao svih 90 minuta za ekipu Čikure koja je na svom terenu poražena od Saburtola sa 3:1.

Litvanija

Samir Kerla nije bio u sastavu tima, Mihret Topčagić je zamenjen u 71. minutu, a njihova Suduva je poražena od Riterija sa 5:1.

Fudbaleri iz Makedonije

Španija

Enis Bardi je ušao u igru u 71. minutu, a njegov Levante je pobedio Majorku sa 2:1.

Stole Dimitrievski je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton, a Rajo Valjekana je na svom terenu poražen od Saragose sa 1:0.

Italija

Goran Pandev je u igru ušao u 62. minutu, a njegova Đenova je na gostovanju SPAL-u odigrala nerešeno 1:1.

Elif Elmas je odigrao kompletan meč, a njegov Napoli je sa Milanom odigrao 0:0.

Ilija Nestorovski je zamanjen u 53. minutu, postigao je gol, dobio žuti karton, a Udineze je u gostima poražen od Sampdorije sa 2:1.

Portugalija

Stefan Ristovski je pobedu Sportinga nad Belanensesom od 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Belgija

Đoko Zajkov je pobedu Šarlroe nad Sent Trudenom od 3:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Švajcarska

Nikola Đorđev je zamenjen u 87. minutu, a Grashopers na svom terenu odigrao 0:0 protiv Araua.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima, a Gaz Metan je odigrao 0:0 protiv Botosanija.

Kipar

Martin Bogatinov i Bojana Markoski su odigrali kompletan meč, dok je Jovan Kostevski meč posmatrao sa klupe, a njihova njihova Akija je u gostima poražena od Anartozisa sa 2:1.

Mađarska

Boban Nikolov i Visar Musliu su odigrali svih 90 minuta za MOL Fehervar koji je na svom terenu poražen od Puškaš Akademije sa 3:1.

Kire Ristevski je poraz Ujpešta od ekipe DVTK sa 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Izrael

Stefan Spirovski i njegov Hapoela iz Tel Aviva naredni meč igraju 30. novembra.

Slovačka

Tihomir Kostadinov odigrao je svih 90 minuta, a Rožemberok je na svom terenu odigrao 2:2 protiv ekipe Senice. Kostadionov je dobio žuti karton.

Dejan Ilijev je odigrao svih 90 minuta za Sered koji je poražen od Slovana iz Bratislave sa 2:0.

Tomče Grozdanovski nije bio u sastavu ekipe Zlate Moravcev koja je protiv Pohronije odigrala 1:1.