Patrick Smith/Getty Images

Blog ostalo

03.02.2020 | 21.41

Sjajni Radović, Omić i Dimitrijević bolji od Reala

Izuzetno buran košarkaški vikend je ostao nas. Bilo je mnogo uzbuđenja na parketima širom planete, ali su sve utakmice bile u senci tragedije koja je pogodila sve zaljubljenike u magičnu igru pod obručima.

Nemanja Radović

fiba.basketball

Na gotovo svim utakmicama, upriličen je neki vidi odavanja počasti legendarnom, za mnoge, jednom i jedinom Kobiju Brajantu.

Nikola Vučević je prikazao još jednu u nizu sjajnih partija u sezoni. Bio je jako blizu tripl – dabl učinka, ali ni to nije bilo dovoljno da Orlando stigne do pobede protiv Majamija. Momci iz Bosne i Hercegovine, Džanan Musa i Jusuf Nurkić se nalaze sa listi povređenih.

Nikola Vučević

Tom Pennington/Getty Images

Tačnije rečeno, Musa je prebačen na listu povređenih, a Nurkić je bio u sastavu tima, ali nije ulazio u igru zbog povrede. U svakom slučaju povratak Nurkića na parket se očekuje brzo, a Bruklin nije saopštio o kakvoj se povredi radi kada je Džanan Musa u pitanju.

Što se Marka Todorovića i njegovih partija tiče, moglo bi slobodno da se kaže da je ista meta, isto odstojanje. Marko igra vrhunski, niže dabl – dabl učinke, a njegov Tijanđin koji je stigao do pobede u prošlom kolu, tek šeste u sezoni, ponovo je poražen. Ovoga puta od Pekinga.

Momci u Španiji koja je bez ikakve sumnje jedan od najkvalitetnijih liga u Evropi, bili su veoma zapaženi. Bojan Dubljević je odigrao odličan meč u sastavu Valensije, ali je Valensija pomalo neočekivano poražena od ekipe Bilbao. Momak koji je bio X faktor u pomenutom meču je Emir Sulejmanović koji je ubacio 18 poena uz sedam skokova.

Bojan Dubljević

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Nemanja Radović i Dino Radončić koji će uskoro u dresu reprezentacije Crne Gore igrati protiv Velike Britanije u kvaifikacijama za Evropsko prvenstvo imali su priliku da se malo druže pre meča u Saragosi, koji je Saragosa dobila sa 80:70. Nemanja Radović koji je bio MVP minulog kola, odigrao je još jednu u nizu sjajnih partija, dok Radončić nije bio preterano raspoložen za igru, a nije mnogo vremena ni proveo na parketu.

Alen Omić i Nenad Dimitrijević imali su razloga za veliko slavlje jer je Huventud u gostima pobedio Real iz Madrida. Briljirao je Slovenac Klemon Prepelić, a doprinos Alena Omića i Nenada Dimitrijevića je bio od velikog značaja na putu tima iz Badalone ka velikom trijumfu.

I za kraj mali kuriozitet. Utakmica između Fuenlabrade i Gran Kanarije je prekinut u momentu dok je sa semaforu pisalo 41:36 za ekipu iz predgrađa Madrida. Naime, sudije su ustanovile da je na jednom delu terena parket podignut. pa su prekinule meč kako bi se izbegle mogućnost povređivanja.

Vladimir Mihailović

Nemanja Đurišić je bio veoma dobar u prošlom kolu u kojem je Bešiktaš pobedio Efes, a bio je značajna karika u timu Bešiktaša koji je tokom vikenda slavio i protiv Galatasaraja. Elmedin Kikanović je bio jedan od najboljih u ekipi Ormana koja je stigla do još jedne važne pobede u šampionatu Turske.

Goran Martinić je bio zapažen u Rumuniji, Ivan Maraš i Vladimir Mihailović u Belgiji, Mihailo Sekulović u Bugarskom, Amin Hot i Marko Perović u Slovačkoj, Marko Loncović u Portugalu…

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) poraz od Majamija sa 102:89, 21 poen (10-16 iz igre), 9 sk, 4 as za 34 minuta.

Kina

Marko Todorović (Tianđin), poraz od Pekinga sa 103:81, 20 poena (7-12 iz igre), 10 sk, 6 as za 27 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz na svom parketu od Bilbaoa sa 81:78, 20 poena (8-14 iz igre), 5 sk, 2 as za 25 minuta.
Dino Radončić (Mursija), poraz u gostima od Saragose sa 80:70, 2 poena (1-4 iz igre), 1 sk za sedam minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda na svom parketu protiv Mursije sa 80:70, 17 poena (7-11 iz igre), 8 sk, 2 as za 28 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), utakmica između Gran Kanarije i Fuelbrade je prekinuta dok je na semaforu pisalo 41:36 za Fuenlabradu, Kljajić nije bio u sastavu tima.

Marko Todorović

Juan Navarro/EB via Getty Images

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), pobeda u na svom parketu posle produžetka protiv Voluntarija sa 97:89, bez poena (0-1 iz igre), 4 sk, 3 as za 13 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), pobeda u na svom parketu posle produžetka protiv Voluntarija sa 97:89,, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), poraz u gostima posle produžetka od Piteštija sa 97:89, 28 poena (4-12 iz igre), 2 sk, 5 as za 40 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), poraz u gostima od ekipe Sibiu sa 95:75, 7 poena (3-12 iz igre), 4 sk, za 20 minuta.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), poraz na svom parketu od ekipe Levskog sa 107:81, 8 poena (4-7 iz igre), 6 sk za 22 minuta.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), pobeda na svom parketu protiv Spartaka iz Plevena sa 100:75, 14 poena (5-6 iz igre), 5 sk, 2 as za 18 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice) pobeda na svom parketu protiv Lučeneca sa 84:79, 10 poena (4-6 iz igre), 3 sk, 3 as za 27 minuta.
Marko Perović (Levice), pobeda na svom parketu protiv Lučeneca sa 84:79, 12 poena (6-15 iz igre), 6 sk, 2 as za 27 minut.

Vladimir Dragičević

Turkish Airlines EuroLeague

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), pobeda na svom parketu protiv Luvena sa 82:58, 19 poena (6-9 iz igre), 5 sk, 3 as za 29 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), pobeda na svom parketu protiv Luvena sa 82:58, 7 poena (3-8 iz igre), 1 sk, 8 as za 27 minuta.

Danska

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), poraz na svom parketu od Nestveda sa 87:68, 2 poena (1-5 iz igre), 3 sk, 2 as za 17 minuta.
Miki Novović (Nestved), pobeda u fostima protiv Vulfpeka sa 87:68, 5 poena (2-3 iz igre), 2 sk, 2 as za 11 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda u gostima nad Luganom sa 85:82, 4 poena (1-6 iz igre), 2 sk, 2 as za 20 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), pobeda u gostima nad Vivej Rivijerom sa 73:69, 3 poena (1-4 iz igre), 2 sk za 19 minuta.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi) poraz na svom parketu od ekipe Vera sa 88:84, 8 poena (3-8 iz igre), 1 sk, 1 as za 23 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), pobeda u gostima protiv ekipe Mgzavrebija sa 86:84, nije bio u sastavu tima.

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), pobeda na svom parketu protiv Galatasaraja sa 74:68, 5 poena (2-6 iz igre), 2 sk za 19 minuta.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), poraz u gostima od Jonikosa sa 72:65, 12 poena (4-8 iz igre), 4 sk, 2 as za 29 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), pobeda u gostima protiv ekipe Berairense sa 73:72, 12 poena (6-12 iz igre), 10 sk, 4 as za 36 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Džanan Musa

Elsa/Getty Images

Džanan Musa

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), pobeda nad Jutom sa 124:107, još uvek ne igra zbog povrede, ali je sa liste povređenih prebačen u sastav tima, pa se njegov povratak na parket može očekivati veoma brzo.
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz od Vašingtona sa 113:107, nije bio u sastavu tima, nalazi se na listi povređenih igrača.

Španija

Alen Omić (Huventud), pobeda u gostima protiv Reala sa 86:83, 8 poena (4-8 iz igre), 5 sk, 2 as za 18 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), poraz u gostima od Unikahe sa 82:72, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), utakmica sa Gran Kanarijom je prekinuta u trenutku dok je Fuenlabrada vodila sa 41:26.
Emir Sulejmanović (Bilbao), pobeda u gostima protiv Valensije sa 81:76, 18 poena (8-12 iz igre), 7 sk za 23 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), poraz na svom parketu od Delteka sa 89:69, 5 poena (2-7 iz igre), 2 sk, 2 as za 27 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), poraz u gostima od ekipe Marina sa 80:72, 9 poena (4-8 iz igre), za 17 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga) poraz u gostima od Breogana sa 75:74, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda nad Turk Telekomom sa 91:67, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), pobeda na svom parketu protiv ekipe Bujekčekmeče sa 84:75, 13 poena (6-9 iz igre), 7 sk, 3 as za 29 minuta.

Alen Omić

KK Budućnost Voli

Alen Omić

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda na svom parketu protiv Vircburga sa 71:60, 15 poena (6-9 iz igre), 7 sk, 3 as za 26 minuta.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), pobeda nad Albom na svom terenu sa 93:88, nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda na svom parketu protiv Limburga sa 86:76, 2 poena (0-1 iz igre), 3 sk za 7 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda na svom parketu protiv Obervarta sa 91:83, 2 poena (1-3 iz igre) za 20 minuta.
Ivan Mikulić (UBSC, Grac), pobeda na svom terenu protiv Timbervulfsa sa 81:62, nije bio u sastavu tima.
Davor Lamešić (Vels), pobeda na svom parketu protiv Gmundena sa 92:85, 14 poena (5-8 iz igre), 5 sk, 8 as za 27 minuta.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), poraz u gostima od Iskre Svit sa 87:76, 16 poena (7-16 iz igre), 5 sk, 2 as za 32 minuta.
Dejan Jeftić (Žilina), pobeda na svom parketu protiv Rikera sa 91:74, 11 poena (4-8 iz igre), 2 sk za 21 minut.

Švajcarska

Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz na svom parketu od Niona sa 73:69, 6 poena (1-9 iz igre), 3 sk, 2 as za 24 minuta.
Draško Albijanić (Vevej Rivijera), poraz na svom parketu od Niona sa 73:69, 20 poena (8-10 iz igre), 10 sk, 3 as za 31 minut.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), pobeda na svom parketu protiv Starvingsa sa 89:47, 10 poena (4-8 iz igre), 2 sk za 17 minuta.

Nihad Đedović

Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz u gostima od Jonikosa sa 72:65, 4 poena (2-4 iz igre), 7 sk, za 20 minuta.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), poraz na svom parketu od Pistoje sa 81:80, 2 poena (1-5 iz igre), 8 sk, 2 as za 18 minuta.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), poraz u gostima od Ostrave sa 97:92, 18 poena (8-14 iz igre), 8 sk za 33 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), pobeda u gostima nad Realom sa 86:83, 7 poena (3-7 iz igre), 1 sk, 2 as za 24 minuta.