CG, BiH, MKD: Jovetić kapiten, strelci Džeko, Pandev...

Buran fudbalski vikend je ostao iza internacionalaca iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Severne Makedonije, iako je dosta njih još uvek na odmoru i čeka nastavak sezone.

Stevan Jovetić

FSCG

U centru pažnje bili su Stefan Savić, Stevan Jovetić, Lazar Carević, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Goran Pandev, Fatos Bećiraj, Esteban Saveljić, Stefan Milošević, Stefan Spirovski……

Stefan Savić i njegov Atletiko su posle slabijeg izvođenja penala ostali bez trofeja u Superkupu Španije. Atletiko je podsećanja radi posle pobede nad Barselonom u polufinalu, poražen od Reala u finalu.

Emotivno i energetski ispražnjeni igrači Atletika su doživeli neočekivan poraz od Eibara pa sada imaju osam bodova manje u odnosu na Barselonu i Real iz Madrida.

U sastav pomenute Barselone se posle pauze od pet meseci zbog povrede kolena vratio Lazar Carević, golman mlade reprezentacije Crne Gore, koji je u Barsu stigao iz Grblja. Carević je branio protiv Himnastika, a povratak na teren je pokvario domaći tim koji je pomalo neočekivano slavio protiv Barselone B sa 1:0.

Kao što smo i napisali u prošlom pregledu, Stevan Jovetić nije ozbiljnije povređen. Igrao je protiv Pari Sen Žermena u meču u kojem je Monako poražen sa 4:1 nešto više od deset minuta, a zatim je zaigrao od prvog minuta u šesnaestini finala Kupa protiv Sent  Privea. Jovetić je bio kapiten Monaka na ovom meču, u kojem je njegov tim lagano slavio sa 3:1. Jovetić je igru napustio desetak minuta pre kraja.

Edin Džeko, Aleksandar Kolarov

Paolo Bruno/Getty Images

Đenova na svom terenu poražena od Rome sa 3:1. Goran Pandev i Edin Džeko su odigrali odlično, uspeli su da zatresu mrežu i jedan i drugi, ali se na kraju, pobedi radovao internacionalac iz Bosne i Hercegovine.

Nikola Vukčević nije bio u sastavu Levantea zbog problema sa kartonima, Adam Marušić je zbog povrede propustio ubedljiv trijumf Lacija, a Marko Janković je na raskrsnici, očekuje se informacija da li će pristati da ode iz SPAL-a na pozajmicu u Askoli ili će biti pronađeno neko drugo rešenje.

U svakom slučaju, čelnici SPAL-a su objavila da u narednom periodu ne računaju na reprezentativca Crne Gore, iako je protiv Atalante bio na klupi za rezervne igrače.

Esteban Saveljić je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a zatim je postigao gol koji je Rajo Valjekanu doneo bod na gostovanju Ponferadini. Stefan Milošević bio junak ekipe Beverena koja je kao gost pobedila Ostende sa 1:0. Gol odluke, postigao je upravo Stefan Milošević posle pet minuta igre, a u zaostavnom vremenu je zamenjen.

Fatos Bećiraj je odigrao kompletan meč, postigao je gol za izjednačenje, ali je njegova Netanja u gostima poražena od Beitara sa 3:1. Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, postigao je dva gola, a Hapoel iz Tel Aviva je pobedio Rananu sa 3:1.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, dobio je žuti karton, a Atletiko iz Madrida je neočekivano kao gost poražen od Eibara sa 2:0. Madriđani sada imaju pet bodova manje u odnosu na Barselonu i osam u odnosu na Real.

Nikola Vukčević zbog crvenog kartona koji je dobio u Kupu Kralja, nije bio u sastavu tima, a Levante je na svom terenu poražen od Alavesa sa 1:0.

Lazar Carević se posle pauze od gotovo pet meseci zbog povrede, vratio u sastavu Barselone, branio je za Barselonu B na meču u kojem su Katalonci poraženi od Himnastika sa 1:0.

Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a njegov Albasete je kao gost poražen od ekipe Lugo sa 1:0.

Esteban Saveljić je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a zatim je postigao gol koji je Rajo Valjekanu doneo bod na gostovanju Ponferadini.

Italija

Adam Marušić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija koji je na svom terenu deklasirao Sampdoriju sa 5:1.

Marko Janković nije ulazio u igru protiv Atalante, a njegov SPAL je kao gost pobedio Atalantu sa 2:1. Uskoro se očekuje informacija da li je reprezentativac Crne Gore prihvatio da ode na pozajmicu u Askoli ili je u razgovoru sa čelnicima kluba koji su nedavno objavili da ne računaju na Jankovića u narednom periodu, donete neka druga odluka, ili ti rešenje.

Sergej Grubač nije bio u sastavu Kjeva koji je na svom terenu pobedio Peruđu sa 2:0. U pitanju je serija B.

Ognjen Stjepović je zbog povrede nije bio u sastavu Pistojezea koji je u gostima odigrao 1:1 protiv Gozana. U pitanju je serija C.

Francuska

Danijel Petković je branio svih 90 minuta za Anže u šesnaestini finala Kupa, a Anže je kao gost pobedio Ruen sa 4:1.

Stevan Jovetić koji je nedavno odigrao nešto više od deset minuta protiv PSŽ-a u meču u kojem je Monako poražen sa 4:1, počeo je meč protiv Sent Privea u šesnaestini finala Kupa, Monako je pobedio sa 3:1, a Jovetić je teren napustio desetak minuta pre kraja.

Nemačka

Meris Skenderović i Karl Cajs Jena naredni meč igraju 24. januara.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je kao gost pobedila Sporting sa 2:0.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 87. minutu, a njegov Standard je kao gost pobedio Mehelen sa 3:2.

Deni Hočko i Marko Bakić zbog povreda nisu bili u sastavu Muskrona koji je kao gost poražen od Genta sa 3:1.

Andrija Vukčević nije bio u sastavu tima, dok je Stefan Milošević bio junak ekipe Beverena koja je kao gost pobedila Ostende sa 1:0. Gol odluke, postigao je upravo Stefan Milošević posle pet minuta igre, a u zaostavnom vremenu je zamenjen.

Bugarska

Levski iz Sofije i Milan Mijatović naredni meč igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Bugarske.

Jermenija

Pjunik čije boje brane Andrija Dragojević i Marko Burzanović naredni meč igra 28. februara.

Rusija

Dušan Lagator i njegov Soči naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Lokomotiva iz Moskve i Luka Đorđević naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampiona Rusije.

Poljska

Marko Vešović i njegova Legija naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Vukan Savićević i njegova Visla naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Uroš Đuranović i njegova Korona je naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Emir Azemović i njegov Rakov naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske

Saša Balić i njegovo Zaglebje naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Češka

Vladimir Jovović i njegov Jablonec narednu utakmicu igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Češke.

Austrija

Boris Cmiljanić i njegova Admira Vaker naredni meč igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Austrije.

Mađarska

Bojan Sanković i njegov Ujpešt naredni meč igraju 25. februara kada se nastavlja šampionat Mađarske.

Kipar

Momčilo Rašo i njegov AEL iz Limasola naredni meč igraju 26. januara kada se nastavlja šampionat Kipra.

Izrael

Fatos Bećiraj je odigrao kompletan meč, postigao je gol za izjednačenje, ali je njegova Netanja u gostima poražena od Beitara sa 3:1.

Rumunija

Risto Radunović i njegova Astra naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Škotska

Matija Šarkić i njegov Livingston za kojeg brani kao pozajmljeni igrač Aston Vile naredni meč igraju 22. januara kada se nastavlja šampionat Škotske.

Miralem Pjanić

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Sead Kolašinac zbog povrede nije bio u sastavu tima, a Arsenal je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Šefilda.

Mario Vrančić nije bio u sastavu tima, a Norič je na svom terenu pobedio Bornmut sa 1:0.

Italija

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, u kojem je Juventus na svom terenu pobedio Parmu sa 2:1.

Edin Džeko je odigrao kompletan meč, postigao je treći gol u meču u kojem je Roma kao gost pobedila Đenovu sa 3:1.

Senad Lulić je zbog problema sa kartonima propustio meč u kojem je Lacio na svom terenu deklasirao Sampdoriju sa 5:1.

Rade Krunić je ušao u igru u 77. minutu, a Milan je na svom terenu posle sjajnog meča pobedio Udineze sa 3:2 Asmir Begović je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Španija

Kenan Kodro nije ulazio u igru, a Atletik Bilbao je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Selte.

Nemačka

Vedad Ibišević je poraz Herte od Bajerna na svom terenu sa 4:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Ermin Bičakčić nije ulazio u igru, a Hofenhajm je na svom terenu poražen od Ajntrahta sa 2:1.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinama iz Drezdena koji je u gostima poražen od Nirnberga sa 2:0.

Dario Dumić je odigrao kompletan meč, a Darmštad je na svom terenu odigrao 2:2 protiv Hamburgera.

Marko Mihojević je odigrao kompletan meč, a njegov Aue je na svom terenu pobedu Grojter Firt sa 3:1.

Francuska

Sanjin Prcić i njegov Marseja, naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat Francuske.

Rusija

Toni Šunjić i Dinama iz Moskve će naredni meč odigrati 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Holandija

Semir Memišević nije ulazio u igru, a njegov Groningen je u gostima odigrao 0:0 protiv Tventea.

Turska

Edin Višća je postigao gol, a 75. minute ga je zamenio Danijel Aleksić, a Bešakšira je na svom terenu pobedila Malataj sa 4:1.

Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč u kojem je Kasimpaša kao gost doživela debakl u duelu sa Trabzonom – 6:0.

Edin Cocalić, Avdija Vršajević su odigrali kompletan meč,  Irfan Hodžić nije bio u sastavu tima, a  njihova Akhisara je odigrao kao gost 0:0 protiv Adane. Vršajević je zbog drugog žutog kartona u zaostavnom vremenu morao da napusti igru.

Jasmin Šćuk, Ibrahim Šehić  su odigrali kompletan meč u kojem je njihov Erzurum kao gost odigrao 1:1 protiv Istanbula. Jedini gol za Erzerum je postigao Jasmin Šćuk.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč, a Standard je kao gost pobedio Mehelen sa 3:2.

Danijel Milićević je zamenjen u zaostavnom vremenu a Eupen je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Šarlroe.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je kao gost poražen od Genta sa 3:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo i njegov Lugana će naredni meč odigrati 26. januara kada se nastavlja šampionat.

Ermedin Demirović i njegov Sent Galen će naredni meč odigrati 26. januara kada se nastavlja šampionat.

Eldin Turkeš i njegova Lozana će naredni meč odigrati 26. januara kada se nastavlja šampionat.

Austrija

Smail Prevljak i njegov Salcburg će naredni meč odigrati 14. februara kada se nastavlja šampionat.

Nedeljko Malić i njegov Matersburg će naredni meč odigrati 14. februara kada se nastavlja šampionat.

Češka

Muris Mešanović i njegova Mlada Boleslav će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.

Adnan Džafić i njegova Žilina će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.

Karvina i Bojan Letić će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.

Slavija i Benjamim Čolić će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.

Grčka

Ognjen Vranješ je zamenjen u 85. minute a njegov AEK je na svom terenu pobedio Larisu sa 3:0.

Rumunija

Goran Zakarić i njegova Krajova naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Poljska

Adnan Kovačević, Ognjen Gnjatić i njihova Korana naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Zvonimir Kožulj i njegov Pogon naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Mađarska

MOL Fehervar, Anel Hodić i Armin Hodžić naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat.

Dženan Bureković i Ujpešt naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat.

Đorđe Kamber i Honved naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat.

Slovačka

Hamza Ćataković i njegov Trenčin naredni meč igraju 15. februara.

Emir Halilović i njegova Trnava naredni meč igraju 15. februara.

Abdel Metalsi i njegov Sered naredni meč igraju 15. februara.

Škotska

Jozo Šimunović i njegov Seltik naredni meč igraju 22. januara kada se nastavlja šampionat Škotske.

Goran Pandev

Getty Images/Maurizio Lagana

Fudbaleri iz Makedonije

Engleska

Ezgijan Alioski ušao je u igru početkom drugog poluvremena, a Lids je u gostima poražen od Kvins Park Rendžersa sa 1:0.

Španija

Enis Bardi je ušao u igru u 55. minutu, a Levante je na svom terenu poražen od Alavesa sa 1:0.

Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč u kojem je Rajo Valjekano kao gost odigrao nerešeno 1:1 protiv Ponferadine.

Italija

Goran Pandev je odigrao kompletan meč, postigao je jedini gol u utakmici u kojoj je Đenova na svom terenu poražena od Rome sa 3:1.

Elif Elmas nije ulazio u igru, a Napoli je na svom terenu poražen od Fiorentine sa 2:0.

Ilija Nestorovski je ušao u igru u 78. minutu, a njegov Udineze je u gostima poražen od Milana sa 3:2.

Portugalija

Stefan Ristovski je odigrao kompletan meč, a njegov Sporting je na svom terenu poražen od Benfike sa 2:0.

Belgija

Đoko Zajkov nije bio u sastavu Šarlroe koja je kao gost odigrala 1:1 protiv Eupena.

Švajcarska

Nikola Đorđev i njegov Grashopers naredni meč igraju 26. januara.

Rumunija

Mite Cikarski i njegov Gaz Metan naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Mađarska

Boban Nikolov, Visar Musliu i njihov MOL Fehervar naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat.

Kire Ristevski i Ujpešt, naredni meč igraju 25. januara kada se nastavlja šampionat.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, postigao je dva gola, a Hapoel iz Tel Aviva je pobedio Rananu sa 3:1.