CG, BiH, MKD: Todorović vlada Kinom, Musa dobija šansu

Košarkaški vikend koji je ostao iza internacionalaca iz Crne Gore, Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine bio je buran, bilo je razloga za slavlje, tugovanje…

Marko Todorović

Juan Navarro/EB via Getty Images

Nikola Vučević je imao dabl-dabl učinak protiv Golden Stejta, ali je njegov Orlando doživeo poraz. Jusuf Nurkić se još uvek nije vratio u sastav Portlanda, dok je Džažan Musa dobio nešto veću minutažu i dresu Bruklina, imao je nešto veći učinak u odnosu na prethodne mečeve, ali je mogao i daleko bolje s obzirom da je iz igre šutirao 1-6. Bruklin je ubedljivo poražen od Milvokija.

Marko Todorović je nastavio sa odličnim partijama u Kini, a između dva pregleda je ostvario dva dabl-dabl učinka, kao i većim delom sezone, ali i dalje njegova ekipa niže poraze. Međutim, što se Todorovića tiče, on slobodno može da kaže da bolje nije mogao. Da nije u pitanju subjektivna ocena, govori učinak u dva meča koja je odigrao: 25 poena i 16 skokova, odnosno 34 poena i 22 skoka. Tianđin se nalazi na pretposlednjem mestu u šampionatu Kine, a Todorović je po indeksu uspešnosti jedan od najboljih igrača šampionata.

fiba.basketball

Momci iz Crne Gore koji igraju u Španiji, imali su dosta problema sa povredama. Bojan Dubljević je odigrao koliko je to bilo neophodno da bi Valensija stigla do pobede protiv Mursije čije boje brani Dino Radončić, koji je odigrao sasvim solidno u meču, u kojem je Valensija dominirala od prvog do poslednjeg minuta.

S obzirom da se bliži prvi kvalifikacini meč za šampionat Evrope, protiv Velike Britanije, selektora Crne Gore, Boška Radovića je sigurno zabrinula vest da Nemanja Radović nije bio u sastavu Saragose koja je nadigrala Gran Kanariju, ali je odmah zatim stigla informacija da je u pitanju lakša povreda skočnog zgloba i da će Nemanja već narednog vikenda biti u timu, tako da će najverovatnije biti i u sastavu Crne Gore protiv Britanije u meču koji je od vitalnog značaja kada je reč o plasmanu na šampionat Evrope. Ovaj duel je na programu 21. februara. U sastavu Crne Gore će biti i Jovan Kljajić koji nije bio u postavi seniorskog tima Gran Kanarije.

Alen Omić

KK Budućnost Voli

Alen Omić

Alen Omić nije bio na nivou iz prethodnih mečeva, Nenad Dimitrijević je prikazao možda i najbolju partiju u sezoni, ali je Huventud posle neizvesne završnice poražen od ekipe Burgosa. Emir Sulejmanović maksimalno koristi svaku priliku koju dobije u ekipi Bilbaoa. Protiv Manrese je ubacio devet poena, bez promašaja, uz osam skokova.

Ivan Maraš je odigrao odlično u šampionatu Belgije, Vladimir Dragićević u šampionatu Grčke. Goran Gajović, Radosav Spasojević i Goran Martinić su prikazali veoma dobre partije u šampionatu Rumunije. Marko Perović je bio odličan u Slovačkoj, a Slobodan Miljanić u Švajcarskoj….

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) poraz od Golden Stejta sa 109:95, 13 poena (6-19 iz igre), 13 sk, 3 as za 33 minuta.

Nikola Vucevic

Harry Aaron/Getty Images

Kina

Marko Todorović (Tianđin), poraz u gostima od Šandonga sa 106:94, 25 poena (9-20 iz igre), 16 sk, 3 as za 36 minuta, poraz u gostima protiv Žejinga sa 118:102, 34 poena (12-17 iz igre), 22 sk, 6 as za 37 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda na svom parketu protiv Mursija sa 82:62, 7 poena (3-5 iz igre), 9 sk za 19 minuta.
Dino Radončić (Mursija), poraz u gostima od Valensije sa 82:62, 5 poena (2-5 iz igre), 6 sk za 19 minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda na svom parketu protiv Gran Kanarije sa 81:62, nije bio u timu zbog povrede skočnog zgloba.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), poraz od Saragose u gostima sa 81:62, nije bio u sastavu tima.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), poraz u na svom parketu od Dinama iz Bukurešta sa 85:80, 18 poena (6-10 iz igre), 7 sk, 4 as za 30 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz na svom parketu od Dinama iz Bukurešta sa 85:80, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), pobeda na svom parketu protiv ekipe Targu Jiu sa 95:90, 17 poena (6-17 iz igre), 8 sk, 6 as za 27 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), poraz u gostima od Kluža sa 99:74, 14 poena (6-13 iz igre), 6 sk, 3 as za 32 minuta.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), poraz u gostima od ekipe Černo More sa 71:65, 9 poena (4-10 iz igre), 2 sk za 23 minuta.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), pobeda na svom parketu protiv Levskog sa 77:71, 2 poena (1-2 iz igre), 5 sk, 2 as za 14 minuta.

Bojan Dubljević

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice) pobeda u gostima protiv ekipe Nova Ves sa 79:62, 5 poena (1-8 iz igre), 5 sk, 2 as za 29 minuta.
Marko Perović (Levice), pobeda u gostima protiv ekipe Nova Ves sa 79:62, 17 poena (6-14 iz igre), 6 sk, za 31 minut.

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), poraz u gostima od Šarlroe sa 84:83, 24 poena (8-12 iz igre), 6 sk za 33 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), poraz u gostima od Šarlroe sa 84:83, nije bio u sastavu tima.

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), pobeda na svom parketu protiv Kopenhagena sa 85:82, 2 poena (0-3 iz igre), 2 sk za 13 minuta.
Miki Novović (Nestved), poraz od Horsensa sa 85:73, 6 poena (3-8 iz igre), 7 sk za 12 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda u gostima nad Bonkurtom sa 99:88, 14 poena (6-12 iz igre), 4 sk, 2 as za 32 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), poraz u gostima od Friburga sa 105:55, nije bio u sastavu tima.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi) poraz u gostima od Kaktusa sa 82:76, 17 poena (7-12), 8 sk za 28 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), pobeda na svom parketu nad Kutaisijem sa 82:76, 9 poena (3-6 iz igre), 11 sk za 30 minuta.

Vladimir Mihailović

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), nije bilo utakmica zbog Ol star meča.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), pobeda na svom parketu protiv Larise sa 90:82, 22 poena (10-14 iz igre), 4 sk, 3 as za 23 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), pobeda na svom parketu protiv ekipe Eskuero sa 85:72, 7 poena (3-9 iz igre), 3 sk, 3 as za 23 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), još uvek ne igra zbog povrede, ali prema poslednjim informacijama njegov povratak na teren se može očekivati jako brzo.
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz od Milvoki Baksa sa 117:97, 7 poena (1-6 iz igre), 6 sk za 12 minuta.

Španija

Alen Omić (Huventud), poraz u gostima od Burgosa sa 92:89, 4 poena (2-4 iz igre), 6 sk za 20 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), pobeda u gostima protiv Reala sa 95:94, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), poraz na svom parketu od Barselone sa 94:90, nije ulazio u igru.
Emir Sulejmanović (Bilbao), pobeda na svom parketu protiv Manrese sa 88:77, 9 poena (4-4 iz igre), 8 sk za 17 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), poraz na svom parketu od Kaseresa sa 94:83, 13 poena (5-8 iz igre), 2 as za 24 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), poraz u gostima od Delteka sa 70:66, 5 poena (2-6 iz igre), 4 sk, 2 as za 16 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga) poraz u gostima od Melile sa 74:66, nije bio u sastavu tima.

Džanan Musa

Emilee Chinn/Getty Images

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), nije bilo utakmica zbog Ol star meča
Elmedin Kikanović (Orman), nije bilo utakmica zbog Ol star meča

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), poraz od Ludvisburga u gostima sa 81:74, nije bio u sastavu tima.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), pobeda u gostima nad Frankfurtom sa 87:74, nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda na svom parketu protiv Alstara sa 84:83, 2 poena (1-3 iz igre), 3 sk za 14 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda u gostima nad Sent Peltenom sa 89:73, 10 poena (4-8 iz igre), 2 as za 23 minuta.
Ivan Mikulić (UBSC, Grac), pobeda na svom terenu protiv Timbervulfsa sa 81:62, nije bio u sastavu tima.
Davor Lamešić (Vels), pobeda na svom parketu protiv Gmundena sa 92:85, 14 poena (5-8 iz igre), 5 sk, 8 as za 27 minuta.

Nihad Đedović

Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), poraz kod kuće od Žiline sa 72:68, 10 poena (3-10 iz igre), 7 sk, 2 as za 25 minuta.
Dejan Jeftić (Žilina), pobeda u gostima nad ekipom Prjevidza sa 72:68, 7 poena (2-7 iz igre), 2 sk za 21 minut.

Švajcarska

Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz u gostima od Bonkura sa 80:77, 7 poena (3-13 iz igre), 2 sk, 4 as za 29 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), pobeda na svom parketu protiv Lugana sa 77:61, 20 poena (7-11 iz igre), 3 sk za 17 minuta.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), pobeda na svom parketu protiv Larise sa 90:82, 8 poena (3-8 iz igre), 8 sk, 3 as za 26 minuta.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), poraz u gostima od Brindizija sa 88:81, 2 poena (1-6 iz igre), 8 sk, 3 as za 23 minuta.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), poraz u gostima od Ostrave sa 97:92, 18 poena (8-14 iz igre), 8 sk za 33 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), poraz u gostima od Burgosa sa 92:89, 17 poena (7-11 iz igre), 3 sk, 10 as za 28 minuta.