CG, BIH, MKD: Prvenac Jovetića, remi Džeka i Lulića…

Fudbalski vikend koji je ostao iza nas doneo je mnogo uzbuđenja. Što se internacionalaca iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Severne Makedonije tiče, bilo je razloga za sreću i tugovanje.

Stevan Jovetić

Getty images/Giuseppe Bellini

Stevan Jovetić se polako ali sigurno vraća u prepoznatljivu formu. Pre desetak dana je počeo meč u Kupu Francuske, bio je kapiten Monaka koji je slavio sa 3:1. Nije se dugo čekalo na gol reprezentativca Crne Gore posle duge pauze zbog teške povrede kolena.

Jovetić je protiv Strazbura ušao u igru u drugom poluvremenu, postigao je gol, ali je Monako poražen sa 3:1. Izvesno je da su osećanja Jovetića bila pomešana, ali je isto tako izvesno da je preovladavao osećaj sreće jer golgeteri žive od golova. Pre gola protiv Strazbura, Jovetić ja poslednji put zatresao mrežu 6. aprila 2019. godine.

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, dobio je žuti karton, a Atletiko iz Madrida je na svom terenu odigrao nerešeno – 0:0 protiv Leganase. Madriđani se posle Superkupa Španije, gde su posle pobede nad Barselonom, stigli do finala u kome su posle penala poraženi od Reala, nalaze u velikoj krizi. U šampionatu Španije su poraženi od Eibara uz remi sa Leganesom, dok su u Kupu eliminisani od trećeligaša Leonesa.

Za samo desetak dana Stefan Savić i saigrači su od ekipe koja je bila u igri za osvajanje sva tri trofeja u Španiji, ostali bez sve tri šanse. Sada im predstoji borba za mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona za narednu sezonu.

Edin Džeko je bio strelac u jednom od dva velika derbija u šampionatu Italije. Reprezentativac Bosne i Hercegovine doneo je prednost Romi, ali je na radost Senada Lulića, Frančesko Akerbi doneo izjednačenje. U derbiju grada Rima, Edin Džeko i Senad Lulić su dobili žute kartone, dok je reprezentativac Crne Gore, Adam Marušić, zbog povrede meč posmatrao sa tribina.

Napoli je slavio protiv Juventusa, a Miralem Pjanić je zamenjen početkom drugog poluvremena. Strelci za Napoli, bili su Zielinski i Insinje, a za Juventus Ronaldo. Reprezentativac Severne Makedonije, Elif Elmas je ušao u igru u poslednjih desetak minuta.

U velikom derbiju šampionata Grčke, AEK i Olimpijakos su odigrali buran meč, sa mnogo borbe. Utakmica je završena rezultatom 0:0, AEK je u završnici igrao sa imao igrača manje na terenu jer je crveni karton dobio Portugalac Andre Simoeš.

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč i to veoma dobro, a u igru nije ulazio Anel Šabanadžović. Jozo Šimunović je posle duže pauze zbog povrede odigrao kompletan meč, a njegov Seltik je na svom terenu pobedio Ros Kauntri sa 3:0.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Nikola Vukčević je ušao u igru u 78. minutu, a Levante je kao gost poražen od Osasune sa 2:0.
Ivan Kecojević je poraz Albeseta od Deportiva na svom terenu od 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.
Esteban Saveljić je odigrao kompletan meča, a Rajo Valjekano je uz promašen penal, na svom terenu odigrao 1:1 protiv Ekstramadure. Saveljić je u žaru borbe dobio žuti karton.

Italija

Adam Marušić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija koji je u derbiju kola odigrao 1:1 protiv Rome.
Marko Janković nije ulazio u igru protiv Bolonje, a njegov SPAL je na svom terenu poražen sa 3:1. Neizvesnost i dalje traje, a uskoro se očekuje informacija da li je reprezentativac Crne Gore prihvatio da ode na pozajmicu u Askoli ili je u razgovoru sa čelnicima kluba koji su pre desetak dana objavili da ne računaju na Jankovića u narednom periodu, doneta neka druga odluka, ili ti rešenje.
Sergej Grubač nije bio u sastavu Kjeva koji je u gostima odigrao 1:1 protiv Empolija. U pitanju je serija B.
Ognjen Stjepović zbog povrede nije bio u sastavu Pistojezea koji je u na svom terenu odigrao 1:1 protiv Kararezea. U pitanju je serija C.

Francuska

Danijel Petković je meč u kojem je Anže odigrao 0:0 kao gost protiv Marseja pratio sa klupe za rezervne igrače.
Stevan Jovetić je ušao u igru u 59. minutu, postigao je gol, prvi posle 6. aprila 2019. godine, a Monako je kao gost poražen od Strazbura sa 3:1.

Nemačka

Meris Skenderović je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a u 77. minutu je dobio crveni karton. Karl Cajs Jena je na svom terenu poražena sa 2:1 protiv Munstera.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je kao gost pobedila Fereiru sa 2:0.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 74. minutu, a njegov Standard je na svom terenu pobedio Ostende sa 2:1.
Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić nije ulazio u igru, ali je bio u sastavu tim, a Muskron je na svom terenu poražen od Sent Trudena sa 3:1.
Andrija Vukčević i Stefan Milošević su odigrali kompletan meč, a Beveren je na svom terenu poražen od Eupena sa 1:0.

Bugarska

Levski iz Sofije i Milan Mijatović naredni meč igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Bugarske.

Jermenija

Pjunik čije boje brane Andrija Dragojević i Marko Burzanović naredni meč igra 28. februara.

Rusija

Dušan Lagator i njegov Soči naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.
Lokomotiva iz Moskve i Luka Đorđević naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampiona Rusije.

Poljska

Marko Vešović i njegova Legija naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.
Vukan Savićević i njegova Visla naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.
Uroš Đuranović i njegova Korona je naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.
Emir Azemović i njegov Rakov naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.
Saša Balić i njegovo Zaglebje naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Češka

Vladimir Jovović i njegov Jablonec narednu utakmicu igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Češke.

Austrija

Boris Cmiljanić i njegova Admira Vaker naredni meč igraju 15. februara kada se nastavlja šampionat Austrije.

Mađarska

Bojan Sanković i njegov Ujpešt naredni meč igraju 25. februara kada se nastavlja šampionat Mađarske.

Kipar

Momčilo Rašo je ušao u igru u 57. minutu, njegov AEL iz Limasola je kao gost poražen od AEK-a iz Larnake sa 3:1.

Izrael

Fatos Bećiraj je zamenjen u samoj završnici meča, a njegova Netanja je pobedila na svom terenu Hapoel Haderu sa 1:0.

Rumunija

Risto Radunović i njegova Astra naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Škotska

Matija Šarkić nije bio u sastavu Livingstona koji je kao gost pobedio Hamilton sa 4:2. Šarkić u Livingstonu brani kao pozajmljeni igrač Aston Vile.

AS Roma SS Lazio

Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Sead Kolašinac zbog povrede nije bio u sastavu tima, a Arsenal je u gostima odigrao 2:2 protiv Čelsija.

Mario Vrančić zbog povrede nije bio u sastavu tima, a Norič je kao gost poražen od Totenhema sa 2:1.

Italija

Miralem Pjanić je zamenjen u 51. minutu, a Juventus je kao gost poražen od Napolija sa 2:1.
Edin Džeko je odigrao kompletan meč, postigao je gol za vođstvo Rome, ali je derbi sa Laciom završen 1:1.
Senad Lulić je odigrao kompletan meč protiv Rome, a derbi je završen rezultatom 1:1. Lulić je kao i Džeko dobio žuti karton na ovoj utakmici.
Rade Krunić je ušao u igru u 77. minutu, a Milan je kao gost pobedio Brešu sa 1:0. Asmir Begović je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Španija

Kenan Kodro je ušao u igru u 84. minutu, a Atletik Bilbao je kao gost odigrao 1:1 protiv Espanjola.

Nemačka

Vedad Ibišević je pobedu Herten ad Volfsburgom od 2:1 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.
Ermin Bičakčić nije ulazio u igru, a Hofenhajm je kao gost pobedio Verder sa 3:0.
Haris Duljević i njegov Dinamo iz Drezdena naredni meč igraju 28. januara.
Dario Dumić i njegov Darmštad naredni meč igraju 28. januara.
Marko Mihojević i njegov Aue naredni meč igraju 28. januara.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Marseja koji je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Anžea.

Rusija

Toni Šunjić i Dinama iz Moskve će naredni meč odigrati 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Holandija

Semir Memišević je ušao u igru u 69. minutu, a njegov Groningen je u na svom terenu iznenadio Ajaks – 2:1.

Turska

Edin Višća je odigrao kompletan meč, a Bešakšira je u gostima poražena od Fenerbahčea sa 2:0.
Haris Hajradinović je dobio crveni karton u drugom minutu zaostavnog vremena, a Kasimpaša je na svom terenu poražena od Alanije sa 2:1.
Edin Cocalić je odigrao kompletan meč, Irfan Hodžić je u igru ušao u 77. minutu, a njihova Akhisara je je svom terenu poražena od Burse sa 1:0. Vršajević zbog problema sa kartonima nije bio u sastavu tima.
Jasmin Šćuk je odigrao kompletan meč i postigao gol odluke, Ibrahim Šehić je takođe odigrao svih 90 minuta, a njihov Erzurum je na svom terenu pobedio Balikesir sa 1:0.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč, a Standard je na svom terenu pobedio Ostende sa 2:1.
Danijel Milićević je zamenjen u 81. minutu, a Eupen je kao gost pobedio Beveren sa 1:0.
Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je na svom terenu poražen od Sent Trudena sa 3:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je ušao u igru u 62. minutu, a njegov Lugano je u gostima poražen od Sent Galena sa 3:1.
Ermedin Demirović je postigao gol, a zatim je zbog povrede zamenjen u 56. minutu, u meču u kojem je Sent Galen na svom terenu pobedio Lugano sa 3:1.
Eldin Turkeš nije bio u sastavu Lozane koja je na svom terenu poražena od Araua sa 2:0.

Austrija

Smail Prevljak i njegov Salcburg će naredni meč odigrati 14. februara kada se nastavlja šampionat.
Nedeljko Malić i njegov Matersburg će naredni meč odigrati 14. februara kada se nastavlja šampionat.

Češka

Muris Mešanović i njegova Mlada Boleslav će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.
Adnan Džafić i njegova Žilina će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.
Karvina i Bojan Letić će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.
Slavija i Benjamim Čolić će naredni meč odigrati 15. februara kada se nastavlja šampionat.

Grčka

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč, a veliki derbi protiv Olimpijakosa je završen rezultatom 0:0. Anel Šabanadžović je veliki derbi i veliku borbu posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Rumunija

Goran Zakarić i njegova Krajova naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Poljska

Adnan Kovačević, Ognjen Gnjatić i njihova Korana naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.
Zvonimir Kožulj i njegov Pogon naredni meč igraju 9. februara kada se nastavlja šampiona Poljske.

Mađarska

Armin Hodžić je ušao u igru u 75. minutu, Anel Hodić nije bio u sastavu tima, a MOL Fehervar je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Honveda.
Dženan Bureković je odigrao kompletan meč u kojem je Ujpešt ubedljivo poražen od Debrecina sa 4:0.
Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je kao gost odigrao 0:0 protiv MOL Fehervara.

Slovačka

Hamza Ćataković i njegov Trenčin naredni meč igraju 15. februara.
Emir Halilović i njegova Trnava naredni meč igraju 15. februara.
Abdel Metalsi i njegov Sered naredni meč igraju 15. februara.

Škotska

Jozo Šimunović je posle duže pauze zbog povrede odigrao kompletan meč, a njegov Seltik je na svom terenu pobedio Ros Kauntri sa 3:0.

Goran Pandev

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Makedonije

Engleska

Ezgijan Alioski i njegov Lids naredni meč igraju 28. januara.

Španija

Enis Bardi zbog povrede nije bio u sastavu Levantea koji je kao gost poražen od Osasune sa 2:0.
Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano koji je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Ekstramadure.

Italija

Goran Pandev je zamenjen u 62. minutu, a Đenova je u gostima uz promašen penal odigrala 0:0 protiv Fiorentine.
Elif Elmas je ušao u igru u 81. minutu, a Napoli je na svom terenu pobedio Juventus sa 2:1.
Ilija Nestorovski je ušao u igru u 74. minutu, a njegov Udineze je u gostima poražen od Parme sa 2:0.

Belgija

Đoko Zajkov i njegova Šarlroa naredni meč igraju 29. januara.

Švajcarska

Nikola Đorđev je odigrao kompletan meč, a Grashopers je kao gost protiv ekipe Kisao odigrao nerešeno 0:0.

Rumunija

Mite Cikarski i njegov Gaz Metan naredni meč igraju 31. januara kada se nastavlja šampionat Rumunije.

Mađarska

Boban Nikolov nije bio u sastavu tima, Visar Musliu je odigrao kompletan meč, a njihov MOL Fehervar je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Honveda.
Kire Ristevski je odigrao kompletan meč u kojem je Ujpešt poražen od Debrecina sa 4:0.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, a Hapoel iz Tel Aviva je kao gost pobedio Hapoel Kfar Sabu sa 2:1.